RE: Uvećan treći krajnik (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


vonavoj -> RE: Uvećan treći krajnik (5.3.2015 10:16:59)

inace,operisala je sa 2g i 3 meseca,od tad je bila dva puta bolesna..preporodila se..evo proslo godinu dana od operacije




Bibilib -> RE: Uvećan treći krajnik (5.3.2015 10:18:07)

Ma OK htela sam da kazem da su jako dobri doktori.




Janncica -> RE: Uvećan treći krajnik (5.3.2015 10:30:30)

Mi smo S izvadili treci krajnik pocetkom decembra. U Dr.Misovic. Pre toga imao je bronhitise na mesec dana,4 upale grla i 2 upale usiju. Timpanometrija vecito na granici.Ni dobra ni losa.Hrkanje nocu,sleep apnea(prestanak disanja na momente dok spava),disanje na usta. Cekali su da ima 13kg. Pre toga ne rade operaciju.
Mogu vam reci da smo se spasili. Od onda ni jedan bronhitis.Sto je nama potpuno nezamislivo bilo.Ne hrce,nema prestanka disanja,dise na nos normalno.
Posle operacije je cim su ga doneli povratio gomilu slajma. I svaki dan po malo slajma je izbacivao. Do skoro mu je i nos curio.Dr kaze da se cistili i sinusi i pluca. Prvu noc posle operacije sam gledala da l pomera stomak,jer ne cujem dete da dise.
E sad,dr misli da bi i ova dva trebalo da se vade ali tek kad napuni 3 godine.




Zemunka85 -> RE: Uvećan treći krajnik (5.3.2015 10:35:10)

Eto ista prica kao sa mojom drugaricom. Dada Zutic je u pitanju sada je tu ta operacija, sa cevcicama 85000. Izbi covek seb iz dzepa ...
Moram sada malo u off da vam napisem nas slucaj - mi idemo privatno kod nefrologa, gde je pregled 6000 bili smo bar 5 puta. I sada je rekla da treba da radimo kontrolni UZ. I kao "Mozete ovde to da uradite". Zamisli! Nije mogla da nas pozove u Tirsovu kod sebe, da nam da uput samo. Jos ne radi ona UZ...

Eto kakvih sve ima...


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Baljosevic je car,nas je ubacio na IMD, isli smo privatno prvo..pregled je vbio 3000din..iz Pa smo i uput bez zakazane operacije za Bg ne bi nikad dobili..u toj klinici zutic operacija treceg krajnika je bila 350e,da on radi..ali nije nas terao nego sam ubacio..





vonavoj -> RE: Uvećan treći krajnik (5.3.2015 11:28:36)

pa da,moguce da je 85000.350e je samo treci krajnik,moja je samo to vadila..timpanometrija je bila super uvek,ali je imala 7 puta upalu usiju za godinu dana!od operacije nijednu! pu pu pu pu!




acalukic -> RE: Uvećan treći krajnik (10.3.2015 13:40:02)

unuka mi ima treci krenik i cerka je bas primetila ovo sto je napisano u clanku izgleda da ce morati na operaciju




vikiveki -> RE: Uvećan treći krajnik (15.7.2015 15:18:21)

Moja ćerka ima jako velike i uvećane krajnike prirodno,ali ima i treći krajnik.Nije imala problema kao mala,mada sam jedno vreme primetila kaao da slabije čuje.Vodila sam je kod dr. da joj da upt za uho,grlo i nos.Rekli su nam da bi trebalo da se operiše ali ako nema komplikacije i stalne upale i anginu,onda ne moramo na operaciju.Tako da nam za sada još nismo išli na operaciju.A onda kod dr. samo joj isprali uši i čula je ok....




mila83 -> RE: Uvećan treći krajnik (18.7.2015 16:57:06)

I kod moje Mime je bila ista situacija.Isla je proletos par puta na ispiranje usiju,Jako hrce do kspava,pogotovo zimi kad je grejna sezona.Nema ceste upale grla,ali je imala dosta dugo slivanje iz nosa u grlo.I sad zna da mi se nakasljava.Jos nismo na cisto sa dr,je li to alergija neki okidac ili treci krajnik...Treba sada na kontrolu opet,da joj mere gustinu sekreta u srednjem uhu,valjda sam dobro zapamtila,mm je vodio,prosli put je bilo na nekoj gornjoj granici.




