RE: zelja za odredenim spolom djeteta (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


Maslacak15 -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (1.5.2013 9:12:38)

I ja bih da se slozim sa Degu i Andjeelom[sm=smiley1.gif]. Tema je u najmanju ruku na pogresnom mestu. Razumem ja zene i i razlicite zelje ali mislim da oni koji prodju golgotu u borbi za dete ne mogu biti razocarani ovim ili onim polom. Kad ste suoceni sa dilemom, ocete li ikada imati dece uopste, zivot vas natera da naucite pravo znacenje fraze "samo da je zivo i zdravo"....




vukosava -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (1.5.2013 18:36:21)


IZVORNA PORUKA: Snelle

Mogu da shvatim želju za određenim polom, dok god je to u granicama normale. Ali, moja komšinica ima trogodišnju devojčicu, i kada je sa drugim detetom zatrudnela želela je da bude dečak, toliko, da je i sebe, i sve oko sebe , pa i svoju trogodišnju devojčicu ubedila da nosi batu, čak ju je i pitala kako će bata da se zove, i odredili ime, pri čemu joj ginekolog nijednom nije rekao pol, da bi joj pred kraj osmog meseca rekao da nosi opet devojčicu. Svaki put kad bih joj u priči spomenula da je možda ipak devojčica, demonstrativno je odbijala da to prihvati, i odmahivala glavom kao da je ta solucija nemoguća i definitivno neželjena.


A i ona je tata a ne mama.


IZVORNA PORUKA: degu

Ova tema mi tako bode oči na ovom podforumu, jer nema nikakve veze sa problemima zatrudnjavanja gde se parovi muče da dobiju dete i odavno su prestali da razmišljaju o polu. Naravno da treba da postoji ova tema za sve one parove kod kojih je to išlo onako kako bi trebalo, bez poteškoća, ali ne na ovom podforumu.
Ja sam nekada bila luda za devojčicama i nisam mogla nikako da zamislim da sam mama dečaka, a sad posle ovih 5 godina mi je tako svejedno, čak šta više imam osećaj da će biti mali dečkonja jednog dana.


Slazem se. Kakvi su da su, nasi su. Ja u zivotu ne bi ni abortirala a jezim se na diskusije o potencijalnom polu deteta jer me to podseca na silne amniocinteze i na sve poubijane decake i devojcice kojima se na osnovu pola presudila sudbina. Ok, mozda sam vam ekstremna sa svojim ubedjenjima, ali mislim da je i ova tema sama po sebi kontraverzna.




Figaro88 -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (1.5.2013 18:45:11)

Ja mislim da sam vec pisala-mama sam devojcice pa mi cudno kad pomislim da cu mozda imati jednog decaka,ali opet pol necemo znati dok se ne porodim.Ja toliko zelim drugo dete,i svaki mesec se razocaram iznova da me strasno iznervira kada procitam da neko nece znati sta ce raditi ako ne dobije bas ono sto je umislio,umesto da ga zanima samo da to dete bude zdravo,da lepo napreduje,i da bude srecna sto ce postati mama jednom malom andjelu....




degu -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (1.5.2013 20:39:23)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

I ja bih da se slozim sa Degu i Andjeelom[sm=smiley1.gif]. Tema je u najmanju ruku na pogresnom mestu. Razumem ja zene i i razlicite zelje ali mislim da oni koji prodju golgotu u borbi za dete ne mogu biti razocarani ovim ili onim polom. Kad ste suoceni sa dilemom, ocete li ikada imati dece uopste, zivot vas natera da naucite pravo znacenje fraze "samo da je zivo i zdravo"....



Maslačkić baš sam to htela da kažem [sm=smiley31.gif]

Samo da se premesti tema i meni će srce biti na mestu, iskreno ne bih ni ulazila u nju da se ne nalazi na ovom podforumu, na kome nažalost provodim najviše vremena.
Andjela [sm=smiley27.gif]




Verolina -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (1.5.2013 20:42:44)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Kad ste suoceni sa dilemom, ocete li ikada imati dece uopste, zivot vas natera da naucite pravo znacenje fraze "samo da je zivo i zdravo"....

