RE: Toksoplazmoza i trudnoća (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Maccana -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (15.7.2013 21:47:52)

OH Degu....[sm=smiley19.gif]Pre svega da ti kažem koliko mi je žao sto si u toj situaciji.Ja te naj bolje razumem.A sad i da ti napomenem da ja na ovom forumu nisam bila mesecima i više...Sam Bog me poslao danas da vidim šta ima novo iako iskreno izbegavam već duži period da čiam bilo šta vezano za trudnoću.Na žalost Degu,ja sam još uvek zaražena i pozitivna na Toxu iako je prošlo već godinu ipo od prvih analiza...Vadim krv svaka tri meseca i dalje sam pozitivna...[sm=smiley13.gif]Ja sam imala jaaaku infekciju i nije me zarazila mačka(bar ja sa njom nisam imala direktni kontakt)Otkrila sam infekciju na njenom samom početku i bila je jaka,otud toliko pozitivan broj!Radila sam neki test upravo i na Higijenskom u Novom Sadu koji otkriva starost infekcije,pošto je i meni zelja bila da idem na VTO i to mi je bio jedini problem,sve ostalo je bilo super.Nadala sam se da će brzo proći...Doktori na ifektivnom neznaju baš mnogo o tom virusu.Popila sam kutiju Bactrima i toje bilo sve.Samo imunitet savladava virus.Evo mene muči već skoro dve godine.Uskoro punim 38 i to me razara,jer je neizvesno i dalje šta ću sa ovom glupom Toxom[sm=smiley19.gif]Nemoj da te moj slučaj obeshrabri jer je moguće da je kod tebe neka probudjena stara infekcija ili je infekcija na samom kraju,pošto kažeš da si blago pozitivna.Moj zadnji reziltat je bio IgM 0,95 a predhodni -0,91.Pte toga je blago bio u opadanju ali zadnji put je eto bio veći od predhodnog.[sm=zmeden.gif]Dr mi je rekla da može da se desi da stoji na blago pozitivnom neki period...Idem sledeće nedelje da vadim krv pa ću videti kakva je situacija.Izvini ako sam te uplašila i volela bih da se ne porediš samnom već da se nadaš da je neka glupost.Znam koliko te ovo uplašilo jer sam i ja bila izgubljena ali ipak sam ja imala jaku infekciju...Ako ti treba neka informacija,ja sam tu,za bilo šta..Svratiću ovih dana ponovo na forum .Pozdravljam te i molim se za tebe da to ipak nije kao kod mene i da je u tvom slučaju greška.[sm=rozica.gif]




viking -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (15.7.2013 22:37:17)

Moram da priznam da sam u šoku [sm=smiley13.gif]

IZVORNA PORUKA: branki

evo sta se meni desilo vezano za toksoplazmozu...naime,to je analiza koja je neophodna radi VTO.ja sam je radila ovde u boru,ne znam kojom metodom,ne pisu ni vrednosti igg,ni vrednosti igm,samo pise da li je pozitivno ili negativno.na mom rezultatu je pisalo da je pozitivno.ja se konsultujem sa dr koji me je i spremao za vto,on kaze to ti je verovatno od ranije nesto,nisi u kontaktu sa mackama,kao nista nije,sigurno si bila u kontaktu sa virusom nekada davno.ja,tad,jer mi je bilo muka vise od silnih analiza,laziram rezultat,prpravim ga u negativan i tako odem na vto,koja je bila uspesna..u nekom 3.ili 4. mesecu,dodje mi da opet proverim tu toksoplazmozu,i to uradim u privatnoj laboratoriji gde je ispalo da su mi i igg i igm iznad normalnih vrednosti.ja se uspanicim,placem tamo kod dr,on mi da uput za nis,da proverim jos jednom i da lezim ako treba.bila tamo 3 dana,vadili mi krv i nema nista,kazu sve u redu,negativan razultat.eto,to je moja prica..





degu -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (15.7.2013 22:55:49)

Macana [sm=smiley13.gif] jako mi je žao, mislila sam da je priča sa toxoplazmom davno iza tebe i da se kasnije sve lepo odvijalo i završilo najpozitivnije moguće. Moje vrednosti Igg su 1.41 (do 1.1 je normalno) i Igm 1.31 ( isto do 1.1 normalno). Radila sam i aviditet, infekcija je starija od 3 meseca tako da sam u boljoj poziciji trenutno nego što si ti bila tad, al iskreno ne verujem nešto u antibiotike, mislim da se organizam sam čisti od nje i da je zato potrebno vreme, jer pila sam bezbroj puta antibiotike do sad a ona je i dalje tu. Neka bude kako bude, ne vredi se nervirati, već sam sebi živce pokidala zbog ovog, sad ću bar pokušati da prihvatim situaciju kakva jeste. Maccana svim srcem ti želim da ti sledeći put Igm bude negativan.




