RE: Ešerihija koli (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


bebać -> RE: Ešerihija koli (9.2.2011 10:08:49)

Evo mene opet[sm=smiley1.gif]

Jutros smo vadili nalaze...

mokraću
nalaz krvi
odnjela sam još jednu pišu za urinokulturu

danas nalazi u pola 3

a sutra sa nalazima na ultrazvuk bubrega,i još jedna piša za urinokulturu...

javim nalazi kakvi su i šta je,ako je infekcija!Nadam se da će sve biti ok.

p.s. Duša mamina nijednom nije zaplakala dok je teta vadila krv,oduševio je sve prisutne,ma pisnuo nije[sm=smiley1.gif]




bebać -> RE: Ešerihija koli (10.2.2011 13:44:25)

Danas smo uradili nalaze:

ultrazvuk bubrega i mokraćne bešike

Nalaz je uredan.Odnijeli smo drugu pišu za urino kulturu,nalaz će biti u ponedeljak gotov.I znaćemo u ponedeljak sve ukupno stanje,doktorica će očitat rezultete.

A danas opet u pola 3 odosmo na pregled,kašlje...ne ušućuje.A to je opet druga teme[sm=smiley1.gif]




Cecana -> RE: Ešerihija koli (11.2.2011 23:52:02)

Meni je upravo otkrivena E.coli u cervikalnom brisu i to u velikom broju-ne pise kolikom.VS mi je u redu.
Ja sam ustvari bila da proverim briseve posto je mom muzu nadjena Stafilokoka u spermi, i ni na kraj pameti nisam ocekivala Eserihiju.

Ovo je prvi put da je imam,nemam nikakve simptome,urin nisam proveravala.Danas sam bila kod dr sa rezultatom i rekao mi je da je najbolje da primim 7 inekcija, ali smo to odlozili za ponedeljak samo da mi prodje menzis.
Nisam cula da je neko primao inekcije?





Anoniman -> RE: Ešerihija koli (12.2.2011 16:07:44)

Verovatno Longacef? To je najbrži i najdelotvorniji način. 




bebać -> RE: Ešerihija koli (14.2.2011 15:44:09)

Obzirom da ovo sve što sam pisala,i što ću napisat(da okončam ovo sve) nema veze sa Esherihijom,već sa mojom paranojom u glavi[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]...ništa novo[sm=smiley1.gif]

Sergej nema nikakvu bakteriju,infekciju niti kakvo žarište,nalaz urinokulture sterilan[sm=smiley1.gif]

E sad, za piškenje doktorica nam je preporučila da probamo sa TRENINGOM MOKRENJA(na svaka 2 sata da mokri,po potrebi i prije,posle 7 nema tečnosti,prije spavanja da piški,noću da ga budim da piški i ujutro čim ustane)...kaže.neće da mu propisuje ikakve antibiotike,da pokušamo prvo ovako uspostavit i regulisat rad mokraćne bešike[sm=smiley1.gif]

kako mi je objasnila ima šansa da postoji NESKLAD u radu mokraćne bešike i tog nekog mišića koji izlazi iz nje[sm=zmeden.gif]

ali kako reče,dobro je da nema infekcije nikakve[sm=smiley1.gif]




eni26 -> RE: Ešerihija koli (19.3.2011 11:00:12)


IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Meni moj ludi ginekolog nije radio briseve pred porodjaj, vec su mi na porodjajnom stolu videli da imam neku infekciju (zbog cega sam se pocepala malo vise jer je zbog te infekcije vagina bila suvlja nego sto je obicno). Elem, uradili ljudi briseve, i eto ti je E.coli u nekoj enormnoj kolicini. Terapija Cedax. Evo, mesec i po dana posle porodjaja, jos je se nisam resila, sledeca tura su Ciprocinal vaginalete (pa se nadam da je vise nece biti).

Ovo nadjoh na 12 strani . [sm=smiley1.gif]Mene zanima je li beba pokupila neku infekciju?




malena 26 -> RE: Ešerihija koli (4.4.2011 12:46:16)

Ako vas zanima lecenje eserihije posetite www.escoli.it. Inace se pokazao kao najuspesniji u mom slucaju. ja sam je preporucila i mojoj sestri i posle prepisane terapije sa ovim lekom totalno je iskorenjena. To je italijanski sajt,ali imate i na engleskom i na srpskom jeziku




AndreaK -> RE: Ešerihija koli (4.4.2011 12:56:31)

ako se neko napatio sa tom bakterijom onda sam to ja.... za vreme prve trudnoce, nakon porodjaja pa i u drugoj trudnoci, ukupno 2 godine intenzivne borbe ... a pre toga samo ponekad, 2-3 puta godisnje... jako sam osetljiva na tu bakteriju a posle porodjaja dodatno jer mi je imunitet bio slab.

