Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Tehnika



Poruka


Didy -> Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (25.10.2013 14:43:54)

Ja sam od nekih kuhinjskih uređaja totalno zavisna.
Recimo - mašina za suđe mi je najbolja drugarica, obožavam je.[sm=smiley36.gif]
Bez mikrotalasne ne znam šta bih, u stanu nam nije radila rerna i ja sam u njoj spremala komplet ručkove, sve što treba da se ispeče (meso, riba, kore za tortu, krompir...), dogreje, podgreje, odmrzne... Štedi vreme, a i broj prljavog suđa.[sm=smiley1.gif]
Ketler, ono električno kuvalo za vodu, koristim ga više puta u toku dana - za vodu, za čaj, kad kuvam, u njemu ugrejem vodu i sipam u šerpu, kad su deca bila mala, grejala sam vodu u njemu, pa stavljala flašicu da se ugreje mleko tako...
Sokovnik - skoro svakog dana cedim deci sveže sokove i eksperimentišem s raznim ukusima i kombinacijama.
Pekarica - otkako smo je kupili pre nepune dve godine, možda sam dva puta kupila hleb u pekari, stalno ga pravimo i eksperimentišemo s raznim receptima, zamesimo u njemu sva testa - za kifle, za picu i sl. Jednom sam i džem pravila, super je ispao.
Toster, obožavamo tople sendiče, a često i samo prepržimo hleb u njemu.
Štapni mikseri su mi bili neprevaziđeni kad sam deci pravila kašice, sad češće koristim redovan blender.
Eto, to je spisak stvari koje koristim svakog ili svakog drugog dana i koje mi mnogo pojednostavljuju dnevnu rutinu.[sm=smiley1.gif]




Peace* -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (25.10.2013 14:50:37)

mašina za sudove
mikrotalasna
espreso aparat
aparat za filter kafu
bokal za grejanje vode
štapni mikser
secko
toster

Hmmmm. ima li još nešto?




minnica -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (25.10.2013 14:59:07)

Naša kuhinja je dosta mala, pa ne koristim čak ni aparate koje imam onoliko često koliko bih želela jer me mrzi da rasklapam i sklapam. Elem, po frekvenciji korišćenja ide ovako (ne računam šporet): mašina za sudove, mikrotalasna, secko, blender, pekarica, aparat za bakin kolač, pica pekač. Imam i toster, ali ga nekako nikad ne koristim, kao ni onaj aparat za kuvanje na pari, a mogla bih. [sm=smiley13.gif]




Didy -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (25.10.2013 15:03:38)

Da, ni ja nisam računala rernu i mikser, oni mi se nekako podrazumevaju.[sm=smiley36.gif]
Pica pekač koristim leti, kad ne želim da zagrejem kuću, pa napolju nešto pečem. I mm peče u njemu palačinke kad nam dolazi veće društvo - svakom po palačinku i kraj.[sm=smiley36.gif]
E, a secka imam, a nemam naviku da ga koristim...[sm=smiley13.gif]




Štetica -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (25.10.2013 15:06:14)

Pekarica za hleb
mikser i stapni i obicni
pica pekac( mada meni sluzi kao elektricni tiganj)
blender
masina za sudje
toster
mesoreznica




minnica -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (25.10.2013 15:09:48)

E, i ja sam zaboravila mikser! Mi u pica pekaču pržimo ribu napolju, da se ne usmrdi kuća, a u secku sečem luk ili luk i zelen zajedno za čorbice i variva, a ponekad i koštunjave plodove. I mesoreznicu koristimo kad pravimo neka slavlja. za meze. [sm=smiley36.gif]




Didy -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (25.10.2013 15:13:30)


IZVORNA PORUKA: Štetica
mesoreznica


E, da, za nju sam zaboravila! Ne koristimo je svakodnevno, ali pred neka slavlja zaista štedi vreme, a poboljšava estetski momenat nasečenog.[sm=smiley1.gif] Ranije je mm s vremena na vreme rasklapao, seckao suhomesnato i ostavljao u frižider da bude spremno za upotrebu, Sad nešto mnogo ređe jedemo suhomesnato, deci baš i izbegavam da dajem, pa je koristimo samo za veća slavlja.




NadaR -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (25.10.2013 16:04:35)

Mikrotalasna no1 [sm=smiley36.gif]
Kuvalo za vodu
mikser , sjecko ,
pica pekac ljeti neizostavan ..

Ostalo ,manje -vise . Mrzi me da sklapam i rasklapam posto mi kuhinja nije bas velika . [sm=smiley1.gif]




dijana1* -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (25.10.2013 16:46:37)

Masina za sudove
Toster-obavezno[sm=smiley1.gif]
Mikser stapni i obicni
Mikrotalasnu bas slabo koristi, najvise za kokice.




smeško -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (25.10.2013 16:57:05)

Blender.




Biserce -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (26.10.2013 8:03:01)

Mikser, blender...




