Kada otići na bolovanje??? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


A.N.A. -> Kada otići na bolovanje??? (30.8.2009 13:23:15)

Da li se neka od vas uplasila otkaza kad poslodavac sazna da cete za koji mesec otići na porodiljsko???

Firma u kojoj radim je trenutno u jako teškoj finansijskoj situaciji i ne bi nas iznenadilo da se nekom uruči otkaz uskoro.
Problem br.2-Prijavljena sam na minimalac, a ostatak plate na ruke. To bi značilo da cu samo minimalac da primam posle porodjaja, punih godinu dana?!?! Uz celu tu priču-još mi je teže da zatražim od poslodavca da me narednih 6 meseci prijavi na ceo iznos plate, kako bih ostvarila punu platu za vreme porodiljskog (koju ce država da isplaćuje, a ne firma).

Bolovanje mogu da otvorim (možda je i poželjno zbog stresa na poslu), ali kako živeti sa 65% od minimalca? A da me u današnje vreme izdržava muž?!?!?!?!??! UŽAS!!!




Modessty -> RE: Kada otići na bolovanje??? (1.9.2009 11:27:56)

Danas je sve više takvih priča. Na žalost

Moje iskustvo je takvo da ću radije živeti sa bednih 65% plate koja je nikakva i da me izdržava muž nego da izgubim bebu. Moja se prva trudnoća loše završla i ovog puta kad smo saznali da sam trudna odmah smo se složili: BOLOVANJE od prvog dana!




magnetic -> RE: Kada otići na bolovanje??? (1.9.2009 11:33:48)

Znam zenu kojoj su falsifikovali potpis u dokumentu gde ona navodno daje otkaz jer je u drugom stanju.Nista nije mogla mogla,cak mi je rekla da ni sama ne moze da se zakune da nije njen potpis.Eto sta su sve u stanju da urade,a da im na pamet ne padne sta ce sad ta zena i sta ce njena beba kada se rodi.Ima uzasnih ljudi




misha -> RE: Kada otići na bolovanje??? (1.9.2009 12:47:08)

Kako sam pravnik po profesiji, tvrdim da niko ne sme da dobije otkaz zbog otvorenog bolovanja. Ta priča o falsifikovanom potpisu je strašna i ja ne mogu da verujem da se to dešava, ali mislim da su krive i žene koje dozvoljavaju da se na tome završi. I sama sam zastupala u mnogo slučajeva kada se radilo o nezakonitom otkazu, takvi sporovi završavaju se uvek u korist zaposlenog, u ovom slučaju žene. Dakle, na žalost mnogi se nakon nezakonitog otkaza mire sa tim i ne pokreću tužbu za poništaj nezakonitog otkaza, a u takvom sporu bi sigurno uspeli. Zbog toga se poslodavci ponašaju prilično nonšalantno jer ih retko tuže, kada bi se takvi sporovi češće zasnivali, valjda bi se i oni drugačije ponašali. Jer osim što bi zaposlenog morali da vrate na posao, morali bi da plate i sudske troškove koji su u radnim sporovima prilično visoki. Ako nekome treba savet te vrste, ja sam na raspolaganju.




marince1 -> RE: Kada otići na bolovanje??? (1.9.2009 13:55:36)

Kako ni ona sama ne moze da se zakune da to nije njen potpis[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
A poslodavac moze da izmisli milion razloga da otpusti zenu ako hoce,naravno ako je na bolovanju n e moze.Naravoucenije,otvaraj bolovanje,tako ti ne moze nista.




magnetic -> RE: Kada otići na bolovanje??? (1.9.2009 14:03:49)

To je tako samo rekla,u smislu zna da to nije potpisala,a potpis je savrseno odradjen.Al' dobro,nije tada odreagovala a sada je vec prekasno,dete ima vec dve godine




marince1 -> RE: Kada otići na bolovanje??? (1.9.2009 14:06:41)

Grrrrrrrrrr stvarno ne mogu da verujem!!!!to je vrhunski bezobrazluk!!!




gagins -> RE: Kada otići na bolovanje??? (12.10.2009 14:27:11)

Imam jedno jako bitno pitnje i htela bih da pokrenem bilo kakvu peticiju ili da se trudnice oglase,naime,danas sam bila na lekarsku komisiju i zakljucili su mi bolovanje iako sam imala krvarenja na pocetku trudnoce.Nisu me cak ni pitali kojim se poslom bavim.Radim u pekari u prodaji i sada sam bukvalno u milosti svog poslodavca jer ne zanm koliko ce biti tolerantan da moje stanje.
TRUDNICE USTANIMO PROTIV TERORA I HAJDE DA SE BORIMO ZA NASA PRAVA!!!!!!!




cicko -> RE: Kada otići na bolovanje??? (12.10.2009 14:30:01)

Gagi,koliko si trudna?


