RE: Proliv kod beba (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Olga75 -> RE: Proliv kod beba (19.9.2014 9:45:53)

neki probiotik svakako , mozda je zbog mleka a mozda je i virus
enterofuryl ne bih koristila na samom pocetku
mozda je najbolje da odete kod pedijatra




Rosita -> RE: Proliv kod beba (19.9.2014 9:48:38)

Plus ishrana- pecena jabuka, banana, pirinac, pirincana voda. Najbolje kod pedijatra ipak.




Klarita -> RE: Proliv kod beba (19.9.2014 9:51:34)

Ja ne bih kod pedijatra jos uvek, nije alarmantno, a u cekaonici moze da pokupi svasta[sm=smiley13.gif]
1.sto bih ja uradila je da dam mleko bez laktoze (ima ga nestle, ne znam da li ima bebelac, no da se proveriti)
2.dijeta uz namirnice koje navede rosita
3.rastvorila bih mu probiotik u malo vode
4.ukljucila nesto od elektrolita


Dijana, proci ce brzo[sm=smiley31.gif]




Anoniman -> RE: Proliv kod beba (19.9.2014 9:54:04)

Dijana, daj mu kuvanog krompira, pirincane vodice, pecene jabuke, bananu, ja Uni dajem linex probiotik, ali posto je ona sada starija, cele ove nedelje joj dajem Enterofuril sirup on moze za decu stariju od 2 godine, a i meni u tim situacijama jedino pomaze njihov lek...




branki* -> RE: Proliv kod beba (19.9.2014 9:54:47)

pa,dobro,da,sto se tice enterofurila,naravno,ako probiotik ne pomogne,konsultuj dr,mozes i telefonom.ja bozinu dr za te takve stvarcice uvek zovnem na mob,pa se dogovorimo da li da dolazi ili moze telefonom da me posavetuje.
da brzo prodje!




Klarita -> RE: Proliv kod beba (19.9.2014 9:58:30)

Konsultacije telefonom, zasto da ne. Samo da se ne vodi dete da se dodatno maltretira, jer procitala sam u Razgovori mama, nije alarmantno.




dijana1* -> RE: Proliv kod beba (19.9.2014 14:13:22)

Hvala vam puno.
Kupila sam caj od dunje, humanine elektrolite, probiotik i bebelac bez laktoze.
Nervozan je i dalje ima proliv. Ako mu danas ne bude bolje vodim ga kod dr.
Sto Klarita kaze samo mi treba da u cekaonici jos nesto pokupi.
A mm od srede ujutru isto ima proliv i povracanje. Razvalilo ga je. Tako da je moguce da je preslo na Kostu.




Klarita -> RE: Proliv kod beba (19.9.2014 14:21:41)

Uh, bre, Dijana, moguce onda [sm=hudicek1.gif] Ljubi lepotana i samo dijeta, rehidracija, probiotik i mleko bez laktoze. Videces, prolazi brzo [sm=smiley31.gif] K je pre neki dan bila [sm=smiley11.gif] Drzi se i mazi dusu nasu malu.




Jole84 -> RE: Proliv kod beba (20.5.2015 22:53:09)

Mi smo danas probale Kravicu, popodne, i kad se probudila krenuo je proliv...[sm=smiley13.gif] I to baš. Ima sigurno 5,6 puta da je kakila...guza se strašno ojela. Šta da radim? Da li da je vodim odmah sutra kod dr?




veselicaa -> RE: Proliv kod beba (20.5.2015 23:11:51)

Jole i moja A, je dobila proliv kada je prvi put probala mleko.Ako se nastavi i sutra vodi je obavezno kod dr,vidim po tikeru da je mala a proliv moze da izazove dehidrataciju pa bolje na vreme leciti.Brzo ozdravite[sm=smiley31.gif]




Jole84 -> RE: Proliv kod beba (20.5.2015 23:18:38)

Hvala ti Veselice [sm=smiley31.gif]
ona je probala već kravlje mleko skoro, ali sam joj davala postepeno u hrani, na primer u grizu ili sa čokolinom, i sl...i nije imala nikakvu reakciju. Zato sam se baš začudila danas, nije joj se ni dopalo, a popila je bukvalno 2 gutljaja. Jeste li vi nastavili nakon toga, probala još koji put?
Šta mogu noćas da uradim, da joj dajem malo više vode, da ne dehidrira?




veselicaa -> RE: Proliv kod beba (20.5.2015 23:23:49)

Moja A, je probala domace i popila je mozda pola case a nastavila sam da joj spremam hranu sa mlekom,tipa proja,pite,kolaci i nije joj smetalo.Tada je imala oko 15 meseci i verovatno je to domace mleko bilo prejako za nju iako sam ga razblazila.Inace sada ne pije cesto mleko,retko kada popije jednu casu uz dorucak ali obozava mlecne proizvode.
Veceras joj daj neki caj,koji voli da pije jer ce joj smiriti stomacic i naravno sto vise vode.Ne bi trebalo da dehidrira do sutra,dok je odvedes kod dr.Jel povraca ili samo proliv?




