RE: Buve ili nešto drugo? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


mila83 -> RE: Buve ili nešto drugo? (12.7.2015 14:35:30)

Kod mene sin bude sav izujedan..Pre neki dan iza uha ga ujeo komarac,toliko je nateklo da sam stavljala hladne obloge,posle 2 dana tek ostalo crvenilo.




vikiveki -> RE: Buve ili nešto drugo? (12.7.2015 16:41:07)

Mom mlađem sam primetila danas da mu izgleda ostaju neki ožiljci na mestu ujeda,ne znam da li je to moguće,do sada mu nije bilo tako,kao da ostaju male bobuljice




draguljche -> RE: Buve ili nešto drugo? (5.10.2015 0:30:34)

dobro je sto sam pronasla ovu temu, nadjoh utjehu u vama ljudi :) veceras sam sinu (2god) primjetila malu crnu bubicu u kosi koja brzo gmizE [sm=smiley13.gif]. onda sam primjetila ujed iza uha dva na vratu i jedan ispodd vrata. odmah na kupanje i usisavanje. a bili smo kod mm roditelja imajubpsa samojeda i igrai se sa njim. da li treba da uzmem neku kremu za to ili da cekam da prodje? namazala sam mu neku sto nam je dr dala za ujede pravi se u apoteci. hvalaaaa




Trcosava -> RE: Buve ili nešto drugo? (5.10.2015 7:48:00)

Draguljče jesi sigurna da je ujed buve?




Milagros -> RE: Buve ili nešto drugo? (6.10.2015 21:34:35)

ne vjerujem da je buva,one skaču ali nisam nikad vidjela da gmižu...mrzim buve,kako samo smaraju [sm=smiley29.gif][sm=smiley11.gif][sm=smiley11.gif]




wivern -> RE: Buve ili nešto drugo? (6.10.2015 21:50:28)

Kao sto rece Milagros buve skacu, i nekako su soicaste kao da im je zadnji trap izdignut i u spic.
Prati samo da se ne ospe tu oko tih ujeda, cisto zbog alergije.




draguljche -> RE: Buve ili nešto drugo? (8.10.2015 21:15:20)

POjma nemam. I ja sam isla kod dermatologa raznih jer sam sva izujdana rekli su mi svi da su ujedi i da dobro pretresem kucu. Sve, ali bas sve sam izbacila oprala, naprskala nekim insekticidima i i dalje traje. Ne znam moze li biti nesto u duseku. Bas nijedbu bubicu nisam nasla a svakog dana izadje po nova tacka na tijelu koja svrbi i crveni . Mazem didermal mast i pijem allegru ali ne pomaze




Dragce86 -> RE: Buve ili nešto drugo? (24.7.2017 19:20:01)

Moja blesava V je pre neki dan ugnjavila jadnu buvu u sacici :D Vidim da nesto stiska i stiska i otvorim joj dlan kad imam sta i videti - uslogirana buva...Uhvatim je i ubijem. Ali ona mi je bila show, da je osetila ujed i refleksno je stegla za gusu :)))




Duškić -> RE: Buve ili nešto drugo? (25.7.2017 8:40:46)

Jao, videla sam ovu temu sinoc i bas planiram da nadjem nesto da kupim da ponesem, da namackam secu. Idemo za petnaestak dana u selo. Kod mm a oni imaju "kerove za lov". I uvek nemaju buve, navodno, prskaju ih doduse ali bre to su zivotinje uvek ostane po neka. Ali me najvise nervira kad me ubedjuju i kazu sigurno je "pauk", a ono ujedi po celom telu.




MaraSima -> RE: Buve ili nešto drugo? (29.12.2017 16:10:34)

Zdravo mame, čitam Vaše komentare i vidim da su vas najviše mučile krevetne stenice. One znaju da budu baš strašne dok se ne otkriju. Nekome treba i do par mesci dok ne otkrije šta ga zapravo jede, i glavno problem jeste što se o njima ne zna mnogo, i što većina za njih nije ni čula. O njima više možete da saznate na sajtu . O tome šta su one, kako se , prenose, kako lečiti ujede, kako ih prepoznati uopšte. One mogu da budu jako opasne, naročito po malu decu jer njihovi ujedi izazivaju velike alergijske reakcije. Tako da pogledajte ovde sve o njima, i pomozite nekom drugom ukoliko ima problem.


