RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


degu -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (31.5.2014 15:07:07)

Tabinja ja samo mogu da ti kažem za utehu da i pored obilnog krvarenja sve može biti ok, dosta je takvih slučajeva bilo a to želim i tvojoj seki [sm=bravo.gif]




ishler -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (17.6.2014 10:52:21)

Sinoc sam imala sluzav braon iscedak velicine jagodice prsta,26 sam nedelja,ima li neko takvog iskustva?




branki* -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (22.6.2014 7:47:12)

jao,sto sam se ja juce uplasila[sm=smiley13.gif]popodne sedim ja tako i ustanem da odem do sobe kad oset_im na suknji nesto mokro,pogledam,ono fleka braon, velicine jagode,odem u vc,i vidim u solji malu braon fleku i na papiru.odmah legnem.opet idem u vc nakon 15 minuta i sve isto.suze mi krenule automatski i onaj odvratni osecaj.odmah u kola sa sve bozom i gipsom i kod dr.pogleda na uz,kaze-vitalna trudnoca,srce radi,cak mi i pokaze moju bebicu.predlozi on da me pregleda rucno.ja-reko doktore da ne rascackamo nesto dole jos vise[sm=smiley13.gif].kaze on da ne moze to tako da se rascacka.i bilo je i tu malo braon sluzi,videla sam i ja kad sam ustala sa stola.
da mi progesteron injekcije svaki treci dan i utrogestan 2 puta dnevno i mirovanje.pitam sta podrazumeva to mirovanje.kaze-danas samo lezanje,da te ne bih ostavljao u bolnici.tako ja juce bukvalno prelezim ceo dan,dosla mi mama da bude oko boze.to braon je prestalo negde juce uvece i nema ga ni danas.ne znam da li umisljam,sad mi se pa cini da mi stomak malo zategnutiji.u ponedeljak opet idem kod dr i u petak.videcu,valjda se nece ovo vise javljati.bas sam se smorila.




mika79 -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (22.6.2014 8:01:02)

Branki [sm=smiley31.gif] samo miruj što više, često se dešava da se pojavi braon iscedak u ranoj trudnoći, znam koliko stresno može da bude ja sam se onesvestila kad sam ugledala braon trag na vešu. Verujem da će inekcije i utrogestan pomoći.




eca89 -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (22.6.2014 8:08:53)

Dobro jutro cure, branki ja sam takodje nekad u 5 sedmici imala taj braon iscedak na vesu, na smrt sam se uplasila. Kad sam otisla doktoru, smirio me je i dao mi da pijem dabroston tablete 3x1 i odmah sutra nista vise nije bilo, i da mirujem, meni je rekao da se nisam skroz zatvorila i da moram mirovati da se plod ucvrsti, tako da ne brini, sve ce biti ok [sm=smiley36.gif]




big mum -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (22.6.2014 8:58:04)

Nemoj se brinuti,vjerujem da će inijekcije i tab. dobro odraditi svoj posao.Lezi miruj sve će to biti dobro.Mama će ti pomoći oko svega ,zato mame i služe zar ne[sm=smiley1.gif]

Sve sam to prošla sama nemajući majku kraj sebe.Polako treba malo strpljenja ali proćiće i to[sm=smiley1.gif]




branki* -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (22.6.2014 9:04:59)

uf,devojke..bas grozan osecaj kad vidis one fleke[sm=smiley13.gif],ispostovacu sve sto mi je receno,nema drugog,to je to,i dr kaze-nemam vise sta da ti dam.ne ponovilo se vise.




Klarita -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (22.6.2014 9:10:37)

Branki, [sm=smiley31.gif] "pokrio" te dr dobro, ne brini, utrogestan smes i 3x2, meni je tako propisao moj dr svojevremeno i to nisam imala nikakvo krvarenje niti osecala nesto Bog zna sta, ali je on video kontrakcije. Bice to sve u redu, odmaraj sto vise, i neka Bog da zdravlja svim majkama ovog sveta!




big mum -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (22.6.2014 9:16:55)


IZVORNA PORUKA: branki

uf,devojke..bas grozan osecaj kad vidis one fleke[sm=smiley13.gif],ispostovacu sve sto mi je receno,nema drugog,to je to,i dr kaze-nemam vise sta da ti dam.ne ponovilo se vise.



Jeste baš je grozan osjećaj ,ja sam se baš uplašila jer sam imala 2sp pobačaja prije toga.
Lezi, miruj primi i uzmi terapiju.BIĆE TO SVE DOBRO[sm=smiley1.gif]




minnica -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (22.6.2014 9:17:59)

Branki, imala sam i ja tako braon fleke na početku druge trudnoće i dugo posle onako braonkasto sluzavo na gaćicama. Kad mi je dr rekla da je plod u redu i da ne brinem, ja sam se nekako opustila i nisam pridavala tome više značaja. Posle je sve bilo dobro do kraja.




