RE: Klinika Ivanović (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


lesli -> RE: Klinika Ivanović (15.8.2019 12:23:02)

Cekaj, cekaj...kako 2 jc ako je jedan folikul pukao, a drugi je bio prazan?
Uglavnom oni oplodnju vrse odmah i prate razvoj embriona. Najvise ih guraju do stadijuma blastociste sto je 5-6 dana nakon aspiracije. Ali ne stignu svi embrioni do tog stadijuma. Nekada se jc ne oplode, a neke od oplodjenih prestanu da se razvijaju. Ako je dobijeno tako malo jc verovatno nece ici na rizik da cekaju blastocistu, vec ce raditi transfer 2/3. dana ako do tada sve bude ok.
Drzimo palceve!




lesli -> RE: Klinika Ivanović (15.8.2019 12:25:02)

Sad ponovo procitah post... i ako sam dobro shvatila dobili ste 2jc aspiracijom + 1 prazan folikul + 1 pukao zbog koga je uradila inseminaciju?
Uglavnom gore opisah postupak... Srecno!




Tufno -> RE: Klinika Ivanović (23.8.2019 11:35:25)

Pozdrav svim devojkama,

da li je neko mozda imao slicnu situaciju, kod Dr Goce..
Pijem vec treci mesec mikroginon, mislila sam da cemopoceti stimulaciju, ali kaze ne, jer postoje dva folikula koji su veci od ostalik folikula koji su treci dan ciklusa mali koliki treba i da budu.

Zeli da smiri jajnike i da svi budu isti pa da krenemo u proces..

Da li je neko bio na slicnoj semi i koliko je trajalo ispijanje mikroginona...

hvala svima na iskustvu




lesli -> RE: Klinika Ivanović (23.8.2019 12:26:33)

Ja sam bila na mirkoginonu 4 meseca, cini mi se. Kada je videla da se situacija ne smiruje i da i dalje imam dve povece ciste, a pritom sam lose podnosila mikroginon jer maltene nisam prestajala da krvarim (cak mi ga je i zamenila, ali opet ista prica) resila je da uradi punkciju i odmah zatim pocela postupak.
Znam da je stresno i da zelis sto pre da se udje u postupak, ali probaj da se opustis i posvetis necemu drugom, a Gocu pusti da ona donosi odluke i veruj joj jer odlicno zna sta radi. Ishod tog mog cekanja je da je taj prvi postupak (doduse sa odlozenim transferom zbog opasnosti od hiperstimulacije) bio uspesan i da imamo devojcicu koja uskoro puni godinu dana. 




lesli -> RE: Klinika Ivanović (23.8.2019 12:33:02)

I da dodam da su se stvari “pokrenule” tek kada sam se pomirila sa cinjenicom da ne moze da ide tempom kojim bih ja volela, nego onako kako dr proceni da treba i moze.I dobro je sto je tako bilo, jer je meni bilo lakse sa samom sobom nakon toga.




Tufno -> RE: Klinika Ivanović (23.8.2019 12:39:03)

Odlicno si napisala, bas tako je, imam potpuno poverenje, zena je profesionalac pravi, samo sto sam mislila da ce to ici brye, kad ono nema planiranja, nego polako....

Ja ga podnosim dobro, samo sto eto to me zeza, ti folikuli nejednake velicine....
Hvala ti puno na rodjendanu i uzivaj u cerkici ;)
[sm=bravo.gif]




TinaBambi -> RE: Klinika Ivanović (23.8.2019 12:50:11)

Dobili smo jedan dobar embrion :) nije da smo se proslavili sa brojem ali kad se ima u vidu da imam preko 40 i da sam poore respodner, vazno je da imamo jedan. I da, zamrznut je, jer sada treba na histeroskopiju da skidam polip koji mi se vraca na pet meseci....pa smo odlučili da se ide na IVF , zamzavanje, sredjivanje endometrijuma pa tek onda transfer... malo sve naopako ;))))




Duškić -> RE: Klinika Ivanović (23.8.2019 22:23:56)


IZVORNA PORUKA: lesli

I da dodam da su se stvari “pokrenule” tek kada sam se pomirila sa cinjenicom da ne moze da ide tempom kojim bih ja volela, nego onako kako dr proceni da treba i moze.I dobro je sto je tako bilo, jer je meni bilo lakse sa samom sobom nakon toga.