Trcosava -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (26.10.2013 8:28:38)

Nekad sam imala mašinu za sudove, sad je sanjam [sm=jezicek.gif]

Mirkotalasnu sam izbacila iz upotrebe, pekač (za hleb) isto.

Ono što nosim sa sobom i na letovanje je mesoreznica!




ivaMark -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (26.10.2013 10:41:34)

Masina za sudove je neizbezna a ostalo moze a i ne mora [sm=smiley1.gif]




Janncica -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (26.10.2013 11:50:27)

Mikrotalasna
Stapni mikser
Masina za sudove




jole82 -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (26.10.2013 11:56:06)

Jutro krece sa aparatom za kafu, naravno neizostavna sudo masina, stapni mixer...
Malo manje koristim blender i toster, al koristim




nata11 -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (26.10.2013 12:17:44)

Ja sam resila da izbacim sve uredjaje koji mi nisu preko potrebni i koji mi vecinom skupljaju prasinu tipa: aparat za jogurt (zasto li sam to kupila neznam [sm=zmeden.gif]), aprat za palacinke ( iskreno i neznam gde mi je), za krofnice (koje gotovo nikad ne pravim), blender onaj veliki se i nesecam kada sam ukljucila.
Naravno podrazumevaju se masine, mikrotalasna, relna i ostavila sam jos klasicna toster i onaj za prepecen hleb, seckalicu (mini mini blender)[sm=smiley36.gif], kuvalo za vodu i pica pekac mada i njega sve slabije koristim.




Leax -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (26.10.2013 18:34:32)

mikrotalasna
stapni mikser
blender
toster,...
Bitno mi je da su uredjji sa sto manje delova za sklapanje i rasklapanje .




Misha i Ljisha -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (26.10.2013 20:30:15)


IZVORNA PORUKA: nata11

Ja sam resila da izbacim sve uredjaje koji mi nisu preko potrebni i koji mi vecinom skupljaju prasinu tipa: aparat za jogurt (zasto li sam to kupila neznam [sm=zmeden.gif]), aprat za palacinke ( iskreno i neznam gde mi je), za krofnice (koje gotovo nikad ne pravim), blender onaj veliki se i nesecam kada sam ukljucila.
Naravno podrazumevaju se masine, mikrotalasna, relna i ostavila sam jos klasicna toster i onaj za prepecen hleb, seckalicu (mini mini blender)[sm=smiley36.gif], kuvalo za vodu i pica pekac mada i njega sve slabije koristim.




joj ti kao moja mama sve da kupis, secko, onda ono za secenje suhomesnatih proizvoda, pekaci, blenderi, raznorane djakonije a koristis samo mikser[sm=smiley36.gif]. Ali verujem da se sve mame "popale" na kojekakve aparate. Imala sam i ja jedan takav period a sad stvarno najvise koristim mikser, kuvalo za vodu (aparat za kafu ne koristim niti neku kao profi muckalicu za kafu zali boze sto mi skuplja prasinu), pekac za hleb i mikrotalasnu. Sve djakonije koje ne koristim sam odnela u drugu kucu ili su mi negde u kuhinjskim delovima zabaceni. Imam i onu masinu za rezance, mlin za kafu, onaj pekac za bakine kolace, za tople sendvice i ko zna sta jos a kuhinja mi mala jedva mi stane i ovo malo sto sam ostavila




smeško -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (26.10.2013 21:39:49)

Nemam mašinu za sudove, a nekad bih baš volela. Mikrotalasna mi je zlo. Sve ostalo sam izbacila što ne koristimo redovno. Ostali su blender i toster sa kalupom za galete.




Anoniman -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (27.10.2013 14:09:38)

Moja kuhinja je 10m2,a radna ploca je 6m duzine oduvek sam zelela veliku kuhinju. Koristim sve sto imam mikrotalasnu,secka,mikser,aparat za bakine kolace,kuvalo za kafu,mini pekaru...jedino nemam masinu za sudje na moju veliku zalost mislim da bi mi bila najbolja drugarica




Peace* -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (30.10.2013 9:31:17)


IZVORNA PORUKA: Peace*

mašina za sudove
mikrotalasna
espreso aparat
aparat za filter kafu
bokal za grejanje vode
štapni mikser
secko
toster

Hmmmm. ima li još nešto?



pa mikser naravno [sm=jezicek.gif]
i električno ono za ceđenje soka (narandža, limun i sl)




MTS064 -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (3.11.2013 17:46:32)

Mutilica za nes kafu i masina za sudove!




Figaro88 -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (3.11.2013 18:21:37)

Toster,secka i el sporet svaki dan...




nata11 -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (3.11.2013 18:22:56)

Masina za sudove i mikser.




Cvrčko -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (3.11.2013 19:25:23)

Mašinu za sudove i štapni mikser svaki dan nekoliko puta [sm=smiley1.gif]




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>