Ni sama ne znam sta mi je pomoglo...sve sam probala...dosta sam procitala o njoj... i mislim, gotovo sam ubedjena da su E-kapi ucinile najveci deo posla u mom slucaju.

Malena 26 ako mi, ne daj boze, ikada zatreba itekako cu razmotriti i tvoj predlog, al´da ne ureknem, sada sam ok...i tako unazad par meseci...nadam se samo da mi se posle drugog porodjaja nece vratiti problem sa njom jer bih nacisto poludela...vise mi ne treba ni nalaz UK da bi znala da se radi o njoj...

prepoznajem je po simptomima....i uzasno mi je da zivim sa tim [sm=smiley19.gif]

Zato sve radim u cilju da preventivno uticem kako je ne bih vise dobila... Sto se E-kapi tice... bolje su od bilo kog antibiotika, a mogu se koristiti u trudnoci i prilikom dojenja!




maslachak -> RE: Ešerihija koli (4.4.2011 13:10:42)

evo i ja cu dodati svoje iskustvo sa eserihijom od pre dve godine..
otkrili su je na sistematskom pregledu,a ja nisam imala nikakve simptome i samo sto se nisam srusila kada su rekli da je eserihija posle uradjene urinokulture..elem moj antibiogram je pokazao kako ce izmedju ostalih lekova na pipegal odlicno da odreaguje te su mi prepisali pipegal jednom dnevno,objasnjeno mi je ako krenem da ga pijem recimo u 18h,svakog dana u 18h moram da ga pijem i tako 28 ili 30 dana,ne secam se,navodno lek se duze zadrzava u organizmu pa nema situacije da se prividno povuce ako se pije intezivno 3x1 kapsula..elem,mimo toga za vreme terapije i mesec dana nakon nje sam umesto vode pila caj od svezeg persuna..prvo sam htela da umrem,ali sam se brzo navikla pa sam svuda isla sa flasicom,kazu da je i najbitnije bilo cim ustanem na prazan zeludac solja caja..ima ukus kao hladna supa,pa nije bas toliko bljak,a i kad su mi rekli da je dobar za celulit ja nadjoh jos jedan razlog za piti..ja sam je se resila za mesec ipo dana i nije mi se vracala od tad,dve godine [sm=smiley1.gif]
e,sad sto se praska Morunal ili tako nesto tice,odlican je,uzimao ga je moj tata koji je zaglavio i bolnicu zbog eserihije sa temperaturom preko 39c,njemu je i taj prasak bio deo terapije..ja sam sva sreca prosla bez toga..




malena 26 -> RE: Ešerihija koli (4.4.2011 14:54:13)

Meni je,takodje,veoma bitno bilo sto je Escoli kompletno na bazi bilja i nema hemijskih dodataka. Jer antibiotici samo naprave haos..............




Anoniman -> RE: Ešerihija koli (12.4.2011 11:18:25)

Evo da vam se pridruzim i ovde. Naime, moj mm je dosadnu eserihiju "pokupio" pre 3-4 god.u jednom pokretnom plasticnom wc-u tako sto ga je voda poprskala odozdo, a uz to mu je i odbrambeni mehanizam organizma bio oslabljen jer je imao 2lokalne i 2totalne amestezije. Elem, od tad pocinje nasa borba sa E.K.i ne ozbiljnim doktorom. Naime, taman mu razni lekovi obore na mali broj bakterija, oni iskljuce terapiju, pa se e.k.ponovo na mnozi i tako sve u krug, a inekcije nece da mu daju! Nisam napomenula da je uz eserihiju dobio i enterokok i da su obe u spermokulturi pronadjene i u brisu uretre ove godine, a u urinokulturi nema[sm=zmeden.gif].
E sad malo o meni. Ja sam uspela tek ove godine u februaru da je dobijem, doduse bila je malom broju, pa sam i ja bila na lekicima. Sad cemo da vidimo dal smo i sta uradili. Ja se nadam da smo je se otarasili. Javicu vam rezultate. Pozdrav.
Ps: neki dr.kazu da e.k.ne smeta za pravljenje bebca, dok drugi tvrde da i e.k.kao i svaka druga bakterija nepovoljno uticu na spermice, kao i da usporavaju njihov prolaz do jajne ć. [sm=jezicek.gif]




Anoniman -> RE: Ešerihija koli (12.4.2011 11:24:40)

Predlog : kupite čaj Urofit of Herbavite (cena je bila oko 1400din po kutiji). Na kutiji piše kako se pije, traje oko 2 nedelje, i moja mama i ja smo imale Ek preko milion i jedna kutija nas je očistila i otada (kuc-kuc) više nijednom!!! Ako je tako učestala, možda treba popiti i 2-3 kutije, ali provereno najbolja stvar protiv Ek. Srećno!!!![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Anoniman -> RE: Ešerihija koli (12.4.2011 12:01:03)

Hvala Nina. Probacu sve samo da nestanu vise. Dosadile su i Bogu i narodu.




