Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


Shishica -> Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (12.6.2013 21:35:37)

Ja se secam kao da je juce bilo.. sedim za pisacim stolom, ispred mene prozor, vece, radim pripremu za prijemni iz matematike za srednju skolu.. tata otvara vrada i kaze kako je pocelo sto smo i pretpostavljali da ce biti.. i slusam avione..i slusam sirene.. nestvarno..




Figaro88 -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (12.6.2013 21:40:04)

Ja sam bila dete,cetvrti razred.Bas sam bila preplasena.Ziveli smo blizu elektrane koja je dva puta gadjana.Moj otac radi tu,i oba puta je bio tamo kada su gadjali.Secam se da sam bila budna,napolju,gledala kako gadjaju a znam da je moj otac tamo,osecaj jeziv,prestrasan....A ja i brat sami[sm=smiley13.gif]




mamamikka -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (12.6.2013 21:42:41)

prve sirene sam čula dok smo išli u posetu baki i odmah smo pretpostavili da je loše, ali ni blizu nismo mogli predvideti razmere te strahote. Grozno...




Shishica -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (12.6.2013 21:44:16)

Pa sta je bilo sa tatom?




Figaro88 -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (12.6.2013 21:49:36)

Nista[sm=smiley1.gif]Sakrili su se iza nekog betonskog zida,manje posekotine od stakla koje je ispucalo,i to je to...Jedino taj stres,dugo mu je trebalo da se oporavi....




Shishica -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (12.6.2013 21:55:18)

Jao dobro.. vec sam zamisljala decicu kako placu i ostalo .. pupupuupu [sm=smiley1.gif]




Figaro88 -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (12.6.2013 21:58:43)

Bilo je i toga,ali necu da pisem[sm=smiley13.gif]Bilo i proslo.....




Dani.kv -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (12.6.2013 22:00:34)

Bilo je vece kad je sve krenulo.Mi omladinci po ulici znatizeljni a roditelji prestravljeni krenuli da nas traze. Bilo je svega i svacega u tih par meseci




minnica -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (12.6.2013 22:02:59)

Ja sam bila srednjoškolka i živela sa 3 cimerke. Gledala se 'Esmeralda' ili koja već beše Latino serija kad smo čuli prvu sirenu. Nedugo za njom su na TVu prekinuli program da objave da je počelo. [sm=smiley13.gif]




Ana RR -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (12.6.2013 22:20:40)

Pila kafu sa drugaricom, kod mene. Veče pre toga smo bile u gradu i to je bila jeziva scena - centar Beograda puuuust! Nigde nikoga, samo nas dve šetamo i nije nam jasno šta se događa [sm=smiley36.gif]




Sanja90 -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (12.6.2013 22:23:03)

Gledali smo Esmeraldu[sm=jezicek.gif] ja sam tad zavrsavala drugi razred osnovne[sm=smiley36.gif]




nata11 -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (12.6.2013 22:24:51)

Bila sam kuci sa porordicom, bila klinka.
Secam se glavnog puta ispred moje ulice koji je vodio prema selima u planini, bio je prepun automobilima, doslo je do zakrcenja jer su svi jurnuli iz stanova.




Anoniman -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (12.6.2013 22:39:57)


IZVORNA PORUKA: Sanja90

Gledali smo Esmeraldu[sm=jezicek.gif] ja sam tad zavrsavala drugi razred osnovne[sm=smiley36.gif]



i mi smo gledali esmeraldu. [sm=smiley36.gif] samo sto sam ja bila treci srednje. to je bilo par dana pred moj 18. rodjendan, koji sam nazalost provela u podrumu. [sm=smiley13.gif]




degu -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (12.6.2013 22:43:17)

I ja sam gledala Esmeraldu, bila sam 8. razred i tad je usledeo dugo raspust. Jeste bilo strašno al živeli smo svaki dan kao da je poslednji [sm=bravo.gif] i družili se jako puno




Jole84 -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (12.6.2013 22:45:03)

I ja sam gledala Esmeraldu,kad bi znala kako je popularna bila,progledala bi [sm=smiley36.gif]




Sanja90 -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (12.6.2013 22:47:31)

cela Srbija gledala Esmeraldu[sm=smiley36.gif]. Mi smo tad ziveli na selu,selo kod Panceva, pa nam bilo ok. Sva rodbina iz grada dolazila kod nas da se ne bi vukli po podrumima.




sonyasha -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (12.6.2013 22:53:22)

Bila sam kod bivšeg verenika na gajbi(živela sam tamo) i igrali Lore sa njegovim ortakom! samo smo ustali i zaledili se, karte nismo pustili :-))




17 joka -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (12.6.2013 22:54:47)

zavrsavala 3 razred, ma sa drustvom uzivali napolju,igrali se..

