RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


pocahontas -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (25.4.2013 21:02:13)

da li svaki dan bebama dajete meso? mi jos nismo uveli zumance, svaki dan jede meso i sad nesto razmisljam da li je to ispravno i da li je previse bas svaki dan...




little_one -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (25.4.2013 21:37:57)

ja dajem....a neko i ne daje...sta znam oni rastu i razvijaju se i njima je dosta toga potrebno za rast i razvoj....mislim minimum 5 puta sedmicno da bi trebalo....nece nista biti ako dajes svaki dan




nina26 -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (25.4.2013 21:48:50)

Znaci ja gresim sto sam joj samo tri puta dala meso, i prestala???? Nesto, mi delovalo kao mnogo naglo da je tovarim sa mesom svaki dan...

Uvela sam joj crveno meso, sta je bolje sledece curetina ili piletina?

Pitala sam i u drugoj temi, koliko bi trebala da ima sada nemlacnih obroka dnevno sa punih 6m?




nina26 -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (25.4.2013 22:21:00)

Da, i jos nesto, selen, bosiljak, persun, nana mogu da pocnem da stavljam u povrce zbog ukusa, ili mi je jos rano???




jovicaa -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (25.4.2013 22:21:20)

mislim da je previse da se svaki dan daje meso. barem neka pauza, dan, dva nedeljno. a i zavisi koju kolicinu dajete naravno.
meni je doktorica rekla da treba da idemo ka tome da ostanu 2 podoja ujutro i uvece i tri nemlecna obroka(voce, povrce i zitna kasa)
ali i meni je nekako naglo da ima tri nemlecna, mi imamo 2 za sada i to mi je ok za jos neko vreme. ne zelim da previse smanjujem dojenje




little_one -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (25.4.2013 22:25:05)

mi imamo 3 obroka od kojih je samo jedan cisto nemlijecni i 4 podoja...vjerovatno cemo izbaciti jos jedan u narednom mjesecu....




jovicaa -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (25.4.2013 22:28:01)

lo kakvi su mlecni, a cvrsti, sta pravis?
fali mi ideja malo, nekako mi se cini kao da sam aleksu pre sto godina uvodila




pocahontas -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (25.4.2013 22:35:00)

mi smo uveli curetinu, teletinu pa piletinu..poceli smo sa uvodjenjem sa 6 meseci i jako brzo je izbacivala podoje i ostala na 2 podoja (ujutru i uvece) i 3 obroka (voce, meso i povrce i zitarice). pojede oko 50-60 gr mesa i 200gr povrca za rucak...ne znam da li je to ok kolicina, neko mi rece da toliko otprilike rucak treba da sadrzi mesa...
nina mi ne stavljamo nista od toga, od povrca jede sargarepu, kropmpir i tikvicu (imali smo neuspesno uvodjenje karfiola i brokolija, mucio je stomak) i danas sam sa mesom i povrcem kuvala i kriskicu celera, ali ga nisam pomesala sa ostatkom da pojede nego eto kao da da malo smeka klopi.




little_one -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (25.4.2013 22:46:35)

jovice pisala sam vec....tj zemunka me pitala na pp pa sam njoj pisala...ne znam vise...mozda sam i ovdje pisala....ujutro vocna kasica sa mlijekom i prosom...ionako nece da jede samo golo voce...za rucak povrce i meso a za veceru riza sa mlijekom....izmedju podoji...

ponekad sam davala palentu ali isto sa mlijekom sad sam pocela sa pavlakom...




Zemunka85 -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (25.4.2013 22:59:17)

Ja stalno pominjem knjizicu koju imam, ali sta cu kada iz nje ucim, LO, tamo pise da se vodi racuna o kolicini dnevnog unosa zitarica, . Kaze "U toku dana odojcetu se sme dati onoliko kasicica zitarica, koliko je meseci staro. Uneto u velikim kolicinama, crno brasno moze spreciti apsorpciju kalcijuma u crevima, sto doprinosi razvoju rahitisa.. Osi toga, jedan deo dospeva nerazlozen u donje delove crevnog trakta, gde ga fermentisu bakterije, sto moze da izazove proliv". E sada da li je to tacno, ja ne znam :D. I ne znam kako se ovo sa kasicicama meri, ako se radi o pahuljicama, ali na svakoj kutiji pise koliko obroka sme dnevno. Ako je to tacno, ne znam da li je ok svaki dan davati zitarice i za dorucak i veceru.




little_one -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (25.4.2013 23:06:36)

hm onda bih ja trebala povecati posto je dnevni unos otprilike 4.5 kasike a ona sutra 7 punih mjeseci...nemam pojma...ja dodajem samo da se zgusne....uostalom oni koji hrane iz teglice slozice se da sve kasice imaju u sebi rizu ukljucujuci i slatke i slane kasice....




Sanchy -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (25.4.2013 23:09:53)

Ja ne dajem svaki dan zitarice mozda tek svaki treci recimo ..




