RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica >> Knjiga i film



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (5.1.2021 12:35:07)



IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Je l to onaj film sa Julijom o decaku sa posebnim potrebama, Cudo?


Koliko sam se isplakala zbog ovog filma...



Da, i ja Anci.




emicaa -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (5.1.2021 13:09:04)



IZVORNA PORUKA: jabudic

Ja imam "problem", prebrzo citam. Mogu lagano preko 300 strana dnevno. I trebala bi mi nova knjiga svaki drugi dan, treba to finansirati 😄




Isto 🤦‍♀️ a kao luda,ako pocnem citati ne ispustam je.Kuvam rucak a knjiga je tu da usput citam




gagana83 -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (5.1.2021 13:12:24)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

U pauzi između ucenja citam "Kradljivac orhideja". Moje omiljeno cvece. Ko zeli da sazna sve o orhidejama prava knjiga za njega.Medvedograd ceka. Uzela sam Agi i ja. Procitala sam od tog pisca Čudo Ima i film sa Julijom Roberts ( Gledala sam do pola sa Dunjom). Zavrsila kod kuce. Meni je drzala paznju. 


Kradljivac orhideja mi stoji na polici, dobila na poklon, ali nikako da dođe na red. Javljaj utiske!
Kad smo kod orhideja, skoro sam čitala Kuću orhideja, od ovde pominjane i hvaljene Lusinde Rajli, i sad uopšte nemam želju da čitam njene ostale knjige, a planirala sam.Čitam ja i limunade, ali što je mnogo -mnogo je. Lik jeste homoseksualac, pa nije homoseksualac, zapravo ni on nije znao jeste li ili nije. 🤦Muž je mrtav, pa ipak nije. Stil pisanja je ok, ali priča totalno bezveze.




branki* -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (5.1.2021 13:21:14)

mama jo,ako je njiga dobra i pisana stilom koji mi je kako ja volim,za dan,dan i po,dva procitam,s tim sto meni deca sad se sama zabavjaju isto,pa ne traze puno pazne kao kad s bili bebci.
veceras gledam film,ovih dana,bas sam pod utiskom.sto kaze ana,ne znam da li bih zelela da ga opet citam,jer ovaj osecaj je neponovjiv,mozda za 4 godine ili 5...citala sa i -1000 cudesnih sunaca,takodje izuzetna,ali lovac je mnogo teza i dublji utisak ostavlja.boze,kako nisam pre ovo citala...
javna ptica od ljijane habjanovic sam i ja citala,i zenski rodoslov.te dve.meni su dobre te knjige.
to sto je rekla sanjica o tom decaku,planiram da vidim da li ima.
inace,ne kupujem knjige,samo uzimam iz biblioteke.kupim kad smo u bgu polovne na ulici ili kad dodju na posao ,ali tad za decu uzmem.




mama Jo -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (5.1.2021 13:32:56)

Jeste branki, bas tako sto kazes za Lovac na zmajeve... Ne znam ni jednu sa kojom bih je uporedila sto se tice emocije koju nosis posle citanja. Bas je onako posebna.

I ja najcesce iz biblioteke uzimam.




branki* -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (6.1.2021 9:23:27)

jao,odgedala film snimljen po njizi Lovac na zmajeve.ocajan je.bas sam razocarana.znam da je kn jiga uvek boja od filma,ali onako dobra knjiga stvarno zasluzuje malo bolji film[sm=hudicek1.gif]




Duškić -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (10.1.2021 15:48:32)

Citala sam gu knjigu, ali nisam znala da ima film. Bas da pogledam.




jess021 -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (17.1.2021 15:30:01)

Covek po imenu Uve, savrsena. Bas mi se dopala, odlicna prica, odlican stil... 





Sanjica26 RR -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (17.1.2021 15:31:49)

Jess, sad filmic odgledaj. 





jess021 -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (17.1.2021 15:37:44)

Sanjice, gde si gledala? 