Zemunka85 -> RE: Uvećan treći krajnik (27.10.2015 23:55:34)

Da li je neko uspeo homeopatijom da umanji ovaj problem? Neka lreporuka?




MakiJ -> RE: Uvećan treći krajnik (8.12.2015 11:42:44)

Mi smo imali u roku 3 meseca upalu uha, nos curi i tako predje u upalu, konacno dobili uput za ORL pa ce mo videti dali je treci krajnik. Yao mi ga samo se kljukamo brufenom i antibioticima.




Anarunika -> RE: Uvećan treći krajnik (8.12.2015 16:12:58)

Mi smo letos pokrenuli priču vađenja trećeg krajnika kod Arčija. Sad je predškolac pa taman. Mesecima mu je cureo nos i jnikako da se izleči. Dr nam je rekao da su mu uši neobično čiste u odnosu na to kakvi su mu krajnici. I njemu i Iskonu. I onda nam je rekao da probamo prvo sa Defrinolom i upalilo je. Curenje je prestalo.Kada ga je dr pregledao ponovo rekao je da on nije za operaciju.I disanje je bilo bolje. Sada je opet zapušen ali nisam sigurna da je on kandidat za vađenje krajnika. A i čitala sam da postoji stotine virusa prehlade i dete koje je u kolektivu obično uleće iz jedne infekcije u drugu i da se zato čini kao da je non stoip slinav zbog iste stvari. A ono ko zna šta ih sve drma.




Bibilib -> RE: Uvećan treći krajnik (17.3.2016 17:09:58)

Cao drage moje evo mene ponovo u ovoj temi.... dete mi ima sada 2 god.i hrce kao star covek po celu noc vec 3-4 dana i primetila sam da mu je mnogo tesko da dodje do vazduha.... Ne znam sta da radim?




Sanjalicaaa -> RE: Uvećan treći krajnik (17.3.2016 19:01:49)

Bibilib, ja bih ga odvela na orl.




IvanaSK RR -> RE: Uvećan treći krajnik (17.3.2016 20:11:49)

I ja bih ga odvela kod orl.




Zemunka85 -> RE: Uvećan treći krajnik (17.3.2016 20:21:37)

Bibilib, to je bas za ORL.

U sustini kada je u pitanju to patolosko hrkanje, kao sto je kod nas u pitanju, kada dete ima sleep apnea syndrom tj ostaje bez vazduha po par sekundi ili duze .. skoro uvek ce predlagati vadjenje, jer je u pitanju rutinska stvar od 15min posla i nema oporavka, malte ne.

Nama je takvo hrkanje isto krenulo sa 2god (posledica serijskih virusa iz vrtica). Prvo nisu bili za vadjenje probali smo sa tri terapije, ali evo ni god dan od tada nema poboljsanja. Hocu reci, ona tako dise po dve nedelje i onda se sve smiri .. na par meseci i onda opet isto ... bez drugih simptoma.

Ja sam trazila misljenje od 2-3 ORL i svi su za vadjenje. Sto treceg, sto ova dva, iako su skrooooz zdrava, ali joj cak i oni remete disanje. Samo nocu, danju dise besprekorno. A nocu kako zaspe, uzas zivi ...

Da li je toje dete u fazi nekog oporavka i sl. Ako jeste, onda je OK, ali ako hrce bez ikakvog razloga, vreme je za ORL svakako ....




Mala Elena -> RE: Uvećan treći krajnik (17.3.2016 20:29:44)

Eleni su preporucili vadjenje ako se nastave upale uha, jer svaka prehlada predje u upalu. Ali ne hrce, pa sad ne znam...to su nam rekli.kad je imala 14 m...




Bibilib -> RE: Uvećan treći krajnik (18.3.2016 0:31:14)


IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Bibilib, to je bas za ORL.

