Razgovori mama 2/14 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


Olga75 -> Razgovori mama 2/14 [chat] (1.2.2014 13:08:53)

Drage mame,

Pošto teme ovog tipa koristimo uglavnom za razonodu vas molimo da ne zaboravite da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici itd. postavljamo u za to otvorene teme.


U vezi toga preporučujemo da pročitate

OPŠTE USLOVE KORIŠĆENJA FORUMA

[img]http://www4.slikomat.com/13/1101/1a3-mom-pl.jpg[/img]




doktorkakristal -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (1.2.2014 14:08:15)

ANA jedino mi on pomaze iako posle njega imam tahikardiju redovno,a kada on ne pomogne onda mi ne ginu injekcije,ljudi tek sam sad malo bolje,morala san jos jedan da popijem (jadan moj zeludac )
MM meni panadol ne pomaze ,u stvari sem kafetina nista drugo ne deluje [sm=smiley19.gif]




mati -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (1.2.2014 14:14:21)

Da se zapljunemo za novi mesec...[sm=smiley36.gif]
Doco, kako ste vi?
Ja vas citam redovno, ali od mate ne stizem nista da pisnem.




little_one -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (1.2.2014 14:19:51)

Pozdrav mame! Samo da se prijavimo u februarsku temu!

Nadam se da cemo i mame i djeca i svi zajedno biti zdravi ovaj mjesec....a ostalo cemo lako![sm=bravo.gif]




mtajcica83 -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (1.2.2014 14:42:48)

Zdravo i od mene da se upisemo za ovaj novi mjesec .
Pozdrav




doktorkakristal -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (1.2.2014 14:55:06)

MATI [sm=smiley31.gif] dobro smo,rastemo,posle onog odrzavanja trudnoce sve je lakse,ima Dora ponekad faze sa histerijom pa se posavetujem sa zenama ovde,udahnem duboko i guramo dalje,uostalom i ja sam bila takva kao beba [sm=smiley36.gif],kako su tvoji klinci ?




mati -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (1.2.2014 15:37:45)

Sve su to faze kroz koje mora da se prodje, mi samo mozemo da ublazimo da bude manje bolno, jer nijedno dete nije proslo bez grceva, bolnog rasta zuubica, nocnog budjenja. Mi smo taman prevazisli zatvaranje vrata od toaleta i razgovor dok sam u istom, kad, ajmo nanovo. Znaci i naredne tri god nas ceka isto. Ponekad mi padne tesko sto zivimo sami, ali se brzo rasvestim. Bolje dete pred wc-om, nego ostati bez mira.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (1.2.2014 16:18:56)

O mati konacno da te vidim. [sm=smiley1.gif] ni ja ne stizem od ovog veceg skakavca. A Sofija je bubica.
Ojela se i boli je stomacic. Razmutili smo je u flasici probiotik, ali nece tako da pije. Plakala je kao kisa dok je mm nije dao meni.
Ovde nema struje. Kradem net od mm.




Moiraina -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (1.2.2014 20:04:28)

Dobro veče. Joj, užasnog li vremena [sm=smiley13.gif] Deca poludela u kući po ceo dan, bar da ne duva ovaj vetar pa da možemo da izađemo u parkić... Mi danas išli do Merkatora, taman da se Đ malo izigra u igraonici, a ja krenula sa namerom da kupim neko posuđe. Vratili smo se bez posuđa ali smo se zato mm i ja častili novim cipelama [sm=smiley36.gif] E baš sam srećna, obično kad krenemo da kupimo nešto sebi, na kraju ipak kupimo klincima nešto, ili za kuću.
Inače, moj bebac je imao početak bronhitisa, završili smo sa terapijom ali on i dalje kašlje, baš zreo kašalj. Pun je slina. U ponedeljak ga opet vodimo kod dr, strah me da se nešto ne iskomplikuje. A čim se vreme malo prolepša, zakazujem kod homeopate, već odavno hoću da ga odvedem, ali stalno nešto odlažemo...




Torbica -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (1.2.2014 20:40:14)

Ja sijem svasta nesto. Moiraina, na kraju bronhitisa uvek Bisolvon i Fluimucil, da iskaslje . Jednu kesicu F i 3x dnevno po 10 kapi B sa 1,5 ml fizioloskog u inhalaciji. [sm=smiley31.gif]




Moiraina -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (1.2.2014 20:49:30)

Jao Torbice, Fluimucil! Skroz sam zaboravila na to, a imam ga u kući. Daću mu ujutru. A Bisolvon, kažeš 10 kapi, na koliko fiziološkog?




Torbica -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (1.2.2014 20:53:55)

Evo uredila sam, zaboravih odmah da napisem, sta god da dajem, uvek sipam 1,5 ml. Ljubim




Moiraina -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (1.2.2014 21:05:41)

Hvalaaa [sm=smiley31.gif]




doktorkakristal -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (1.2.2014 21:38:31)

zdravo drustvance,kod nas bas jezivo duva i dalje
Dora je bila bolja veceras ,kupali smo je opet ranije ,pevusila sam neku pesicu,na kraju oblacenja je pocela da histerise,ja nastavila sa pesmicom i kad je ukapirala da nece odmah dobiti da jede primirila se malo sam je drzala i onda nahranila ,valjda ce usvojiti nov nacin ponasanja
TORBI pitanje za kapi efedrina,ja trazla u apoteci i decko koji radi izbeci se ko da sam ko zna sta trazila,ja lepo kazem da mi treba za nhalator on kaze ne moze za to vam treba recept [sm=zmeden.gif],kako ih ti kupujes ?Htela sam da uzmem da imam za svaki slucaj




ninulina -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (1.2.2014 21:46:41)