Sanjica26 RR -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (17.1.2021 16:01:28)

Ево 

Клик




mama Jo -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (17.1.2021 17:47:19)

Jess, javi utiske za film, meni je knjiga neuporedivo bolja.. Stil mi je odlican, uzimam sad i ostale njegove da citam




gagana83 -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (18.1.2021 13:02:04)

Uve je ❤️


Pročitala sam sve Bakmanove, Uve mi je br 1, mada mi se i Medvedgrad baš svideo. Jedino mi Baka nije legla, uopšte nisam mogla da se skoncentrišem na priče iz prvog dela, dok se recimo ta knjiga mojoj kumi najviše svidela.
Uzela sam Hoseinijevu Hiljadu čudesnih sunaca. Davno sam čitala Lovac na zmajeve, možda i najpotresnija knjiga koju sam čitala.Te mi knjige nigde nema, dala sam je davno nekom na čitanje, pojma nemam kome.




Sanjica26 RR -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (18.1.2021 13:14:12)

gagana, ja sam morala baku dva puta da procitam. Drugi put mi je legla.





mama Jo -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (19.1.2021 10:09:51)

Audio knjige... Je l' neki slusa i gde?




Sanjica26 RR -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (19.1.2021 10:20:07)

Preko bookmate. Ima i decijih bajki. Samo da se uplati pretplata.




branki* -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (19.1.2021 17:36:53)

meni se baka odmah dopal i svidela.od tri bekmanove knjige,,najmanje mi je legla brit mari,a najboja uve..baka mi je ok.ali,bez izuzetka,sve knjige su jako dobre.
ja procitala-A planine odjeknuse.pola blistavo,da sam guglala i zeela da upoznam pisca i da budem clan fan kluba[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif]a,delom,dosadno,razvuceno,mrljavo.
lovac na zmajeve,broj 1.
1000 cudesnih sunaca,br 2.
A,planine odjeknuse,br 3,ima blistavih delova,druga polovina knjige dosadna
e osporavma
ja nesto razmisljam-je li sustina dobre knjige da ti legne i procitas je u jednom dahu ili da je citas nedelju dana,tipa ,ana karenjina...ne osporavam vrednost,samo mislim na glas.




jess021 -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (19.1.2021 18:16:04)

Meni je merilo da mi probudi emociju i da i njoj danima razmisljam.


Verovatno sam jedna od retkih ali meni nijedna od Hoseinia nije ostavila utisak. 




nata11 -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (20.1.2021 10:14:19)

Meni ostala od Bakmana jos Medvedevgrad i Uznemireni ljudi. E sad zeznuh se poceh sa serijom [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]. Obicno idem knjiga pa serija. Kako cu se skoncetrisati sada na knjigu ne znam.

Meni je i film Uve [sm=smiley27.gif] bas sam uzivala (sto ne mogu reci i za seriju Medvedevgrad)




Ana RR -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (20.1.2021 10:17:51)

Meni Medvedgrad stoji već mesec dana, ni stranicu nisam stigla da pročitam.




nata11 -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (20.1.2021 10:19:47)

Meni ova deluje interesantno klik




emicaa -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (20.1.2021 22:50:48)

Ja sam trenutno u nekoj pauzi sa citanjem.Nikako da pocnem

Zadnjih par mjeseci sam citala samo neke limunade,ne gode mi teze teme.Imam 3 trilera,vec mjesecima cekaju na citanje ali ne mogu




mati -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (20.1.2021 23:09:30)


IZVORNA PORUKA: nata11

Meni ova deluje interesantno klik

Nato, baš mi se dopalo ovo. Meni vise idu knjige na engleskom, mislim da ih sa većom pažnjom i razumevanjem čitam. Na srpskom nekako utonem i izgubim se..




mama Jo -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (20.1.2021 23:46:38)


IZVORNA PORUKA: nata11

Meni ostala od Bakmana jos Medvedevgrad i Uznemireni ljudi. E sad zeznuh se poceh sa serijom [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]. Obicno idem knjiga pa serija. Kako cu se skoncetrisati sada na knjigu ne znam.

Meni je i film Uve [sm=smiley27.gif] bas sam uzivala (sto ne mogu reci i za seriju Medvedevgrad)


Nato, gde gledas seriju?
Ja zato Medvedgrad ostavljam za kraj, da provitam knjigu pa odgledam seriju.
Hocu i ostale da procitam njegove, nikako da odem u biblioteku da uzmem.




gagana83 -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (21.1.2021 7:31:43)

Meni se serija nije bog zna kako svidela.





Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>