RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica >> Knjiga i film



Poruka


Tiziana -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (21.7.2021 11:03:19)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Suzi, imas sigurno u biblioteci knjižice iz Kreativnog centra. Uzimam Sofiji. One su mi super. 
Ja sam skoro u dahu procitala "Bela Hrizantema". Ko voli "Lovac na zmajeve", takvog je žanra.Sad ucim, ali sigurno cu u nekoj pauzi da uzmem nesto jos. A imam dosta ne procitanih u svojoj biblioteci.






Dunja svaka cast za Savu da procita knjigu u dahu. Pa moj jedanestogodisnji sin ni jednu knjigu u zivotu u dahu nije procitao. Natezanje je uvek. Iako izuzetno radoznao i barata takvih saznanjima da se zaprepastis da dete od 11 god moze tako da razmislja, citanje mu nije omiljeno..Kad procita, jako lepo protumaci knjigu, ali dok procita, majko moja mila...

Moja devojcica jako puno cita i voli..Ali to su ja mislim devojcice..




dunja RR -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (21.7.2021 15:32:37)

Tizi, on je skoro počeo da čita, da kažem, dečije romane, i ako mu se dopadne, zaista pročita za dan.

A inače je ljubitelj enciklopedija, to tamani odavno, čim još malo poraste, šaljem ga na neki kviz da zaradi pare [sm=smiley36.gif]

Stoji mi gomila enciklopedija koje je uzeo iz njegove biblioteke poslednji put, a ovaj roman sam mu ja uzela iz moje neki dan, kod mene je slabiji izbor dečijih.







dunja RR -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (21.7.2021 15:34:16)

I zaboravila sam voli šahovske knjige, tu je u stanju ceo dan da se ne odvoji od partija.
Počeo je sa tatom da ide na turnire, za sada samo gleda a tata osvaja pehare [sm=smiley36.gif]
Ali imam utisak da će uskoro učenik da nadmaši učitelja :D




dunja RR -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (21.7.2021 15:39:46)

Sanjči u toj njegovoj biblioteci sam primetila da ima najviše novih Vulkanovih izdanja, pa njih uzimamo, tek stigne, netaknute.

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Suzi, imas sigurno u biblioteci knjižice iz Kreativnog centra. Uzimam Sofiji. One su mi super. 
Ja sam skoro u dahu procitala "Bela Hrizantema". Ko voli "Lovac na zmajeve", takvog je žanra.Sad ucim, ali sigurno cu u nekoj pauzi da uzmem nesto jos. A imam dosta ne procitanih u svojoj biblioteci.









medamisko -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (22.7.2021 16:59:16)

Sta kazete za knjigu "bele hrizanteme", preporucujete. Lovca na zmajeve sam procitala?




Sanjica26 RR -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (22.7.2021 18:56:48)

medamisko, meni je odlicna. Slobodno uzmi.

Imas od istog pisca (Lovac na zmajeve) , ako nisi citala "Hiljadu čudesnih sunaca".




gagana83 -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (27.7.2021 7:45:20)



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ja sam pročitala Zamalek, dopala mi se. Trebalo bi konačno da završim Medvedgrad, baš mi nije legla knjiga i užasno davim sa njom.


Meni se Medvedgrad svidela, jedva čekam nastavak, dok drugarica kaže isto što i ti, da je udavila i da je jedva pročitala.




Sanjica26 RR -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (27.7.2021 10:54:31)

Jel mi verujete da je imam od kako je izašla i ne mogu da stignem da je citam. Ma, nijednu knjigu[sm=smiley13.gif] Uhvatila sam dva dana posle položenog grckog da procitam jednu knjigu. I sad opet nemam kad.




nata11 -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (27.7.2021 11:29:26)



IZVORNA PORUKA: gagana83



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ja sam pročitala Zamalek, dopala mi se. Trebalo bi konačno da završim Medvedgrad, baš mi nije legla knjiga i užasno davim sa njom.


Meni se Medvedgrad svidela, jedva čekam nastavak, dok drugarica kaže isto što i ti, da je udavila i da je jedva pročitala.



Posle serije nemam zelju da je citam. 
Ostale planiram u digitalnom obliku iscitatoti u narednim danima. Nemam vise prostora za skladištenje knjiga.




Sanjica26 RR -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (27.7.2021 17:16:16)

Nato, znaci odgledala si?

