RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


bubulence -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (30.7.2014 22:12:45)

jole sestro po horoskopu [sm=smiley36.gif]. ja sam bas dobila neku moc od kada imam Emu , sve stizem, moram, ne sme drugacije. videcu da li ce tako ostati kada dodje drugo dete.
ponavljam po stoti put, moja jedina obaveza u zivotu je da brinem o jednom detetu, jednom muzu (za sada [sm=smiley36.gif] ) i stanu od 57kvadrata pa bi bilo bzvz da mi bude prljavo. nije perfektno ali je sasvim pristojno. jedino sto mrzim da namestam krevet i bacam smece. pa kreveti mogu biti nenamesteni i do pola 3 kada mm dolazi sa posla




dijana1* -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (30.7.2014 22:20:46)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Ali obavezno pre spavanja ne idem u krevet dok nisam pocistila po kuhinji. Kad ustanem ujutru volim da je sve na mestu.


Sve isto[sm=smiley1.gif]
Prvo sredim i onda cackam po netu.




Verolina -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (31.7.2014 0:13:01)

IZVORNA PORUKA: Jole84


IZVORNA PORUKA: bubulence

didy, sta da ti kazem, ja sam dupla devica [sm=smiley36.gif]


Didy,Bubi i ja sam devica,prokleti pedantni znak [sm=smiley36.gif] Dok sam bila trudna nisam uspevala da odradim sve a i mm mi nije dozvoljavao,pa sam rekla "kad se porodim i čim budem mogla da se savijam prvo ću da oribam parket i da nalakiram nokte na nogama" [sm=smiley36.gif] Volim da mi je red,ali sam odavno sebe naučila da ne šizim ako ne postignem sve,jer mi device smo stvarno malko otkačene. Od kako se Mila rodila,ne znam kako postižem,imam upalu mišića [sm=smiley29.gif]

Mislim da smo mi svi flipnuti u glavu nezavisno od znaka.[sm=smiley36.gif] Ja sizim kad moj muz nocu ustane da jede, lubenice npr. i onda sve ostavi na stolu, tacnu, ljusku, noz , semenke...a onda pije vodu ili sok i to ostavi pored. Volim kad ujutro ustanem da otvorim prozor, udahnem vazduh i stavim kafu u cistoj kuhinji..Grrr...Moj muz je aljkav do zla boga, carape tamo, majica vamo....kad se kupa nikada prljav ves ne ostavlja u korpu nego na korpu...da nekad namesti krevet ujutro, aaaaaaaaa, ne, to se kod njega ne desava.... I ne moze ga covek opasuljiti. Zapravo je vrlo lako odrzavati kucu kad ukucani paze malo. Ovako, kad trcis za svima to je propast.
A da, ja zivotinje u stanu zato i nemam, jer to bi bilo samoubistvo. Ne mogu da gledam dlake i gade mi se.[sm=smiley13.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (31.7.2014 6:25:31)


IZVORNA PORUKA: Didy


Sećam se da sam kao devojka bila manijak za čišćenje, stalno sam išla za mamom i popravljala ono što ona uradi, kritikovala je, mislim da sam je dovodila do ludila sa svojim preterivanjem. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image] Onda sam shvatila da ne želim da se na kraju života osvrnem i shvatim da sam polovinu provela u ribanju kojem nema kraja. Jer ja još nijednom nisam rekla sebi - E, tako, sad mi sve blista, nema više šta da se sprema. Za moje kriterijume uvek ima i taman i kad sve uradiš, opet krećeš ispočetka i tu onda moram da presečem i da iskuliram.




hahah isto. Znas kad sam bila u stanju iza gostiju uvek da udjem u kupatilo da vidim da li je slavina ostala mokra od njihovih ruku pa sam im cak drzala lekcije kako se prvo operu ruke, obrisu o peskir pa se onda zatvori slavina.[sm=smiley29.gif] Vec su me drugari sa faxa zezali da meni savest nesto nije cista kad toliko briskam. Bila sam u stanju alkoholom da prelazim sve zivo u kuci. Iskuvavala sam sudje (pa cak i prosle godine kad je D imala dva meseca sam iskuvala svo posudje ali eto ove godine sam resila da me bas briga i da to vise necu da radim).Nadje sebe covek u jednom krugu i nikad nije dosta. Gledam da usisavam cesto, sto bi nekad znacilo i svaki dan nekad svaki drugi a nekad se desi i svaki treci (u zavisnosti od potrebe), oribam jednom nedeljno na kolenima pod a ostatak nedelje dzogerom, sudove perem, ne nagomilavam, prasinu brisem dva puta nedeljno sad, jednom nedeljno prozore (moram jer ima puno prasine ovde na salasu i stalno mi se neko parkira ispod prozora) i td. Ali vise ni priblizno nisam opterecena sa briskanjem. Nemam kada. Kuca je ipak mnogo teza za odrzavanje od stana, dvoriste, basta, pa ima ovde i staza da se pocisti, nekad moras srediti i pomocne objekte i td. Mogla bih nikad da ne stanem. Tako da mi je bitno da je dovoljno uredno i pristojno za zivot nas ukucana i naravno sto bi se reklo da se ne sramotim ako neko naidje[sm=smiley36.gif]

