RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


sasaaa -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (25.10.2013 10:47:32)

Nas veliki bata, 4 g., ide 10 dana u vrtic i vec smo stigli do zelenih slina, beba 8,5 meseci slinavi a od juce i kaslje. Ispiramo fizioloskim, podignut dusek,inhaliranje fizioloskim kuci radim, caj od belog sleza ne uspevamo da mu damo, na spric 5ml nekad na prevaru ali se izvestio pa ga pljuje, ne vodi mi se kod dr jer ce samo nesto pokupiti a ni dr nam nije neki. Stari dr otisao u penziju i zvala ga i kaze mi da starijem dam 3 dana gentukulin kapi u nos, a za bebu me iskulirao. nemamo T, dobro jedu, kuvam domace pilece supe, kljukam vocem decu, ne znam sta jos da radim, skroz lose spava uvece, kao zombi sam. Da li neko zna gde bih mogla na Vracsru da uradim briseve nosa deci? Jos neki savet - sve je dobrodoslo.




sasaaa -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (15.11.2013 11:00:42)

Mi smo u septembru zaglavili i resili antibiotikom, u novembru ponovo + dr dao i palmikort i berudual, evo opet slina i pocinje da kaslje. Ljudi moji ja ne znam sta vise da radim kako da sprecim? Inace danas smo napunili 9. meseci. Stariji mi nikad nije bio prehladjen dok nije krenuo u jaslice i Bogu hvala samo upale grla. Ovaj malac nadrlja i za njega i za brata [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] U septembru i oktobru razliciti su ga dr pregledali. Da li znate nekog provereno dobrog privatnog pedijatra gde da ga vodim? U Beogradu smo. Inace u dz i na Dedinju su nam u oktobru dali istog dana razlicitu dijagnozu [sm=zmeden.gif]




2002m -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (15.11.2013 14:40:49)

nama opet curi nosic,drugi put za mesec dana[sm=smiley19.gif] ona je vesela,lepo jede...samo nas nerviraju slinice.
I naravno oba puta je pokupila ok istog deteta koje je slinavo 24h vec dve godine[sm=smiley7.gif] i ima streptokoku u nosu.
Zvala sam pedijatra i sve mu objasnila,kaze da samo nastavim sa marisol kapima i nista vise a kliconosi da zabranim da ljubi Ivu jer je dovoljan i jedan poljubac da je zarazi.....uh poludecu.Ako za dve nedelje opet bude sxlinava vodim je na svoju ruku da uradimo bris nosa.




Snelle -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (15.11.2013 14:56:37)

2002 i mi se borimo sa streptokokom u nosu. Problem je što dok god se ne izleči dete će ti slinaviti iznova i iznova, a marisol nije dovoljan. Nama po antibiogramu piše da se lečimo hloromfenikolom ali to je borba protiv vetrenjača, jako sporo i teško se leči. Sa 100% spadosmo na 50% streptokoke, a detetu je nos do maksimuma iziritiran čišćenjem i izvlačenjem slinaca, čak mu je i kapilar pukao pa je u slincima bilo i krvi [sm=smiley13.gif]




2002m -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (15.11.2013 21:51:24)

mislim da cu je u ponedeljak voditi na bris i ako je pozitivna da krenemo da se lecimo.
Mada mi je ped. rekao da je mnoga deca imaju kao normalnu floru u nosu i da je u vecini slucaja ne treba leciti,meni je to malo bezveze...necu da dozvolim da se muci svake 2 do 3 nedelje




Snelle -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (16.11.2013 13:18:34)


IZVORNA PORUKA: 2002m


Mada mi je ped. rekao da je mnoga deca imaju kao normalnu floru u nosu i da je u vecini slucaja ne treba leciti,


Da, tako i ja izguglah, ali to se odnosi samo na decu kod kojih ne dovodi do ozbiljnijih problema. Mom detetu je ona izazvala bronhiolitis tako da moram da je lečim. A kad sam razgovarala sa ORL specijalistom ona mi reče da se leči svakako, a da se stafilokoka ne leči. Aj sad budi pametan [sm=zmeden.gif]




