RE: Cheese cake (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


viking -> RE: Cheese cake (3.8.2014 21:47:49)

Ni ja ne volim te čiz kejkove sa plazmom, ako ti treba imaš odličan recept na prvoj strani za kolač za testom i pravim filom sa švapskim sirom
IZVORNA PORUKA: ksena

ja obozavam cheese cake, ali vise volim kad je ispod ono kao neki biskvit, a ne ovo sa mlevenim keksovima.

sto se sireva tice, mislim da najcesce u receptima koriste mascarpone, ricotta ili philadelphia.

Kora se napravi tako što se otopi maslac pa se ulije u mlevenu plazmu,doda se med,umeša i nabije se u kalup. Beli fil se pravi tako što se umuti slatka pavlaka sa krmfiksom,a posebno se umuti mascarpone sa šećerom u prahu,pa se sve sjedini i prelije preko kore.




Trcosava -> RE: Cheese cake (5.8.2014 19:16:35)

Taj cizkejk ja probah prvi i jedini put u izvedbi zlaove i nije bilo šanse da ga pojedem, mislila sam da ću da povratim. Koristila je slovenačku 'skutu' ili ti kako Guppy reče da je to naš mladi sir. Ta dva se ne mogu porediti. Naš mladi sir ima nekakav ukus. Iz skute voda curi, bljaaaaaak ma sad mi se gadi. Kad dobijemo tu domaću skutu ja od toga pravim samo kiflice.

E sad, kad bi mi neko napravio pravi čiz, možda bi mi se i svideo. Nemam problem sa 'slanim/kiselim' u tortama.




viking -> RE: Cheese cake (5.8.2014 21:05:00)

Ne znam šta je skuta, ali mislim da uopšte ne pričamo o istoj stvari :) Čiz nije slan.




gagana83 -> RE: Cheese cake (6.8.2014 10:06:32)


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Taj cizkejk ja probah prvi i jedini put u izvedbi zlaove i nije bilo šanse da ga pojedem, mislila sam da ću da povratim. Koristila je slovenačku 'skutu' ili ti kako Guppy reče da je to naš mladi sir. Ta dva se ne mogu porediti. Naš mladi sir ima nekakav ukus. Iz skute voda curi, bljaaaaaak ma sad mi se gadi. Kad dobijemo tu domaću skutu ja od toga pravim samo kiflice.

E sad, kad bi mi neko napravio pravi čiz, možda bi mi se i svideo. Nemam problem sa 'slanim/kiselim' u tortama.

Ama bre, Cheesecake nije slan, sir koji ide u njega nije slan :)




branki* -> RE: Cheese cake (6.8.2014 11:39:21)

ja se nikad nisam usudila da pravim ovo,sve m se cini komplikovano,ali planiram,jer sam jela kod drugarice i mnooogo mi se dopalo,odlican kolac.




New Mom -> RE: Cheese cake (6.8.2014 12:42:19)

Ovaj sto sam ja stavila je vrlo jednostavan, nema kuvanja, pecenja, gotovo za 10-15 minuta.
I uopste nije slano! Ne znam sta ste vi probali al cizkejk je kiselkasto sladak.




Anoniman -> RE: Cheese cake (7.8.2014 18:17:04)

Naleteh na neki recept pa da ga okacim cokoladni cheese cake




Sanjica26 RR -> RE: Cheese cake (7.8.2014 18:18:46)

New Mom i Torbice koji nemasni sir ste uzimale? Pravicu u subotu u za godisnjçu braka.[sm=smiley1.gif]




Torbica -> RE: Cheese cake (7.8.2014 20:56:47)

Ja sam uzela na merenje u Idei, rekla sam da mi treba mladi neslani za Cheese cake. [sm=smiley1.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Cheese cake (11.8.2014 16:04:02)

Pravila u subotu. Fantasticno. Momci koji su bili sa bratom su pojeli vise od pola. Sad mi mm kaze da pravim opet ako mi se toliko jede.[sm=smiley36.gif]




Ivanka 75 -> RE: Cheese cake (11.8.2014 16:06:41)

Ja stavljham Ella sir, 0% masnoće, i kolač ispadne baš super. Umesto želatina stavljam DR Oetker-ov učvršćivač za šlag i bude baš kremasto.




