RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Torbica -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (7.5.2014 20:56:55)

Ne znam sta mozes ili sta ne mozes ali znam sta bi trebalo, otici kod ginekologa definitivno! Hajde, skupi snagu i zivce i zbog ta tri andjela kojima trebas, otidji. Srecno [sm=smiley31.gif]




malenamaza -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (7.5.2014 21:09:04)

Neznam sta da mislim jer sm iste ovakve probleme imala u zadnjoj trudnoci i evo sada i u ovoj...ispostavilo se da je mnogo niska trudnoca bila ....ali hvala ti u svakom sluaju...




Torbica -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (7.5.2014 21:39:39)

Ma ne zahvaljuj se...Imamo mi svi trenutke slabosti ali na kraju uradimo pravu stvar. Imam i ja troje, znam kako je. Ali se stitimo da ne dodje do ovakve situacije... Srecno draga!




eca89 -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (27.5.2014 7:22:29)

Dobro jutro djevojke, pisem vam jer sam se mnogo uplasila, jutros sam vidjela krv na gacicama, onako nije puno, kao tackica, evo sad ide malo, strah me da nesto nije uredu da plodom, zvala sam juce da se narucim na pregled, i sestra mi je rekla da je jos rano, da nema potrebe, da se nista ne vidi, ako imate iskustva, pomagajte, uplasila sam se [sm=smiley19.gif]




mika79 -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (27.5.2014 7:43:22)

Eco mnoge [sm=nosecka.gif] imaju krvarenje ili braon iscedak na početku trudnoće, moj ti je savet da pokušaš da odeš kod dr. da bi ti bila sigurnija, a dok ne odeš kod dr. strogo ležanje, Nadam se da je lažna uzbuna i da nije ništa ozbiljno.




eca89 -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (27.5.2014 7:45:11)

Hvala, ja se nadam da ce prestati, ako ne prestane,idem ginekologu, bas sam se uplasila, ali ne boli me ni stomak, niti imam neke druge bolove, bas sam se prepala [sm=zmeden.gif][sm=smiley19.gif]




Maslacak15 -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (27.5.2014 7:46:02)

eco draga u pravu je sestra, ultrazvuk slabo tu moze da pomogne. Desava se cesto u ranoj trudnoci da zene prokrvare i sve bude u redu, ali svakako nije prijatno. Mozda bi najbolje bilo da ponovis beta HCG i vidis dali je pravilno rasla u odnosu na pre par dana. To je najbolji pokazatelj kako se plod razvija u ovom trenutku. Srecno i da sve bude kako treba[sm=smiley31.gif]




eca89 -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (27.5.2014 7:57:25)

Ma, ne ja sam sestru juce zvala da se narucim na pregled redovni zbog trudnoce, jer nisam jos bila, pa mi rekla da mi je rano za njega, kao tek sam 5 nedelja, a ja sam sad kad sam se probudila vidjela krv, a ne juce




Maslacak15 -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (27.5.2014 8:02:44)

pa jeste rano je u pravu je. Na ultra zvuku se po pravilu nista ne vidi tako rano. Najbolje je sacekati pune dve nedelje od izostanka menstruacije, tj od prvog testa i otici kod doktora. Tada vec mora da se vidi beba i srcana akcija ako je sve ok. Ako nisi radila beta HCG iz krvi onda nema smisla ni sad da je radis jel je bitan rast to jest poredjenje kako raste. Eventualno mozes da je uradis danas pa za 3 dana. Ali to je jedini nacin da ispratis u ovoj fazi da li se trudnoca ok razvija ili ne. Doktor nista ne moze bolje da zna niti bilo kakvim pregledom moze da utvrdi. Probaj da ne panicis, ako krvarenje nije jako[sm=smiley31.gif]




gogili75 -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (27.5.2014 8:04:37)

u svakom slučaju je rano za pregled, uradi betu da vidiš da li se duplira ili opada




