RE: Uvećan treći krajnik (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


jocajaca -> RE: Uvećan treći krajnik (11.7.2019 11:14:06)

Moja srednja kćerka (5,5 god)ima problem sa nosićem od kako se rodila, već u porodilištu je imala zapušten nosić I svi su govorili da to nije ništa, nema česte uple grla, zdrava je, lijepo jede što se toga tiće sve ok. Ima problema sa atopiskim dermatitisom I prije par mjeseci ORL specijalista kaže da treba da operiše sva tri krajnika zbog čestih apneja I tog konstantno zapušenog nosića I ja se odlučim da idemo na operaciju, poslije toga pročitam na blogu onog dr Nesterovića da on ne preporučuje operaciju krajnika jer oni vremenom sami izgube funkciju I smanje se, treći krajnik počinje da se smanjuje od 6-9 godine. I sada sam u totalnoj dilemi, znam da je on stručnjak I da je jako poštovan kao dr.




MimaKos -> RE: Uvećan treći krajnik (11.7.2019 11:15:22)

Znam dosta dece koja su videla veliko poboljsanje nakon operacije, bolje saslusati lekare koji je prate





flamingos -> RE: Uvećan treći krajnik (11.7.2019 11:16:29)



IZVORNA PORUKA: MimaKos



IZVORNA PORUKA: doramar11

Mima, neka ga ako ne pravi ozbiljne probleme. Kad krene hrkanje, pa upale uva, ma katastrofa.
krenulo je hrkanje, cak i bebac ima uvecan i hrce, pratimo, sta da radim


Pratite,pa šta doktir preporuči to i uradite





doramar11 -> RE: Uvećan treći krajnik (11.7.2019 11:30:10)

Nadji dobrog orl lekara i slusaj sta ti kaze, nema druge..




MimaKos -> RE: Uvećan treći krajnik (11.7.2019 12:32:31)

Za sada nema razloga za brigu, ali pratimo





doramar11 -> RE: Uvećan treći krajnik (11.7.2019 12:46:13)

Prati kako cuje, da li pojacava tv




flamingos -> RE: Uvećan treći krajnik (11.7.2019 12:47:51)

Da,kažu da oštećuje sluh





doramar11 -> RE: Uvećan treći krajnik (11.7.2019 12:49:02)

Moze doci i do toga ako se ne reaguje na vreme.




MimaKos -> RE: Uvećan treći krajnik (11.7.2019 12:49:02)



IZVORNA PORUKA: doramar11

Prati kako cuje, da li pojacava tv
za sada ne ali bas hrcu, oboje





Duškić -> RE: Uvećan treći krajnik (11.7.2019 12:53:25)


IZVORNA PORUKA: flamingos



IZVORNA PORUKA: MimaKos



IZVORNA PORUKA: doramar11

Mima, neka ga ako ne pravi ozbiljne probleme. Kad krene hrkanje, pa upale uva, ma katastrofa.
krenulo je hrkanje, cak i bebac ima uvecan i hrce, pratimo, sta da radim


Pratite,pa šta doktir preporuči to i uradite






Pratite. Ume da bude nezgodno bas




MimaKos -> RE: Uvećan treći krajnik (11.7.2019 12:54:06)

Redovno ih vodim oboje, pa se nadam da ce biti sve ok





Mirko Svirko -> RE: Uvećan treći krajnik (11.9.2019 1:52:39)