Maccana -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (15.7.2013 23:25:02)

Hvala ti i drago mi je što si zauzela pozitivan stav.![sm=smiley1.gif] I ja se nadam da me još neće mučiti dugo i da sam i ja pri kraju...Kod tebe nije neka ozbiljna infekcija,to je blizu izlečenju[sm=bravo.gif]Sve najbolje ti želim [sm=rozica.gif]




degu -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (24.7.2013 21:52:27)

Maccana šta se dešava, ima li novosti? Ja ovih dana trebam da ponovim Igm, baš me je strah od rezultata, al nemam šta da čekam [sm=smiley1.gif]




smeško -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (25.7.2013 21:14:52)


IZVORNA PORUKA: branki

degu,zbog tebe sam ovo i ispricala..a,naravno,mozda jos nekom bude potrebno..ma,sve te analize su mi preko glave[sm=hudicek1.gif].ne nerviraj se,mislim znam da se nerviras,ali gledaj sto manje..grlim te[sm=smiley27.gif]


Kako tvoj post može nekom da pomogne? Da pomisli da je toxoplasmosa nešto lagano i nevažno za bebu i majku, te da ne treba da bude siguran da li je zaražen ili ne? Da treba biti pribran, treba. Pozitivan, takođe. Nekad rezultati stvarno nisu realni. Ali, ovo mi je krajnje neodgovoran stav. Izvini, to je moje mišljenje.




Maccana -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (25.7.2013 22:51:40)

Još ništa Degu.Sutra vadim krv.Nije mi se dalo ovih dana.Javim ti čim dobijem rezultat.Ja inače vadim svaka tri meseca,ali samo IgM ,jer mi je on sada važan da padne ispod 0,60.Radim u Medlabu nekom Vidas metodom,zato su te referentne vr.IgG ću vaditi kad mi bude trebalo(ako bude negativan IgM)za VTO.Nemoj se bojati.Ti si bila baš na granici.Moguće da ti je sad sve ok.[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




degu -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (26.7.2013 0:41:50)

Navijam za dobre rezultate [sm=bravo.gif] da, da i dr-ka mi je rekla da samo igm radim. Ja ću sledeće nedelje pa šta bude




Maccana -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (31.7.2013 22:59:11)

Degu Hvala ti!Pomoglo je tvoje navijanje[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]Medlab nije radio,na kolektivnom godišnjem su!Odem u drugu laboratoriju a oni rade Elisa metodom,pa su iste referentne vrednosti kao i kod tebe.Rezultat mi je blago graničan 0,83 !!!Znači ,negativan je do 0,80(za nekog ko nije obavešten[sm=smiley1.gif],ti to znaš)Ja sam prezadovoljna.Vadiću sledeći mesec i IgG i IgM i verujem da će to biti za VTO totalno OK.Ja verujem da si ti takodje blizu izlečenja.Pila sam svašta nešto za imunitet zadnje dve godine ali zadnjih dva meseca Oligovit i Matični Mleč.Uzimaš li ti nešto?Javi kakvi su rezultati kad uradiš.Sad ja navijam za tebe da sve bude [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]




degu -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (31.7.2013 23:57:21)

Joj jako si me obradovala [sm=bravo.gif] Još malo i gotovo [sm=bravo.gif]
Idem i ja u drugi lab, u Medlabu uvek imam neke loše rezultate [sm=smiley36.gif]
Znači mogu da se nadam da sam blizu donje granice a možda je palo i ispod, jejeje, dala si mi ohrabrenje da ponovim nalaz.




degu -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (7.8.2013 20:41:21)

Igm 0.3 [sm=bravo.gif] mogu da nastavim dalje. Maccana sad će i tvoj da padne, jejeje [sm=smiley31.gif]




lesica -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (7.8.2013 20:42:43)

Bravo Degu [sm=bravo.gif]




viking -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (7.8.2013 21:02:06)

Sjajne vesti, Degu! Srećno sad do bebice!




New Mom -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (7.8.2013 21:42:05)

Maccana, jao, baš mi je žao što još ova priča traje![sm=smiley13.gif] Znam koja je muka imati stalno i stalno te neke zbunjujuće rezultate. [sm=smiley31.gif]
IZVORNA PORUKA: degu
e sad vidim da je NM isto radila u higijenskom u NS-u i da je imala pogrešne rezultate,

U higijenskom više nikad! Čula sam za još nekoliko slučajeva koji su prošli kao ja, jedna devojka je uradila i abortus a posle bilo da nije bilo potrebe.

Ima lab u Pašićevoj samo ne mogu da se setim kako se zove koji radi baš vrlo osetljivu metodu za toxo.

