RE: Odrzavanje kuce (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


lesica -> RE: Odrzavanje kuce (7.4.2012 21:45:46)

Ja sam poslove teske hemije prebacila na muza [sm=smiley14.gif] on to jednom nedeljno detaljno odradi a ja svakodnevno idem i briskam na smenu alkoholom i asepsolom.
Salu na stranu,on je to preuzeo na sebe jos tokom moje trudnoce i ostade tako i dalje.




Anoniman -> RE: Odrzavanje kuce (7.4.2012 21:46:08)


IZVORNA PORUKA: gae_gr

Ja se ipak ne plašim hemije... Mogu da je kude koliko god, al sve isperem malo bolje i ne mislim...

Za prašinu koristim krpu i sredstvo za staklo, pošto ga trošimo na tone, kupujem koje je najjeftinije i sasvim je ok. Kad pravim veliko spremanje pčastim se Ajaxom onim 3 u 1 i izribam prozore da ne znaš da li su otvoreni [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Za wc šolju domestos ili duck i duck diskove.

Za sanitarije generalno Arf ili kad imam Ajax sprej za kupatilo.

Za kamenac (slavine i slično) Ajax za kamenac.

Za kuhinju Ajax ultra degreaser, hvala onom ko ga izmislio jer naprskam ostavim par mminuta i SVE se skida. Ovim čistim i rernu, čak i kad mi nešto iskipi i zapeče se rerna se ovim čisti u 2 poteza!

Za podove opet Ajax za sve površine (volim onaj sa mirisom pomorandže). Kad N počne da puzi moraću da izvršim reviziju ovog dela... Videćemo...




Da se samocitiram i podebljam magične reči da BB odahne od ribanja rerne.[sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Odrzavanje kuce (7.4.2012 21:49:18)

IZVORNA PORUKA: lesica

Ja sam poslove teske hemije prebacila na muza [sm=smiley14.gif] on to jednom nedeljno detaljno odradi a ja svakodnevno idem i briskam na smenu alkoholom i asepsolom.



Potpisujem. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Odrzavanje kuce (7.4.2012 22:03:50)

eee, pamet u glavu - rernu sam prebacila muzu [sm=smiley36.gif]
ce probamo. "sledece godine mozda mu kupim i usisivac, da ne skuplja prasinu rukama"
u duhu teme
[img]http://www4.slikomat.com/11/0407/bi-super-.jpg[/img]




Mariya -> RE: Odrzavanje kuce (20.4.2012 0:09:56)

Dajte predlog,čime brisati drveni pod? dosad sam koristila emsal, ali pošto je Lu počela da puzi, gadna mi je i pomisao da briskam sa tim, radije bih nešto manje škodljivo, samo ne znam šta bi bilo dovoljno efikasno za čišćenje,a opet, da ne škodi drvetu ni detetu. Sirće, soda bikarbona..?




Sanchy -> RE: Odrzavanje kuce (20.4.2012 0:19:30)

Ja sam kupila parocistac,sama para dezinfikuje ,nista od hemikalija se ne koristi....samo nisam sigurna da moze za parket,mi imamo laminat i za njega moze....




Anoniman -> RE: Odrzavanje kuce (20.4.2012 1:09:32)

evo, prelistaj OVO




Mariya -> RE: Odrzavanje kuce (21.4.2012 0:17:21)

E hvala. Svi koriste sirće, izgleda da ne škodi drvetu? A paročistaču sam razmišljala već odavno,, možda se sad nakanim da ga kupim, ako može brodski pod da se čisti sa njim... Kakav/koji imaš, jesi li zadovoljna?




Sanchy -> RE: Odrzavanje kuce (21.4.2012 2:11:22)

Imam onaj H2O mop,zeleni,nije los,ne cini cudesa kao sto je prikazano na reklami tipa da ti pobele fugne posle ciscenja,ali mm barata njime i stvarno je ok,cistili smo venecijanere a imamo ih stvarno puno posto imamo velika balkonska vrata pored prozora,tako da mi je to spas,ali posle ciscenja moras jos jednom suvom krpom da predjes ,staklo isto dobro cisti,i pod super je ocistio ,ja sam zadovoljna...




nenja22 -> RE: Odrzavanje kuce (21.4.2012 11:03:26)

e vidis, razmisljam se o tome od kad gledah reklame, a sve ne znam i ne volim te stvari sa tv shopova dok nekog ko ima ne znam da je pohvalio bar priblizzno...a kazes mm barata njime, je l' komplikovano nesto? ima li posla oko odrzavanja njega? posto su svojevremeno i usisivaci na vodu bili aktualni, pa se ispostavilo da samo par modela sto ima nije vise posla da se sklopi i rasklopi posle, nego samo usisavanje...