IZVORNA PORUKA: gagins

Imam jedno jako bitno pitnje i htela bih da pokrenem bilo kakvu peticiju ili da se trudnice oglase,naime,danas sam bila na lekarsku komisiju i zakljucili su mi bolovanje iako sam imala krvarenja na pocetku trudnoce.Nisu me cak ni pitali kojim se poslom bavim.Radim u pekari u prodaji i sada sam bukvalno u milosti svog poslodavca jer ne zanm koliko ce biti tolerantan da moje stanje.
TRUDNICE USTANIMO PROTIV TERORA I HAJDE DA SE BORIMO ZA NASA PRAVA!!!!!!!





gagins -> RE: Kada otići na bolovanje??? (12.10.2009 14:34:50)

Sada sam na pocetku 13.nedelje,samo sto sam prestala sa terapijom,cak sam i injekcije primala.Danas su bukvalno sve trudnice koje sam srela na lekarskoj komisiji vratili na posao,cak jednu koja je sada 6.mesec.Jako sam ogorcena i razocarana celim nasim zdravstvom i drzavom uopste.




cicko -> RE: Kada otići na bolovanje??? (12.10.2009 14:37:44)

Znam, cula sam, da su na komisiji neverovatni, i vec me je strah sta ce biti kad meni dodje vreme za komisiju, a to je za mesec dana. Do sad sam nekako uspela da prekidam bolovanje sa godisnjim, ali mi na poslu vise ne dozvoljavaju, tako da mi komisija ne gine. Ja radim u op.sali kao instrumentarka i nemam pojma kako bih 7-8h stojala na poslu.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Bilo bi lepo kad bi neko malo vise obratio paznju na trudnice, ali mislim da nas niko ne pita.


IZVORNA PORUKA: gagins

Imam jedno jako bitno pitnje i htela bih da pokrenem bilo kakvu peticiju ili da se trudnice oglase,naime,danas sam bila na lekarsku komisiju i zakljucili su mi bolovanje iako sam imala krvarenja na pocetku trudnoce.Nisu me cak ni pitali kojim se poslom bavim.Radim u pekari u prodaji i sada sam bukvalno u milosti svog poslodavca jer ne zanm koliko ce biti tolerantan da moje stanje.
TRUDNICE USTANIMO PROTIV TERORA I HAJDE DA SE BORIMO ZA NASA PRAVA!!!!!!!





mejra81 -> RE: Kada otići na bolovanje??? (12.10.2009 14:40:44)

Gagins, ja ne mogu da verujem! Jel su ti bar rekli neko objasnjenje!
Prosto mi je cudno jer ja sam samo mesec dana bila trudna kad sam otisla na bolovanje i nikakvih problema nisam imala!
Vec sam 4 puta bila od tada na komisiji i to po principu udjem, dobar dan i dovidjenja, nista i ne pitaju samo mi produze!
Strasno! [sm=smiley7.gif]!




cicko -> RE: Kada otići na bolovanje??? (12.10.2009 14:43:09)

E Mejra, tako ti je to kod nas u N.Sadu.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]


IZVORNA PORUKA: mejra81

Gagins, ja ne mogu da verujem! Jel su ti bar rekli neko objasnjenje!
Prosto mi je cudno jer ja sam samo mesec dana bila trudna kad sam otisla na bolovanje i nikakvih problema nisam imala!
Vec sam 4 puta bila od tada na komisiji i to po principu udjem, dobar dan i dovidjenja, nista i ne pitaju samo mi produze!
Strasno! [sm=smiley7.gif] !





buhla -> RE: Kada otići na bolovanje??? (12.10.2009 14:43:53)

