RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Anoniman -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (11.1.2015 14:58:20)

Baffy lepo si to rekla, profesor u Visegradskoj mi je konstantno ispravljao način upotrebe leka koji mi je davala moj alekarka kod koje sam odrzavala trudnocu u DZ do 7 meseca ... bilo vrlo interesantno. Da bih nakon drugog krvarenja kada sam bila bliza Narodnom Frontu i otisla tamo lekarka koja me je primila preporucila treci nacin i kolicinu ... vise nisam znala koliko leka treba da pijem, da li ga stavljam vaginalno ili uzimam oralno i odlucila sam da pratim profesora... delovalo je kao najrazumnija i na srecu ispravna odluka ...




GustiSok -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (9.3.2015 20:36:53)

Drage moje trudnice , tako lepe i uplasene u trenutku dok pomahnitalo trazite po netu koji su uzroci vasih krvarenja , i do cega to dovodi .
i ja sam do skoro to radila , danas je konacno dosao dan da mogu malo da odahnem , usla sam u 13u nedelju jeste sve to jos malo , ali nadam se da je najgore proslo , beba je sjajna igra i prinosi palac kao da hoce da ga sisa . Mene su krvarenja pratila od samog pocetka i to svakakva , od roskastih , preko onih od sveze krvi , do braonkastih tragova , ali do ispadanja delova poseljice onako ugrusale krvi , i obilnog krvarenja ko ispod cesme . I vidite se je za sad dobro , moji uzroci krvarenja su bili hematomi , i pregradjena materica , i rekao mi je doktor da mogu jos koji put da prokrvarim zbog toga ali da ce to vremenom stati skroz i da nema razloga za brigu . terapija mi je bila sledeca paliteks na 8 sati da ne bi doslo do infekcija tokom krvarenja, utrogeston (onaj od 100 - on je bolji ego onaj od 200 , ne znam zasto ,tako su rekli strucnjaci )jednu ujutru , i 2 uvece , i progesteron na svaki 3 dan ,da i ako vam je stitna zleda preko 2 trebalo bi uvesti letrox50 , prve nedelje po pola svaki dan pola sata pre obroka , sledecih nedelja svaki dan po pola osim utorkom i petkom tada celu. Ja sam jos uzimala i dodatak gvozdja , kao i b kompleks za razvoj nervnog sisema kod bebe .... Ono sto je poenta svega je da zelim da vas malo utesim i rasteretim , eni je bilo jezivo , pogotovo kad cujem ono "pa to je mala trudnoca rizk od spontanog , sta bude bice "... mozda to i jeste tacno ali morate se boriti za sebe i za svoju bebebu i da verujete da ce sve biti dobro. Preterala sam . Pozdravljam vas puno drzite se [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]




MARE86 -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (19.3.2015 14:07:30)

Pozdav

prvi put se susrecem sa trudncom u prvom sam mjesecu i pocelo mi je blago krvarenje kap dvije... imam li razloga za brigu?
trmin kod ljekara imam tek iduce sedmice.. sta mi je ciniti?




suzi kju -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (19.3.2015 14:21:18)

Evoi mene prvi put na ovoj temi,ja sam trudna devet nedelja,nakon druge vantelesne,nosim blizance,pre dve nedelje mi je iscurilo nesto malo blago roze,uvedem mi je utroestan 3x 200 vaginalno,progesteron na lll dan,pre dva dana mi je ispao ugrusak krvi,odmah sam otsla na pregled,sve je bilo u redu sa bebama,kazu desava se normalno je u prvom tromesecju,mozda je krvni sud ili nesto tako...Mislim da ne treba prepustati slucaju sve,to e moje misljenje,jer nakon svega sto prodjemo ne bih se bas igrala sa krvarenjima u trudnoci.
Tako da Mare86 pzovi nekog lekara psavetuj se ili odi do neke bolnice,uvek imaju dezurnog,neko ce te vec primiti,da bi ti bla mirnija,ili da ti uvedu neku terapiju ako ne koristis nista




Modessty -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (19.3.2015 14:46:32)

I ja bi uvek savetovala da se obavezno odmah javi lekaru. Ne znači da je nešto strašno, ali moje lično iskustvo nije baš lepo. Tako da je bolje sprečiti nego lečiti!




suzi kju -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (19.3.2015 14:50:39)

Slazem se u potpunosti,ja kad sam otisla pre par dana kad mi je ispao ugrusak,doktorka me napala najstrasnije,sto sam dosta kad to nije nista,sta je ocekivala,odliv neki,bas me iznervirala,ja joj rekoh da nisam sigurno dosla nju da vidim i jer mi je dosadno kuci...Pregledala me je i rekla da je sve u redu.lpak sam morala da odem zbog sebe,da bi meni bilo lakse,a i da se nesto ne daj Boze ne iskomplikuje ...




Anoniman -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (19.3.2015 14:55:46)

mare i ja bih se javila, bude bezazleno, ali bolje na vreme da dobijes odgvrajucu terapiju, ako treba.




