RE: Idemo u vrtić-2. deo (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


Olga75 -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (23.11.2012 16:00:01)

moja nesrecnica nije znala da se brani [sm=smiley13.gif]
pisala sam vec u nekoj temi kad je neko napadne da je bije ona stavi rucicu preko lica i kaze : branila sam se [sm=smiley13.gif]
to je moja greska jer sam je odgajala da je tuca nesto sto je jako ruzno i da mora da blablabla
i od svega ona dobija batine , e sad kadje naucila da se brani meni je zao deteta od koga se branila ali sam postovala procenu vaspitacice i sad videcemo
eto
poenta je sto je ta vaspitacica tu svega par dana i sto je nija kaznila ja bih je najverovatnije kaznila jer prezirem fizicko nasilje pa bilo ono i odbrana , pokusavam da je naucim da ne dodje u takav konflikt koji mora da se resi fizicki ,mada to je moja fantazija jer ono sto vidim , cujem , citam tera me da mislim da sam vrlo nenormalna [sm=smiley13.gif]




Modessty -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (6.12.2012 9:24:10)

olga a kako će dete da reši to na drugačiji način sem da se fizički odbrani?! Nema kod njih mnogo filozofije. Ili se braniš ili dobiješ pljusku, a dok vaspitačica stigne da to reši prošo voz. Mnogo toga verovatno i ne vide.
Nisam ni ja za nasilje bilo koje vrste. Dete se zbuni kad pokušaš da mu objasniš da treba da se brani a da ono prvo ne napada drugo! Ja digla ruke od objašnjavanja, samo sankcionišem ono što u datoj sitaciji nije dobro ponašanje i nadam se da će shvatiti sam. [sm=smiley36.gif]

Ukrasili su nam vrtić i mnogo je lepo! Paketić košta 1350 din za starije i 1200 za jasle. Danilo će da dobije alat, kocke, bockice, bojanku, flomastere mislim i slatkiše. Naravno imaće i Deda Mraza [sm=bravo.gif]




Modessty -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (6.12.2012 9:26:04)

evo slikica od jutros. Izvinjavam se što su mutne...

[img]http://www.dodaj.rs/f/3n/XL/tF2q3oh/img20121206080430.jpg[/img]

[img]http://www.dodaj.rs/f/1O/xq/OzcYGSJ/img20121206080934.jpg[/img]




Lu -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (6.12.2012 9:31:10)

Predivno Mod, mališani sigurno uživaju u ugođaju[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Mi smo neki dan imali roiteljski i predavanje o najčešćim poteškoćama u odgoju.
Udaranje, psovanje, deda i baka, disciplina, kućanski poslovi, ljubomora među braćom i sestrama, kazne i nagrade itd...bilo je vrlo poučno[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Ja sam čak i zapisivala[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Anck Su Nmaun -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (6.12.2012 9:36:40)

Ja trazim temu i dok je nasla eto mod me prestigla [sm=smiley36.gif]

Bas lepa dekoracija u vrticu [sm=bravo.gif]

Inace kod T u vrtic dolazi Deda Mraz u ponedeljak...sllikanjeee!

Moja H jos nije primljena [sm=smiley13.gif] zanima me jel ja sad treba opet da podnosim prijavu na prolece kad bude konkurs ili sam mirna sve dok me ne zovnu?




MarijaBg -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (6.12.2012 9:39:43)

Mod, divno je [sm=bravo.gif] Kod nas u jaslicama ce imati samo slikanje sa deda Mrazom, nema paketica [sm=smiley13.gif]




Olga75 -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (6.12.2012 9:44:48)

jao Mod , diiivno [sm=bravo.gif]
kod nas je danas fotkanje , paketice smo mi platili ( 500 din ) i jos 100 za " muziku " [sm=smiley36.gif] neka predstava ce biti a fotke su : portret 150 , grupna 70
a sto se tice nove vaspitacice , skontale smo da smo isle zajedno u srednju ,bile ista smena ( mladja je od mene 2 god ) i sad je moje dete onako , mala miljenica [sm=smiley36.gif]




marince1 -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (6.12.2012 9:45:47)

