RE: Cheese cake (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Jole84 -> RE: Cheese cake (6.11.2012 15:41:17)

Ako vam je frka sa želatinom (a verujte da je vrlo lako) onda probajte samo s vodom [sm=smiley36.gif] -utoplite lonče s vodom do ključanja,a ovamo posebno natopite želatin kao što sam malopre napisala i kad ga rastopite pomešajte s tom vodom,videćete kad se ohladi u frižideru da s vrlo brzo stegne.Po meni je najbolji želatin- Dr Oetker,mada ni drugima ne fali ništa.




MERYEN -> RE: Cheese cake (6.11.2012 15:44:45)

Ma ja cu da probam pa sta bude [sm=smiley1.gif]




viking -> RE: Cheese cake (6.11.2012 15:45:50)

Meryen, pošto ćeš ti verovatno prva, javi [sm=smiley1.gif]




mala buba -> RE: Cheese cake (7.11.2012 7:46:18)

meni cheese cake nikad ne uspe. [sm=zmeden.gif] ne znam da napravim. probam za vikend




viking -> RE: Cheese cake (7.11.2012 9:20:56)

A u čemu pogrešiš? Koji deo ti ne uspe? I koji praviš, lažni čiz sa plazmom i krem sirom ili pravi?




lesica -> RE: Cheese cake (7.11.2012 11:11:36)

Ja zbog Lenke pravim ovako(silnim isprobavanjem se ispostavilo da ovaj najviše voli)

Za koru:

300gr mlevenog plazma keksa
125 gr margarina
3 kašike meda

Beli fil:

500gr mascarpone sira
500ml slatke pavlake + 1 kremfiks
250gr šećera u prahu

Crveni fil:

pakovanje smrznutih malina
200 ml vode
4-5 kašika šećera
1 kesica želatina

Kora se napravi tako što se otopi maslac pa se ulije u mlevenu plazmu,doda se med,umeša i nabije se u kalup.
Beli fil se pravi tako što se umuti slatka pavlaka sa krmfiksom,a posebno se umuti mascarpone sa šećerom u prahu,pa se sve sjedini i prelije preko kore.
Crveni fil pravim tako što pomešam maline sa 100 ml vode i šećerom,stavim da se kuva i od početka ključanja ostavim 2-3 minuta a onda dodam želatin koji sam prethodno ubacila da nabubri u 100ml vode. I uz lagano mešanje ostavim još minut-minut i po. Prelijem i to je to.




Snelle -> RE: Cheese cake (7.2.2013 13:45:39)

Našla sam novi recept za cheese cake, malko je manje "d''''''''umreš" od Lesicine Mocart torte [sm=smiley36.gif]

DakleM ovako, sastojci:

Za podlogu: 150 gr. pettit beure
150 gr. lešnik napolitanke
150 gr.margarina
2 kašike mleka
1 kašika lešnik cappucino

Za beli fil: 250 ml.slatke pavlake
150 gr.bele čokolade
1/2 kesica želatina
250 gr.krem sira

Za tamni fil: 250 ml.slatke pavlake
150 gr. tamne čokolade (min. 60% kakaa)
1/2 kesica želatina
250 gr.krem sira
i još: 100 gr. lešnik karamele
čoko flips

Za ukrašavanje: šlag pena, šećerne mrvice i ukrasni roleri

Priprema:
Podloga:
Izmrviti keks i napolitanke, dodati otopljeni margarin, mleko i cappucino. Lagano izmešati, pa stavite u kalup za tortu (Ø22cm).

Beli fil:
Umutiti krem sir. Slatku pavlaku umutiti u šlag. Čokoladu istopiti na pari i malo ohladiti. Želatin potopiti sa 2-3 kašikice vode i ostaviti.
Krem sir i slatku pavlaku sjediniti, pa dodati čokoladu. Želatin rastopiti na laganoj vatri i pomešati sa sirom, slatkom pavlakom i čokoladom. Polovinu fila preliti preko podloge, resporediti čoko flips pa staviti drugi deo fila. Ostaviti da se ohladi.
Karamele rastopiti i preliti preko belog fila. Ostaviti da se ohladi.

Tamni fil:
Umutiti krem sir. Slatku pavlaku umutiti u šlag. Čokoladu istopiti na pari i malo ohladiti. Krem sir i slatku pavlaku sjediniti, pa dodati čokoladu. Želatin rastopiti na laganoj vatri i pomešati sa sirom, slatkom pavlakom i čokoladom. Fil preliti preko rastopljenih karamela i ostaviti gotov cheesecake u frižideru preko noći.

Dobro rashlađeni cheesecake možete dekorisati šlag penom i šećernim mrvicama.




lesica -> RE: Cheese cake (7.2.2013 14:05:19)

Hmmm.... mljac! [sm=smiley36.gif]




Snelle -> RE: Cheese cake (7.2.2013 14:13:26)

Lesice, šta misliš hoće li polovina želatina po filu biti dovoljna, pošto ja u voćni chesecake stavljam 2 želatina u srednji fil, a u voćni deo jedan?




