RE: Proliv kod beba (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


lelaigor -> RE: Proliv kod beba (23.7.2011 10:05:59)

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Jeca*

i meni je probiotik potpuno bzvz...ko vodica....nista bez LINEXA!


Zavisi kakav je proliv.
Ja sam Luki samo jednom davala Linex, sa godinu dana, i nije pomogao, proliv je prošao kad je on hteo, za 10 dana.
S druge strane, probiotik sam davala, i nekad pomogne, nekad ne. Ono što sam sigurna jeste da otvorena kapsula probiotika ne deluje podjednako kao ProbioKid Immuno, blaža je.



10 dana?! E, to mi je trebalo Tash! [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] Da mi neko kaže da mu se dešavalo da mu dete ima proliv bez ostalih simptoma i da je trajalo dugo. Nama je danas peti dan. U ponedeljak planiram da je vodim kod dr ako ne prođe.

Zvučim kao nenormalna mama, što se radujem da je moguće da traje tako dugo. Ali ne bih da je vucaram kod dr zbog svega... ZA nešto ipak treba da sačekam. Ali, u sebi se živa jedem što traje tako dugo i što ne mogu da joj pomognem.




IVA 11 -> RE: Proliv kod beba (23.7.2011 11:12:46)

Linex i pirincana voda su zakon...Nadam se da ce malenoj biti bolje i da ce proci brzo! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




jovicaa -> RE: Proliv kod beba (23.7.2011 11:41:36)

kod nas je trajao 2 nedelje. i evo opet kaki po 5 puta na dan, ali posto nije skroz tecno ne uzbudjavam se, procice




lelaigor -> RE: Proliv kod beba (23.7.2011 11:41:43)

Koliko često može da se daje pirinčana voda?




IVA 11 -> RE: Proliv kod beba (23.7.2011 11:46:55)

Ja sam davala ujutro i uvece, vise ml ujutro jer su mu tad i stolice bile cesce, do 11-12 sati je vec imao 3...




lelaigor -> RE: Proliv kod beba (23.7.2011 12:55:50)

A koliko? Pošto ja njoj uspem da uvalim 4-5 kašičica maximum, ne sviđa joj se... Jel' sme da sipam u čajić ili tako nešto? Jel' onda gubi dejstvo?




IVA 11 -> RE: Proliv kod beba (23.7.2011 13:05:15)

Ja sam davala naizmjenicno griz banane, pa kasiku pirincane vode, tako je upalilo!




krixtina -> RE: Proliv kod beba (23.7.2011 13:41:10)

U januaru mi je sin od 6meseci imao proliv vise od mesec dana,vec sam poludela od nerviranja,nista mu nisu nasli,svi rekli da je od zuba.na kraju tako i bilo,cim izasao vrh gornje1 proliv prestao sam,a dotle dzabe mu davala probiotike nista nije pomoglo.




Anoniman -> RE: Proliv kod beba (23.7.2011 13:48:19)

lelaigor, Luka je proliv dobio kad smo krenuli na more, bili smo na moru 10 ili 14 dana, ne secam se, sve vreme je imao proliv. Mnogo je pio, a nista nije jeo sem plazme u caju od nane. Kad smo se vratili u NS, par dana kasnije proliv je stao.
Pirincanu vodu sam mesala sa sokovima, koristila za pravljenje kasica umesto vode ili neke druge tecnosti.




lelaigor -> RE: Proliv kod beba (23.7.2011 14:39:35)

Nama su zubi izašli svi, koji do ovog treba da izađu. Ima ih 16, od keca do četvorke.
A nismo ni klimu menjali. Svo vreme smo u NS-u. Nemam pojma. Znam samo da moram da imam strpljenja, I da će verovatno proći samo od sebe. Dr kad smo bili u uutorak nije znala šta da mi kaže, kad nema nikakve druge simptome.
Hvala vam, žene. [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] Moram biti samo malo strpljivija i istrajnija.




lelaigor -> RE: Proliv kod beba (24.7.2011 14:56:43)

Danas sam kupila Linex, ali pošto smo joj jutros veća dali Probiotic, sa Linexom krećem sutra. Kuvam opet pirinač za ručkić, pa će dobiti i pirinčanu vodicu. Kupila sam i čaj od dunjinog lista u Zdravoj hrani, kaže mi žena da je ona svojo deci davala tek posle treće godine. Šta mislite, jel' mi Daria mala za taj čaj? Svakako ga razblažim maksimalno. Tako su nam rekli i za nanu i šipak. Da ga malkice razblažim.