Mi bi trebali za dve nedelje da operisemo sva 3 krajnika.I na izvestaju lekara stoji i ventilacione cevcice ali pod znakom pitanja.Timpanometrija nije toliko losa bila. Krajnici su uzasni i kada ja pogledam vidim to,  a nisam ORL.Nocu hrce. Cestooo je bas bolesan. Prvo je bila cesta upala grla. A sada od januara meseca upala usiju.Skupila ja hrabrost, pocela da ga pripremam za operaciju i brisevi nisu bili dobri. Kada su bili  brisevi ok, otisli jedan dan prespavali. Od 22h nije smeo nista da jede, a od 00h ni vodu da pije do vizite. A ujutru su mu vec bili uvecani leukociti i grlo crveno. Operacija otkazana i vratili se kuci.Sada se ponovo spremamo i nadam se da ce se uskoro zavrsiti sve. 
Jer smo od silnih prehlada i upala bili konstantno pod nekim antibiotikom  da smo poremetili crevnu floru. 




jane1 -> RE: Uvećan treći krajnik (13.9.2019 19:56:19)

Posle operacije cete se preporoditi.




flamingos -> RE: Uvećan treći krajnik (13.9.2019 20:06:30)

Ako,odstranite sva tri,tako je najbolje.Bićete mirni svi i neće dete da se muči.





Mirko Svirko -> RE: Uvećan treći krajnik (13.9.2019 22:44:53)

Ja se iskreno nadam i jedva cekam da se operise jer i teze jede sada.




flamingos -> RE: Uvećan treći krajnik (13.9.2019 22:48:23)

Hoće,biće to sve ok.Pa da,od tih čestih upala krajnika dete slabije i jede.Muke,brige,dok su mali jedne,kad odrastu druge brige i tako.





Mirko Svirko -> RE: Uvećan treći krajnik (31.10.2019 14:09:42)

U bolnici smo.Radili smo timpanometriju. Kaze dr na prijemu nema potrebe za cevcicama. Operisace sva tri krajnika. Danas moze da rucka.Od 10h nema hrane. A od 12h nema ni vode do sutra do vizite. Onda sledi pregled pa je cini mi se prvi na programu, posto je najmladji ovde. 




vonavoj -> RE: Uvećan treći krajnik (31.10.2019 15:22:04)

Bezveze sto morate dan ranije da dodjete. Mi smo rano ujutru dosli,operisali se ujutru i popodne kyci,ok to je za treci krajnik.




Mirko Svirko -> RE: Uvećan treći krajnik (31.10.2019 15:24:14)

Pa bezveze.. jer prvo izdrzi hiperaktivnost a sutradan izdrzi da bude ceo dan kenjkav. Ali dobro polako sve prodje.. samo d asve bude dobro..




flamingos -> RE: Uvećan treći krajnik (31.10.2019 15:46:47)

Izdžite do sutra,čujemo se.Javljaj se.Pozdrav i poljibac❤





Mirko Svirko -> RE: Uvećan treći krajnik (2.11.2019 11:59:07)

Kaze dr danas da je Mirko sada na odeljenju jedino dete koje nema temperaturu... Sto je mene zabrinulo, da li treba da se organizam bori ili treba da je nema...? 
Uglavnom pitacu posle. A inace primio je infuziju neki antibiotik ne znam koji ali bitno da bude ok.  I rekao nam da moze da jede bebece kasice.




flamingos -> RE: Uvećan treći krajnik (2.11.2019 12:51:39)

Super kad je sve ok.Pitaj,ali mislim da je svakako dobro što nema temperaturu.Ljubim vas❤





kamičak -> RE: Uvećan treći krajnik (2.11.2019 13:26:11)

Pa Svirko naravno da je dobro sto nema temperaturu, druga deca su pod nekim virusom.




Maraj -> RE: Uvećan treći krajnik (2.11.2019 13:43:42)

Mirko, molim te, pitam zbog svog deteta, na sta mislis kad kazes da i sama vidis da su mu losi krajnici? Kako izgledaju kod tvog deteta?




smeško -> RE: Uvećan treći krajnik (2.11.2019 14:32:55)

Mirko, u nekom sam haosu i nikako da ti se javim. Ne mogu da pisem pp na telefonu, a komp mi je opet na popravci.😡

Normalno je i da nemaju i da imaju neku umerenu T. Ne brini.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>