Sto se tice znaka devica ahahha...Tetka mi je devica i kao mala bojala sam se kod nje bilo sta da jedem da ne bih namrvila na pod i da me ne tera da usisavam. Imam drugaricu koja je devica i pre nego sto ona dodje uvek je zezam "cekaj da sve oribam pa dodji" [sm=smiley36.gif] Stvarno ste picajzle nemam reci hahaah...




Anck Su Nmaun -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (31.7.2014 7:39:37)

IZVORNA PORUKA: Verolina

Ja sizim kad moj muz nocu ustane da jede, lubenice npr. i onda sve ostavi na stolu, tacnu, ljusku, noz , semenke...a onda pije vodu ili sok i to ostavi pored. Volim kad ujutro ustanem da otvorim prozor, udahnem vazduh i stavim kafu u cistoj kuhinji..Grrr...Moj muz je aljkav do zla boga, carape tamo, majica vamo....kad se kupa nikada prljav ves ne ostavlja u korpu nego na korpu...da nekad namesti krevet ujutro, aaaaaaaaa, ne, to se kod njega ne desava.... I ne moze ga covek opasuljiti. Zapravo je vrlo lako odrzavati kucu kad ukucani paze malo. Ovako, kad trcis za svima to je propast.


Jaooo ovo je mene sacekalo jutros , ustanem ujutru i onda sklanjam za njim , poludim!
U kuhinji lubenica za dobro jutro, majca u kojoj je spavao bacena... ispred vrata tona njegove obuce mrsko mu skloniti u orman, a ja to ne mogu da gledam...
Uvek pre spavanja obavezno sve sudove moram posklanjati, sve sredim da me ujutru ne saceka ali gospodin je naravno tu da pokvari. Stvarno ne trpim kad se ostavlja hrana po kuhinji il prljavi sudovi .
Npr. krevet namesta cim ustanem , nije mi tesko sekunda za zatezanje.
Uglavnom mi je kuca zategnuta nije savrsena naravno, ali ja to sve nekako usput, tako da nije da mi oduzima neko ogromno vreme da kazem pola zivota cistila kucu, sem kad je u pitanju usisavanje i ribanje 1-2 puta nedeljno kako stignem.




Olga75 -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (31.7.2014 18:01:52)

jako retko je pod konac ali nije prljavo
ja usisavam svaki dan onako s veceg [sm=smiley36.gif] , jednom nedeljno spremam ozbiljnije pa onda brisem parket i cistim sporet
vesa uvek imam i za pranje i za peglanje imam ga i po namestaju , kojekakvih crteza kojekude , igracaka po najneverovatnijim mestima
i tako
al iskreno bas me briga za to




soni -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (25.11.2014 8:54:22)

Uglavnom samo postizem...Kreativni haos je svugde tako da nikad ne izgleda skroz sredjeno...Pranje kupatila, usisavanje, raspremanje kreveta i kuhinja mi je uvek u redu, bez sudova i prljavog sporeta ...Dovoljnooo




emicaa -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (25.11.2014 8:57:50)

Sve je čisto ali igrački uvjek na strane,njih koliko god da uspremam ne vrijedi i sto u dnevnom boravku većinu dana bude umazan iako ga svako jutro brišem [sm=smiley36.gif]




Modessty -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (25.11.2014 9:32:14)

Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena?
Naravno da NE! I nije me briga! Ne robujem stvarim ni prostoru.
Ne bih mogla da živim u muzeju gde ne sme ništa da se dirne i gde je sve uvek na svom mestu, uštirkano i bezlično.
Igračke su uvek svuda po stanu. Koliko god da ih recimo uveče vratimo u kutije i na police, one su nekim čudom već ranom zorom na svim mogućim i nemogućim mestima.
Veša za pranje i peglanje uvek ima u izobilju. Sudovi su ili u mašini za suđe ili ih moja mama pere kad dođe ujutru.
I uvek ali uvekimamo više stvari nego prostora!




