RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Dečja oprema



Poruka


sneza24 -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (6.2.2014 8:42:45)

Hvala serpice. Sad mi je jasno. Videcu od ponedeljka onda da predam.




Jole84 -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (6.2.2014 14:41:27)


IZVORNA PORUKA: pache

Da li vracaju pdv i za stvari koje su kupljene pre bebinog rodjenja? Po zakonu bi morali da vrate, ali kakva je stvarna situacija?


Ovo i mene zanima? [sm=smiley1.gif] Ipak se pre rođenja kupuju najkrupnije stvari,krevetac i kolica,a baš mi drugarica reče da tek od bebinog rođenja računi postaju validni.




lesica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (6.2.2014 14:45:22)

Jole, bilo je najava da ce to uvaziti... medjutim posto smo banana drzava, ja bih ti savetovala da te krupne stvari rezervisete pa kad ti odes u porodiste tm i vasi to odu plate i podignu.

prosto price su jedno, a to kako ce i da li uvaziti nesto sasvim drugo.




Jole84 -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (6.2.2014 15:06:59)

Imaš pravo Les,verovatno bi posle ispalo,pij puk i ne važi se.
Onda ću tako da ukombinujem s kuppvinom. 20% nije za bacanje.




lesica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (6.2.2014 15:11:02)

Pa ozbiljno, rezervišete sve, čak i babe/dede ako baš oni hoće nešto da kupe, a samu kupovinu oni odrade nakon što se ti porodiš.
Em se ne stresiraš oko dopremanja, nameštanja, em budeš sigurna da ćete moći da odradite povrat.




dunja RR -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (6.2.2014 15:16:57)

Jole, ja sam pisala šta mi klijenti kažu - dosta roditelja rezerviše pa kupi nakon rođenja.

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Nisam gledala zakon, odmah se ograđujem, ali mi je jedan klijent (oprema za bebe), rekao da vraćaju PDV samo na stvari kupljene posle bebinog rođenja, te roditelji kod tog mog klijenta često rezervišu stvari a plate tek dan dva nakon rođenja, kako bi imali pravo na povraćaj PDV-a.

IZVORNA PORUKA: pache

Da li vracaju pdv i za stvari koje su kupljene pre bebinog rodjenja? Po zakonu bi morali da vrate, ali kakva je stvarna situacija?







Jole84 -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (7.2.2014 12:02:41)

Dunjči verovatno radi sigurnosti. Za kolica mi je ok,pošto ću svakako da ih kupim tek kad se porodim,nema potrebe ranije,a za krevetac videću u Aksi,pretpostavljam da može da se rezerviše ranije.




Klarita -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (7.2.2014 12:07:54)

Jolence, moze, moze sve u Aksi, bas su cool [sm=smiley16.gif] Ja tako u prvoj trudnoci stavila sve na reserve, pa onda shvatih da nisam bas toliko sujeverna, pa odoh i kupih sve...eee, a tada nije bilo povracaja PDV-a. A, sad imam sve od krupnih stvarcica.Moracu da iscitam dobro na sta se sve vraca PDV...jer recimo ja sam za K porucivala zalihe pelena, hrane, kasica, po neku flasicu nekad, cucle i svasta nesto iz Akse na kucnu adresu. Pa, mogla bih i sada Boze zdravlje...ionako ne placas postarinu za paket od preko 2000din[sm=smiley1.gif]




anci kv -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (7.2.2014 12:08:25)

Jole može da se rezerviše do 2 meseca,ja sam tako ostavljala da mi se ne proda,dok skupim parice
Mislim dq može iako beba nije rođena,pre neki dan su na tv objašnjavsli da im je to bio propust u prethodnom periodu i da su validni svi računi od 1.1.2013.