Maslacak15 -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (27.5.2014 8:05:35)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

pa jeste rano je u pravu je. Na ultra zvuku se po pravilu nista ne vidi tako rano. Najbolje je sacekati pune dve nedelje od izostanka menstruacije, tj od prvog testa i otici kod doktora. Tada vec mora da se vidi beba i srcana akcija ako je sve ok. Ako nisi radila beta HCG iz krvi onda nema smisla ni sad da je radis jel je bitan rast to jest poredjenje kako raste. Eventualno mozes da je uradis danas pa za 3 dana. Ali to je jedini nacin da ispratis u ovoj fazi da li se trudnoca ok razvija ili ne. Doktor nista ne moze bolje da zna niti bilo kakvim pregledom moze da utvrdi. Probaj da ne panicis, ako krvarenje nije jako[sm=smiley31.gif]


znaci ili sacekaj, uz mirovanje nekih nedelju do deset dana na ishod ultra zvuka ili uradi HCG iz krvi danas i u petak i znaces bar okvirno kakva je situacija..... Drzi se eco!!!




Torbica -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (27.5.2014 10:02:46)

Eco, to tako u tragovima, najcesce ne znaci nista. Mnogo su ozbiljnija ona krvarenja - kao kad dobijes, i sveza crvena krv koja ide u mlazu. Nadam se da ce biti sve ok![sm=smiley1.gif]




eca89 -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (27.5.2014 11:12:19)

Hvala Torbica, nista me ne boli, nego samo onako kak mokrim malo na papiru, ali je vise roza, sad ne znam da li da zovem sestru, pa da pitam, bas sam se uplasila [sm=smiley19.gif][sm=zmeden.gif]




eca89 -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (27.5.2014 11:17:38)

E, da i juce mi je sestra rekla da kupim folnu kiselinu i da pijem, juce ja popijem, a nisam do tad nikako, pa se tjesim da nije reakcija na nju, mada nema tamo u pojavama da može izazavati krvarenje




Trcosava -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (27.5.2014 11:30:15)

Eco, da nije slučajno neka bakterija u urinu? To rozikasto ti se pojavljuje samo kad mokriš?

Od folne nije, doktori preporučuju da se ona pije čak 3 meseca pre začeća, odnosno kad kreneš da radiš na bebi kao da se pije i ona.




Torbica -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (27.5.2014 11:48:20)

Eco, definitivno to rozikasto ne mozemo nazvati pravim krvarenjem, ja kad cujem krvarenje - u najmanju ruku podrazumevam nesto bar kao ciklus. A ovo sto je kod tebe, moze biti od rasta ploda, materice... Mnogo si se uplasila, cini mi se neopravdano. Krvarenje kad krene ono je nevezano od mokrenja. Da nisi imala odnos mozda juce ili nesto tesko da si ponela? Bice sve ok!
To najcesce spontano prodje, a ako se slucajo pojaca, pravac ginekolog. Mada imam neki osecaj da nece. [sm=smiley1.gif]




eca89 -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (27.5.2014 13:30:16)

Nažalost djevojke, ovo krvarenje se bas pojacava, tako da sigurno nesto nije uredu, ili možda nisam ni bila trudna[sm=smiley19.gif]. Narucila me sutra doktoru, ooo kako sam nesrecna i tužna, a test mi je tako pozitivan bio [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




Maslacak15 -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (27.5.2014 13:34:18)

Polako eco,

Tebe radi ja bi ti stvarno preporucila da uradis beta HCG ako mozes vec danas. I onda ako je vrednost ok, uradis za dva dana da vidis kako raste. Ako se krvarenje pojacava mozda se radi o biohemijskoj ali stvarno ne mora da znaci. Jedini nacin da utvrdis o cemu je rec je vadjenje krvi. Lekar tu ne moze da ti pomogne osim da te posalje da izvadis b HCG.....[sm=smiley31.gif]
I sigurno si zatrudnela, u to uopste ne moras da sumnjas sa onako jednoznacno pozitivnim testom. Samo na zalost nije iskljuceno da se dogodi rani pobacaj, oni su relativno cesti. Ali ne gubi nadu dok ne proveris sta se desava. Drzi se eco.




sana. -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (27.5.2014 20:30:17)