Moj sin je dosao raskrvavljen i z vrtica,tj. imao je onu zasirenu krv ili kako se zove na naosu i ispod i kaze da ga je tukla Miona [sm=smiley36.gif]
To mu je bila devojka,a sad je vise ne voli.Naravno da ga tuku kad je najmanji u grupi,a najlajaviji.
Dedi je to najteze palo,njegovog unuka da tuku zenske[sm=jezicek.gif]

Mislim ,da ne ispadnem nemajka,nije strasno,zato zbijamo sale,to su decija posla




Olga75 -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (6.12.2012 9:47:33)

i daa , ona njena odbrana je zavrsila tako da je mama izgrebanog decaka insistirala da dodje psiholog . Naravno da je bila , rekla da je moje dete sasvim normalno , da se branilo i da je to zato sto je jos mala pa ne kontrolise " jacinu odbrane " i da su oni sad svi tamo u fazi kada uce da kontrolisu svoje emocije i da treba paziti da ne predju u destrukciju i da bi trebalo da razgovara i sa mamom izgrebanog decaka jer je on stariji i trebalo bi poraditi na tome da nauci da ne sme da otima i maltretira drugu decu [sm=smiley36.gif]




Modessty -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (6.12.2012 12:35:28)

Olgaaaa [sm=smiley36.gif] Eto vidiš kako se sve to reši! [sm=smiley36.gif]

Marinče i moj Danilo neki dan došao sa crvenom usnom. Pitam ga šta se desilo kaže da se ne seća! [sm=smiley29.gif][sm=smiley36.gif]
Danilo je najmladji u grupi. ALi vidim da se izgleda lepo snalazi




mati -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (6.12.2012 12:58:33)

Tako je u vrticima. Mati je prvo drug Landej(Andrej) gricnuo prst dok su sedeli na nosi, zatim je ogulio nos o tepih, pa mu je Nodija(Tadija) nacrtao put na licu-kockom. I sve to kod iste vaspitacice.
Ali ima i lepih stvari. Poceo je da donosi crteze. Prvo je nacrtao “vuka“ a juce “ krokodila“ i slikali su se za neki kalendar.
Mod vi cete ovaj paketic za starije?




bojanica7 -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (7.12.2012 12:57:58)

jao, mati, koje price iz vrtica[sm=smiley13.gif] al ti on to simpaticno isprica [sm=smiley1.gif]

i bas imate lepe paketice... mi smo juce imali roditeljski... svasta lepo ce se desavati sledece nedelje... imace maskenbal, novogodinjsi vasar, danas su imali otvorena vrata za babe i dede i tamo su pravili svasta zanimljivo od plastelina, pa ce se to prodavati na decjem vasaru... bice divno!
imace i zajednicko slikanje s deda mrazom... uglavnom, prezadovoljna sam organizacijom vrtica i kreativnoscu vaspitacica[sm=smiley1.gif]




mati -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (7.12.2012 13:09:23)

Ma ja te paketice iz vrtica ne volim, nista ne dobije a sve igracke sto daju ima vec. Inace sad po ceo dan slusa Jingle bells i tako ide po kuci i dere se Djingu beus.
[sm=smiley36.gif]
A danas treba da potpisem saglasnost da im se radi sistematski u vrticu i jedna od stavki je krv iz prstica. Dusa me boli, ali mislim da ce to lakse da podnese sa drugarima. [sm=smiley19.gif]




bojanica7 -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (7.12.2012 13:14:18)

djingu beus[sm=smiley36.gif]

mati, nemoj raymisljati o tome. mislim, ja se tim stvraima koje moraju da se urade nikad ne opterecujem. to je na rasporedu, i ne moze se izbeci i to je to. sta ce joj faliti od jednog boc u prstic? nista. proci ce za pola minuta i nastavice da se igra ko da nista nije bilo.




mati -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (7.12.2012 13:21:21)

Trudim se, alu on sada dve nedelje nece ici u vrtic, ja koristim odmor, ali cu ga voditi taj jedan dan kad mi vaspitacica javi za sistematski.
Pa kod vas je super org u vrticu. Kod nasvec sareno, okitili, ali ne znam kako je oko N.g. oko podele paketica. Prosle god je Mata imao boginje pa sam ja samo svratila i uzela paketic.
Haha, otvoren dan za bake i deke, super...