New Mom -> RE: Cheese cake (2.8.2014 22:37:59)

Za Sanjicu.[sm=smiley1.gif]

Cheesecake Stracciatella

Potrebno:
300g mlevenog keksa (ja sam uzela Zlatni pek)
200ml (toplog) cokoladnog mleka (moze i obicno)
500g sitnog nemasnog sira
500ml slatke pavlake za slag
2 kremfixa
200g cokolade za kuvanje
2 kesice vanilin secera
70g sitnog secera

Priprema:
Mleveni keks preliti toplim mlekom, pa umestiti testo. Kalup namazati maslacem pa vlaznim rukama staviti koru u njega i poravnati.
Mikresom umutiti slag sa kremfixom da bude bas gusto. Zatim dodati sir, vanilin secer i secer i kratko jos umutiti da se sjedini.
150g cokolade nozem narendati u slag i lagano umesati.
Staviti slag preko kore. Preostalih 50g cokolade narendati odgore za ukras.
Staviti u frizider na bar 3 sata da se stegne.




Torbica -> RE: Cheese cake (2.8.2014 22:44:54)

NM al je doooobar! Hoce ga biti narednih dana? [sm=smiley4.gif]
Isprobavam obavezno! Divno sto nije masna podloga, klasicna, maslac i keks, nego sa mlekcem!




Sanjica26 RR -> RE: Cheese cake (2.8.2014 22:50:49)

Jao divota od recepta. Sto je divno kad svi za mene stavljaju recepte[sm=smiley31.gif]




superm -> RE: Cheese cake (2.8.2014 22:55:34)

Ovo ce definitivno biti sutra na repertoaru![sm=smiley1.gif]




New Mom -> RE: Cheese cake (2.8.2014 23:02:54)

Torbi, planuo, sta da ti kazem. Al ako se planiras, napravicu za tvoju dusu.[sm=smiley1.gif]

Ma prelagan, nema kuvanja, pecenja, gotov za 10 minuta. Uzivanje.




Torbica -> RE: Cheese cake (3.8.2014 12:29:10)

Upravo ga praaaavim! [sm=smiley31.gif]
Okacicu sliku ovdi!




bubulence -> RE: Cheese cake (3.8.2014 15:00:43)

koliki kalup ste koristile?




Didy -> RE: Cheese cake (3.8.2014 15:08:33)

Neko je negde stavio recept za čiz kejk bez sira ako se ne varam. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Meni se jako sir oseti, ne mogu da pojedem ni zalogaj, a neće ni Stefan, pa sam htela da probam taj recept bez sira (koji apsurd - čiz kejk bez čiza [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]), ali ne mogu nigde sad da ga nađem. Možda sam nešto pogrešila? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Bubi, manji kalup, 24-26.




gagana83 -> RE: Cheese cake (3.8.2014 15:42:05)

Jesi probala sa Mascarpone sirom? To je sir bas za kolace, dobija se od slatke pavlake i uopste se ne oseca.




Didy -> RE: Cheese cake (3.8.2014 16:32:31)

E, vidiš, to mi nije palo na pamet. Znam šta je maskarpon, jeli smo ga u Švajcarskoj kao dodatak voćnoj salati, ali nisam videla da ima kod nas po marketima da se kupi. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Sanjica26 RR -> RE: Cheese cake (3.8.2014 16:47:41)

Didy ja ga nalazim u Idei i Merkatoru.




Didy -> RE: Cheese cake (3.8.2014 16:52:54)

Ok, Sanjice, onda ću ga naći. Ja od sireva jedem samo one tvrde bez ukusa, tipa trapist, a mm uzimam fetu i eventualno sitni sir za peciva, pite i sl. Nikad ni ne zagledam ništa drugo na policama sa sirevima, baš ću potražiti.




Torbica -> RE: Cheese cake (3.8.2014 17:23:16)

Mascarpone je bio oko 600 din pola kg u Merkatoru,a može se praviti i u kućnoj varijanti,ima raznih recepata. Na Coolinarici. Pišem sa telefona, okacicu sličicu kasnije,odličan je!




gagana83 -> RE: Cheese cake (3.8.2014 18:36:11)

I ja ga pravim, po receptu sa Coolinarike, od Imlekove slatke pavlake, postavljala sam negde recept.




Anoniman -> RE: Cheese cake (3.8.2014 18:42:24)

ja obozavam cheese cake, ali vise volim kad je ispod ono kao neki biskvit, a ne ovo sa mlevenim keksovima.

sto se sireva tice, mislim da najcesce u receptima koriste mascarpone, ricotta ili philadelphia.




Torbica -> RE: Cheese cake (3.8.2014 21:26:19)

[img]http://www.dodaj.rs/f/3E/uU/i1feu1s/dsc0096.jpg[/img]

Ovo je cetvrtina koja je prezivela! [sm=smiley1.gif]
Ja ne volim jako slatke kolace, a onaj ko voli moze da doda secera po ukusu, a i u koru moze da stavi meda.
Divan, kremast, osvezavajuci, 10-ka![sm=smiley1.gif]

Par puta mi se desilo da se slatka pavlaka umuti malo vise pa bude masnije, to ne volim. Tako da ja odmah stavim sve sastojke, kremfix razmutim u slatkoj pavlaci, odmah dodam sir, vanil secer i umesto obicnog sam stavila fruktozu. Ekstra recept!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>