Crvenkapa85 -> RE: Proliv kod beba (24.7.2011 15:09:00)

po koliko joj dajes probiotika???meni maja kad god ima proliv,probiotik caruje...moj ujak je lekar i ako joj das vise probiotika ne moze da joj skodi...moja maja je pila 3x2
ako negde nadjes liobif ampule to uzmi,isto je jako dobro....ili prolife tabletice,moze i da je sazvace jer su kao bombone




lelaigor -> RE: Proliv kod beba (24.7.2011 15:15:45)

Probiotic se sme samo jedan dnevno.




Crvenkapa85 -> RE: Proliv kod beba (24.7.2011 15:54:19)

svaki doktor svoju politiku vodi....ja znam za linux da sme jednom dnevno




lelaigor -> RE: Proliv kod beba (24.7.2011 16:00:33)

Nisam ja lekara pitala. Evo gledam kutije. Na Probioticu piše jednom dnevno i za decu i za odrasle, a za Linex kapsule (ne kesice) piše za odojčad i decu do 2 god. 1 kapsula tri puta na dan, deca od 2 do 12 god. 1-2 kapsule 3x na dan, i za odrasle 2 kapsule 3x na dan.
No dobro, u svakom slučaju hvala Crvenkapice. A jel' znaš možda nešto za taj čaj od lista dunje?




lelaigor -> RE: Proliv kod beba (25.7.2011 20:52:06)

Žene, danas smo za sada imali samo jednu stolicu koja je bila više gnjecava nego tečna, mislim da upravo kaki opet. Ali deluje mi da je bolje nego dosad. Sad joj dajem Linex, ujutru i uveče. Počela sam da joj dajem i čaj od dunjinog lista. Nismo je vodili danas kod dr, jer nema problem sa nadoknađivanjem tečnosti. I čini mi se da ide na bolje. Hvala vam svima!




Olga75 -> RE: Proliv kod beba (25.7.2011 21:37:29)

dobro je da prolazi
mozda je bio zbog vrucine tj. poceo zbog nje [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




jovicaa -> RE: Proliv kod beba (25.7.2011 21:41:05)

jedna tecna stolica nije proliv. olga je vec pisala o tome




lelaigor -> RE: Proliv kod beba (25.7.2011 21:42:24)

Pa, pazi Olga kad pojma nemam... Možda je od vrućine, možda joj se pobunio stomak zbog prestanka korišćenja antibiotika posle više od godinu dana, možda je neki slab virusčić, možda je zbog alergije na paprikukoju je imala par dana pre nego što je počeo proliv...đavo će fga znati. Ali, najbolje mi je kad mi dr kaže da nema pojma šta je i od čega je i navede 15 mogućih razloga... [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




lelaigor -> RE: Proliv kod beba (25.7.2011 21:44:04)


IZVORNA PORUKA: jovicaa

jedna tecna stolica nije proliv. olga je vec pisala o tome


Pa znam, danas je jedna, ali ovih dana ih je bilo i 4...




Olga75 -> RE: Proliv kod beba (25.7.2011 21:45:43)

pa kako da zna ako osim tecne stolice , bez kolika , bez temperature , pvracanja , malaksalosti nema drugih simptoma a nije narucio KS i koprokulturu ?





lelaigor -> RE: Proliv kod beba (25.7.2011 21:48:15)

PA znam, ali onda nešto i uradiš ( naručiš KS i koprokulturu), a ne umreš roditeljima od smeha što su se zabrinuli zbog proliva... [sm=smiley13.gif]




Olga75 -> RE: Proliv kod beba (25.7.2011 21:51:06)

desavaju se kod dece ti prolivi od 5 - 7 dana bez drugih simptoma , zvercica je proslo leto imala cak dva puta prolive od 10 dana sa 8 - 9 tecnih stolica bez drugih simptoma
vazno je da prolazi a nije morala da se mrcvari sa vadjenjem krvi i nisi morala da lovis kaku po peleni
vazno je da je sada prosao [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




lelaigor -> RE: Proliv kod beba (25.7.2011 21:54:00)