Anck Su Nmaun -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (17.12.2012 9:44:06)

Kod T u vrticu predivni plan za ovu nedelju, sutra dolazi Deda Mraz,grupno slikanje i snimaju se ceo dan ( u dogovoru s roditeljima), u sredu likovna radionica oko NG , u cetvrtak imaju lutkarsku predstavu, a u petak belu igranku gde bi svi trebali doci u belom [sm=bravo.gif] Predivno ! I onda Raspuuuuust!




lesica -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (17.12.2012 9:47:19)

Kod nas je slično,samo što su nam sve žurkice [sm=smiley36.gif] iduće nedelje,kao i slikanje sa Deda Mrazom,a ove nedelje nastavljaju sa ukrašavanjem vrtića,i danas imaju grupno i pojedinačno fotkanje.




Modessty -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (17.12.2012 10:04:35)

KOd nas u vrtiću je sledeće nedelje organizacija. 26.12 će biti predstava i Deda Mraz i slikanje sa dekom. A već smo dobili kalendare sa slikom naše dečice. Lepo su ih uradili.
Danila neću voditi ove nedelje. Mnogo slinavi, ja ne radim sutra i prekosutra, juče nije bilo struje u celom kraju i može se desiti da i danas bude isključenja. Jedino ću sutra otići do vrtića da vidim da nema neka organizacija za kraj nedelje, za svaki slučaj.




Anck Su Nmaun -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (17.12.2012 13:36:10)

Pa kod nas pocinje raspust od petka 21..kod vas ne [sm=zmeden.gif]




Olga75 -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (17.12.2012 13:39:42)

i kod nas raspust pocinje 21 ali ima dezurnih vrtica




Modessty -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (17.12.2012 14:13:52)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Pa kod nas pocinje raspust od petka 21..kod vas ne [sm=zmeden.gif]


Ne. Imaju i sledeću nedelju.




minna -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (17.12.2012 14:24:54)

Kod nas u vrticu nikad nema raspusta, koliko znam, ni zimi ni leti. Samo ce biti neradni dani, valjda 1. i 2. bar je tako bilo prosle god, nadam se da je i sad tako, ili je nas vrtic bio dezurni




sanji -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (17.12.2012 14:43:29)

Kod nas danas slikanje sa Deda Mrazom!!!!! [sm=sloncek.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (17.12.2012 15:16:48)

Pa dobro to ne racunam dezurstva, ima toga i kod nas, ali ima i raspusta i leti i zimi




bojanica7 -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (19.12.2012 12:50:44)

mislim da je vojvodina specificna jer ima ljudi koji vise slace i katolicki bozic, pa mislim da je i skolski raspust prilagodjen tome. [sm=smiley1.gif]

mi imamo dezurni, bas je galin dezurni, i ja cu je voditi dva dana, jer ima jedan drugar koji ce dolaziti u njen za vreme raspusta pa da se malo druze. [sm=smiley1.gif]

inace, sad kako je bio sneg, tata ju je vozio u vrtic kao da ja ne vozim po klizavici. i obavezno je tih nekoliko dana plakala kad ju je ostavljao... i onda sam je sad opet ja uzela pod svoje[sm=smiley36.gif] medjutim danas je plakala, i bas sam se rastuzila. uzasno mi je zao sto pati kad je ostavljam a do eto pre deset dana uzivancija. definitivno im ne treba menjati ritam. jos ju je i baba uzela jedan dan, pa su bili baba i deda u vrticu na toj nekoj radionici, i skroz imam utisak da su joj se pobrkali loncici. i d ajoj nista nije jasno. no, ispravicemo posle raspusta[sm=smiley1.gif] nadam se[sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>