Bibilib -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (25.11.2014 9:33:39)

Ja sredim kucu ali kad moji muskarci budu na okupu srede je na svoj nacin...[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]HAOS




Ivanka 75 -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (25.11.2014 9:35:25)

Jedino sto je uvek sredjeno je dnevna soba. Ivina uglavnom u haosu, u nasoj spavacoj vecito neki ves za peglanje, kuhinja pola-pola. Za vikende sve zablista ali preko nedelje i ne bas.




Klarita -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (25.11.2014 9:37:07)


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena?
Naravno da NE! I nije me briga! Ne robujem stvarim ni prostoru.
Ne bih mogla da živim u muzeju gde ne sme ništa da se dirne i gde je sve uvek na svom mestu, uštirkano i bezlično.
Igračke su uvek svuda po stanu. Koliko god da ih recimo uveče vratimo u kutije i na police, one su nekim čudom već ranom zorom na svim mogućim i nemogućim mestima.
Veša za pranje i peglanje uvek ima u izobilju. Sudovi su ili u mašini za suđe ili ih moja mama pere kad dođe ujutru.
I uvek ali uvekimamo više stvari nego prostora!

[sm=sloncek.gif] taman se iznervirah od pojedinih postova, pa odustado da pisem kad videh ovo[sm=smiley36.gif]

Pridruzujem se "klubu nesavrsenih domacica"[sm=smiley1.gif]




Modessty -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (25.11.2014 9:44:27)

Drugarica i ja smo provalile kako je to nekima kuća uvek sređena kad im dođu gosti!
E ovako:
-nikad im niko ne dolazi nenajavljen
-pre nego da dođu gosti sve se sređuj na brzinu
-ormari se koriste kao idealno mesto da se naguraju stvari koje se inače danima razvlače po sobi
-ili jednostavno imaju para pa imaju spremačicu koja im dolazi makar svaki drugi dan

eto da te prosvetlim Klari! [sm=smiley36.gif] A ću te pozovem kad smo u najvećem haosu (kao da je to retka situacija! [sm=smiley29.gif]) da te utešim [sm=smiley36.gif]




Modessty -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (25.11.2014 9:45:35)

sad se setih da ima još nešto - ne kuvaju kod kuće! idu kod mama na ručak [sm=smiley36.gif]




Klarita -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (25.11.2014 9:48:07)

Ne mora me zoves da vidim, imam si haos i doma i sve se slazem s tobom i drugaricom ti[sm=smiley36.gif]




Modessty -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (25.11.2014 9:51:28)

eto moje dete oće da se druži sa njenom ćerkom, a ona se ne da prevariti! [sm=smiley36.gif]




Klarita -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (25.11.2014 9:53:48)

U nasem slucaju, tasta gora od svekrve[sm=jezicek.gif]




big mum -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (25.11.2014 10:03:38)

Slika govori više od hiljadu riječi

[img]http://www4.slikomat.com/13/1125/fil-IMG-05.jpg[/img]




Buba Mira -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (25.11.2014 10:04:49)


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Drugarica i ja smo provalile kako je to nekima kuća uvek sređena kad im dođu gosti!
E ovako:
-nikad im niko ne dolazi nenajavljen
-pre nego da dođu gosti sve se sređuj na brzinu
-ormari se koriste kao idealno mesto da se naguraju stvari koje se inače danima razvlače po sobi
-ili jednostavno imaju para pa imaju spremačicu koja im dolazi makar svaki drugi dan

eto da te prosvetlim Klari! [sm=smiley36.gif] A ću te pozovem kad smo u najvećem haosu (kao da je to retka situacija! [sm=smiley29.gif]) da te utešim [sm=smiley36.gif]



E ovo sam i ja htela da kažem. Ima žena koje su zaista super organizovane i uspeva im "sve pod konac" bajka (meni ne), ali ima i onih koje naguravaju a ponajviše onih kojima je sve sređeno tuđim rukama, pa sebi prišiju epolete.
Kad smo bili kod poznanika jednom, zagrala se deca, a mali kaže "e, ovo je ormar, tu mama sve nagura kad dolaze gosti" [sm=smiley36.gif]




Modessty -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (25.11.2014 10:06:24)

big mum [sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif]

Buba Miro! zagrcnuh se od smeha! [sm=smiley36.gif] što deca mogu da te upropasteeee [sm=smiley36.gif]




Trcosava -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (25.11.2014 10:09:06)

Nadovezaću se n ormane i trpanje u iste.