Ma, to i ja kažem. Zato je i nisam odvela danas. Još više bi mi umrli od smeha, kad bih rekla da je danas jednom tečnije kakila. Prolazi uz sve moguće domaće lekove koje ste mi preporučile!
[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Olga75 -> RE: Proliv kod beba (1.8.2011 20:54:35)

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Olga, mnogo prdi... bas mnogo, i pre neki dan joj je onako
"krckao" stomak....  a ja naravno, koristila evil google i nasla da mmr moze da izazove IBS ili ti iritabilni sindrom creva, ili kako se to zove na naskom...
IZVORNA PORUKA: Olga RR

Verus , to vec nije reakcija na MMR , temp i osip mogu da budu ali proliv koji traje toliko dugo nije  a ako se budi onda je mozda i stomacic boli , ajte vi samo kod dr


IZVORNA PORUKA: Verus RR

uf nina...a ona je imala proliv na godisnjem, pa joj je verovatno imunitet jos bio nizak...a imala su i neka deca u njenoj grupi u jaslicama proliv...kaze mm evo, od jutros nema temp ali to se promeni tokom dana....

ja radim, on mora da radi, tako da ide u jaslice; to moze dok god nemaju temp.  pa cemo videti...


IZVORNA PORUKA: Jeca*

a sta joj sad dajes da jede, kad je u takvom stanju?


IZVORNA PORUKA: Verus RR

Pa Jeco za uzine joj dajemo bananu, jabuku, pije razredjen sok od jabuke-a oba voca stezu stolicu, ali slabo joj pomaze.  Juce je doruckovala jaja, a rucala rostilj piletinu i krastavce i paradajz, integralni hleb hoce da grikca..  Vecerala je hleb sa namazom i 1 virslu.  Kad joj je ovako uvek jede makarone sa sirom i hoce virsle i hleb, slabo sve ostalo...

Pomislila sam i na alergiju na neku hranu, mada nismo sa tim od kad je bila beba (sa mlekom) imali problema...nisam vise pametna.  Ne znam i sutra ako je i dalje lose pa je odvedemo, sta ce reci kad je fizicki pregled ok?  Da vade krv...na sta? Pojma nemam, al nemam nesto vise snage.


IZVORNA PORUKA: Jeca*

nije za ovu temu, ali pitam te zbog proliva...meni je dr rekla nikako makarone (iako je to luka jedino hteo da jede kad ima proliv ), samo supice, tost i obican hleb, pirinac, kompot...nikako sirovo povrce, meso (sem pilece iz supe) i sl. I naravno linex, smecta...


IZVORNA PORUKA: Verus RR

dobro je da si mi rekla nisam to uopste znala....znam da pirinac dobar, jabuka, banana, tost  da to sve steze stolicu, al ovo nisam...hvala jeco


IZVORNA PORUKA: Verus RR

ne znam sta je ovo...lekovi za proliv
IZVORNA PORUKA: Jeca*

nije za ovu temu, ali pitam te zbog proliva...meni je dr rekla nikako makarone (iako je to luka jedino hteo da jede kad ima proliv ), samo supice, tost i obican hleb, pirinac, kompot...nikako sirovo povrce, meso (sem pilece iz supe) i sl. I naravno linex, smecta...



IZVORNA PORUKA: minavb

Krompir, pirinac, bundeva, banana i mleko bez lakotze. Tak ja zaustavljam proliv. Vlaknasta hrana se izbegava.


IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ovde kazu ide za decu ona BRAT diet: banana, rice, apple, toast...pravicu veceras krompir salatu i ribu, pa cu joj dati krompir..hvala mina


IZVORNA PORUKA: Jeca*

linex je lek za proliv, probiotik...ali mislim najbolji i najdelotvorniji. Smecta je aktivni ugalj. Prah koji se pomeša npr sa vodom

Kod dece treba preporučiti neki crevni adsorbens - lek sa izuzetno velikom apsorbcionom aktivnošću: rastvor SMECTA praška koji usisava na svoju površinu sve toksine iz hrane: infektive ili opasne i toksične materije. To je prva odbrambena linija, ponekad je sasvim dovoljna. Roditelju treba napomenuti da ova površinska aktivna materija vezuje na sebe lekove i hranu, pa je potrebno napraviti pauzu posle SMECTE. Nakon izvršene detoksikacije, detetu se daju probiotici za regeneraciju crevne flore.

izvor: bbsoft






Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>