RE: Skidanje fleka sa veša (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


meha -> RE: Skidanje fleka sa veša (3.1.2013 19:48:43)

Perwool ,woolait i maramica jos jednom bi ti mislim pomigle,one kupe boju.




makily -> RE: Skidanje fleka sa veša (17.4.2013 12:01:51)

Pozdrav!Ja sam od skoro na ovom forumu.Zanima me sledece. Oprala sam rucno Kaskerovu pamucnu trenerku koja je crvene bole i sastrane ima tamno sive linije.Ta siva boja se razlila po celoj trenerici i sad je ona modro ljubicasta,sta da radim? Cist pamuk je u pitanju. Sveze je,juce sam je oprala,danas se osusila i videla sam to. :( Natopila sam je u hladnu vodu. Pomozite!!!! :( Hvala unapred! ;)




Anoniman -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.6.2013 15:32:10)

fleke od tresanja sa prstiju - ima li iko ideju kako skinuti?




pandina -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.6.2013 15:35:56)

Mozda limunom?




BRANKA13 -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.6.2013 15:54:18)

fleke od tresanja probaj soda bikarbonu ili limuntus pa dobro istrljaj ruke meni je to skinulo




liliana -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.6.2013 15:59:08)

Kako skidate fleke od Čokoladnog mleka? Imam ih na par mesta (naravno zahvaljujući Tini [sm=smiley36.gif]) što na njenoj garderobi, što na stoljnjaku za ručavanje, što na krpama na kojima njom postavljam hranu. Nema šanse da ih skinem. Čak su mi neke stvari otkuvane i više puta i-jok! Stavljala sam i "Veniš".[sm=smiley13.gif]




Anoniman -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.6.2013 16:01:16)

probacu. vec 2 dana su mi crni prsti jer sam nam cistila tresnje, ali vredelo je, bolje tresnje nisam jela u zivotu [sm=smiley36.gif] zapravo, ja godinama i nisam jela tresnje.




hocukusurnecuzvaku -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.6.2013 16:12:49)

Liliana probaj medicinskim benzinom,pa posle samo natrljaj onim Merix sapunom za ručno pranje veša.




liliana -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.6.2013 16:14:41)

Žvakice, kako-sipam to na fleke ili kako? I gde se kupuje med. benzin?




hocukusurnecuzvaku -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.6.2013 16:16:16)

Pa da samo sipaš na fleku,ima da se kupi u apoteci.Najbitinije je da ne oštećuje tkaninu [sm=smiley1.gif]




liliana -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.6.2013 16:20:37)

Joj, baš ti hvala, Žvakice!!!
Znaš koliko se nerviram zbog tih fleka. Ima ih na par novih novcijatih stvari koje joj je moj brat doneo, a koje su i baš skupe i žao mi , bre.[sm=smiley13.gif]




hocukusurnecuzvaku -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.6.2013 16:22:17)

Ma poznato mi je,ja nemam decu,ali se moj sestrić redovno umaže sa čokoladom svaku majicu,pa se moja sestra nervira [sm=smiley36.gif]
Meni mnogo pomogne med.benzin i Merix sapun,baš za neke jake fleke.




liliana -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.6.2013 16:24:42)

ja čokoladu skidam "Venišem" bez problema, ali čokoladno mleko me ubi!!! A imam i domaći sapun za prane-još dok je moja baba bila živa-ona ga je pravila-ma to mi je za fleke super!!! Ali , ovo, stvarno...




hocukusurnecuzvaku -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.6.2013 16:26:41)

Toliko o tome da je to čokolada u mleku,ili je prosto masnije pa neće da se skine [sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.6.2013 16:31:08)

limun je malo pomogao [sm=bravo.gif] probacu kasnije i sodom.




Olga75 -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.6.2013 16:33:53)

Liliana ja do sada nisam skinula ni jednu fleku od cokolade ili cokoladnog mleka , izbledela ih jesam ali nisu skroz nestale




liliana -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.6.2013 16:36:12)

Joj, Olga, baš me sad "uteši"1[sm=smiley13.gif] Kažem ti, ja sa čokoladaom nemam problem- pomaže mi "Veniš" i domaći peraći sapun, ali čok. mleko... [sm=lev.gif]




Anoniman -> RE: Skidanje fleka sa veša (12.6.2013 17:10:55)

probajte sapun za fleke iz dm-a, odlican je a vrlo jeftin (oko 100din). moja zaova ga je otkrila i od tada ga svi kupujemo.
sto se tice fleka od cok. mleka nemam savet, jer moje dete to ne pije.




Odri Hepbern -> RE: Skidanje fleka sa veša (22.8.2013 16:00:10)

Kako skidate fleke od budji? Pre nekoliko dana je Ogi prosuo jogurt na stoljnjak i posto nisam imala vremena da ga odmah potopim ja ga samo bacila u kadu. Sutradan se vec ubudjao.[sm=smiley29.gif] Iskuvala sam ga ( koristim arijel ), stavila i venis, ali nista. I sta sad? Imate li neki savet?




Štetica -> RE: Skidanje fleka sa veša (22.8.2013 16:28:51)

Probaj sa Varikinom,ubacis u masinu i umesto praska sipas varikinu u deo za predpranje,ako je beli stoljnjak. A ako je u boji pokusaj sa solju. Razmutis so(200-300g)u 2-3litra vode i potopis preko noci da odstoji.




Odri Hepbern -> RE: Skidanje fleka sa veša (22.8.2013 21:24:07)

Hvala ti. Bas cu sada da ga potopim. Javljam rezultate. [sm=smiley1.gif]




little_one -> RE: Skidanje fleka sa veša (22.8.2013 21:32:56)

Odri varikina ce ti sigurno odraditi posao...al nemoj predugo da ti stoji da ne pozuti tkanina....

Inace, A je unistila nekoliko bodica sa kruskom, dijete voli krusku i jede je iz ruke a sok se cijedi posvuda...dzaba sipercici...jedva sam ih skinula....kombinacija dm sapuna, fairy-ja i na kraju obicnog detrdzenta za ves, naizmjenicno trljala, potapala i tako jedno 3 dana...zacudo bodici su prezivjeli sve to i skinula sam mrljeeeeeeee[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




VVVV -> RE: Skidanje fleka sa veša (22.8.2013 21:47:12)

Ja sam odusevljena efektom DM sapuna za fleke.

Imam gomilu fleka koje nicim drugim nisam uspela da skinem, a ovim sapunom bez problema, i bez ostecenja tkanine.

Ako imas probaj, ako ga nemas, preporucujem da ga kupis, i verujem da ces ga koristiti :)




little_one -> RE: Skidanje fleka sa veša (22.8.2013 21:53:08)

Stvarno je odlican dm sapun a nevjerovatno koliko je jeftin...i da skida dosta lako mrlje...kad sam uspjela kupinu da skinem onda sve moze....al ove mrlje od kruske su me urnisale, al vjerovatno zato sto ih nisam ozbiljno shvatila pa su se osusile dok su dosle na red da ih operem....




big mum -> RE: Skidanje fleka sa veša (14.1.2014 17:21:39)

POMAGAJTEEE!!!
Kćerkine pink štarample su pustile boju na mm bjelu majicu,ali ne ravnomjerno već u vidu dvije okrugle fleke.
Ima li iko ideju kako da to rješim ili treba na hemisko[sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>