[sm=nosecka.gif]




lesli -> RE: Klinika Ivanović (23.8.2019 23:00:49)



IZVORNA PORUKA: TinaBambi

Dobili smo jedan dobar embrion :) nije da smo se proslavili sa brojem ali kad se ima u vidu da imam preko 40 i da sam poore respodner, vazno je da imamo jedan. I da, zamrznut je, jer sada treba na histeroskopiju da skidam polip koji mi se vraca na pet meseci....pa smo odlučili da se ide na IVF , zamzavanje, sredjivanje endometrijuma pa tek onda transfer... malo sve naopako ;))))




Odlicne vesti! Drzimo palceve 🤗

Tufno, verujem da ako te ciste ne nestanu u narednih par meseci da ce ti dati da uradis analize - internistu, briseve itd. i da se ih punktirati (ako je to jedina prepreka postupku) i otpoceti stimulaciju odmah nakon punkcije, kao sto je meni. A do tada probaj da ispunis sebi vreme i radi sve ono za sta uskoro (kad postanes mama 😁) neces imati vremena 😉 




Jefi -> RE: Klinika Ivanović (24.8.2019 15:36:57)

Meni je na prvoj konsultaciji dala mikroginon jer se jedan folikul vec izdvojio, tj.bio je veci od svih ostalih...i to je bolje, nego kao sto je tad rekla, da nam taj jedan diktira tempo.Sledeci mesec je bilo mnogo bolje, bili su ujednaceni folikuli i imala sam 17j.c. posle aspiracije, a da smo odmah krenuli ko zna koliko bi ih bilo zrelo. Jel imas slucajno insulinsku rez.? Svezi transfer nije uspeo i sada cekam fet i zbog komisija sam na mikroginonu, danas krecem sa kutijom za drugi mesec, a kako je sporo krenulo mozda necu stici ni do kraja ovog ciklusa pa cu morati treci mesec...joj i ja sam bas nestrpljiva, taman se pomiris sa odredjenim cekanjem i navijes se a ono usledi jos cekanja. I sad je kao bio dobar trenutak sto se tice mog organizma i htela je da radimo transfer al dzabe kad nisam zavrsila komisije i papire, bas me to nervira. A reci mi posto pijes par meseci za redom jel pravis oni pauzu od 7 dana izmedju kutija ili kreces 3 dan ciklusa uvek da ih pijes?




Tufno -> RE: Klinika Ivanović (26.8.2019 8:32:38)

Coas,

pijem vec trecu kutiju mikroginona, sa razmakom od oko 7 dana izmedju. Rekla mi je da cu da pijem sve dok folikuli ne budu jednaki, jer je problem sti na oba jajnika postoji po jedan folikul koji je dosta veci od ostaih folikula, koji su 3dc kada radimo ultrayvuk mali i normsalni.

Nemam insulinsku rezistenciju, radila sam OGTT test, jos pre nego sto sam dosla kod DR.
Ovo mi je prva vto i jako sam zadovoljna dr, samo eto sto mi ta nejednakost pravi problem, a dr nece da krece u stimulaciju dok se sve ne sredi, kao sto je i rekla cekamo nasih pet minuta.




Nally -> RE: Klinika Ivanović (26.8.2019 13:53:45)

Žene, dugo vas citam i pratim, a nikako da se javim.Guram polako 7.mesec trudnoce nakon uspesnog svezeg ET kod Goce. Prvi VTO radjen posle neuspele insemenacije isto kod Ivanovica. U samom postupku insemenacije kad je sve delovalo idealno, Goca rece da ako ne uspe idemo pravo na VTO. Kod nas je problem bio mali broj plivaca kod mm i moje godinice i ne bas sjajna rezerva (36). Dobili smo 6jc nakon aspiracije, vraćena bila 2 embriona treci dan, a zamrznute jos dve blastociste. Negde mi je utisak da je znacilo to sto sam uspela da se skroz opustim i prepustim Goci i njenom sudu. Pre toga sam zaista bila zivac i puna sumnji i straha i cega sve ne. Za deo odluke da odemo tamo zasluzan je upravo RR forum, tako da zene, hvala vam ♥️





Tufno -> RE: Klinika Ivanović (26.8.2019 13:58:13)

Divno, bravo, cestitam, radujem se svakoj zenici koja uspe...
Kolika ti bila zaliha - amh(ukoliko se secas, meni je AMH 1,51..






Nally -> RE: Klinika Ivanović (26.8.2019 14:25:56)

Bio je na granici za PCOS. Ne znam kolko tacno, nisu mi tu papiri. Isto dobar OGTT, stitna u redu, HSG ok, hormoni dobri, bez trombofilija, ali imala sam cikluse na 35-37 dana sa kasnom ovulacijom, i bila poor responder na klomifen i letrozol. Ja tu krivim visoko stresne poslove jer mi je prolaktin cinculirao... Cas dobar cas ne (ali nikad nije isao preko 650). Izgurala sam bez terapije za to, ali def presekla u glavi da smanjim tempo i poslozim prioritete. Tad se i on smirio, a tad je i Goca stupila na scenu pa se nekako sve srećno poklopilo.Komentar za rezerve mi je vrv bio zbog slabog odgovora te da su mi jajnici ''lenji''. U kombinaciji sa brojčanim stanjem kod mm, VTO je bio jedina opcija posle vise godina pokusavanja, a i nakon neuspesnog IUI. 