2 nedelje, eeeej dveeee nedelje su stajale majce mm najednoj komodi da ih pretrkeljiše da vidi koje nosi koje ne. I na kraju sam odlepila i samo ih zafrljačila u orman kojem inače teško prilazim.

MAda, kad bi htela sve pod konac - mene bi samo soba izvukla [sm=jezicek.gif] orman mi nije dovoljan




cockic -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (25.11.2014 10:11:12)

i kod mene niko nedolazi nenajavljen,i kad se najavi ja sve naguram ili u druge sobe u koje oni nece uci.ili po plakarima [sm=smiley36.gif]




big mum -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (25.11.2014 10:16:42)


IZVORNA PORUKA: Buba Mira


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Drugarica i ja smo provalile kako je to nekima kuća uvek sređena kad im dođu gosti!
E ovako:
-nikad im niko ne dolazi nenajavljen
-pre nego da dođu gosti sve se sređuj na brzinu
-ormari se koriste kao idealno mesto da se naguraju stvari koje se inače danima razvlače po sobi
-ili jednostavno imaju para pa imaju spremačicu koja im dolazi makar svaki drugi dan

eto da te prosvetlim Klari! [sm=smiley36.gif] A ću te pozovem kad smo u najvećem haosu (kao da je to retka situacija! [sm=smiley29.gif]) da te utešim [sm=smiley36.gif]



E ovo sam i ja htela da kažem. Ima žena koje su zaista super organizovane i uspeva im "sve pod konac" bajka (meni ne), ali ima i onih koje naguravaju a ponajviše onih kojima je sve sređeno tuđim rukama, pa sebi prišiju epolete.
Kad smo bili kod poznanika jednom, zagrala se deca, a mali kaže "e, ovo je ormar, tu mama sve nagura kad dolaze gosti" [sm=smiley36.gif]


Nisam savršena niti sam kad bila(a bogami neću ni da se trudim)jer je nemoguće da pored djece kuća bude spremljena cakum pakum.
Ko to ima ili nema djece ili bogibe spremajući ili plati da mu neko spremi.




Klarita -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (25.11.2014 10:17:55)

Jao, bre, zene moje[sm=smiley36.gif]

Ja se npr uopste ne opterecujem, bude mi samo zlo kad mm pocne da zvoca i rasklanja[sm=hudicek1.gif] a, sto me zabole kad neko naidje...samo se izvinim i kazem "Pazite da se ne nabodete na neku igracku" Sinoc sam imala neke goste koji su frapirani zidom[sm=hudicek1.gif] Jedan zid pored vrata je isaran i izlepljen papirima K crtezima...kad smo krecili letos nisam dala taj deo da se okreci, neka ostane kao uspomena...zena pogleda sinoc i rece: "juuuu, koje vi je pa ovoj?" a K rece: "To sam ja crtala kad sam bila mala" Kad ce ona: "Majka i tatko li nesu krecili od td?" Pa, rekoh nismo...cekamo da deca podju u srednju skolu[sm=hudicek1.gif] Mislim se, mame ti ga spopatrljim...ali ne mogu bas, to je zena najboljeg druga mm i svi nasi "drugari" su mm drugarai pa ih postujem sve...samo im ga zavucem tu i tamo ponekad...Tek jedan drug mm je ozenio moju drugaricu i jedino s njom delim ista misljenja i ne opterecujem se...ostale???? Paaaaaa uzasavam se od prostote i komentara[sm=hudicek1.gif] Do skoro sam imala sliku u telefonu gde mi ta moja drugarica (kojoj smo i kumovi) poslala lom kod nje sa sve dignutim nogama i soljom kafe[sm=smiley36.gif] pored nogu...odusevila sam se...a deca razdragana bacaju igracke[sm=smiley36.gif] i kad god idemo jedni kod drugih uopste se ne opeterecujemo i ne zagledamo i ne komentarisemo. Jedino se obe slazemo da jedva cekamo da nam deca porastu i konacno pobacamo sve igracke[sm=smiley36.gif] a, kuca blista...Vodile smo se i mislju da unajmimo i zenu koja ce povremeno dolaziti da radi generalno sredjivanje, ali...i tako...Ma, nek su deca srecna,a majka nek ringerajise i ispija kafe[sm=smiley36.gif]




Buba Mira -> RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sredjena (25.11.2014 10:18:57)

Da ne bude da pljuckam druge, da kažem da i ja imam svoje momente - imam neku kadicu - korpu za čist veš u koju znam da nagomilam stvari za peglanje do vrha pa preko. Ne stižem da slažem i peglam i gotovo. Eto. I imam sušilicu u kojoj po nekad ostane suv veš i duže nego što treba. Sram me bilo. [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>