A kad naucite tu izreku onda prepoznate mnoge "glupe" teme i potom vas kao govece etiketiraju nalepnicom "frustrirana"!
Maslackonja, nedostajes nam[sm=smiley31.gif]




ivekpivek -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (1.5.2013 21:49:24)

jao zene koda meni nije na prvom mjestu da mi je dijete zivo i zdravo sta god da bude al ja sam pisala koja mi je zelja i sta bih volila ,znaci htjela sam se nekom ispricati da podjelim svoje misli i zelje,i sve vi naravno imate svoje zelje i misli, kad tamo napadi svak ima svoj zivot ,svoje borbe i zelje ako sam nekog uvredila otvaranjem ove teme neka se slobodno izbrise osjecam se ko neka koza koju se smatra da nema osjecaje i koju se osuduje sto je iznjela svoje misljenje sta bi zeljela ,imam svoje sinove nek su mi zivi i zdravi i zar je grijeh zeljeti npr da dobijemo curu pored dva momka,ma nemam sta vise reci napustam ovu temu i nezelim vise raspravljati i dijeliti misljenja jer vidim da se pogresno shvacaju [sm=smiley13.gif]




Verolina -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (1.5.2013 21:52:31)

Ivek, ne brigaj se, tema samo nije za ovaj podforum[sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]
Mene nisi uvredila. Samo ovoj temi nije mesto ovde, ako shvatas?
Bubac.




ivekpivek -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (1.5.2013 21:56:33)

onda molim moderatore da je premjeste ,[sm=smiley31.gif]




Verolina -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (1.5.2013 21:59:03)

Inace, ako ti znaci, posle dva decka, ja u potpunosti razumem zelju za curicom. [sm=smiley31.gif] I nadam se da ces i da dobijes curicu.[sm=smiley27.gif]




degu -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (1.5.2013 22:59:38)


IZVORNA PORUKA: ivekpivek

jao zene koda meni nije na prvom mjestu da mi je dijete zivo i zdravo sta god da bude al ja sam pisala koja mi je zelja i sta bih volila ,znaci htjela sam se nekom ispricati da podjelim svoje misli i zelje,i sve vi naravno imate svoje zelje i misli, kad tamo napadi svak ima svoj zivot ,svoje borbe i zelje ako sam nekog uvredila otvaranjem ove teme neka se slobodno izbrise osjecam se ko neka koza koju se smatra da nema osjecaje i koju se osuduje sto je iznjela svoje misljenje sta bi zeljela ,imam svoje sinove nek su mi zivi i zdravi i zar je grijeh zeljeti npr da dobijemo curu pored dva momka,ma nemam sta vise reci napustam ovu temu i nezelim vise raspravljati i dijeliti misljenja jer vidim da se pogresno shvacaju [sm=smiley13.gif]


Ivek nije tema nikakav problem, hvala Bogu da postoje parovi kod kojih sve to prorodno teče i imaš pravo da želiš devojčicu, ma da želiš i petoro i desetoro dece, to nije poenta priče. Samo je tema na pogrešnom mestu, ništa više...[sm=smiley1.gif]




Ana RR -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (1.5.2013 23:10:22)

Tema je premeštena u drugi podforum.




vukosava -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (2.5.2013 18:35:20)

E to, mnogo je bolje. Ko ima jedno dete da onda konta sta bi sa drugim i kako. Ako oni koje nemaju nijedno ovo gledaju, meni ne bi bilo svejedno...




big mum -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (22.11.2013 11:35:31)

Nikad nisam imala želju za određenim polom djeteta.Poslije dva spontana pobačaja imala sam jaku želju da rodim barem jedno djete.O polu nisam ni razmišljala.Samo sam htjela svoje malo čedo kraj sebe.

I dobila sam ga a mojoj sreći nije bilo kraja.Sad ih imam dvoje pa je samim tim moja sreća udvostrečena.VOLI IH MAMA NAJVIŠE NA SVJETU[sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]

Naš komšija u selu se jako razočarao[sm=smiley21.gif] kad mu je žena rodila drugu curicu.Htjeo je sina,nasljednika.Koji bi produžio lozu i potvrdio njegovu muškost.
Žalosno,zaista žalosno[sm=smiley13.gif]




Ivanka 75 -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (22.11.2013 11:42:28)

Ja sam zelela decaka a dobila divnu predivnu i predobru devojcicu, zelja mi je bila da imam sina jer u porodici preovladjuju devojcice...




Anck Su Nmaun -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (25.11.2013 8:15:41)


IZVORNA PORUKA: cockic

ja mislim da je slicno kao kad neko ima dve devojcice a javi my se isto sto i ivek pivek samo obrnyto zelja za sinom.treba da se javi neko sa tim sityacijama.jer ja bas ne znam kako je to ja bi sad htela i trece pol mi nije bitan.

Paa nije... ja imam dve princezice i ne zeliom uopste sina.
Cak smo ranije razmisljali o trecem detetu ali kako prolazi zelja mi je sve manja .

I da se desi, opet bih volela da bude devojcica [sm=smiley9.gif]




branki* -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (3.9.2016 11:41:10)

Pa,kakve veze ima ako neko zeli bas decaka ili devojcicu!?sve dok ne prolazi u patologiju i totalno razocaranje ako se ne ostvari zelja,sve je to ok.ja sam prvo zelela sina,ostvarilo mi se,drugo zelela devojcicu,ostvarilo mi se.da nije bilo tako,boze moj,opet je moje i opet bih ga volela najvise,ne bih bila razocarana ili tuzna,mada bih opet zelela jednog dana i devojcicu,da npr imam dva decaka.




choopa choops -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (3.9.2016 16:41:07)

I šta na kraju rodi ivek pivek?