Maslacak15 -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (22.6.2014 9:18:37)

branki draga,
ja sam imala skoro identicnu situaciju mislim cak i skoro u dan isto na 9+3 u drugoj trudnoci. Kad sam se vratila iz setnje sa starijim sinom videla sam sluzav braon sekret na vesu. Odmah sam odjurila kod doktorke, ona je ustanovila da se beba normalno razvija i da ne vidi uzrok problemu ( nema naznaka hemoragija na UZ itd). Samo mi je rekla da se suzdravam od odnosa neko vreme. Progesteron dobila nisam, ovde ga jednostavno ne daju u takvim slucajevima. Smatraju da zdrava trudnoca proizvodi dovoljno progesterona da se samo odrzi. U dve trudnoce nisam potrosila ni jednu jedinu vaginaletu niti tabletu progesterona- dodjem mu skoro ko fenomen ovde na ringeraji[sm=smiley1.gif]. Naravno utrogestan nece da ti smeta, samo eto da ti kazem stane cesto i bez njega. Sve se zavrsilo na toj epizodi, braon sekret se sutradan nije pojavljivao. Nemoj da panicis, bice ok.




tillia -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (22.6.2014 9:49:21)

Branki,nemoj brinuti,ako je dr rekao da je sa plodom ok onda nije strasno!
Ja,opet ponavljam,imala sam odlive nekoliko puta,pa su bebe bile ok.




branki* -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (22.6.2014 11:43:36)

drugariceee[sm=smiley31.gif]
klarita,jeste ,i ja sam sa bozom koristila max dozu utrogestana 3x2,vaginalno.sad ga pijem,tako rece dr.
hehe,maslacak,jeste,juce je bilo 9+3,a,tacno ,ti si fenomen bez progesterona,kod nas je utrogesten i progesteron maltene kao nesto sto se podrazumeva.ali,mirnija sam i ja kad sam ovako 'pokrivena'.




pocahontas -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (22.6.2014 11:54:30)

negde sam vec ovo pisala, ja sam krvarila na pocetku obe trudnoce, u prvoj sam pila utrog.ceo prvi trimestar, a u drugoj uopste nisam iako mi je braonkasto curkalo skoro svaki dan do cetvrtog meseca, a plus sam dojila stariju cerku do 5.m trudnoce i sve je bilo ok, tako da opusteno, bice sve ok!




ivaMark -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (22.6.2014 11:58:07)

Branki, bice sve ok.. terapija je tu i samo laganica [sm=smiley31.gif]




degu -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (22.6.2014 15:26:59)

Branki bće sve ok, skoro sve smo to prošle al da je stresno, jeste. [sm=smiley31.gif]




branki* -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (22.6.2014 19:37:40)

devojke,hvala sto mislite,jos jednom[sm=smiley31.gif]
ja mirujem i dalje,dole je sve ok,mada ja na svakih 15 minuta zavirujem.




ishler -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (22.6.2014 20:10:47)

Branki sada vidim,ne sekiraj se obicno je to pad progesterona ako nije sveze krvarenje,opasno je kasnije.Utrogestan moze i 4x 200 ja pijem,a znam koja je presija ja sam svaki cas gledala da li imam nesto,jer mi je pojacan sekret pa stalno nesto curka.Bice sve ok samo pozitivno misli i odmaraj....




malastrumpfeta -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (2.8.2014 14:36:18)

Nadam se da mi mozete pomoci...
danas mi je 39 dc, i pre 10 dana uradila sam prvi beta hcg iz krvi koji je bio 616. nakon dva dana se povecao na 1485, a nakon tri dana na 4303. Pre cetiri dana otisla sam na prvi Uz gde mi je potvrdjena trudnoca i to blizanacka. videla su se samo dva gestacijska meska velicine 6 mm i 5mm. Moj problem je taj sto sam dan pred odlazak na uz pocela da osecam menstrualne bolove i da imam braon iscedak. Vec pet dana to tako traje. Braon iscedak, sluzava sukrvica, menstrualni bolovi.
Doktorka mi je rekla da to nije zabrinjavajuce i prepisala mi inekcije pregnila od 1500 - 4 puta na dva dana, elevit i sumeci vitamin C. Pitala sam je za utrogestan, rekla je da ne uzimam nista do sledeceg pregleda.
Sledeci pregled treba da bude za 4 dana.
Da li neko moze da mi pomogne sa informacijom, da li je u redu sto ovakav iscedak imam vec danima i sta mislite zasto mi je rekla da ne korisitm utrogestan?
Hvala
Svima zelim uspesne trudnoce [sm=smiley1.gif]




branki* -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (2.8.2014 14:39:01)

ja se nadam samo da ce biti sve u redu.ne znam zasto,jer kod nas obicno prepisu utrogestan i progesteron,tako su i meni.ti gledaj da sto manje bilo sta radis i da sto vise lezis.ajde,pa da sve bude u redu.




bubulence -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (2.8.2014 14:44:13)

strumfeta probaj sto vise da mirujes do pregleda. neke zene imaju taj iscedak, moze se pojavljivati i kasnije u trudnoci... ja sam ga imala ali samo jedan dan i za sada je sve u redu. nadam se da ce i kod tebe biti..




malastrumpfeta -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (2.8.2014 14:49:27)

da...danas lezim zato sto ne radim. Inace, pitala me je da li radim i ja kazem - radim, jel treba da otvorim bolovanje?
ona kaze - ne treba [sm=zmeden.gif]




bubulence -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (2.8.2014 14:52:19)

valjda ona zna sta i kako treba... ali ipak miruj danas i sutra




Olga75 -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (2.8.2014 14:55:02)

pa dobijas pregnil , to braonkasto krvavljenje ne mora da znaci nista , vazno je da nije sveza krv pracena menstrualnim bolovima
lezi , odmaraj a ako se plasis mozda je najbolje da odes kod nekog da te pregleda pa ces biti mirna




malastrumpfeta -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (2.8.2014 15:05:33)

Hvala Olga
Koliko sam ja shvatila pregnil sluzi da pomogne razvoju embriona, on ne utice na manjak progesterona. ili nisam dobro razumela.
Ne shvatam ustvari zasto mi uz pregnil nije dala i progesteron. Zar te dve stvari iskljucuju jedna drugu?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>