RE: zelja za odredenim spolom djeteta (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


Dora89 -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (16.6.2017 23:36:41)

Devojčicu, da bi moja ćerka imala bezrezervnog bliskog prijatelja celog života. Da mi je prvo dete dečak, htela bih i dečaka. Mogu biti bliski brat i sestra, ali između njih uvek postoji bar neka tabu-tema, a to ne bih volela kod svoje dece.




degu -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (17.6.2017 22:18:31)

Potpuno te razumem, ja sam takodje zelela cerki da rodim sestru,rodila bih joj najboljeg prikatelja za sva vremena, ali eto dobila je batu. Sad bih trebala jos jednog batu i jednu seku da bi svi bili zadovoljni [sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (17.6.2017 22:38:43)

Degu, volece se oni nevidjeno :)
A aj udovolji svima, na posao[sm=smiley36.gif]




eca89 -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (17.6.2017 22:52:36)

Mamike, ja imam brata i on mi je najbolji prijatelj za cijeli zivot, nakon roditelja. Strasno smo vezani, pricamo o svemu i imamo povjerenje. Ja opet znam dosta slucajeva gdje isti polovi nisu bas blisko. Njega volim najvise poslije svog djeteta. Ja mislim da nema veze, da to nije presudno da ce se bolje slagati.




Anck Su Nmaun -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (17.6.2017 22:58:27)

Volim i jedno i drugo ali dve sestre mi je nesto naj lepse. Uvek mi je bilo zao sto nisam.imala sestru i ako imam super odnos sa bratom.
I naj srecnija sto imam dve cerkice i sincica...nekako sve to u paketu !




Sanjalicaaa -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (17.6.2017 23:22:07)

I ja sam želela dva dečaka iz tog razloga. Imam starijeg brata i nikada se nismo nešto posebno slagali i bili bliski. Mada to što su istog pola ne garantuje da će biti bliski.




degu -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (18.6.2017 7:30:12)

Ja imam starijeg brata, mogu slobodno da kazem da sam ceo zivot zelela da sam jedinica pored njega. Uvek sam gledala kumu i njenu sestru, ta veza je bila i ostala posebna.
Eco hvala ti na iskustvu, nadam se da ce biti tako, ucicu ih da se vole i postuju. Sad se obozavaju [sm=smiley1.gif]
Ivana puno mi je to posla [sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (18.6.2017 10:16:26)

Eni se cini da nema veze sa.istim.polom, uvek au se dve sestre bolje slagale.od dva brata. Bar ono sto sam ja videla iz mog okruzenja.




IvanaSK RR -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (18.6.2017 10:59:16)

Nek su nam zivi i zdravi. Nek imaju jedni druge, a na nama je da ih usmerimo da se podrzavaju i vole. I ako se ne budu previse lepo slagali, imace jedni druge za ceo zivot.




Anck Su Nmaun -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (18.6.2017 11:00:26)

Ma bas tako. [sm=zz_twins.gif]




Duškić -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (18.6.2017 11:05:56)

Nas je cetvoro i to je nesto najleeepse!
Mislim da nema pravila , da li ce se slagati zavisi od mnogo cega.




Dragce86 -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (29.6.2017 16:54:45)

Ja sam zelela batu a dobili smo seku i ne bismo je menjali ni za sta na svetu! Suprug je oduvek i zeleo kcerku i obozava je svim srcem. Videcemo za dalje, sta ce biti, posto nam je ovo prva beba :D




choopa choops -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (29.6.2017 23:01:26)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Eni se cini da nema veze sa.istim.polom, uvek au se dve sestre bolje slagale.od dva brata. Bar ono sto sam ja videla iz mog okruzenja.


Isto mislim i isto je tako u mom okruzenju.