Meni je skroz bezveze to "željenje" određenog pola. A žene koje idu na abortus kad sazanaju za neželjeni pol, su sramota čovječanstva i treba ih spaliti na lomači. Nažalost, Crna Gora je među prvima u svijetu što se toga tiče.




IvanaSK RR -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (3.9.2016 17:05:38)

Ja sam želela da imam i decaka i devojčicu, i to ovim redosledom koji i jeste,ali pre svega mi je bilo važno da je sve u redu. Volim decu, pol nije bitan. Pored svega što se dešava svakodnevno samo zahvaljujem Gospodu sto smo zivi i zdravi.




emicaa -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (3.9.2016 17:21:23)

ja sam uvjek govorila da bih volila prvo djevojcicu i dobila sam je,onda sam govorila da bih volila da i drugo bude djevojcica ali dobila sam djecaka i volim ga vise od zivota,od kad sam ga rodila nijedne sekunde nidam pomislila zasto nije djevojcica.Sad imam balerinu i princa [sm=smiley1.gif]




madre -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (4.9.2016 0:31:15)


IZVORNA PORUKA: choopa choops

I šta na kraju rodi ivek pivek?


Dečaka.




vocicana -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (4.9.2016 9:31:10)

Devojcice mnogo volim, narocito ove moje dve, od sestre, a sto se mene tice, uvek sam znala da cu imati decaka, cak i da sam na vreme pocela i rodila vise dece opet bi svi muski bili, tako seosecam celog zivota.
Kada se Damjan rodio bila sam neizmerno srecna, zdrav, prav, bez greske, nebitno mi je kog je pola kada ima sve sto treba da ima.
Deca su ukras sveta!




serpica -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (5.9.2016 7:10:06)

Mene cudi da ja na ovu temu nisam naisla ranije...
secam se ivekpivek bile smo trudne negde u isto vreme i znam da je rodila i treceg decaka,tri sina tri junaka,neka su joj zivi i zdravi,ali se isto tako secam i njene prevelike zelje za devojcicom,mislim da je u to vreme kad se porodila i napustila forum.
Meni je zaista bilo svejedno sta cu da rodim,ni jednom za sve cetiri trudnoce nisam imala posebnu zelju za odredjenim polom,neka je sam zdravo to je bilo pre svega. Mene su uzasavale price :"idete na trece jer zelite musko"
i mnogo mi je drago sto je trece bilo musko,jer sam rodjenjem Manje dokazala da mi pol zaista nije bitan,deca su najvece bogatstvo bilo kog pola da su,ali da sam kojim slucajem mogla da biram iako svog junaka volim do beskraja,birala bih uvek devojcice.[sm=smiley1.gif]




choopa choops -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (5.9.2016 8:26:28)

IZVORNA PORUKA: madre


IZVORNA PORUKA: choopa choops

I šta na kraju rodi ivek pivek?


Dečaka.



Samo neka je zdravo, to je jedino bitno.

Sudbina,ili sta drugo, ali u mojoj okolini ko god da je tako silno zelio samo jedan pol, dobio je upravo kontra. Mama uvijek prica pricu o zeni koja se porodila kad i ona i rodila drugu cerku, kako joj muz nije hti ni doc da je vidi, ni po nju. Na kraju je tjerao do 4djeteta, i pred kraj zenine trudnoce dozivi ogromnu nesrecu, zapali se radeci sa plinom, jedva je zivu glavu izvukao. Naravno i cetvrta je cerka, ali on se nakon toga bas promijenio. I hvala usudu, da je otislo na njega, a ne na to jadno neduzno dijete kako cesto biva.





wivern -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (5.9.2016 10:02:11)

Oduvek mi je bilo svejedno kog pola će mi biti deca, mislila sam da cu ih imati troje. A tek posle borbe sa sterilitetom mi je postalo apsolutno nebitno koji je pol, samo da je živo i zdravo.
Ali isto tako razumem ljude koji zele odredjeni pol, njima je iz njima znanog razloga to bitno (kao sto meni iz mog nije) i to je ok.




Mariya -> RE: Zelja za odredenim spolom djeteta (20.2.2017 0:11:17)

Ja sam oduvek zamišljala sebe kao mamu devojčica, oduvek sam više volela devojčice, uvek sam se bolje slagala sa njima nego sa dečacima. I htela sam 3 devojčice, ali eto imam 2 i imaću jednog dečaka.
Ali potpuno razumem da neko ima želju da ima jedno ili drugo ili oboje. Kad imaš samo jedno uvek se pitaš kako bi bilo da imaš ono drugo, evo ja ću uskoro saznati kako je to imati i dečaka i devojčicu.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>