RE: Ešerihija koli (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Ana RR -> RE: Ešerihija koli (20.10.2011 11:36:12)

Marko ima ešerihiju o ogromnom broju, čak milion [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] nastavlja da pije cefzil pa za 10 dana kontrola. U naredna tri meseca svaki mesec mu kontrolišemo urin, pratimo da temp ne pređe 37. Dobili smo i uput za nefrologa. Eto [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




*Alexx* -> RE: Ešerihija koli (20.10.2011 11:38:43)

Ana [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




mmms -> RE: Ešerihija koli (20.10.2011 14:16:34)

Moja bebica je sa 4 meseca imala eserihiju ali sreca pa smo je otkrili na pocetku,imala je 100 hiljada,pila je dve vrste sirupa i kada smo ponovili nalaze sve je bilo u redu.Onda smo isli privatno na ultrazvuk bubrega i sa tim nalazom(koji je bio u redu)kod nefrologa.Nefrolog nam je rekao da je sve u redu i da nema potrebe da idemo na dalja ispitivanja bubrega ali posto eserihija ume da se vrati dala nam je sirup koji pijemo svako vece(cetvrtina doze koja se pije u njenom uzrastu)da bi joj cuvao bubrege i ceo urinarni trakt.Za tri meseca nam je rekla da dodjemo na kontrolu a do tada svaki mesec da radimo nalaz urinokulture.Savet je bio da izbacimo svaku vrstu hemije i da je kupamo decijim sapunom i naravno vlazne maramice da izbacimo.
Ana znam kako ti je i preporucila bi ti da sto pre odradite ultrazvuk i odete kod nefrologa.Ana[sm=smiley31.gif]




Ana RR -> RE: Ešerihija koli (21.10.2011 12:19:23)

Hvala, mmms [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Ana RR -> RE: Ešerihija koli (31.10.2011 15:19:19)

Jutros smo predali urin na kontrolu, nadam se da će biti dobri rezultati.

17.novembra idemo na ultrazvuk pa kod nekog dr. Paribovića (valjda sam dobro upamtila prezime). Biće valjda sve ok.




Ana RR -> RE: Ešerihija koli (8.11.2011 15:37:11)

Zaboravila sam da napišem da je na kontroli opet bilo ešerihije ali u dosta manjem broju (75 hiljada) a leukociti 3-4. Sad pije baktrim, u ponedeljak opet urin na kontrolu pa 17og u tiršovu.
15og treba da primi drugu dozu pentaxima, kaže dr da je samo bitno da nema temperaturu, da to nema veze sa ešerihijom. Valjda neće biti reakcije.




crazymama -> RE: Ešerihija koli (14.11.2011 10:49:58)

drage mamei trudnjace, ja sam upravo dobila nalaz urinokluture za sebe, pise eserihija coli 30 000cfu/ml i antibiogram.

nemam nikakvih simptoma, osim cesceg piskenja, ali ja oduvek cesto piskim. zanima me koje su vrednosti u trudnoci prihvatljive, da ne kazem normalne? da li je moja vrednost od 30 000 alarmantna? zovem dr veceras svakako.




Ana RR -> RE: Ešerihija koli (14.11.2011 11:04:24)

CM, inače se količina ispod 100 hiljada ne leči (barem neki doktori) ali moja doktorka ne voli da vidi bakterije kod trudnica i obavezno ih leči. Bolje je da se rešiš toga. Ja sam pila čaj od brusnice i jako mi je pomogao.




crazymama -> RE: Ešerihija koli (14.11.2011 11:15:44)

da da, svakako planiram da pijem nesto, jer i moja mama kaze da ako ostavim tako, moze da poraste.
imam caj protiv bakterija za trudnice i decu josifa pancica, za pocetak cu njega. a znam da je i brusnica super.
hvala, ana! bilo mi je bitno da cujem da li je vrednost alarmantna.




crazymama -> RE: Ešerihija koli (16.11.2011 18:18:45)

dobila sam terapiju od svog dr palitrexom i vaginalete macmiror... plus caj protiv bakterija. sve to 7 dana.




Ana RR -> RE: Ešerihija koli (16.11.2011 19:07:22)

Super, biće to ok. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Ljishka -> RE: Ešerihija koli (25.11.2011 18:44:02)

Veliki pozdrav svim mamama i njihovim bebama. Novi smo na forumu i zanima nas da li je neko imao iskustva sa e.colli kod jako malih beba? Naime, moja beba je sa 13 dana dobila povisenu temperaturu i zadrzani smo u bolnici na ispitivanju, otkriveno da ima e.colli 5 miliona. 12 dana je primao terapiju, Longacef i amikacin. Kontrolna UK je bila sterilna. Viktor je sada dobro, ali se ja jako plasim da se to ne vrati ponovo, stalno sam u nekom strahu, nemam pojma kako je uspeo to da pokupi. Molim vas, ako je neko imao slicna iskustva neka to podeli sa mnom, znacice mi. Veliki pozdrav svima [sm=smiley1.gif]




Olga75 -> RE: Ešerihija koli (25.11.2011 18:47:08)

Ljiska , dobrodosla
sigurno ce ti se javiti neka od mama koja je bila u slicnim problemima
i molim te da vise ne boldujes ceo post [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




mihi -> RE: Ešerihija koli (25.11.2011 18:55:04)

Ljiška dobro došla na forum, moj sin je imao sa 2 meseca, akutni pijelonefrit, u urin milion E. coli i 30 do 40 Le u paketu. Ja sam kontrolisala urin svakih 7 dana urin i UK, više se infekcija nije pojavila, Miloš sada ima 3 god. Šta su ti pedijatri preporčili da li da beba pije profilaksu i da li sumnjaju na VUR-refluks?