nata11 -> RE: Cheese cake (16.2.2018 20:51:46)

Neki isprobani recept za ciz kejk koji se pece?




veselicaa -> RE: Cheese cake (17.2.2018 16:16:32)

Ja pravim samo one koji se ne peku.




nata11 -> RE: Cheese cake (18.2.2018 11:08:38)

Ja sam Veselice za te specijalista, sivma pravim ali bih sada neki u fazonu NY.




veselicaa -> RE: Cheese cake (18.2.2018 11:53:41)

Gledaj onda na stranim kulinarskim sajtovima,tamo ces naci najbolje recepte.Imas sad i video recepte,ne mozes da pogresis.




nata11 -> RE: Cheese cake (18.2.2018 12:05:03)

Na stranim sajtevima koriste sireve kojih kod nas nema u ponudi. A domaci recepti su u fazonu "kolac se pece 2 sata" ????




veselicaa -> RE: Cheese cake (18.2.2018 12:43:52)

Koji sirevi?Philadelphia ima kod nas.




Duškić -> RE: Cheese cake (18.2.2018 13:23:34)

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ja stavljham Ella sir, 0% masnoće, i kolač ispadne baš super. Umesto želatina stavljam DR Oetker-ov učvršćivač za šlag i bude baš kremasto.



Ovako i ja i krem fix ubacim.
A da ima da se kupi i maskarpone i ostali sirevi i svasta ali kostaju od 600din pa ...
To mi je skupo. A volim leti i stalno pravim deci.
Obicno crveni mix voca ili sta imam domace.




Ana RR -> RE: Cheese cake (18.2.2018 15:45:42)

I ja pravim sa Ella sirom i slatkom pavlakom, fenomenalan je.

Nato, ja sam jela taj NY cheese, utisak je kao da jedeš sladak sir sa jajima [sm=smiley36.gif] meni je bzvz. Ali ukusi su različiti, možda bi tebi bio sasvim ok.




Sanjica26 RR -> RE: Cheese cake (18.2.2018 16:20:54)

Ja pravim sa ala kajmakom. Takav mi je recept i nikad nisam menjala. Moj zet je juce probao moj cizkejk i sto puta pohvalio i rekao da mu se na drugim mestima nije uopste svideo.[sm=smiley1.gif] Toliko je bio dobar da smo ga celog nas cetvoro smazali[sm=smiley36.gif]
Gde god sam jela cizkejk nisam zadovoljna. Uvek stede na sastojcima. Stavljaju neke zamene.




veselicaa -> RE: Cheese cake (18.2.2018 16:25:22)

Ja pravim sa abc krem sirom i polimarkovom slatkom pavlakom.




Ana RR -> RE: Cheese cake (18.2.2018 17:17:56)

A vidiš, meni se ne dopada sa Ala kajmakom. On mi ima jači miris i npr Marko ga jede namazanog na krekere. Svako ima nešto svoje [sm=smiley36.gif]





nata11 -> RE: Cheese cake (18.2.2018 20:03:43)

I ja obozavam sa ala kajmakom. Uvek sa njim pravim. Mascarpone mi je preskup.
Ja bih bas da probam Ana :)

Ma kakva philadelhia Ves imaju oni neke sireve koje ne mogu da prevedem i nabavim, neke neutralne. Nit je mozarela nit mascarpone.




Ana RR -> RE: Cheese cake (18.2.2018 21:44:55)

Nato, pretraži strane sajtove, kod nas nećeš naći dobar recept za takav cheesecake. Imaj na umu da se naša slatka pavlaka razlikuje od njihovog heavy whipping cream-a, ja sam ga tamo često koristila za kafu jer je nekako fin i gust. Sour cream bi u prevodu bila kisela pavlaka ali to nema veze sa našom kiselom pavlakom. Isto važi i za sir. Tako da sigurno nećeš dobiti ništa slično pravom NY style Cheesecake-u ali jbg, to je što je. Evo jedan sasvim fin receptić klik




jess021 -> RE: Cheese cake (18.2.2018 22:17:50)

Nato, odlican recept za taj cheese imas kod Rudolfa na onom sajtu 24h kitchen. Ja sam pravila, odlican je. Ako nadjem, okacicu link.
Cheese
Nasla:)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>