Ja necu da gledam dok ne procitam. 
Genijalnu prijateljicu nisam citala. Pocela sam, pa mi je bilo dosadna. Posle sam odgledala seriju. Odlicna mi je. 




nata11 -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (29.7.2021 11:24:06)

Da ne secam se da li na hbo ili netflix.




Sanjica26 RR -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (30.7.2021 9:45:54)

Mislim da je na HBO. Videla sam kad je isla reklama




IvanaSK RR -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (28.10.2021 16:25:43)

Da li neko ima Mamac od Davida Albaharia? Treba nam za skolu 😁




Sanjalicaaa -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (4.11.2021 17:58:46)

Da li neko ima preporuku za biblioteku na Novom Beogradu? Meni najbliza je kod Fontane, ali izbor knjiga je bas slab.





Sanjica26 RR -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (22.12.2021 11:57:32)

Citate li?
Ja kad ne ucim, procitam koju stranicu knjige. Sad zavrsavam Zamalek. Dopada mi se, ali nikako ne bih mogla da zivim u Kairu. [sm=smiley4.gif]




Mirko Svirko -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (22.12.2021 12:09:18)

Mi zavrsavamo nasu knjigu "pohod na zveri" do petka da bi vratili.

Poato malo citam ja, malo M.Vezbamo.Posle da pocnem Kruninu epohu.




flamingos -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (23.12.2021 8:25:06)

Super Mirko.Ja sam počela da čitam knjigu naše drage Dore.Sjajna je,od srca je preporučujem.❤





Mirko Svirko -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (23.12.2021 22:39:01)

Jao Flamingos.... kad tako kazes... dodje mi da krenem odmah sa citanjem... 😊





flamingos -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (24.12.2021 6:31:00)



IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Jao Flamingos.... kad tako kazes... dodje mi da krenem odmah sa citanjem... 😊


Počni sa čitanjem.Sjajna je.❤





Ana RR -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (24.12.2021 7:55:19)

"Deca zla" - Miodrag Majić. Čita se u dahu.




Sanjica26 RR -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (29.12.2021 8:56:09)

Замалек сам брзо прочитала. Свиђа ми се. Мада, искрено фалило ми је нечега.





Didy -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (2.1.2022 14:54:11)

Ja počela "Estoril" jer mi se "Zamalek" dopao. Tako mi je verno preneo atmosferu Kaira. 

Ne čitam baš koliko inače, uvek nešto drugo, treće odvuče...




Sanjica26 RR -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (5.1.2022 17:00:21)

Didy procitala sam sadržaj knjige koju si čitala. Volim takve knjige.
Ja sad gledam cim pauzu sa ucenjem, da citam. I čitam nekoliko. 🤣 Medvedgrad i sinoc vidim na nocnom stocicu da nisam procitala "Lažljivi život odraslih". Bilo je puno posla i skroz sam zaboravila. Moram da je vratim u biblioteku. E da, preko bookmate citam Dostojevskog. Bas mi je zanimljiv. Ipak za neke knjige moras da budes zreo. 




Didy -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (5.1.2022 18:08:52)

U pravu si za Dostojevskog. Ja sam ga čitala u srednjoj školi, neke njegove knjige, npr. "Idiota" čak i u 8. razredu i svi su bili u fazonu - To nije knjiga za tebe, nećeš ništa razumeti. Mogla bih neke ponovo da uzmem. Šta čitaš od Dostojevskog?

Ja sam bila započela od Irvina Jaloma "Krvnik ljubavi", stoji mi u spavaćoj, pa uzela novu Bakmanovu "Mi protiv vas" čim se pojavila, nisam mogla da izdržim i kad sam je pročitala, uzela "Estoril", a neki dan se set_ila da sam Jaloma prekinula, tako da sad imam dve započete. Nešto mi ovih dana slabo ide čitanje, valjda sam preumorna bila, samo sam spavala i gledala TV. 




Sanjica26 RR -> RE: Najdraza knjiga(knjiga za preporuciti) (5.1.2022 19:59:58)

Didy, Bracu Karamazovu sam uzela. Bas mi drži pažnju.Jaloma je naša Rosita pominjala. Ona ga je čitala. 
Ma, ja bih toliko toga čitala ali nekad nemam vremena za jednu stranicu. 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>