Zemunka85 -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (26.4.2013 10:09:31)

Ja (ovaj) avokado prvi put vidim :D. Kupila mi mama. Sta cu s njim? :D




Sanchy -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (26.4.2013 12:49:35)

Izblendiraj ga sa bananom ili izgnjeci,ne znam kako joj spremas hranu...ja sam ga davala i sa mladim sirom i sve pojede[sm=smiley1.gif]




Zemunka85 -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (26.4.2013 13:38:07)

Bas je glupa vocka :D, nema nikakv ukus. Izmesala sam ga sa svacim :D.
Aaaaaaaa koliko pastrnaka dajete po porciji?

Sanchy, hvala asto si uvek rada da das savet [sm=smiley31.gif]




Ana RR -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (26.4.2013 13:44:22)


IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Ja (ovaj) avokado prvi put vidim :D. Kupila mi mama. Sta cu s njim? :D


Najbolji je sa bananom, a možeš ga dodavati i u slani obrok. Dosta je zasitan a jako je zdrav.




jovicaa -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (26.4.2013 14:24:37)

ja ne ubacujem mleko u nemlecne obroke odnosno cvrste obroke ili kako se vec kaze. znaci dajem mu samo voce u jednom obroku i u drugom samo povrce. s tim sto nekad dodam pirinac u povrce, ako ne ubacim krompir. nekako mi je integralni pirinac mnogo bolji izbor od krompira. ali to malo mozda 50 gr, ne vise. a danas planiram mozda da ubacim malo prosa u voce. ali posto sam zaboravila mmu da kazem da kupi, mozda cemo to tek sutra




Zemunka85 -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (27.4.2013 12:54:10)

Hvala ANA! jos jedno pitanjce - sutra bil uvela gluten. Uvela bih ga preko 7corn. E sad, isto prvo dam malo, pa tri dana do pune porcije, tako? Kada ga uvedem treci dan, da li cetvrti mogu da dajem proizvode koji imaju gluten, griz npr, ili cekam reakciju ne dao Bog i koliko?




Ana RR -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (27.4.2013 13:10:30)

Pa da, daš joj jedan dan samo malo da proba, jednu, dve kašičice, srugi dan daš 5,6 kašičica, treći dan joj daš već 10ak kašičica. ja sam jedno nedelju dana davala samo 7corn pa tek onda počela polako i ostalo, griz nije hteo, ni dan danas ga ne voli.




Zemunka85 -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (27.4.2013 14:33:34)

Dadada hvaaaalaaaa.

Aaaaaa ideje za veceru, za bebu kojoj nije uveden gluten? Ja dajem mlecno zitnu kasu, sa ili bez voca. A sta dati kada smo napolju, a doruckovala je voce? Imaju one neke hippove good night kasice, ali nisam sigurna imaju li bez glutena. Mozda pirinac, banana?




Zemunka85 -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (27.4.2013 14:34:38)

Bas sam prakticna, sama i pitam i odgovaram i opet pitam :-).




jovicaa -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (27.4.2013 17:06:38)

ja mislim da je dobro da jedu dva puta dnevno voce. ja sam mislila da mu prepodne dajem samo voce(kada uvedemo treci obrok) a popodne zitarice sa vocem.




Figaro88 -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (27.4.2013 18:14:40)

Nasisla sam danas na jedan zanimljiv recept pa da vam napisem[sm=smiley1.gif]
Kuglice od pirinca-za deset kuglica
100g pirinca
dve srednje sargarepe
100g graska
200g pileceg ili cureceg belog mesa
Skuvati pirinac,sargarepu ocistiti,iseckati na kolutice pa zajedno sa graskom skuvati.Kuvano povrce izmiksati u blemderu.Meso skuvati a zatim ga sto sitnije iseckati.Sjediniti sve sastojke,dobro ih umutiti a zatim vlaznim rukama od dobijee smese napraviti kuglice[sm=smiley1.gif]




nina26 -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (27.4.2013 18:23:47)

a sa cim da joj dopunim obrok, ako ne pojede sve? konkretno mislim na meso sa povrcem....posto mleko ne ide posle mesa odmah, pa zbog toga pitam sta da radim? pojela mi je sada bas malo oko 70gr mesa sa povrcem, i sta sada[sm=zmeden.gif]




Ana RR -> RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo (27.4.2013 20:22:47)


IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Dadada hvaaaalaaaa.

Aaaaaa ideje za veceru, za bebu kojoj nije uveden gluten? Ja dajem mlecno zitnu kasu, sa ili bez voca. A sta dati kada smo napolju, a doruckovala je voce? Imaju one neke hippove good night kasice, ali nisam sigurna imaju li bez glutena. Mozda pirinac, banana?


Imaš u DM-u one njihove kašice babylove, voćne sa žitaricama, sa dvopekom, svašta nešto. Ja i dan danas kupim Marku onu veliku teglicu od 250g jer mi je to praktično kada smo negde napolju a neće da jede nešto konkretno. Te kašice uvek hoće.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>