Nally -> RE: Klinika Ivanović (26.8.2019 14:26:48)

I hvala Tufno 🤗

Drzim ti fige da uspe kad dodje tvojih (i Gocinih) pet minuta :) 




Tufno -> RE: Klinika Ivanović (26.8.2019 14:32:47)

Hvala Bogu pa si sve lepo izgurala, mene samo opterecuje taj ikroginon sto ga vec treci mesec pijem, ali mora tako i to je to...
Pretpostavljam d ati je bio visi onda AMH, ako je na granici za PCOS, ali eto svaki trud se isplati, sada uzivaj [sm=bravo.gif]




Jefi -> RE: Klinika Ivanović (3.9.2019 12:51:14)

I mene bas opterecuje mikrogikon, imam jos 11 u ovoj drugoj po redu kutiji, a ni glasa od komisije...jel zna neko koliko kosta transfer ako ne cekam fond i odmrzavanje ili to ide u paketu? Ako sme to ovde da se pise...




TinaBambi -> RE: Klinika Ivanović (11.9.2019 21:37:28)

Mozda je najbolje njih da pitaš... komisija ti treba da ne bi plaćala, a ako plaćaš mislim da to nije problem. 




lesli -> RE: Klinika Ivanović (12.9.2019 0:16:17)

Mislim da se posebno placa odmrazanje, a posebno transfer. Brojke sam zaboravila, pa je najbolje da ne lupam, nego pozovi kliniku i pitaj ih koliko je sta.




TinaBambi -> RE: Klinika Ivanović (12.9.2019 16:42:24)

Devojke, koliko dugo ste čekale rezultate testa na trombofilije, iz privatne laboratorije .. ako ste ih redile?




lesli -> RE: Klinika Ivanović (13.9.2019 0:10:17)

Zavisi od rezultata tj. cini mi se da se ne ceka sve isto. Mislim da je bilo 7-10 dana maksimum.




studentica -> RE: Klinika Ivanović (3.10.2019 11:25:19)

U vreme kada sam cekala rezultat svoje prve vto imala sam visak vremena pa sam citala ovaj forum. Mogu reci da mi se svidja metod rada Goce I.jer je veoma smislen i zena je ukljucena pri donosenju odluka a pored svega je strucna i iskusna. 

Navescu za primer to sto je jedina u Srbiji koja svih ovih godina praktikuje da u odredjenim slucjevima vraca i samo 1 embrion. A onda citam da su zene uspele i da su njene procene bile dobre. Danas u Genesisu pacijentkinju ne pitaju nista o broju embriona koje ce vrtiti. A vracaju svima po 3. I onda na njihovom Fb pogledajte koliko slika trojki imaju.  Jos se desi da se 1 od 3 embriona podeli pa imaju cetvorke gde redukcija mora da se radi. Zamislite slucaj zene koja je je od 11jc dobila 11 blasti. Zar to nesto ne govori?  Naravno primila se sva 3 pa se jedan podelio i sada su cetvorke i redukcija sledeci korak.




lesli -> RE: Klinika Ivanović (11.2.2020 21:52:38)

Da podignem malo temu...Da li neko zna nakon koliko Goca pristaje da radi transfer nakon prvog porodjaja? Imamo rezervnu postavu u zamrzivacu...
Prva trudnoca se zavrsila CR, bila visoko rizicna, beba ima skoro 1.5, a doktorka koja mi je vodila trudnocu insistira da sacekam bar jos 5-6 meseci.




Zvoncica_ -> RE: Klinika Ivanović (8.3.2020 20:14:08)

Pozdrav devojke!

Imam jedno pitanje a nadam se da ce mi neko odgovoriti.Dr.Goca mi je radila transfer 26.februara..juce mi je bio 11.dan od transfera a beta je 30, 3.  S''obzirom da sam 8.dan transfera imala braon krvarenje koje je trajalo dan ipo,bez bolova i onako po malo,da li je moguce da je tek tada bila implantacija? Rekli su mi da ponovim i betu u ponedeljak.. mnogo sam se uplasila zbog niske bete pa cisto da vidim da li ima neko kome je beta bila niska a da je kasnije sve bilo u redu?🙏Inace Goca je stvarno veliki strucnjak,direktna i profesionalac! Hvala unapred na odgovorima. 🌼💕




lesli -> RE: Klinika Ivanović (9.3.2020 11:11:01)

Meni se cini da je bio neko. Mozda clanica Moj Miki. Cini mi se da je i njena bet bila niska i rodila je devojcicu pre oko godinu dana. Prelistaj par strana unazad ovu temu, verovatno je pisala.Drzimo palceve!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>