Jole84 -> RE: Proliv kod beba (20.5.2015 23:26:54)

Samo proliv, ne povraća...a noćnu tj jutarnju dozu AD mleka (Humana) smem da joj dam? Nema šanse da ona izdrži noć na vodi i čaju...[sm=smiley13.gif]




veselicaa -> RE: Proliv kod beba (20.5.2015 23:32:34)

Ja mislim da Ad moze,ona to inace pije,jel da?




vonavoj -> RE: Proliv kod beba (21.5.2015 8:46:48)

jole,a da probas da joj das mleko bez laktoze..znam da je moja to pila kad je imala proliv i obavezno probiotik,meni je najbolji prolife..ima ih u ampulama (najbrze deluju) i u kapsulama koje rastvoris u vodi!




Jole84 -> RE: Proliv kod beba (1.6.2015 21:48:53)

Hvala Von, što si jedina pronašla vreme da odgovoriš, mi smo baš zakasale sa prolivom a i još što šta nas snašlo.
Mleko kravlje će da sačeka bogami neko vreme...koje je to bez laktoze? Nama proliv nije bio zbog mleka, nego stomačni virus.




mika79 -> RE: Proliv kod beba (8.6.2015 19:35:23)

Mihajlo ima stomačni virus, proliv i povraćanje i to traje već četiri dana, vodila sam ga kod dr on kaže samo po malo da mu dajemo da jede i po malo da pije vodice ili supice. Uključila sam i probiotik, dr kaže da bi trebalo uskoro da prestane ako ne prestane da ga prekosutra ponovo vodim kod dr. On neće ništa da jede samo hleba samog čim nešto pokušam uz hleb da dam on neće. Kuvala sam pirinač i pekla jabuku to je jeo dva dana ne rado ali je jeo. Imate li kakav savet?




bubulence -> RE: Proliv kod beba (8.6.2015 20:20:41)

Marija ima proliv vec nedeljama a ne mogu da joj uvedem probiotik jer nema sanse da lizne flasicu kao ni kasicicu... ne nzam vise sta da radim...
miko ko je vas pedjatar?




emicaa -> RE: Proliv kod beba (8.6.2015 20:25:52)

Jole ja sam u Doboju uzimala Moja kravica bez laktoze ali ono ima samo 1,6 masnoće,za nas he i to bilo ok jer ona jede sve
IZVORNA PORUKA: Jole84

Hvala Von, što si jedina pronašla vreme da odgovoriš, mi smo baš zakasale sa prolivom a i još što šta nas snašlo.
Mleko kravlje će da sačeka bogami neko vreme...koje je to bez laktoze? Nama proliv nije bio zbog mleka, nego stomačni virus.





doktorkakristal -> RE: Proliv kod beba (8.6.2015 20:39:42)

kad imaju proliv ukljucite orosal razmutite i dajte na spric znaci na silu nagurate u usta,slano je odvratno ali mora tako




branki* -> RE: Proliv kod beba (8.6.2015 21:08:12)

Bubi,a da ukljucis biogaja kapi?probotik ako nece na kasicicu,uzmi spric,pa pomalo u ugao obraza da popije.




vonavoj -> RE: Proliv kod beba (8.6.2015 21:16:53)


IZVORNA PORUKA: Jole84

Hvala Von, što si jedina pronašla vreme da odgovoriš, mi smo baš zakasale sa prolivom a i još što šta nas snašlo.
Mleko kravlje će da sačeka bogami neko vreme...koje je to bez laktoze? Nama proliv nije bio zbog mleka, nego stomačni virus.

Jole [sm=smiley1.gif]
Ima narqndzasta kravica bez laktoze.
Bubi,na spric! Ponavljam PROLIFE naj!
Miko,isto,jedna ampula svr resi!




milicicak -> RE: Proliv kod beba (8.6.2015 21:23:53)

Miko, Bubi, obavezno Orosal na spric pa u ugao usta, grozno je ali im trebaju elektroliti.
Bubi, sto se tice probiotika za Masu, sigurna sam da mozes da joj das Multilak, razmutis kapsulu u vodi pa spricem u ugao usana a mislim da je Rosita koristila Bulardi (ili tako nesto) za D. Sa ostalima budi obazriva, vecina sadrzi soju i tragove mleka.




Rosita -> RE: Proliv kod beba (8.6.2015 21:33:41)

Jesam, bulardi za decu, grozan je ukus rastvora ako je u malo vode, d pije sa oko 100 ml.




branki* -> RE: Proliv kod beba (8.6.2015 21:41:53)

A,jeste,marija ne sme sa mlekom...da,multilac baby ili bulardi,to pije i moj boza po savetu dr s☺




Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>