Anoniman -> RE: Ešerihija koli (15.4.2011 14:30:15)

Kod mene nema smora od eš.k.svi brisevi su ok. Jos samo da kod mm nema u spermokulturi i [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] za nas.




Anoniman -> RE: Ešerihija koli (21.4.2011 16:32:24)

Nema ni mm eserihiju sada u spermokulturi. [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] za njega, ali su mu izolovali neku drugu[sm=smiley13.gif]. Sad idemo u akciju izbacivanja te, pa cemo valjda videti te [sm=modricrtici.gif] vec jednom. Pozdrav.[sm=jezicek.gif]




viking -> RE: Ešerihija koli (3.6.2011 14:44:46)

Jeste znali da postoji http://eserihija.com/
Respect za E.C., ima svoj sajt! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Anoniman -> RE: Ešerihija koli (3.6.2011 15:05:06)

Verovatno da bi lakše ljudi našli informacije.




smeško -> RE: Ešerihija koli (3.6.2011 17:25:45)

Ja sam se mučila sa E. dok nisam napravila neki napitak od belog luka i limuna, valjda. ne sećam se tačno, jer, preciznije, mama mije pravila. Nije loš ukus i pije se u malim količinama. Ako neko želi detaljnije, pitaću mamu kako se pravi.




Anoniman -> RE: Ešerihija koli (3.6.2011 17:33:11)

Smeško nadam se da mi neće više trebati, mada ako se koji slučajem opet dosada pojavi zvaću te.




smeško -> RE: Ešerihija koli (3.6.2011 17:36:57)

[sm=smiley20.gif]




oljaa -> RE: Ešerihija koli (7.6.2011 21:57:08)

Smesko, hadje ako te ne mrzi pitaj mamu kako se pravi napitak pa javi....Pleaseeeee....[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Ešerihija koli (8.6.2011 23:26:16)

Šta vi mislite o ovoj smrtonosnoj EC? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Ana RR -> RE: Ešerihija koli (8.6.2011 23:28:30)

Ne mislim, tako mi je lakše. Ali sam odmah javila tati da ne jede nikakvo povrće tamo (u Frankfurtu je).




usamljena -> RE: Ešerihija koli (8.6.2011 23:42:07)

IZVORNA PORUKA: Tash

Šta vi mislite o ovoj smrtonosnoj EC? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]

Ma meni je to sve "plastika". Mislim da je to namenski "ubaceno" u nesto, kao i ostalo- tipa raznoraznih gripa itd. Ja samo kazem da mi je to film "Nemoguca misija 3", nista drugo




Anoniman -> RE: Ešerihija koli (29.6.2011 11:13:57)

Nađoh u novinama jedan članak kako spremati sveže povrće i voće i ubiti Ecoli definitivno:

" U jednu čistu bocu sa prskalicom sipati 3% hidrogen, a u drugu alkoholno sirće. Voće i povrće prvo naprskajte hidrogenom, a potom sirćetom. Ostavite da deluje 1-2 minuta, a zatim plodove oprati pod mlazom hladne vode. Na ovaj način, nijedna bakterija na površini i u kori voća i povrća neće preživeti."

Kako postupati sa sirovim povrćem:

"Krastavci, mlade tikvice, patlidžan - kupljeno povrće kupujte domaće, čuvajte u frižideru, a neposredno pre upotrebe četkicom dobro operite koru, pa je tek onda oljuštite i u nešto debljem sloju nego obično.
Paradajz, karfiol, brokoli - povrće potopiti u vodu u kojoj je rastvorena kašičica sode bikarbone na 5-10 minuta, pa isprati pod mlazom hladne vode.
Zelena salata, spanać, blitva - razdvojte listove, sipajte vodu u veliku posudu, dodajte kašiku morske soli, držite listove nekoliko minuta u ovoj otopini. Isperite ih pod mlazom vode
Mladi luk - očistiti luk na uobičajeni način, s tim što treba skinuti još jedan dodatni sloj pokožice. Oprati luk pod mlazom tekuće vode.
"




Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>