Ljishka -> RE: Ešerihija koli (25.11.2011 19:04:55)

Preporucen Palitreks svako vece do godinu dana. Na decijem odeljenju pri otpustu indukovana MCUG, medjutim njegova pedijatrica hoce da saceka i da mu za mesec i po uradi ponoovo UZ bubrega. UK treba jednom mesecno da kontrolisemo. Mnogo sam istraumirana, a o njemu da ne pricam. 12 dana injekcijice a svaki drugi dan vadjena krv, vene mu pucaju, ma strasno. Mnogo se plasim da se ne vrati ponovo, nemam pojma sta da mislim. Mihi, hvala na odgovoru, Olga, izvinjavam se, nije bilo namerno [sm=smiley1.gif]




mihi -> RE: Ešerihija koli (25.11.2011 19:11:03)

Znam da su savetovali mesečno ali ja bih mu radila nedeljno. Palitreks nije apsolutna zaštita pogotovu ako dete ima VUR, MUCG je po meni veoma invazivna metoda, kateterom se kroz uretru deteta ubacuje kontrast i onda se snima rentgenom. Ako si zainteresovana daću ti kontakt putem privatne poruke, da mu uradiš pregled koji nije toliko invazivan.




Ljishka -> RE: Ešerihija koli (25.11.2011 19:21:51)

Hajde molim te, ako ti nije tesko. Zelela bih da znam da li je VUR u pitanju, ali kad bi moglo bez MUCG, mnogo je mali i to bi bila dodatna trauma. [sm=smiley13.gif]




mihi -> RE: Ešerihija koli (25.11.2011 19:44:48)

LJiška ne idu pp to se često dešava, poslaću ti čim pre[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image].




Tea2 -> RE: Ešerihija koli (12.12.2011 20:45:27)

E .colli 30000.Sada citam u ovoj temi da se do 100000 i ne leci.Mi smo 5 dana u bolnici primali Longacef,sada nastavljamo sa Pancef sirupom.Bila sam stalni gost u temi Temperatura.Koliko sam razumela lekara,ova bakterija je bila uzrok.Ili grasim?Sta god da je,nadam se da je Longacef sredio situaciju.Pampers pelene rekose da zamenm sa Beby love pelenma,da pocnemo da uvodimo noshu,da je perwm kantarion cajem.Mame,sta jos?Koji caj da joj dajem?




Tea2 -> RE: Ešerihija koli (13.12.2011 11:13:53)

Kopala sam po netu.Rezime:Odmenjska voda,Pancicev caj,brusnica,jogurt sa probiotikom,citrusi,beli luk potopljen u casi vode....Znate jos nesto?




mihi -> RE: Ešerihija koli (13.12.2011 11:52:52)

Ja sam Milošu davala Dietfarm čaj od brusnice, imaš doziranje za veću decu. Ostalo Forsiraj tečnost, oni će ti prepisati profilaksu, daće Palitrex mesec dana, posle tog Panncefa. Kažem ti pitanje da li je to bio realan broj bakterija jer ti njoj nisi uzimala jutarnji urin niti je to kod tako male dec lako uzeti. Kad se ukaki peri je nema brisanja maramicama, a noša teško i to ide kod tako male dece probaj ja nisam uspela. I važno je da joj kontrolišeš urin bar jednom nedeljno u početku i uvek kada je bolesna i ima temperaturu.




IVA 11 -> RE: Ešerihija koli (13.12.2011 12:06:08)

Tea, ja sam davala Prolom vodu, caj od brusnice i sok od brusnice. Jogurt je spas kad ima temperaturu. I sto vise tecnost.




Tea2 -> RE: Ešerihija koli (13.12.2011 12:08:12)

Kupili smo sinoc prelepu muzicku nosu.I ja sam gotovo sigurna da to nece ici...Ostalo mi pola velikog pampersa,svi ga kude-da li da bacim ili potrosim,kupili smo baby love...




mihi -> RE: Ešerihija koli (13.12.2011 12:26:39)

Ma potroši ne moguće da Pampers ima lošiju sterlizaciu pelena od tih jesu li Turske? Drugo propuštaju katastrofa......




IVA 11 -> RE: Ešerihija koli (13.12.2011 12:32:27)

Tea, moj savjet-ako ti dijete ima prosirenje kao moj sin sto je imao, onda je nevazno koje pelene koristite.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>