RE: Skidanje fleka sa veša (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


Anoniman -> RE: Skidanje fleka sa veša (27.9.2012 10:19:38)

Trudnice, to nisu fleke, to je skinuta boja, možda može da se prefarba. Kad domestos, na primer, skine boju možeš da ga farbaš po 100 puta neće se prekriti jer je tkanina spaljena.

Ja sam otkrila Ariel za skidanje fleka, hvala onom ko ga izmislio.




lanajelena -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.10.2012 10:55:06)

Zene help,napravila sam se pametna i uzela sestricini da operem haljinu od pudera(nista strasno) gore je oivicena braon bojom pa ide bez preko sisica i dole opet braon i tako ja nju operem rucno ne pipnuvsi to braon i dok se susilo pusti boju znaci svetlo roze,operem ja vanishom skine se dosta ali dok se opet susila pusti boju,sta je najbolje resenje,hemijska da li moze da mi pomogne oko toga ili neki savet [sm=smiley13.gif]




Anoniman -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.10.2012 11:30:35)

Nikakve pomoći tu nema. Ko god da je i kako god prao to bi se desilo. Jedina je šansa kad su takve stvari u pitanju da se odmah odnese na hemijsko jer većina stvari koja pušta boji u vodi ne pušta i u perhloru, ono što pušta i u perhloru je retko i očito za jednokratnu upotrebu (ma žalost sve je više takvih stvari).




lanajelena -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.10.2012 11:33:46)

[sm=smiley19.gif] kad meni djavo ne da mira a onaj lovac na boje,jel probao neko,meni je mama oprala istu takvu kombinaciju u masini i nije pustilo a inace pusta ,kod mene je problem susenje,znaci vanishom se fleka skine ali prilikom susenja opet pusti boju




Anoniman -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.10.2012 11:40:15)

ne znam za lovac na boje, ubacim ga ponekad ali nisam sigurna koliko to radi posebno što je ro našiveno jedno na drugo. nije ti problem sušenje, problem ti je što se ta boja razlije ponovo jer je mokra. ako ti veniš već skine, probaj da očistiš venišom tako da ne dodirneš taj braon deo, natopi štapić za uši na primer... Moji imaju radnju za hemijsko čišćenje i bojenje pa sam se toga nagledala i s godinama je sve gori i gori kvalitet materijala. Ne znam šta da kažem o nekom ko tamnu tkaninu koja pušta boju prišije na svetlu a ti se onda dovijaj kako ćeš je prati. [sm=smiley29.gif] Šta piše na uputstvu za održavanje? Da li je pranje uopšte dozvoljeno?




lanajelena -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.10.2012 11:47:13)

Taj deo o odrzavanju nemam kod sebe,ajde ako ti ne bude tesko pitaj tvoje da li mi hemijska cistiona moze sad nekako pomoci da ne idem bezveze,probacu jos jedno sa vanishom(u kombinaciji sa limunom tako sam cula)pa cu videti sta cu napraviti ili kompletnu stetu ili novu haljinu




madre -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.10.2012 11:54:31)

nemem savet LJ, ali mrzim kad naprave takvu stvar[sm=hudicek1.gif] kako ih, bre, nije sramota... i ja sam par stvari tako upropastila, i nisam uspela da skinem boju[sm=grrr.gif]
nisi ti kriva[sm=smiley1.gif]




lanajelena -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.10.2012 12:05:42)

Madre [sm=smiley31.gif],pojela sam se od nerviranja,javljam sta sam uradil,mozda cu nekom biti od koristi [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.10.2012 12:10:03)

Ne može ti nikako pomoći na hemijskom...




Jole84 -> RE: Skidanje fleka sa veša (17.10.2012 22:29:20)

Nisam našla adekvatnu temu..al možda ovde može neka da mi pomogne [sm=smiley1.gif]
Nove teget pantalone toliko mi puštaju boju,da ne znam više šta ću im.Prala sam ih ručno,hladnom vodom,dodala i kašiku sirćeta. (možda treba više? [sm=smiley1.gif] )
Ajd što puštaju dok se peru,nego i kad su suve,sve su mi ruke i nokti teget [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Skidanje fleka sa veša (17.10.2012 22:46:15)

Sirće ne može da fiksira boju, ono se farbanoj odeći dodaje samo zbog sjaja koji joj daje. Idi u neku radnju koja se bavi bojenjem odeće i zamoli za malo fiksatora koji ćeš da rastvoriš u vodi, potopiš pantalone i ostaviš da odstoje, posle ispereš. I dalje ćeš morati da vodiš računa kad ih pereš ali neće biti ništa nalik ovome. (Savet iz prve ruke jer je moja baka bojadžija i svi smo u porodici zanat pekli)




Jole84 -> RE: Skidanje fleka sa veša (17.10.2012 23:36:52)

Hvala puno Gae [sm=smiley20.gif]




Anoniman -> RE: Skidanje fleka sa veša (11.12.2012 9:49:37)

juce u skoli uzmem marker da napisem nesto po tabli i ladno su previse napunili marker (kad prestane da pise, oni ga dopune) i poprska me po beloj majici. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] kako to da skinem? hoce li vanish pomoci?