Gdje ste! Sjeća l' se mene ko [sm=smiley36.gif]

Nisam se javljala, preseljavanje, ovo -ono, nismo još sve završili al mislim da smo od ponedjeljka u novom stanu [sm=bravo.gif]

Malac mi je nemoguć u zadnja 3-4 dana konstantno je nervozan, ništa mu ne može držati pažnju više od 5 minuta osim nosanja naravno [sm=smiley36.gif] Neko veče smo bili u gostima i ko god mu je prišao oplakao je , a sve su to ljudi koje poznaje, koji su ga viđali i već bili kraj njega, ali džaba , samo je meni htio , čak ga i mm uzeo on oplaka, tako da me ovih dana leđa i desna ruka strašno bole , pogotovo naveče, sva nekako utrnem ...




Torbica -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (2.2.2014 0:28:04)

Doco, to je od apoteke do apoteke... Ne bi smeo efedrin da se direktno ukapava bez indikacije ali ovako u inhalaciji je bezbedan. Probaj jos u nekoj drugoj apoteci i reci da bi ga koristila inhalatorno. Kod nas u Zelenoj apoteci ni ne pitaju za sta ti treba.
E, odoh sad da ubacim lepu mirisljavu Manna kuglu za kupanje u kadu i da se izbanjam, operem kosu...gotova sam za danas..i eto ga moje vreme, pola dva ce biti dok legnem... [sm=smiley13.gif]
Mirna vam noc svima! [sm=smiley1.gif]




viktori -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (2.2.2014 1:11:19)

Vece mamike ja opet treca smena. DK tvoja Dora kao moj sin. ja sam njemu pevusila, al vise sma mu pricala, onda mu od kad je veliki dam nesto da pridrzi on se bunio uvek al ja mrtva hladna nastvljam svoje i on me onim svojim okicama velikim gleda i polako se umiri. Vidi da sam ozbiljna [sm=jezicek.gif]
jako je hladno ceo dan u kuci dobar je kako sma mislila da ce biti. Lepo spavajte mamike!




adulence -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (2.2.2014 7:04:40)

Jutro mamike....jao mi smo se tako naspavali nocas,mm i ja smo rano legli vec negde oko pola 10 i do malopre uhhhh....Iva jos spava,mm se spprema za posao a ja se izlezavam...




Anck Su Nmaun -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (2.2.2014 7:46:15)

Jutric!
Uh ja sam zaspala u 1, gledala moj omiljeni film od 3 sata ... al ovo jutarnje maltretiranje me ubija, mamaaaa ajde ovo mamaaaaa... uh kad bi me pustile bar pola sata na miru da bar popijem prvu jutarnju na miru [sm=smiley36.gif]




doktorkakristal -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (2.2.2014 7:53:48)

Dobro jutro [sm=kava.gif]
TORBI hvala pitacu na jos nekom mestu
VIKTORI ma to je mamina opasnica ,probaju oni da vide dokle mogu da idu [sm=smiley36.gif]




dijana1* -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (2.2.2014 8:09:21)

Dobro jutro mamice[sm=smiley1.gif]
Adulence blago tebi, mozda cu se i ja jednoga dana tako naspavati[sm=smiley36.gif]
Kosta mi je par puta poklonio 4 h sna i hvala mu na tome :-) Meni danas dolaze drugarice da vide bebu ili sto bi se reklo na babine. Bice veselo :-)




serpica -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (2.2.2014 8:58:49)

Dobro jutro devojke [sm=kava.gif] ja prosle nedelje nisam spavala uopste,Toma se budio cele noci bez razloga i plakao,i tako na svakih sat vremena.Onda sam kupila u apoteci tabetice za bebe i decu za poremcaj sna,homeopatske su ne stete,piju se 2x na dan pola sata pre jela,i evo vec trecu noc Toma spava,ne budi se uopste.Zovu se Dormikind i kostaju oko 700 din,pravi spas.Eto mozda nekome pomognu...[sm=smiley1.gif]




Olga75 -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (2.2.2014 9:20:41)

bar dan mame i drugari [sm=smiley1.gif]
mojoj zvercici sinoc ispao zubic , sad je veeelika cura [sm=smiley27.gif]
a danas joj je imendan i castim sve
evo i vetar prestaje , sve u svemu lep dan [sm=bravo.gif]




Tiziana -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (2.2.2014 9:23:31)

DR ja sam ih neki dan kupila u Apoteci Beograd,niko me nista nije pitao sta ce mi i za sta..




Torbica -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (2.2.2014 10:45:30)


IZVORNA PORUKA: serpica

Dobro jutro devojke [sm=kava.gif] ja prosle nedelje nisam spavala uopste,Toma se budio cele noci bez razloga i plakao,i tako na svakih sat vremena.Onda sam kupila u apoteci tabetice za bebe i decu za poremcaj sna,homeopatske su ne stete,piju se 2x na dan pola sata pre jela,i evo vec trecu noc Toma spava,ne budi se uopste.Zovu se Dormikind i kostaju oko 700 din,pravi spas.Eto mozda nekome pomognu...[sm=smiley1.gif]

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Nas homeopatija spasava...
Dobro jutro!
Kod nas je lepa situacija, decica ustala u 8, bebac popio mleko, presvukla ga i igrali se u decijoj sobi do pola deset, pa smo mm i ja dremali. Ljub svima




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>