Eco slazem se sa svim sto su devojke pre mene rekle...miruj maksimalno do kupatila i nazad ako moras dok ne odes kod doktora..dosta devojaka ima na pocetku krvarenje...Javi nam se.Srecno.[sm=rozica.gif]




eca89 -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (28.5.2014 8:22:42)

Dobro jutro curice, samo da vam poželim dobro jutro i da vam kažem da je ono curkanje moje od juce prestalo [sm=bravo.gif]. Ali, cu danas ipak ici doktoru, pa neka mi izvadi krv i urin, možda imam neku bakteriju kako Trca kaže, ko zna, uglavnom sad nema :). Hvala puno svima i [sm=smiley31.gif] sve!




vonavoj -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (28.5.2014 8:32:14)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] super! jesi li radila betu?




eca89 -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (28.5.2014 15:19:30)

Cure moje, evo i mene, isla doktoru. Dobila sam tablete DABROSTON 10mg, da pijem i pregledao me vaginalno i da ima plod u materici i vejiki je cek 10cm, rekao da dodjem za 14dana, pa da vidi je li onda plod ok. Rekao mi je da nije strasno, da se malo hormoni poremete, ma da ja vise ni ne curkam, ali super :) [sm=bravo.gif] Lakse se dise, KRAŠ [sm=smiley36.gif]!




Štetica -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (28.5.2014 15:22:35)

Eca super sto ti je dao tablete,kod nas daju utrogestan(isti lek),tj. dele ga kao bombonice 99% trudnica ga pije.




Tabinja -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (31.5.2014 0:47:21)

Vecer ljepotice ja sam nova tj moja seka koja je u bolnici [sm=smiley19.gif]
Ona je 12 tt i par dana mislim ili 13 tt trudna . Imala je spontani prije 2 godine ali tad se njena beba nije uopce razvijala od pocetka plod je odumruo i kiretaza se radila . Nakon 2 god pazenja , mirnog zivota pijenja folne prenatala, ishrane, i svega zatrudnila je iz prve o i uvijek [sm=bravo.gif] ali oko 7 tt se pojavilo rozi iscjedak. Tad su dr rekli moze bit ok trudnoca a moze ne ne jer se ne cuje srce ploda . I seka je bila u pravu jer je ovulacija kasnila i po njenom je trudnoca bila manja 10 dana . Seka zna kad su imali jedini odnos . U 7 tt ceko culo srce ko ludo i plod cak napredniji nego inace nemiran [sm=bravo.gif]ra .

I da da skratim pricu ode moja seka na kontrolusvom dr , prije 7 dana sve super , jedino je peckalo canasten stavljla kremu i boluckalo jajnici. Plod i nuhalni nabor extra , da bi nakon 3 dana dobila krvarenje tokom odlaka u toalet iznenada kao menga [sm=smiley19.gif]
Sad je u bolnici dobila utrogestan ampulu i tablete i miruje lezi jer je pregledom se pocelo otvarat usce maternice mekano suvise . A beba je ok ultrazvucno [sm=nosecka.gif] hvala Bogu prije par dana . Vec je 4 drza tamo lezi miruje . Mi ne znamo od ocega to dodje iznenada a bas strogo mirovala 2 mjeeca skoro ? Uzrok ? Imali vas zene kojima je to bilo ? Kako ste izdrzale ? Imali sta od prirodnih pripravaka da pomaze ? I sve pisite . Zelim biti tetka [sm=zz_skip.gif][sm=zz_wub.gif] Pomoc , utjeha ? Hvala




World -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (31.5.2014 1:07:30)

Draga Tabinja.. ja sam imala krvarenje negdje u 8-9 nedelji i to jako obilno, odjednom, mislila sam da je gotovo... primila sam injekcije progesterona i uzimala utrogestan stalno i strogo mirovanje.. imala sam i povremena slabija krvarenja sve negdje do 16. nedelje i onda je prestalo.. sada sam 29. nedelja i sa bebom je sve ok.. sve sto moze da se uradi je da miruje i nema tu neke mudrosti.. a sto se tice uzroka, kod mene je mozda taj prvi put bio hematom, a kasnije se ne zna, nisu uspjeli da utvrde sta je..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>