RE: Kofein u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Jeca* -> RE: Kofein u trudnoći (5.1.2011 12:14:00)

Meni je sad tri godine kako ne pusim [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]
a posto je moj standardni pritisak 80/60 jedva sam docekala kafu da dohvatim [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] ali u trudnoci mi je, pred porodjaj, i bez kafe, pritisak porastao na 120/80, tako da eto..nema pravila




Jeca* -> RE: Kofein u trudnoći (5.1.2011 12:14:49)

IZVORNA PORUKA: maja19

Znaci Jeco jos malo pa ces da se pridruzis trudnicama...
I meni je izuzetno nizak sad u devetom je 90/60, nego bolje tako posto sam krupna nego da je visok...



nadam se da necu jos koji mesec, pa Boze zdravlje krajem godine opet [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Ana RR -> RE: Kofein u trudnoći (5.1.2011 12:17:31)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




maja19 -> RE: Kofein u trudnoći (5.1.2011 12:18:18)

I ja rekla muzu da hocu na trece..krecem da radim od jeseni ako mi zdravstveni uslovi to dozvole pa cemo onda da se druzimo, i da mozda i ja prestanem sa kafom...




Anoniman -> RE: Kofein u trudnoći (5.1.2011 12:18:30)

Au dok sam radila kao novinar... kaga se pila iz šerpe a kuvala u oraniji... i to ceo dan jedina tečnost mi je bila kafa i naravno uz nju cigareta. I onda je počeo želudac da me zeza... i pre tri godine sam smanjila unos kafe... pa sam ostavila pre devet meseci cigare e sad kako će biti posle porođaja ne znam[sm=smiley13.gif]




Olga75 -> RE: Kofein u trudnoći (5.1.2011 12:22:25)

Ja sam u trudnoci pila jednu kafu dnevno .Godine zavisnosti od kofeina su ucinile da sam ujutru pre kafe totalno neupotrebljiva . Negde sam procitala da su tolerantne do tri soljice  ( one male [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] ) a sve preko je puno




Misica 3 -> RE: Kofein u trudnoći (5.1.2011 12:31:56)

Ja nikad nisam pila kafu, pa je ni sada ne pijem[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




magnetic -> RE: Kofein u trudnoći (26.5.2011 11:06:02)

U prvoj trudnoci nisam pila kafu.Nisam je pila ni mesecima pre nego sto sam ostala trudna.Sada sam pokusala,ali me ceo dam boli glava.Dovoljno ni je,bukvalno,dva gutljaja i glava me prodje.
Sta cu,ovaj put je potpuno drugacije nego prvi.Imam bebu koja lose spava nocu,pa sam tako i ja ne ispavana i kafa mi je lek.




Bikica Bibili -> RE: Kofein u trudnoći (19.10.2011 14:54:15)

I ja isto ne mogu bez kafe imam nizak pritisak....posle rezultata krvi i mokrace receno mi je da nemam gvozdja i da kafa i cajevi sprecavaju da se gvozdje apsorguje....tako da sam dva dana pokusala bez kafe ali mi je glava sevala samo tako........




Lilla -> RE: Kofein u trudnoći (19.10.2011 15:37:20)

Kafa mi se ogadila u prvim sedmicama trudnoce i jos uvijek je ne podnosim. No, primjetila sam da mi se od tada mnogo vise pije cola, koju inace prije trudnoce nisam pila. Mozda je zbog kofeina. 




Verus -> RE: Kofein u trudnoći (19.10.2011 16:03:40)

Pijem nes kafu ujutru, i retko jos jednu po podne.  Cokoladu reeetko kad jedem, gazirano (kolu i sl.) ne pijem, tako da pazim na kofein iz "drugih izvora". 




New Mom -> RE: Kofein u trudnoći (4.12.2011 13:55:05)

Iz Trudničkog menija:


IZVORNA PORUKA: Odri Hepbern

Samo da vas pitam da li pijete kafu. Ja sam juce saznala da sam [sm=nosecka.gif], i malopre mi rekla seka da ne pijem kafu. Istina ili mit?


IZVORNA PORUKA: New Mom

Mit. Ne treba preterivati kao i u svemu, ali do 2 šoljice na dan, zašto da ne.
Čak, kofein je miorelaksant (opušta mišiće) pa dobro dođe kad krene da te boli stomak od rasta materice i širenja ligamenata.


IZVORNA PORUKA: Odri Hepbern

Divno. Ja sam ionako mislila da pijem 2 dnevno, ujutru i popodne. Obicno pijem jacobs sa puno mleka ( smutim da kao nes ). [sm=smiley1.gif]
Hvala!





JellKo -> RE: Kofein u trudnoći (4.12.2011 22:37:09)

Ja pijem 1-2 soljice dnevno, ili domacu ili mali esspreso bez mlijeka. A prije trudnoce pila sam 5-6 kafa i naravno - kutija cigareta na dan. Imam neki osjecaj (nemam pojma zasto) da su kafe poput 2u1, 3u1, cappuccino raznih ukusa, nes sa mlijekom i pjenom nezdraviji od prave ciste kafe.
Vidim ovdje po forumima da neke zene stave mlijeko u kafu, jer ga ne mogu piti solo...a kofein svakako neutralise vitamine u mlijeku.