Dragica Draga -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (6.10.2017 12:12:58)

Ja isto imam brata, a bas mi nedostaje sestra u zivotu. Super se brat i ja slazemo i ne bih dala ni za sta na svetu, ali ne mogu bas sa njim da pricam o svemu kao sto bih sa sestrom recimo. Zato mi je super ko ima dve cere i sina 😊




MamaNecaVo -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (20.10.2017 16:12:36)

Imam brata a da imam sestru htela bi brata.
Tako da.. :)




mama Jo -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (20.10.2017 16:14:28)

Onda bi bilo najbolje da lepo svi ljudi imaju po cetvoro dece - dve devojcice i dva decaka 😊
Sto da ne, ajde bacajte se avi na posao 😂




MamaNecaVo -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (20.10.2017 16:16:36)

Meni bi to vec bilo mnogo.Apropo amdkela od deteta koje imam sada :)




dddaca -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (20.10.2017 16:18:00)

Neka su zivi i zdravi, ma kog pola da su




MamaNecaVo -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (22.10.2017 22:45:10)

Upravo tako!




mama Jo -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (22.10.2017 22:49:47)

Bas to, ja nekako mislim da bi svi zeleli oba pola da imaju, to je za mene normalno skroz, ali svi oni su dar zivotni i samo da su zivi i zdravi, devojcice i decaci 😊




MamaNecaVo -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (22.10.2017 22:53:38)

Kada se setim moje trudnoce koja je bila jako teska,pol mi je bio najmanje bitan.
Ali mislim da svako voli da ima i decaka i devojcicu pa trece sta bude. :)




Mala Elena -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (28.10.2017 15:39:45)

Pol valjda zavisi samo od hromozoma muskarca .
Skoro sam cula da ako se pravi mala razlika medju decom, od mladje osobe (mame ili tate koji imaju razliku u godinama recimo 4g +)se nasledjuje gen koji odredjuje pol.
Mm stariji od mene 8 god, i mala razlika medju decom, svo troje zensko [sm=smiley36.gif]




Dragica Draga -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (28.10.2017 16:44:25)

ME kod tebe je onda to istina, mada po tome opet ako je razlika izmedju partnera vise nd 4g taj par moze da ima samo cere... ako sam dobro razumela, znam i ja za taj podatak, cula sam tu pricu
Ali ne verujem u nju, mislim da zavisi samo od hromozoma muskarca




mama Jo -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (28.10.2017 18:36:27)

Ja isto verujem da je to ,,babska" prica...
A verujem da se ne moze uticati, jer da moze svi bi onda imali pol koji zele, ili i jedan i drugi...
Prosto zavisi od tih muskih hromozoma... jedino sto mozda ima veze je zacece na dan ovulacije/pre/posle... ja mozda samo u to verujem, mada.bih bas pitala nekog strucnjaka sta kaze nauka za tu teoriju 😊




Maslacak15 -> RE: zelja za odredenim spolom djeteta (28.10.2017 18:56:02)

naravno da nema nikakve veze. I da bilo staod tih saveta i trikova ima veze, sobzirom da zivimo jos uvek stotinama godina u patrijarhalnim drustvima nebi odnos rodjenih beba bio tvrdoglavo 50:50. Osim poslednjih godina , kad se pojavila selekcija zenskih embriiona u pojedinim drustvima pa se ravnoteza pomera sto ce dovesti naravno do gomile problema[sm=smiley19.gif].
Svaki muskarac ima kariogram XY. Ali spermatozoidi imaju po jedan ili je X ili je Y. I to je jedini determinator pola deteta. Dali je spermatozoid koji je oplodio jajnu celiju nosio X ili Y hromozom.
E sad pitanje kod parova koji imaju mnogo dece istog pola da li postoji neka vrsta selekcije gde se preferira jedan tip spermatozoida a ne drugi je dobro pitanje ali na to NIKO nema odgovor. Nauka kaze da je i dalje u pitanju slucajnost. JA kao biolog mogu da smislim vise scenarija i kod muskarca ali i kod zene koji dovode do selekcije ali to je samo teoretisanje. U svakom slucaju sve te teorije o godinama partnera, vremenu odnosa, sta stte jele na koju nogu ste ustale i slicno na temu "kako roditi devojciu" ili kako roditi decaka: zaboravite sto pre[sm=smiley36.gif]
Deca su veliki blagoslov i ja mislim da ima neceg lepog u tome da u danasnje vreme kad ljudi mislu da mogu da projektuju sve i svasta u svojim zivotima, postoji nesto sto na sta ne moze da se utice. I u svakom slucaju je lepo, kakav god da je ishod....





Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>