Degu, samo napred![sm=bravo.gif]




degu -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (7.8.2013 22:01:18)

NM mislim da nikad neću znati jesam li imala toxo ili ne, znam da sam se istresirala oko toga pošteno, al šta je tu je, važno je da je prošlo. Hvala žene [sm=smiley31.gif]




smeško -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (7.8.2013 22:35:43)

Bravo Degu! Ura za rezultate![sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Maccana -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (24.8.2013 11:45:25)

Bravo Degu![sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]Idemo daljeeee!!!!NM hvala na razumevalju [sm=smiley1.gif].Sad je borba već na samom kraju,naj gore je prošlo.Sled. mesec vadim ponovo IGg i IGm i ja se nadam ,krećem u borbu za[sm=duda.gif].




Olga75 -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (24.8.2013 12:03:00)


IZVORNA PORUKA: New Mom

Maccana, jao, baš mi je žao što još ova priča traje![sm=smiley13.gif] Znam koja je muka imati stalno i stalno te neke zbunjujuće rezultate. [sm=smiley31.gif]
IZVORNA PORUKA: degu
e sad vidim da je NM isto radila u higijenskom u NS-u i da je imala pogrešne rezultate,

U higijenskom više nikad! Čula sam za još nekoliko slučajeva koji su prošli kao ja, jedna devojka je uradila i abortus a posle bilo da nije bilo potrebe.

Ima lab u Pašićevoj samo ne mogu da se setim kako se zove koji radi baš vrlo osetljivu metodu za toxo.

Degu, samo napred![sm=bravo.gif]

da nije neomedica




degu -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (24.8.2013 23:59:41)


IZVORNA PORUKA: Maccana

Bravo Degu![sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]Idemo daljeeee!!!!NM hvala na razumevalju [sm=smiley1.gif].Sad je borba već na samom kraju,naj gore je prošlo.Sled. mesec vadim ponovo IGg i IGm i ja se nadam ,krećem u borbu za[sm=duda.gif].


Maccana navijam da ova priča sa toxoplazmom od sledećeg meseca ostane iza tebe [sm=bravo.gif]




New Mom -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (21.11.2013 21:54:37)

Maccana, nisi javila sta je bilo?

Ja se spremam psihicki da odem ovih dana da uradim analize na tokso opet. Geneticar mi to trazi za izvestaj pred AC.




Maccana -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (14.12.2013 14:59:09)

Evo me...Joj drage moje,šta je mene snašlo u medju vremenu..[sm=smiley19.gif]Toxu vadila ponovo u Septembru,0,72 Igm I 38 Igg(Ispod 0.55 je Igm negativan.Znači opet blago pozitivan...Izvadim posle tri nedelje u dr laboratoriji,kad ono 5 puta veći Igm,a Igg ostao isti....????Tu se rasplačem od muke i taj dan prokrvarim,misleći da mi je [sm=hudicek1.gif]došla ranije od nervoze.Tako par dana ipo malo krvarim da bi na kraju otisla kod Dr i ona mi vidi Gest. vreću u materici.Pošalje me u bolnicu,ustanove mi trudnoću,ali u petoj-šestoj nedelji spontani...Beta mi nije pravilno rasla,a plod se usadio ali se nije razvijao i spontano sama izbacim sve(bez kiretaže,srećom)U medjuvremenu ,posle desetak dana od zadnjeg vađenja krvi na toxu,izvadim ponovo krv u istoj laboratoriji gde sam vadila u Septembru,toxa 0,69 Igm 34igg...U opadanju...Neznam šta me snašlo,neznam da li je plod otisao zbog toxe ili jednostavno beše loše deljenje materijala,samo znam da mi je prva trudnoća u životu i da je tako nenadano došla i otišla...sta reći...Znam samo da nikom nije jasna ova moja toxa i da mi treba dobar infektolog da mi razjasni ovu misteriju.Nemojte da vas ovo obeshrabri,ja sam jedan poseban slučaj -UF!




Olga75 -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (14.12.2013 15:08:27)

uh bre Maccana [sm=smiley13.gif]
ajd da se oslobodis te napasti vec [sm=smiley31.gif]




Maccana -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (14.12.2013 15:26:28)

Hvala Olga[sm=smiley31.gif]Ja se i dalje nadam da ću je se za koji mesec konačno rešiti.Sad bar mogu da se nadam da ću možda moći i prirodno da zatrudnim..




New Mom -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (14.12.2013 15:35:49)

[sm=smiley13.gif]
Uzasno iskustvo... Ali, draga, OSTALA SI TRUDNA! To je sjajna vest! Samo da se ovoga vise otarasis, pa bebac i uzivanje.[sm=smiley31.gif]




Maccana -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (14.12.2013 16:08:52)

Ljubim vas sve[sm=smiley31.gif] Sad samo da nadjem ozbiljnog infektologa,s obzirom da je ta moja infekcija stara već dve godine,možda nije više opasna za plod..Nekako ne verujem da je ona odgovorna za gubitak bebe,jer mi titar Igg-a nije rastao,a i pitanje da li je ovaj drugi nalaz bio tačan,jer je čudno da mi Igm opadne za deset dana sa 2.76 na 0,69 a inače mi je trebalo bar godinu dana da mi toliko opadne...Javi se kad saznam više.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>