RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Dečja oprema



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (7.9.2016 11:13:21)

Stvar je u tome što 5000 dinara (koliko ce biti povećan roditeljski) nije nikakva cifra naspram toga sto bi za dve godine, na primer Suzi imala od pdv-a.
U redu da je to neka veca suma novca u pitanju. Ali meni, na primer, bi sa tih 5000 dinara roditeljski bio povecan za nekih 250 din mesečno, sto je stvarno smesno. I sigurno cu za dve godine pdv-a uzeti vise od 5000 din.
Stvar je samo u tome da sto manje novca daju.
A kolike su cene pelena, odece, hrane u drugim državama?! Iste ili malo skuplje! Pri tom im je prosecna plata mnogo veca nego ovde.
Mi Srbi unistavamo jedni druge.




dunja RR -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (7.9.2016 11:19:51)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK

Stvar je u tome što 5000 dinara (koliko ce biti povećan roditeljski) nije nikakva cifra naspram toga sto bi za dve godine, na primer Suzi imala od pdv-a.
U redu da je to neka veca suma novca u pitanju. Ali meni, na primer, bi sa tih 5000 dinara roditeljski bio povecan za nekih 250 din mesečno, sto je stvarno smesno. I sigurno cu za dve godine pdv-a uzeti vise od 5000 din.



To je upravo ono što prvo rekoh, država nema para, iscrpeli su sve. Iskalkulisali su i skontali da ovako manje para daju iz budžeta (više njima ostane).






dijana1* -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (7.9.2016 11:29:19)

Istrosila se drzava mnogo sada za OI, treba ponovo napuniti buduet. Za 4 godine ce ukinuti i roditeljski.
Sportistima svaka cast, protiv njih nemam nista, sve sto su dobili zasluzili su. Ali drzava je jadna i bedna. Da bi jednima dala drugima "otima"[sm=hudicek1.gif]




degu -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (7.9.2016 11:33:35)

Ali ovo uopste ne bi trebalo da iskljucuje jedno drugo,jer su dve razlicite stvari,jos pricaju o komplikovanoj proceduri obrade tih zahteva za pivracaj pdv-a, pa da je srece pdv ne bi postojao na bebi opremu. Mnogo bi prostije bilo da ga ukinu,nego ovako zamazuju ljuduma oci. Mene licno ne pogadja jer nemam pravo na povracaj,a cak je i to nebuloza jer pdv na bebi opremu ne treba da pistoji uopste. Stvarno sramota.




IvanaSK RR -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (7.9.2016 11:36:41)

Videh, tek sada da sam gore dva puta napisala "stvar je u tome" [sm=smiley36.gif]
Definitivno sam se iznervirala, cim trokiram :)
Znam samo da se sve manje roditelja odlucuju na vise dece... Naravno da decu ne radjam da bih dobila neki novac od države, ali da se ne lazemo, finansije su bitan faktor.
I ovo sada sto daju je bedno.




dunja RR -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (7.9.2016 11:42:59)

Isto i kod mene, svakako nisam imala pravo na povraćaj.


Ali me zanima kako je u drugim državama (da li ima PDV-a na bebi opremu, koliki je roditeljski dodatak, koliko se plaća bolovanje itd), nadam se da će nam se javiti mamike.




dijana1* -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (7.9.2016 11:51:38)

Dunjci koliko sam upucena u RS nema povracaja pdv-a na bebi opremu. A majke po rodjenju deteta dobijaju jednokratnu pomoc od 250 KM i to moraju zahtev predati u roku od mesec dana.
I pistoji deciji dodatak od 25 KM ali nesmes imati nista na sebi tj. samo auto i to u vrednosti do 5000 KM i plata jednog roditelja do 390 KM. E ovo je tek zalosno! Bez da ikoga uvredim ali da bi dobio i tih bednih 25 KM pa ti treba da budes gola sirotinja.
Neka me Nada ispravi ako sam negde pogresila ali mislim da je ovako kao sto sam napisala.




IvanaSK RR -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (7.9.2016 11:52:23)

U Nemackoj, moja sestra se porodila pre par dana, imaju deciji dodatak svi od oko 180 e do 18 - te godine. A za roditeljski se uzima prosek plate. Njena plata je jako niska, radi u Meku i skoro je počela da radi i bice joj negde oko 400-500 e.
Kolica je platila 180 e (naravno, ima i skupljih)
Humanu od 700 gr 11e
Odeca, sve sto mi je slala slike i cene su kao kod nas, nešto za koji dinar skuplje, nešto jeftinije
Pelene, malo pakovanje Pampersa 4 ili 5e (zaboravila sam tacno).




MishMash -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (7.9.2016 15:06:23)

Ja sam bila prošle godine u Beču i kupila sam detetu za 20e skijašku jaknu Trespass. U Primarku su majice dugih rukava bile po 1e i 2e, 3 para hulahopki 2,5e, 2 para helanki 3e i da ne nabrajam sad sve redom. Ima i skupih stvari, ali je poenta u tome da svako može sebi da priušti pristojnu odeću i opremu za klince. Ovde su i na buvljaku majice 400-500 dinara.