Bebilina -> RE: Kofein u trudnoći (20.4.2012 19:14:41)

Skroz izbacila kafu (jedini kofein koji sam unosila) od starta.
Ali meni nije bilo tesko jer sam inace pila po 1max i to ne svaki dan...
Sad ponekad dobijem zelju za kapucinom ili makijatom ili late... ali prodje me [sm=smiley1.gif]




bubulence -> RE: Kofein u trudnoći (20.4.2012 19:21:12)

na pocetku trudnoce sam izbacila kafu jer mi je smetala, ali mi je kasnije dr preporucio da je uvedem ponovo jer sam imala jako nizak pritisak... i pomogla mi je...tako da kafa ima i svoje dobre strane...




ivana70a -> RE: Kofein u trudnoći (17.5.2012 13:42:11)

ja sam u prvoj trudnoci pazila prva 3 meseca u smislu da sam pila mozda svaki 3-4 dan espreso sa mlekom, a posle sam se opustila i pila po jedna espreso dnevno...i nije bilo problema

evo sada sam opet trudna i opet sam ponekad pila tokom prva 3 meseca, a sada vec (5ti mesec) pijem skoro svaki dan tursku (evo upravo mi vri voda na sporetu :) ) ali ako recimo imam zakazanu kafu sa drugaricom negde ipak cu preskociti tursku koju bih kuci pila... ipak volim i kolu ponekad da popijem kao i cokoladu :) pa ne treba sve na gomilu...







Cinderella7 -> RE: Kofein u trudnoći (18.5.2012 20:34:49)

Meni je lekar cak rekao da pijem kafu zbog uzasno niskog pritiska...




red3lilu -> RE: Kofein u trudnoći (19.5.2012 17:22:46)

Uhhh, svega se mogu oprostiti ali kafu baš voooolim...
Pijem do 3 dnevno, moji najbliži znaju da ne postoji neko ko više varda i baca kafu nego ja, pošto su mi prva 3-4 srka najslađa a ostalo se uglavnom oladi i baci [sm=jezicek.gif]
Posle prvog porođaja sam u bolnici čula priču da ne otpuštaju ukoliko nije bilo stolice, a nakon klizme i one mršave 'rane teško je može i biti... dok mi drugi dan keva nije u posetu donela šolju turske... joj, miline [sm=smiley1.gif]




mlada_mama -> RE: Kofein u trudnoći (30.5.2012 17:49:52)

Mislim da je gore da ja padnem u nesvijest sa niskim pritiskom nego da popijem solju domace kafe ujutro...




Odri Hepbern -> RE: Kofein u trudnoći (30.5.2012 18:27:18)

Mlada mama meni je doktorka rekla da slobodno pijem 1-2 kafe dnevno posto, kao i ti, imam nizak pritisak. Nece bebi skoditi, ne brini. Samo nemoj da kuvas mnogo jaku kafu i sve je ok. [sm=smiley1.gif]




NadaR -> RE: Kofein u trudnoći (30.5.2012 23:10:53)


IZVORNA PORUKA: mlada_mama

Bila sam pusac prije trudnoce, dnevno i do 3-4 kafe, od kako sam trudna ne pusim ali kafu i dalje pijem, prija mi samo jer inace imam jaaako nizak pritisak (90 sa 60 mi je normala) tako da mi jutro bez kafe nepodnosljivo, jer glavobolja tokom dana zbog nedostatka kafe zna da me ubije u pojam, pijem iskljucivo domacu kafu (ponekad nes) i to sa mlijekom, medjutim procitala sam da kafa moze da utice na razvoj bebe (pogotovo na duzinu i tezinu) ima li jos neko neko iskustvo, hvala





Anoniman -> RE: Kofein u trudnoći (8.8.2012 15:59:31)

Ja nisam kafu popila od 5. nedelje evo do danas... Tačnije pre tri nedelje sam u gradu popila jednu bez kofeina. Iskreno, dopao mi se ukus ali ne znam ima li igde mogućnost da se kafa bez kofeina nabavi [sm=zmeden.gif]

Naime, poslednjih par dana baš imam želju za kafom. Inače sam pila samo jednu (retko dve) kafe dnevno i to samo nes sa mlekom, ali me interesuje koliki šok može kofein da prouzrokuje mom organizmu nakon 4 meseca? Ja bih najradije nabavila neku bez kofeina da kuvam, ali stvarno se nisam srela sa tim u slobodnoj prodaji...




lanajelena -> RE: Kofein u trudnoći (8.8.2012 16:16:36)

Pila redovno u obe trudnoce,ne bih mogla bez nje nikako odmah me glava boli cim mi prodje vreme za kafu




jance -> RE: Kofein u trudnoći (8.8.2012 16:57:59)

meni je upravo "prepisana" kafa na pregledu, zbog vrtoglavica i niskog pritiska, i to crna kafa ili pojacana nes...




Anoniman -> RE: Kofein u trudnoći (8.8.2012 17:01:08)

I mojoj mami su tako prepisali kafu, ali ne u trudnoći [sm=smiley1.gif] Reci mi, jesi li pravila pauzu u konzumiranju?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>