RE: Kofein u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


red3lilu -> RE: Kofein u trudnoći (10.8.2012 13:22:35)

Meni treba alternativa za mleko, jer kontam da je bez mleka, [sm=smiley11.gif]




nina26 -> RE: Kofein u trudnoći (10.8.2012 14:52:04)

Red, a jel si probala da pijes capuccino?

Meni je super ta kafa pogotovu sa razlicitim ukusima, a i mnogo je blaze i od turske i nesa zajedno.




red3lilu -> RE: Kofein u trudnoći (10.8.2012 14:56:32)

Eeeee vidiš nisam se setila kapućina...
Mada meni je ukusno samo kad se sprema s mlekom, da bude onako malo kremasto...moraću da vidim te zamene za mleko od soje ili pirinča...
Nije mi gušt da pijem samo da bi pila već i da mi prija, a kad je samo mućkano s vodom to baš i nije finoo




Jeca* -> RE: Kofein u trudnoći (10.8.2012 15:38:59)

ja sam u trudnoci pila ovo, bilo je u par kafica, za poneti, pa sam set___ala tuda kad mi se pije kafa [sm=smiley36.gif]

http://www.ekapija.com/website/sr/page/179293

P.S. izvinjavam se modovima, nece da mi napravi link [sm=smiley13.gif]




nina26 -> RE: Kofein u trudnoći (10.8.2012 15:42:35)


IZVORNA PORUKA: red3lilu

Eeeee vidiš nisam se setila kapućina...
Mada meni je ukusno samo kad se sprema s mlekom, da bude onako malo kremasto...moraću da vidim te zamene za mleko od soje ili pirinča...
Nije mi gušt da pijem samo da bi pila već i da mi prija, a kad je samo mućkano s vodom to baš i nije finoo


pa u njemu obicno imas mleka i ako kupis onaj sa ekstra penom bude bas kremast[sm=smiley1.gif]




2002m -> RE: Kofein u trudnoći (10.8.2012 18:12:20)

ja sam kafu izbacila u startu,cim sam pre godinu dana ostavila cigarete izgubila sam zelju i za kafom.




Anoniman -> RE: Kofein u trudnoći (14.8.2012 17:39:35)

Pijem evo treću kafu u poslednjih nedelju dana i baš mi prija [sm=smiley1.gif] ali mislim da moja beba totalno flipne- kad pijem kafu rita se kao magare [sm=smiley36.gif] Kao u filmu "Gle ko to govori": vidi sve te boojjjeeeeeeee [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Kofein u trudnoći (15.8.2012 8:42:37)

Više ne pišem u ovoj temi dok sam trudna!!!!!!!!!!!!!!! Povraćala sam celo veče [sm=smiley11.gif] Jbm ti i kafu i "baš mi prijala" [sm=smiley29.gif] Ludača [sm=smiley24.gif]




Jeca* -> RE: Kofein u trudnoći (15.8.2012 8:48:48)

nemoj da pijes kafu. Kafa ubrzava bebin srcani rad [sm=smiley13.gif]
popij bolje toplu cokoladu ili nesto sl, ali izbegavaj kofein




dunja RR -> RE: Kofein u trudnoći (11.10.2014 12:34:59)

Glavni sastojak kafe je kofein. On prolazi kroz posteljicu majke u krvotok ploda, pa samim tim treba očekivati da beba oset___i njegove efekte. I bebino srce pod uticajem kofeina može brže da zakuca, a telo postane živahnije. To i majka lako registruje, jer se pokreti bebe intenziviraju.

PROČITAJTE VIŠE------>>>>




smeško -> RE: Kofein u trudnoći (11.10.2014 12:41:51)

Ja sam u prvoj trudnoći izbacila kofein. U toku druge sam pila kafu, ali jako slabu i jednu do dve dnevno. Nije isto kao i pre trudnoće, ali tako me prolazila želja.
Inače, kada majka unosi minimalne količine kofeina u trudnoći dozvoljeno je da tako nastavi i u toku dojenja. Za majke koje ga nisu unosile tih devet meseci ne preporučuje se ni kasnije, sve dok beba sisa, jer se beba tada teško nosi sa njegovim efektima, drugim rečima - nije navikla.
Mada, ja sam sada prešla na ovu Grand decofe i ok mi je.




smeško -> RE: Kofein u trudnoći (11.10.2014 12:56:35)

Izvinite za off, samo jednom! Dunjice, čestitam vam prinovu! Dugo nisam dolazila na forum i baš mi je drago kad imam nešto ovako lepo da vidim kad upadnem![sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Kofein u trudnoći (11.10.2014 12:57:30)

Hvala Smeško draga [sm=smiley31.gif]




Trcosava -> RE: Kofein u trudnoći (11.10.2014 13:25:59)

Moj unos kafe se sveo na 1 dnevno (doduše onu veliku šolju) od moje 19 godine. Desi se da popijem dve, ali to jako retko. Oduvek sam cevčila sto godina.