U sustini kada je u pitanju to patolosko hrkanje, kao sto je kod nas u pitanju, kada dete ima sleep apnea syndrom tj ostaje bez vazduha po par sekundi ili duze .. skoro uvek ce predlagati vadjenje, jer je u pitanju rutinska stvar od 15min posla i nema oporavka, malte ne.

Nama je takvo hrkanje isto krenulo sa 2god (posledica serijskih virusa iz vrtica). Prvo nisu bili za vadjenje probali smo sa tri terapije, ali evo ni god dan od tada nema poboljsanja. Hocu reci, ona tako dise po dve nedelje i onda se sve smiri .. na par meseci i onda opet isto ... bez drugih simptoma.

Ja sam trazila misljenje od 2-3 ORL i svi su za vadjenje. Sto treceg, sto ova dva, iako su skrooooz zdrava, ali joj cak i oni remete disanje. Samo nocu, danju dise besprekorno. A nocu kako zaspe, uzas zivi ...

Da li je toje dete u fazi nekog oporavka i sl. Ako jeste, onda je OK, ali ako hrce bez ikakvog razloga, vreme je za ORL svakako ....



Hrkao je ranije pa je prestao (bio je manji) ali sada je poceo odjednom inace nije prehladjen....A za ORL treba uput pedijatra?




Sanjalicaaa -> RE: Uvećan treći krajnik (18.3.2016 9:49:41)

Treba uput.




Bibilib -> RE: Uvećan treći krajnik (18.3.2016 16:26:52)

Bili smo danas i dobili uput za ORL rece doktorka ako hrce i za vikend da ga odvedem ...




Anck Su Nmaun -> RE: Uvećan treći krajnik (30.10.2016 15:00:30)

V cesto hrce, tako da su ogromne sanse da ima uvecan treci krajnik [sm=smiley29.gif]
Taman kad sam mislila da smo s tim cudom zavrsili.




Anck Su Nmaun -> RE: Uvećan treći krajnik (26.4.2017 13:18:28)

Opet mi u ovoj temi na zalost [sm=smiley13.gif]
V ima bas problem.vec skoro 3 meseca ne dise lepo na nos. Ustvari jedva da.ga nekad.i cujem da dise na usta . I kad rucka pojede kasiku pa udah pa sledeca [sm=smiley13.gif]
Dobili smo uput za deciju bolnicu ali svakako on je jos mali za bilo kakvu intervenciju.




Zemunka85 -> RE: Uvećan treći krajnik (26.4.2017 15:40:27)

Anck, moja drugarica se napatila sa sinovima samo tako sa krajnicima. Starijem je sa 3god vadila treci, pa posle nekog vremena preostala dva.
A mladjem sa god i 4m, to je ujedno i najmladja dob za koju sam cula da je radjeno to.
On je to tada savrseno podneo. ali nazalos, sada mu se vratio i upravo se spremaju da ga ponovo vade, kao i preostala dva.
Na IMD, kod Subarevica




Anck Su Nmaun -> RE: Uvećan treći krajnik (26.4.2017 15:58:42)

Jao ma draga znam ja sta je to, sa starijom smo muke mucili dok nije sa 2,5 izvadila treci a sa 3,5 ova dva.
Ali V je beba, kod njega se ne moze sad nista raditi, a jadan muci se tesko dise. S tim sto mislim da se ovde tek sa 2 godine moze raditi op.




Anck Su Nmaun -> RE: Uvećan treći krajnik (30.4.2017 21:18:57)

Da li je neka mama davala detetu Imunotrofinu i da se od toga smanjio treci krajnik? Ili nesto slicno?




Anck Su Nmaun -> RE: Uvećan treći krajnik (9.5.2017 10:33:15)

Ja u ovoj temi pisem sama sa sobom..al dobro 😅

Bili smo u Decijoj bolnici na pregled i ima uvecan treci krajnik ali i devijaciju nosa na obe strane [sm=smiley13.gif] sto rece dr. nos mu je bas slaba tacka.
Dala nam je neki sprej za smanjivanje krajnika, pa mozda pomogne. Za sad toliko..kontrola za 6 m. Za sad je mali za bilo kakve intervencije.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>