Zell -> RE: Odrzavanje kuce (21.4.2012 14:05:02)

Zene, ima li koja iskustva sa pranjem crno bele garniture za sedenje? Mogu li sa Vanish-om za tap.namestaj bojim se da se ne umusa [sm=zmeden.gif]




Sanchy -> RE: Odrzavanje kuce (21.4.2012 16:35:19)


IZVORNA PORUKA: nenja22

e vidis, razmisljam se o tome od kad gledah reklame, a sve ne znam i ne volim te stvari sa tv shopova dok nekog ko ima ne znam da je pohvalio bar priblizzno...a kazes mm barata njime, je l' komplikovano nesto? ima li posla oko odrzavanja njega? posto su svojevremeno i usisivaci na vodu bili aktualni, pa se ispostavilo da samo par modela sto ima nije vise posla da se sklopi i rasklopi posle, nego samo usisavanje...

Nije uopste komplikovano,sklopiti ga i rasklopiti nego ja inace ne usisavam pa to sve prepustam njemu ,tako i ovaj parocistac[sm=smiley36.gif]...ali kad ga dobijes pa krenes da vadis delove uplasis se[sm=smiley36.gif],medjutim prosto je...zaboravila sam da je ribao i plocice u kupatili,naravno i posle toga moras suvom krpom da predjes da pokupis preostalu prljavstinu,to recimo na reklami ne prikazuju ali je neophodno..da ocisti ocisti ,i meni je bila poenta da ne koristim ta silna sredstva za ciscenje a pogotovu kad beba dodje,s tim sto pod moras prvo da usisas pa onda polako parocistacem i ok je...kao sto rekoh nije cudotvorac kao sto ga na reklami prikazase ali cisti bez hemikalija pa kome je to poenta onda nije promasena investicija..




cockic -> RE: Odrzavanje kuce (21.4.2012 16:50:59)

ja procitah odrzavanje kose [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

bas sam opterecena kosom[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




crazymama -> RE: Odrzavanje kuce (25.8.2012 23:51:22)

IZVORNA PORUKA: Sanchy


IZVORNA PORUKA: nenja22

e vidis, razmisljam se o tome od kad gledah reklame, a sve ne znam i ne volim te stvari sa tv shopova dok nekog ko ima ne znam da je pohvalio bar priblizzno...a kazes mm barata njime, je l'' komplikovano nesto? ima li posla oko odrzavanja njega? posto su svojevremeno i usisivaci na vodu bili aktualni, pa se ispostavilo da samo par modela sto ima nije vise posla da se sklopi i rasklopi posle, nego samo usisavanje...

Nije uopste komplikovano,sklopiti ga i rasklopiti nego ja inace ne usisavam pa to sve prepustam njemu ,tako i ovaj parocistac[sm=smiley36.gif]...ali kad ga dobijes pa krenes da vadis delove uplasis se[sm=smiley36.gif],medjutim prosto je...zaboravila sam da je ribao i plocice u kupatili,naravno i posle toga moras suvom krpom da predjes da pokupis preostalu prljavstinu,to recimo na reklami ne prikazuju ali je neophodno..da ocisti ocisti ,i meni je bila poenta da ne koristim ta silna sredstva za ciscenje a pogotovu kad beba dodje,s tim sto pod moras prvo da usisas pa onda polako parocistacem i ok je...kao sto rekoh nije cudotvorac kao sto ga na reklami prikazase ali cisti bez hemikalija pa kome je to poenta onda nije promasena investicija..