Ja mislim da je sve to od komisije do komisije. Mada isto tako mislim da su i dobili naredjenje da naprave restrikciju, jer ipak drzava placa bolovanja preko 30 dana. Moju drugaricu su zamalo vratili sa bolovanja da radi u foto radnji medj hemikalije i razna isparenja, na svu srecu je dr napisala da je rizicna trudnoca.




mejra81 -> RE: Kada otići na bolovanje??? (12.10.2009 14:45:40)

A ja se bas svima hvalim kako su kod nas trudnice povlascene maksimalno, al izgleda da to nije svuda tako! [sm=smiley13.gif]
Gagins, odakle si ti?




cicko -> RE: Kada otići na bolovanje??? (12.10.2009 14:49:37)

Ma nema to veze kod nas, moja koleginica je vracena na posao sa punih 6 mesec, takodje radi u op. sali koja je puna hemikalija, nervnih otrova, zracenja... i vodjena je kao rizicna trudnoca.
Ja sve mislim ako me vrate na posao, da radim 2-3 dana pa da odem ponovo na bolovanje. Stvarno ne bih da rizikujem da se otvorim ili nesto slicno i da zbog j[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley35.gif[/image]nih nerazumnih ljudi na komisiji izgubim bebu. I ovako nisam u cvetu mladosti!


IZVORNA PORUKA: buhla

Ja mislim da je sve to od komisije do komisije. Mada isto tako mislim da su i dobili naredjenje da naprave restrikciju, jer ipak drzava placa bolovanja preko 30 dana. Moju drugaricu su zamalo vratili sa bolovanja da radi u foto radnji medj hemikalije i razna isparenja, na svu srecu je dr napisala da je rizicna trudnoca.




mejra81 -> RE: Kada otići na bolovanje??? (12.10.2009 14:49:38)

To je tacno da drzava placa nase bolovanje, al ne zaboravite da kod nas vlada bela kuga! Pa moraju makar nekako da nas podstaknu,
makar i to bolovanje koje je opet samo u Bg-u i u jos tri mesta 100% a u ostalim gradovima 65%.
Stvarno sramota, bas sam se sad razocarala cuvsi sve ovo! [sm=smiley21.gif]




gagins -> RE: Kada otići na bolovanje??? (12.10.2009 14:50:14)

Sve je meni napisano,celokupna terapija,visokorizicna prva trudnoca,nista nije pomoglo.Samo su mi trzili zadnju analizu krvi koja je dobra i rekli sacekajte na salteru.Mislim da je ceo problem samo u Novosadskoj komisiji,jer mi je drugarica u Subotici bez problema na bolovanju iako radi u kancelariji.Zbog toga i mislim da ovo trba da se procuje.Sada se spremam da krenem da ulozim zalbu drugostepenoj komisiji,mada nisam optimista po pitanju pozitivnog odgovora,ali neka me bar pitaju sta mi spada u opisu radnog mesta.




cicko -> RE: Kada otići na bolovanje??? (12.10.2009 14:51:33)

Da, kod nas je 65% i to se nacekas 2-3 meseca da te isplate.


IZVORNA PORUKA: mejra81

To je tacno da drzava placa nase bolovanje, al ne zaboravite da kod nas vlada bela kuga! Pa moraju makar nekako da nas podstaknu,
makar i to bolovanje koje je opet samo u Bg-u i u jos tri mesta 100% a u ostalim gradovima 65%.
Stvarno sramota, bas sam se sad razocarala cuvsi sve ovo! [sm=smiley21.gif]




cicko -> RE: Kada otići na bolovanje??? (12.10.2009 14:53:02)

Drugostepena ce ti produziti bolovanje, ali ces za mesec dana ponovo morati na prvostepenu i onda opet ista prica!


