Vestice i vile(bajke)! (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


Dada81 -> Vestice i vile(bajke)! (12.6.2013 12:07:35)

Nisam videla identicnu temu,a jako me interesuje vase misljenje..ako je tema ipak visak,izvinjavam se,prebacite.Moje se dete tek ''upoznalo'' sa vesticama i vilama iz bajki,tacnije sa cd-a.
Kupim mu neki dan Pinokia,gde se pojavljuje vila,mislim da je skontao da je to dobro..ali ne znam da li da mu pustam Ivicu i Maricu u kojoj prikazuju strasnu babu kao vesticu i primetila sam da se malo boji.Priblizi mi se kada se pojavljuje strasna baba(tako su je prikazali).Ali,voli da gleda,deca,pa radoznala,naravno.
Posle sam rekla da je malo''ruzna baka''on se smeje i ponavlja vidi kako je ruzna i smesna baka.Koliko su mu sada ''poremeceni''pojmovi baka i vestica,ne znam.
Kako vi objasnjavate svom detetu i kako su oni to prihvatili?
Ja stvarno ovih danan razmisljam o tome,jer do sada je gledao crtane tipa maca i kuca i autice.




Dada81 -> RE: Vestice i vile(bajke)! (13.6.2013 15:54:32)

Je li neko primecivao da mu se dete boji (likova iz crtavca najvise,a moze i knjige) i sta ste radili po tom pitanju?




Olga75 -> RE: Vestice i vile(bajke)! (13.6.2013 15:57:43)

pa zver se ne boji , nikad se nije bojala ali je opsednuta vilama i Bogom [sm=smiley29.gif]
i stalno ima planove , sta bi ona radila kad bi bila vila
ja sam nekako uvek potencirala da vestice zavrse lose i da treba biti dobar , mozda se zbog toga ne plasi [sm=zmeden.gif]




Dada81 -> RE: Vestice i vile(bajke)! (13.6.2013 16:06:48)

[sm=smiley36.gif] Slatka je ,nas plavkica-dobrica! Pa i ja sam volela vile,valjda sto sve zelje ispune i nekako znas da su dobre..
Jaaako sam uvek volela da citam,''prozdirala''sam bajke ,basne,price,knjige uopsteno,a ne secam se nekog velikog straha za vestice i tako to.Najvise sam se bojala vampira,valjda zbog gledanja istih na tv-u,imala sam stvarno strasne periode nespavanja ,cega se bas secam.




Olga75 -> RE: Vestice i vile(bajke)! (13.6.2013 16:09:54)

ima dosta roditelja koji decu plase : policijom , ciganima , lekarima , djavolima , babarogama , vesticama ( mene su plasili bubusom - sta je to ne znam , nesto sto zivi u mraku i vreba te pa moras biti dobar ) i onda verujem da se u njihovom malim glavicama svasta desava [sm=smiley13.gif]




Figaro88 -> RE: Vestice i vile(bajke)! (13.6.2013 19:01:07)

Olga i ja mislim da to ima veze.Ja ucim A da se neplasi nicega pa se tako ne boji vestica,a obozava vile,Snezanu isto:)[sm=smiley36.gif]




Meisje -> RE: Vestice i vile(bajke)! (28.11.2015 0:22:50)

Nadjoh temu...
Sa nekih dve god smo poceli svako vece da citamo knjigu i Snezana joj se najvise svidela,tj babaroga... Dok sam ja shvatila o cemu se radi ona sad vec opsesivno voli te negativne likove..Ima na youtube video Ivica i Marica gde je vestica stvarno uzasno prikazana sa sve efektima...ona to gleda vise puta u jednom dahu! Nicega se ne plasi,ali kad bi videla uzivo naravno da bi se preplasila. Sad su joj kupili kostim vestice i kao barbika zla kraljica i to obozava... Je l to nije zabrinjavajuce?




Stranica: [1]