Reklamiranje nije dozvoljeno.




MamaNecaVo -> RE: Buve ili nešto drugo? (29.12.2017 18:40:31)

Iako je vid reklame,znam,pozeljno je znati.
Mnogi mesaju stenice i buve,a razlika je ogromna.
Mada i jedno i drugo kada se ucauri po kuci,muke.




MaraSima -> RE: Buve ili nešto drugo? (10.1.2018 11:04:07)

NevenaAleksejmom
upravo, ne zna se sta je gora muka. Tako da je korisno prepoznati i brzo intervenisati. Ali srecom nije neresivo, samo treba biti uporan i strpljiv :)




Mirko Svirko -> RE: Buve ili nešto drugo? (3.8.2020 13:58:11)



[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/1862627-1696.jpg[/img]


Ja cu da poludim.. on samo cepa ranice od ceskanja.. i to kad pitam zastooooo, dobijem da kazem neverotavan odgovor. On:" da vidim da li i dalje ima u krvi u mom telu" 😥😣😡




mama Jo -> RE: Buve ili nešto drugo? (3.8.2020 14:25:22)

Jesu to ujedi od komaraca?
Da tako izgleda kada se cesu jako...




Mirko Svirko -> RE: Buve ili nešto drugo? (3.8.2020 14:33:11)

Na drugoj nozi je ok. Mazemo mi. Ali ova nogica je katastrofa. Razmisljala sam i aerius da mu ukljucim jedno vece.Namazala sam mu sada hipernocurak.




Sanjica26 RR -> RE: Buve ili nešto drugo? (3.8.2020 14:34:11)

Ukljuci aerius. A možes da mažes sinopen da ga manje svrbi 





Mirko Svirko -> RE: Buve ili nešto drugo? (3.8.2020 14:36:28)

Ukljucicu. 

Ne vredi. Mazem mu i cortinat. Povuce se. Ali on ceska.




flamingos -> RE: Buve ili nešto drugo? (3.8.2020 15:47:36)

Baš ima dosta.Probaj još nešto.Šta znam,ispisala si da mu sa svačim mažeš.Proćiće,nego češka,pa teže prolazi.❤





mama Jo -> RE: Buve ili nešto drugo? (3.8.2020 16:58:49)

Da, nema mira pa stalno ceska zato mu je to tako. Probaj da mu kazes da se suzdrzi.
Moja mladja isto stalno ceska, a starija iako ima ujede nijednom je nisam videla da se cese. Verovatno malo i od koze zavisi 😊




ivaMark -> RE: Buve ili nešto drugo? (3.8.2020 17:54:44)

Mirko, nece njemu pomoci sta god da mu das i mazes, dokle god on kopa, bice mu tako...najbolje da se suzdrzi nekako ili mu izlepi flastercice one male okrugle da mu bude zanimljivo...dok ne prodje.





Mirko Svirko -> RE: Buve ili nešto drugo? (3.8.2020 18:06:07)

Nasla sam zivotinjske flastere. Jer ove obicne je odlepio. Probacu i to





ivaMark -> RE: Buve ili nešto drugo? (3.8.2020 18:09:02)

E to, ili da crta po njima 😊





Mirko Svirko -> RE: Buve ili nešto drugo? (3.8.2020 18:10:51)

E da znas. Nisam se set_ila da crta.





mama Jo -> RE: Buve ili nešto drugo? (3.8.2020 18:11:48)


IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Nasla sam zivotinjske flastere. Jer ove obicne je odlepio. Probacu i to




[sm=smiley36.gif]
Jaoj pa hit ce sad biti kad se izlepite zivotinjicama 😊




Duškić -> RE: Buve ili nešto drugo? (3.8.2020 22:42:55)

Sinopen i presing nama to pomaze.
A stavljala sam i krrcno mleko ono od boginjica stk smo mazali.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>