IZVORNA PORUKA: gagins

Sve je meni napisano,celokupna terapija,visokorizicna prva trudnoca,nista nije pomoglo.Samo su mi trzili zadnju analizu krvi koja je dobra i rekli sacekajte na salteru.Mislim da je ceo problem samo u Novosadskoj komisiji,jer mi je drugarica u Subotici bez problema na bolovanju iako radi u kancelariji.Zbog toga i mislim da ovo trba da se procuje.Sada se spremam da krenem da ulozim zalbu drugostepenoj komisiji,mada nisam optimista po pitanju pozitivnog odgovora,ali neka me bar pitaju sta mi spada u opisu radnog mesta.




gagins -> RE: Kada otići na bolovanje??? (12.10.2009 14:59:25)

Resena sam da se obratim i televiziji,mislim da je ovo stvarno strasno.Da znam kako da dodjem do gradonacelnika i to bih pokusala.Sta treba da izgubimo decu na radnom mestu.Neka se u prvostepenu komisiju dovede i lekar ginekolog da da svoje strucno misljenje,a ne lekari opste prakse da mi daje misljenje sposoban za rad.trabalo bi da se razgranice rizicne trudnoce od onih normalnih i laksa i teza radna mesta,a ne svi u isti kos.Cula sam da samo trudnice koje su lezale u Betaniji na patologiji mogu dobiti dalje bolovanje.




mejra81 -> RE: Kada otići na bolovanje??? (12.10.2009 15:02:47)

Potpuno si u pravu! Tv je najbolji nacin da im se stavi do znanja! Sram ih bilo!
Navijacemo i stacemo iza tebe svi [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]!
Ti u komisiji mora da nemaju dece kad su takvi!




cicko -> RE: Kada otići na bolovanje??? (12.10.2009 15:03:12)

Nemam ideju kako bi to mogle resiti...[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Kad ja budem morala na komisiju bicu u 6.mesecu i sigurna sam da cu proci kao i ti.




Verus -> RE: Kada otići na bolovanje??? (12.10.2009 15:05:11)

Drage moje necu da vam ova moja prica zvuci kao "uteha", ali mi se cini da se sve vise okrece ka zapadnjackim pricama, koje ja licno zivim.  Naime, tri puta sam do sada krvarila u trudnoci (sada sam 14ta nedelja), i bila sam na progesteronu.  Ovde (SAD) bolovanje NE POSTOJI, OSIM ako se nesto toliko strasno desi da ti daju recimo mesec dana pred porod bolovanje, ali to su jaaako retke situacije.  Radim u bolnici, i dosta sam na nogama (neke dane citav dan), i ne samo da mi vec zglobovi pucaju, nego na kraju dana pocne i stomak da me boli[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] ali sve to tripm zato sto:  Imam svega 12 nedelja odsustva, koje nije porodiljsko, nego imas prava na 12 nedelja godisnje, ako si : bolestan, moras da brines o bebi, o bolesnom muzu, roditelju itd.  Od toga cu imati nekih 6 nedelja placeno, ALI tih 6 nedelja su moje skupljeno bolovanje i godisnji odmor.  Kada se vratim na posao imacu nula dana bolovanja ili godisnjeg. Nadam se da razumete sistem?  E sad, AKO za ovih 9 meseci trudnoce recimo, javim na posao da necu doci taj dan jer mi je muka, boli me stomak itd.  Taj dan mi se skida od onih 12 nedelja koje imam sa svojom bebom.  Tako da ako recimo izgubim nedelju dana tokom trudnoce, to znaci da sa bebom ostaje 11 nedelja. 
Dobrodosli na zapad koji 'obecava'.  Ja licno mislim da su kuchke sa kucicima bolje tretirane.  MOja drugarica nije imala novca da uzme jos 6 nedelja ne placeno, tako da je na posao otisla posle samo 6 nedelja nakon porodjaja.  Toliko je zeni potrebno da se samo fizicki oporavi od poroda.  Uzasava me pomisao da ce mi beba ostati bez mene.  Hvala bogu doci ce mi mama na 5,6 meseci, pa onda svekrva na mesec dana, pa da eto, beba bude bar 8,9 meseci pre odlaska u jaslice[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley19.gif[/image]

Eto, ja bih sve dala da mogu da imam tih godinu dana uz 65% plate. Ali jbg, tako sam birala....




Anoniman -> RE: Kada otići na bolovanje??? (12.10.2009 15:07:06)

Mislim da kod gradonačelnika možeš zakazati sastanak.

Moja poznanica je tako odnela žalbu kod gradonačelnika, srušio se jedan zid vrtća, pa nisu hteli da poprave, ova odlepila i kuc-kuc kod gradonačelinka.

Izguglaj br tel i pokušaj.

Makar mail pošalji!




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>