Tako mi je i u trudnoći. Jedna kafa dnevno, u suprotnom mi čuka lupa mnogo [sm=smiley36.gif]




serpica -> RE: Kofein u trudnoći (11.10.2014 13:48:05)

Ihhh a ja popijem dnevno po 3,4 nekad i vise. [sm=smiley13.gif] Ujutru obavezno 2,jedna za drugom i to bas velike solje,onda jednu oko 12h i jednu popodne oko 17h,meni prija,imam nizak pritisak,ali znam da bi trebalo da smanjim bar na dve,ali nece,cim ne popijem dnevnu dozu boli me glava.




plačljiva -> RE: Kofein u trudnoći (11.10.2014 14:11:41)

I ja se ne mogu odreći kafe jednom dnevno...[sm=smiley1.gif]Probala sam i onu bez kofeina,ali nije to to...




Mala Elena -> RE: Kofein u trudnoći (11.10.2014 15:43:29)

Ja sam pila kafu na pocetku dok nisam znala da sam trudna, onda za vreme mucnina prekinula pa od petog meseca postepeno dok nisam pocela svakodnevno da je konzumiram ...to mu je bila neka vrsta rituala...kafenisanje uz casopis ili da drugaricama [sm=smiley1.gif] jednu dnevno i sada praktikujem, nekad preskocim a prvih 100 dana od porodjaja je nisam pila.




srculence25 -> RE: Kofein u trudnoći (11.10.2014 17:11:58)

Ja sam pila pre trudnoce 4 dnevno.A sad u trudnoci sam svela na 2 solje i izmedju jedan kapucino.
Imam nizi pritisak pa ako nepopijem kafu imam nesvestice i glavobolju [sm=smiley29.gif]




SunFlower -> RE: Kofein u trudnoći (12.10.2014 0:28:59)

Ja sam kafu izbacila, uzasno mi ubrzava rad srca sada u trudnoci. A ionako mi je ubrzan sto je i normalno. Prekjuce sam popila jednu i ceo dan mi nisu padali otkucaji ispod 100.
A i nisam neki zavisnik od kofeina, pijem je vise onako, jednu dnevno obicno. Mogu bez nje.




mali_mis -> RE: Kofein u trudnoći (12.10.2014 7:01:16)

Ja je nisam pila prvih 3-4 meseca trudnoce jer mi je bilo muka od mleka, a kafu bez mleka ne mogu da pijem. Posle 1 soljetinu dnevno, razvucem na citav dan.




branki* -> RE: Kofein u trudnoći (12.10.2014 10:25:48)

u trudnoci pijem jednu kafu ujutru i jos jednu do kraja dana.prva 3 meseca nisam bas uvek tu jutarnju jer mi nije prijala.
mislim da to sto manje pijem kafu u trudnoci,nije vezano za trudnocu samu,nego zato sto vise jedem,pa mi se ni ne pije kafa.kad nisam trudna,malo jedem i cesce pijem kafu da se zavaram.




srculence25 -> RE: Kofein u trudnoći (14.10.2014 0:29:00)


IZVORNA PORUKA: branki RR
mislim da to sto manje pijem kafu u trudnoci,nije vezano za trudnocu samu,nego zato sto vise jedem,pa mi se ni ne pije kafa.kad nisam trudna,malo jedem i cesce pijem kafu da se zavaram.

E bas to Branki [sm=smiley20.gif]




Dragić -> RE: Kofein u trudnoći (26.3.2015 12:38:26)

Ja pokušavam da je ne pijem, međutim, uopšte ne funkcionišem, na poslu mi se spava, evo i sada nemam snage da udaram tipke na tastaturi koliko sam malaksala. Malo sam čitala forum i vraćam se ja na jedn dnevno. Ujutru esspresić, valjda neće škoditi bebaću! [sm=smiley19.gif]




Anoniman -> RE: Kofein u trudnoći (26.3.2015 12:42:50)

Dragic ja ne pijem kafu uopste, tako da nemam neku zelju za njom.
Ali verujem da jedna dnevno ti nece skoditi.




jabudic -> RE: Kofein u trudnoći (26.3.2015 13:07:19)

Ja do 5. mjeseca nisam mogla ni da je pomirišem.
Pila sam s vremena na vrijeme 3 u 1.
Od petog mogu normalno, popijem jednu posle doručka, jednu posle ručka, i baš mi prijaju.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>