moji su radili sa vojskom tako da smo ih retko vidjali bukvalno se snalazili kako smo znali i umeli i bilo nas strah bas za njih ne za nas, mislim da sam tad za tih par meseci odrasla kuca je bila na meni ma sve... eto i rat moze da napravi nesto dobro[sm=smiley1.gif]




sneza24 -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (12.6.2013 23:58:03)

Bila sam osmi razred i igrala sam zmurke sa ostalom decom iz komsiluka [sm=jezicek.gif] a bilo ih je i starijih od mene.
I naravno cekali smo Esmeraldu da pocne.




bajkica -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (13.6.2013 0:02:59)

Bila sam prva godina srednje i secam se da sam sedela kuci sa mojima i drugarisom i njenom mamom
kad je uletela komsinica i rekla:cujete li sirene? onda smo se svi rastrcali i krili u podrumu...strasno




Didy -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (13.6.2013 0:05:23)

Ja sam čitala "Na Drini ćuprija". I to veče i narednih dana i večeri, čak i uz sveće, baš me je držalo. Čitam deo kako ruše most i to veče gađali most kod nas.[sm=zmeden.gif]
A nije nam bilo baš svejedno, jer mi je brat bio u vojsci u Kraljevu. Mama gleda TV i sluša kako je preko 20 granata palo na njegovu kasarnu. Nismo bili živi dok se nije javio sutradan ujutro da je dobro i da su ih izmestili u šume iznad Kraljeva... Mislim da je mama tada ostarila bar 5 godina...
Inače, moj sadašnji muž i ja smo se nekoliko meseci pre bombardovanja počeli zabavljati i tad smo se baš zbližili jer smo po cele dane bili zajedno bez obaveza.




isidora88 -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (13.6.2013 0:20:53)

ja sam zavrsavala domaci, mama je pekla picu, sve opusteno, jos se mi uskoli zezali kako nema sanse da nas gadjaju, mi smo bre sila, kakva amerika, ja jos debil nosila torbu sa znakom target [sm=jezicek.gif], sve u svemu, ulece moj tata u stan i gleda zasto nismo otisli u skloniste, cela zgrada je vec otisla, a mama sva u fazonu pa cekaj da deci dam picu da jede, samo jos jedna ostala da se ispece, gde cu gladne da ih vodim [sm=smiley36.gif], sad kad se setim umirem od smeha, ona je totalno opusten lik, a moj tata panicar teski, moja mama je isla na most da gleda kako gadjaju, srecom te nije poginula, morala je ona sve izbliza da vidi[sm=hudicek1.gif]




Azra_ -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (13.6.2013 0:30:38)

Mama pravi pitu, opuštena atmosfera... Sestra i ja se zezamo. Samo je nešto tresnulo! Mama je napravila neku facu, a sestra i ja joj se smejale ˝hahha, ma neće nas, samo prete˝. A onda je nebo zasvetlelo kao da je dan, počelo sve da se trese, pucaju stakla na prozorima, ljudi vrište. Kasarna je blizu naše kuće, jedna od prvih koje su gađali. Sirene su se čule prvi put par sati nakon tog prvog naleta.

Žao mi je porodica koje su izgubile najbliže, sve nedužne dece i svih stradalih ljudi. [sm=smiley19.gif] Inače za vreme bombardovanja sam počela vezu sa svojim sadašnjim suprugom.




Shishica -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (13.6.2013 9:43:53)

Jako mi je zao sto ima toliko mnogo i tuznih, stresnih prica, a moj grad bio je postedjen..zbog cega su svi mislili da smo mi neki spijuni i ko zna sta jos..mislim, gluposti! Beogradjani su cak kamenovali neki nas autobus koliko se secam.
Eto sta uradi rat i povredjene glave..
Jedno vreme bili smo na selu sestra moja rodjena i od tetke i ja.. bilo je smejurije sa babom i dedom kako su imali neke izmisljotine da nas lazu sta je kad se cuju avioni [sm=smiley36.gif]

A inace moj tata je radio u BIA-i pa nije ni meni bilo sve jedno .. ali eto bili smo nedirnuti sva sreca..

Moja sestra, kada je pocelo bombardovanje bila je u Novom Sadu, na ulici i nedaleko od nje je pala prva bomba.. tako nesto.. ona je osetila sve malo vise na pocetku sve jer je bila tamo..studirala.




nela79 -> RE: Sta ste radile u trenutku kada je pocelo NATO bombardovanje (13.6.2013 9:49:47)

Bila sam u Banja Luci na fakultetu. Ko sad se sjecam, vracam se sa predavanja , prolazim pored stadiona a tamo u kaficu ogroooomna plazma televizor i na nekom kanalu tipa BBC ide naslov preko citavog ekrana da je pocelo bombardovanje Srbije.




Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>