godinu dana se premisljah da li da kupim ovaj parocistac, a onda se pojavio njegov brat blizanac colossus, koji je upola jeftiniji, pa ga kupih... kamenac ne skida, odmah da vam kazem, ali masnocu, skorelu prljavstinu u kuhinji, prasinu, radijatore, sve glatke povrsine fino cisti... podove takodje, ja imam parket koji je ok ocistio, ali nisam smela vrelinu pare na najjace da podesim, da ne ostetim lak... mana je sto se voda iz rezervoara brzo potrosi, stalno mora da se doliva, onda krpa kojom briset_e pod posle izvesnog vremena postane jako mokra, pa morate da je skidate da je ocedite, da ne bi ostavljala mokre tragove, jer najbolje cisti kad je vlazna... a da bi je skinuli, morate da sacekate da se ohladi, jer bude vrela itd, itd... ono sto kazu u reklami da stedi vreme, nije tacno, jer pre njegove upotrebe morate da usisate doooobro, a posle njegove upotrebe morate da predjete suvom krpom uglavnom svuda osim podova... za moj pojam, nije los, ali daleko od savrsenog... uzdam se u tu vrelu paru sto s etice dezinfekcije i to je to. i sreca, pa sam ga platila 50e, da sam dala 100e za njega pokajala bi se.

p.s.
tepih osvezi fino, mebl nisam probala...




vukosava -> RE: Odrzavanje kuce (26.8.2012 17:13:17)

Uh i meni bi dobro dosao jedan rob da mi ocisti kucu, totalni je haos. Mi bolesni a naokolo kriza odrzavanja. Ali nesto bi mi bilo neprijatno da dovodim nepoznate ljude u kucu... Pare nisu problem, samo mi nekako neprijatno...




vukosava -> RE: Odrzavanje kuce (26.8.2012 17:14:14)


IZVORNA PORUKA: BlackBetty

eee, pamet u glavu - rernu sam prebacila muzu [sm=smiley36.gif]
ce probamo. "sledece godine mozda mu kupim i usisivac, da ne skuplja prasinu rukama"
u duhu teme
[img]http://www4.slikomat.com/11/0407/bi-super-.jpg[/img]


aaaaa super pisssss (super pisacka) aaaaa [sm=smiley36.gif]




sanjalica978 -> RE: Odrzavanje kuce (5.10.2012 7:37:29)

Meni sav posao zavrsava sirce, soda i limuntus.




Jole84 -> RE: Odrzavanje kuce (11.10.2012 12:37:10)


IZVORNA PORUKA: gae_gr

Za kuhinju Ajax ultra degreaser, hvala onom ko ga izmislio jer naprskam ostavim par mminuta i SVE se skida. Ovim čistim i rernu, čak i kad mi nešto iskipi i zapeče se rerna se ovim čisti u 2 poteza!



Ja sam oduševljena ovim sredstvom [sm=bravo.gif] Prvi put mi rerna sija [sm=smiley1.gif]




madre -> RE: Odrzavanje kuce (11.10.2012 12:45:53)

ja za to koristim elisinu pastu za domacinstvo i vrlo sam zadovoljna[sm=bravo.gif]




Jole84 -> RE: Odrzavanje kuce (11.10.2012 12:50:44)

A šta koristite za ravnu ploču šporeta? Nekako mi se čini da mi nikad nije potpuno čista.




madre -> RE: Odrzavanje kuce (11.10.2012 13:02:14)

istom pastom[sm=smiley36.gif] njom ribam i kupatila, ma sve[sm=jezicek.gif]




Jole84 -> RE: Odrzavanje kuce (11.10.2012 13:04:56)

Nisam čula za tu pastu,ali pokušaću da nađem,možda samo nisam zapazila [sm=smiley36.gif]
Hvala [sm=bravo.gif]




lanajelena -> RE: Odrzavanje kuce (11.10.2012 13:05:55)

Ta pasta je zakon ranije sam i ja sa njom ribala sve,ne secam se da li sam tom istom ribala i koznu jaknu ili je bila posebna za to [sm=jezicek.gif]




Snelle -> RE: Odrzavanje kuce (11.10.2012 13:07:49)

Madre, jel to kupuješ u našemE selu? [sm=smiley36.gif]




Modessty -> RE: Odrzavanje kuce (11.10.2012 13:09:27)


IZVORNA PORUKA: madre

ja za to koristim elisinu pastu za domacinstvo i vrlo sam zadovoljna[sm=bravo.gif]


prvi put čujem [sm=zmeden.gif] šta je to?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>