Modessty -> RE: Skidanje fleka sa veša (11.12.2012 10:00:51)

uh kseno teško pitanje! Stavi Vanish na majcu , majcu u mašinu, a uz prašak još malo Vanish-a. Trebalo bi da sredi stvar!




Anoniman -> RE: Skidanje fleka sa veša (11.12.2012 10:03:02)

nadam se. bas sam se iznervirala. u prvom momentu nisam shvatila da je otislo i po majici, mislila sam da je samo po rukama, ali...provela sam uflekana 4 casa.




Modessty -> RE: Skidanje fleka sa veša (11.12.2012 10:05:11)

ako možeš probaj onaj Merix sapun, znaš oni starinski za pranje veša. Ako imaš nešto slično. Natrljaš na mokru kajcu, sz+taviš da malo odstoji pa onda u mašinu sa sve Vanishom. Markeri su baš nezgodni. ALi ako mu boja nije previše jaka, može da se skine.
Najgore su fleke od žvake ili voska. Prosto nemoguće skinuti ih!




Anoniman -> RE: Skidanje fleka sa veša (11.12.2012 10:07:48)

nemam merix, ali imam neki prasak tog tipa, koji je kao zeleni sapun.
zar se vosak ne skida peglanjem?




cockic -> RE: Skidanje fleka sa veša (11.12.2012 10:47:57)

e kseno ja koliko se secam jyce na fb posto se stalno reklamira onaj lovac na boje od onog dr.bek... tako nekako koristim taj njihov lovac i syper je mada to je manje bitno.

nego je pisao neki recept za fleke koliko se secam limyn i so nije mi najbolje jasno ali probaj [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




cockic -> RE: Skidanje fleka sa veša (11.12.2012 10:57:10)

kseno ne probaj ovo je samo za caj ili kafy [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]koliko svati tebi je neko mastilo to po meni neces skinyti nikako.tj.mozda izbledi ali da skines nema sanse.ili cak mozes da ga jos vise razmazes po majci




Anoniman -> RE: Skidanje fleka sa veša (11.12.2012 11:06:14)

verovatno si u pravu. ostaje mi da uzmem raznobojne markere i isprskam celu majicu da dobijem nesto "moderno" [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




lesica -> RE: Skidanje fleka sa veša (11.12.2012 11:11:58)

Kseno,ja sam sa lenkine trenerke skidala boju od teget flomastera tako što sam potopila trenerku u mleko i ostavila neko vreme,pa sam posle na mesto fleke stavila limuntus,i to ostavila neko vreme,i onda ponovo dodala limuntus i trljala,tljala,i uglavnom skinulo se. E sad to je bio flomaster,ne znam da li će biti uspešno i za marker.




Anoniman -> RE: Skidanje fleka sa veša (11.12.2012 11:20:22)

prvo sam stavila malo mleka na fleke, ali nisam nesto posebno potopila niti dugo drzala, jer se nisam nadala da ce ta metoda biti uspesna. sad sam stavila u vanish, pa cu posle u masinu, pa ako ne uspe, onda cu ponovo mleko. verujem da umesto limuntusa moze i limun?




lesica -> RE: Skidanje fleka sa veša (11.12.2012 11:21:34)

Ma da,samo što ćeš morati dugo da trljaš. Ali može.




Milica! -> RE: Skidanje fleka sa veša (3.1.2013 18:05:58)

Unistila sam omiljenu duksericu :( Naime, stavila sam je na pranje zajedno sa farmericama, ne razmisljajuci da moze da ponese jer sam ubacila maramicu koj je trebala da pokupi boje :( Dux je bijeli- bio :) ali ima aplikaciju, sada je neke neodredjene plave boje, postoji li mogicnost da se vrati u prvobitno stanje ili bar priblizno? Mada nije bio bas cisto bijeli, vec neka malo tamnija nijansa bijele.... Svaka pomoc je dobrodosla....




vojvodjanka87 -> RE: Skidanje fleka sa veša (3.1.2013 18:32:15)

Mislim da ne postoji jer se potpuno prefarbao[sm=zmeden.gif]probaj da kupis tekstilnu boju pa ga opet ofarbaj u boju koju zelis posto kazes da ti je sad neodredjeno.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>