Igračke su jeftinije kod njih i to dosta. Playmobile setovi su 50% jeftiniji nego u Pertiniju. U Dm-u su bile cene iste kao kod nas ili jeftinije.

Dečiji dodatak je za svu decu 200e do punoletstva.

Ne očekujem nikakvu pomoć od države, ali to ne znači da država nije dužna da obezbedi bolje uslove imajući u vidu koliki nam je natalitet. Iz ličnog iskustva znam kako se bahate zaposleni u firmama koje su budžetski korisnici, a mi sa druge strane moramo da kupimo svaki sirup za kašalj, svake kapi za nos, svaki antipiretik i tako u nedogled.

Mogli bi da uvedu fiksne marže, neka odrede određene brendove koji ne bi bili oporezovani, neka uvedu dečiji dodatak za svu decu nezavisno od proseka plate. Meni tih njihovih 250 dinara mesečno ne treba.





dijana1* -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (7.9.2016 15:25:26)

Sta reci kod nas je utrogestan 20 KM,a fizioloski rastvor od 500 ml je 5 KM.




lesica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (7.9.2016 15:28:11)

Devojke, nastavljamo u temi Problemi u Srbiji




lesica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (7.9.2016 15:33:48)

Samo moram da vam jednu stvar napomenem apropo ukidanja pdv-a na racun pivecanja roditeljskog dodatka. Mame koje su vec dobile resenja o roditeljskom dodatku, u resenju je naveden iznos koliko primate, i do poslednje uplate je taj iznos, dakle u slucaju ukidanja pdv-a na hranu i opremu, eventualno povecanje roditeljskog dodatka ce dobiti samo buduci roditelji, tj. Roditelji koji predaju dokumentaciju nakon donosenja i usvajanja odluke.
Do sada je tako bilo, tj. nije bilo retroaktivnih povecanja od par dinara iako se cenzusi kvartalno menjaju.




degu -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (7.9.2016 15:43:53)

To sve nije fer,posebno za roditelje koji imaju bebe sad,dobili su manji roditeljski dodatak,a ukinuce im povrat pdv-a. Potpuno su osteceni. Povrat ce biti ukinut od 1.1.2017. A obicno se u februaru predavao zahtev,sta ce biti sa tim periodom od jula do januara? Nadam se da ce moci predati zahteve. Mishu slazem se sve. I ja bih samo volela da znam da li u drugim zemljama pdv na bebi opremu i hranu postoji




IvanaSK RR -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (7.9.2016 16:12:20)

Znaci, ja necu imati povrat pdv-a, a ni tih dodatnih 250 din... A iskoristili samo ovaj rok u julu (i dobila povrat 1000 din).
Bas lepo. Ja cu organizovati mame i idemo da spalimo drzavne institucije :)
Da se razumemo, stvarno mi nece pomoci tih 250 din mesečno, ali nije u redu sve ovo...




Divnica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (4.10.2016 14:34:26)

Zna li neko da li ce moci u februaru da se preda za povracaj pdv-a ili mozda moze krajem ove godine nov, dec?! Zanima me imam jos pravo na to .




Animsaj9 -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (4.10.2016 14:45:22)

mislim da vise ne [sm=smiley13.gif]




IvanaSK RR -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (4.10.2016 15:39:52)

Animsaj, usvojili su zakon?




MasnaMasnica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (5.10.2016 12:06:09)

Cuvaju li se racuni, jos za februarski rok, ili ne, da znam sta da radim?[sm=zmeden.gif]




Animsaj9 -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (18.10.2016 16:33:56)

Pise da od 1.1.2017.se ukida, jer je to trazio MMF, znaci nema nista od pdv-a
Mi nismo ni imali pravo tako da dodje mi isto




MasnaMasnica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (18.10.2016 16:59:05)

Meni u apoteci rekose da vazi do nove godine,kada su davali racun.




IvanaSK RR -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (18.10.2016 17:04:46)

Ok, a kad se podnose ti racuni koji su ostvareni do 01.01.?




MasnaMasnica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (18.10.2016 18:21:03)

U februaru, ali od sledece godine racuni ne ulaze u to. E sada da li je pravu ili ne videcemo. Jer sam ja rekla ne treba racun, ona kaze, ne ,cuvajte do NG[sm=zmeden.gif]




IvanaSK RR -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (18.10.2016 19:05:09)

Hmmm, aj videcemo. Jel mogu da tuzim drzavu? [sm=smiley36.gif]




Animsaj9 -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (18.10.2016 19:54:33)

Jos ces da platis troskove sudjenja [sm=smiley36.gif]




MasnaMasnica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (18.10.2016 20:41:52)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Hmmm, aj videcemo. Jel mogu da tuzim drzavu? [sm=smiley36.gif]

Mozes Strazburu😂😂😂




Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>