Jole84 -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (7.2.2014 12:11:37)

Klarita,Anči tako sam i ja stekla utisak,da kod njih sve može [sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif]
Vraća se na pelene,mleko,kašice ali čini mi se nešto manji procenat. Ionako imamo vremena na pretek,pa da proučimo ovu tematiku [sm=smiley1.gif]




anci kv -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (7.2.2014 12:15:06)

Jao jole ja kolica kupila u martu a dunda došla u avgustu..mrni to vreme nikako nije htelo da prođe,pa sam po aksi visila svaki vikend,nije ni čudo što sam sve opremila do njenog rođenja




Jole84 -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (7.2.2014 12:17:36)

A ja mislila da sam poranila sa krečenjem hihihi [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
kupila bih i ja kolica verovatno ranije,ali pošto sveki čašćava onda insistira da bude posle porođaja,babske priče,al ajde ovog puta mi idu u prilog.




anci kv -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (7.2.2014 12:28:18)

Ja nisam mogla da izdržim..do duše mene su pitali šta mi trbe tako da je baba dala parice za kolica,mama brže bolje komodu i posteljinu,ljuljašku..mislim da su one više bile nestrpljive. Tako kad je beba stigla sve je bilo tu,do poslednje sitnice.. a ko je kasnije davao parice jer su znalivda sve imamo.
Uostalom,najbliži uvek pitaju a ostali donesu po koju trenerku,igračku. A i ja sam bila namćor da sve to spremim da me ne boli glava kad izađem iz porodilišta,da sve ispeglam,prebrišem po 100 puta,pred kraj trudnoće sam uživala u tome




serpica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (24.3.2014 16:44:54)

danas su me zvali iz poreske uprave da odem po resenje kojim mi je odobren povracaj pdv-a
i znate sta,lopovi... od mojih 50000 din koliko su iznosili fiskalni racuni vraceno mi je 5800din [sm=zmeden.gif]
jer 20% se vraca na krupnu opremu i pampers a 8% na mleko i kasice...eee drzavo[sm=zz_banghead.gif]




jovicaa -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (25.3.2014 0:02:26)

oko 5 i 800 i kod nas i to sve zajedno za obe ture. mislim da je manje nego sto treba.




anci kv -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (26.3.2014 9:25:34)

Nama bi trebalo da vrate oko 8 hiljada, daj šta daš




MASHKA -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (26.3.2014 9:35:09)

nama vratili 5500 prošle nedelje!




Lepterija -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (26.3.2014 10:05:14)

PITANJE: da li se pdv vraća samo na krevetac ili tu spada i dušek? i KLAR, kad kupuješ u Aksi preko interneta da li ti pošalju i račun? I ja planiram da tako kupujem sve za bebe, jer mi je u mom gradu sve preskupo?




serpica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (26.3.2014 11:00:00)

Lep,neces da dobijes fiskalni racun iz aksine internet prodavnice i ja sam kupovala par puta i dobila sam odsampan gotovinski racun koji mi nisu priznali u poreskoj,mozes na Aksinom sajtu da izaberes sta hoces pozoves ih u prodavnicu koja je najbliza tebi i dogovoris se sa njima mozes da platis i prilikom preuzimanja,ali ih obavezno nazovi.Vidim da si iz sokobanje nije nis mnogo daleko a oni vrse isporuku i do tebe to je sigurno,ako imas nekog posalji da ti kupi i uzme fiskalni a tebi ce da doteraju sve sto treba bez usluge transporta.I dusek ako kupis u isto vreme sa krevecem racunaju i to.




vonavoj -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (26.3.2014 11:54:34)

sad sam i ja zvala moju poresku,kazu da su obradi zahtevi koji su predati do 5.2!juhu!




jovicaa -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (26.3.2014 21:48:10)

nama legle pare danas...




Noelia -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (3.4.2014 22:31:40)

Zna li neko za koliko meseci unazad od podnosenja zahteva se gleda kolika su mesecna primanja?




anci kv -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (3.4.2014 22:35:35)

Mislim da se gleda prosek zadnje tri plate




serpica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (4.4.2014 6:31:40)

Meni nisu trazili nikakav prosek primanja bitno je da nemas nekretnine i ostalu imovinu u nekoj vrednosti ne secam se kojoj.Ja sam samp pupunila zahtev i predala sa kopijama racuna.




vonavoj -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (4.4.2014 7:51:50)

gledaju zadnju godinu! znaci 2013. ne traze nista,oni imaju bazu!
meni jos ni resenje nije stiglo..kao rade!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>