MARE86 -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (20.3.2015 6:54:45)

hvala :)




branaV -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (3.10.2015 8:38:28)

Boze sta sve zena prezivi, ne moze bez stresa nikako! U cetvrtak sam prokrvarila i to jako obilno cak su i komadi ispadali iz mene :-( :-( :-(, sve se odigralo u pet minuta. Odmah sam otisla u bolnicu i doktori kazu hitno u salu na kiretazu :-( , bez UZ bez pregleda!!!! Ja iako u haosu odbijam to jer hocu pregled UZ ! Kad su pogledali beba je vitalna sa srcanom radnjom!!!!!! Plakala sam kao kisa, odmah sam dobila progesterone i mirovanje u bolnici. Ali verujte pregledom su vadili koagulante bilo je strasno ,jos sam prestravljena [sm=smiley19.gif] ,krvarenje se sada malo pojavljuje ali kad idem do toaleta. Sta ce dalje biti ostaje mi samo da cekam [sm=smiley19.gif]




branki* -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (3.10.2015 10:00:53)

brano,nadajmo se najboljem!ja sam malo krvarila,ali bez ugrusaka,stabilizovalo se.ima zena ovde koje su bas obilno krvarile,pa su iznele trudnoce.uzimaj utrogestan,primaj progesteron injekcije i lezi obavezno,miruj strogo.drzim palceve!




branaV -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (3.10.2015 10:15:23)

Nadam se najboljem! Branki hvala ti draga, uh bas sam se uplasila [sm=smiley13.gif]




branki* -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (3.10.2015 10:19:55)

kako ne,mogu da zamislim kad si videla,secam se koji je meni to stres bio i briga[sm=smiley13.gif]
samo miruj obavezno!




choopa choops -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (3.10.2015 11:32:19)

brano, drži se [sm=smiley31.gif] Ja kad sam imala missed, nijee bilo krvi nego malo neke braonkaste, a curi sa mnom u sobi je krv bukvalno lila da nije mogla da stigne uloške da izmjenja. Na kraju je rodila divnu bebu. Držim fige da i tebi bude to bezazleno krvarenje! [sm=smiley31.gif]




branaV -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (3.10.2015 12:45:58)

Ako verujete ja sam se navikla na mala krvarenja jer sam i sa prvom bebom krvarila do 14-15 nedelje konstantno i sve se zavrsilo dobro ali sada je sok koliko je krvi izaslo iz mene i koliko svega necega sto lici na dzigericu [sm=smiley19.gif],hvala vam devojke, verujem u mog malog borca. Mada sam klonula jer stvarno zelim da uzivam u ovom stanju a ne da placem i kidam se [sm=smiley13.gif] Bice dobro!




BubaBubica -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (3.10.2015 12:50:12)

Brano možda je to bio neki hematom koji se sad očistio, to je dobro [sm=bravo.gif] šta kažu doktori, jel znaju odkud to krvarenje? Koja si nedelja?




mamin mish -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (3.10.2015 12:55:56)

Brano bas mi je zao sto prozivljavas tako est. Veruj mi znam kako ti je. Prosla sam kroz to i sad imam mog andjela.
Nerviraju me u nasem zdravstvusto ne urad pregled nego hoce odma na kiretazu kao da sve\aka zena moze da ostane u drugom stanjuu kad god hoce.
Nego ti primaj boec , pi lekice i miruj i bice sve super. Videces. Jedan veliki[sm=smiley31.gif]




branaV -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (3.10.2015 14:33:52)

Sada sam 7+2, ma ovde dr-i ne vide nista de..li,ali zakazala sam u ponedeljak UZ kod dr Ane Mitrovic kod Ivanovica pa cu videti sta kaze. Ovo ovde je haos koliko nemaju pojma.




dijana1* -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (3.10.2015 16:08:12)


IZVORNA PORUKA: BubaBubica

Brano možda je to bio neki hematom koji se sad očistio, to je dobro [sm=bravo.gif] šta kažu doktori, jel znaju odkud to krvarenje? Koja si nedelja?


Ovo sam i ja pomislila. Brano zelim ti da sve bude uredu. A sada samo terapija i mirovanje[sm=smiley1.gif]




Dove -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (11.6.2016 19:16:18)

I ja da se oglasim. Dosta sam vas špijunirala. [sm=hudicek1.gif] Nakon vanmaterične trudnoće, gde mi je na žalost odstranjen levi jajovod, ja danas uradih test... I mašala!!! Sad mi treba savet. PM sam imala 8.5. I beše mi sumnjivo kad prođe osmi Jun, a menstruacije nema. Odradim test, tu su obe... Jake... I javilo se krvarenje u tragu, braon boje. Iskreno, ne ide mi se lekaru još, ne vidi se na UZ. Sačekala bih bar do 20. A ovamo rizikujem ponovo sa vanmateričnom. Nemam bolove, samo blage grčeve. Na ulošci nema ničeg, samo kad se obrišem. Šta vi mislite... Je li vreme gestacijskom krvarenju prošlo? Da požurim kod dr, ili da spustim loptu i sačekam?




choopa choops -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (11.6.2016 19:38:43)

Ja bih otišla doktoru po savjet. [sm=smiley1.gif] Držim fige da je sve kako treba i da se bebica smjestila fino! [sm=bravo.gif]




branki* -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (11.6.2016 21:47:01)

Ja se nadam da je to prolazno krvarenje,ja sam imala slucno u obe trudnoce.ali,bih opet iska kod dr,mozda treba utrogestan ili injekcije progesterona i miruj!!!drzim palceve!!




suzi kju -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (11.6.2016 21:51:22)

Ma obavezno kod lekara, ništa ne čekaj!
Verovatno nije ništa strašno, al bolje odi...




zece -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (11.6.2016 21:51:58)

dove idi kod lekara ne cekaj




Maraj -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (11.6.2016 22:13:43)

Dove idi kod dr. Kad si vec imala vanmatericnu , a nisi radila hsg nakon toga , bolje otidji. Drzim fige i navijam jako za ovu bebicu [sm=bravo.gif]




Mala Elena -> RE: Krvarenje u ranoj trudnoći (11.6.2016 22:59:07)

Ja sam imala rozikasto krvarenje, samo kad se obrisem i dali su mi injekciju progesterona,vaginalete utrogestana i da mirujem. Idi doktoru...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>