2002m -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (16.11.2013 13:27:12)

da,da...to sam zaboravila da dodam,da je rekao da treba leciti samo kad zadaje probleme....po meni su i sline problem.
kupila sam ster.stapic,zvala lab. i za ponedeljak dogovorila da nosim uzorak.....nas dve smo promasile temu[sm=smiley36.gif] necemo vise,ima tema o streptokokama pa mozemo za dalje tamo.
Opominjem samu sebe[sm=smiley36.gif]




Snelle -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (16.11.2013 19:27:02)

Zna li neko kako se koriste Targezin kapi? Sipaju se u nos ili se kapaju u inhalator u kombinaciji sa fiz. rastvorom?




soni -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (16.11.2013 19:39:45)

Od kada je krenula u obdanste stalno je bolesna...2 dana ozdravi pa opet balavi, temperatura....Sad je toliko zaribala, da su joj dali antibiotike a to je u Norveskoj krajnje, upala disajnih puteva.... Posle koliko imuni sistem kod beba malo ojaca??? Ima 16 meseci




madre -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (16.11.2013 19:42:11)

snele, kapaju se u nos. samo ne znam koliko[sm=zmeden.gif]
to su one umotane u folijicu, da se zastite od svetlosti, sa srebrom, je l?




Snelle -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (16.11.2013 19:50:17)

Nisu u foliji, u bočici su. Da sa srebrom. Piše mi na uputu ORL-a 2x3. Da li je to onda u obe nozdrve po 3 kapi 2x dnevno? [sm=zmeden.gif]




Olga75 -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (16.11.2013 19:52:52)

pa koliko ja znam targezin je homeopatski lek i daje se kao kapi za nos [sm=zmeden.gif]
Targezin deluje kao neorganski adstrigens i u tom smislu blag antiseptik.
Targesin se koristi i za zaustavljanje manjih krvavljenja i za smanjenje lucenja zeludacnog soka.
ako je to to
ali javice se verovatno vec neko ko je upuceniji




Moiraina -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (16.11.2013 20:15:32)


IZVORNA PORUKA: soni

Od kada je krenula u obdanste stalno je bolesna...2 dana ozdravi pa opet balavi, temperatura....Sad je toliko zaribala, da su joj dali antibiotike a to je u Norveskoj krajnje, upala disajnih puteva.... Posle koliko imuni sistem kod beba malo ojaca??? Ima 16 meseci


Moj je krenuo u jaslice sa 18 meseci. 6 meseci je bio skoro pa stalno bolestan. Sa oko 2 godine smo ga na mesec dana povukli iz vrtića (zbog boginja koje su se pojavile u vrtiću, ja sam tad bila trudna), i kada je posle toga krenuo, nije više skoro uopšte izostajao. Davala sam mu Immuno sirup, možda je i to malo pomoglo, ali verovatno sve zavisi od deteta, koliko mu treba da stekne imunitet.




madre -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (16.11.2013 21:14:05)


IZVORNA PORUKA: Snelle

Nisu u foliji, u bočici su. Da sa srebrom. Piše mi na uputu ORL-a 2x3. Da li je to onda u obe nozdrve po 3 kapi 2x dnevno? [sm=zmeden.gif]

znam, snele, da su u bocici, ali da li je bocica umotana u foliju?[sm=smiley36.gif] pretpostavljam da te tvoje nisu...
ja bih rekla da je u pitanju greska, da se misli na 3x2 kapi[sm=smiley1.gif]




Ivanka 75 -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (19.11.2013 13:32:12)

Iva jutros povratila slajm [sm=smiley13.gif]
Od petka joj curi nos, celu noc se okretala i gutala iz nosa...
I jos mi jutros kaze "mama boli me uvo".... dal je stvarno uvo ili nije, temp nema, moja mama kaze da se vise ne zali da je boli... uhhhh




Ivanka 75 -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (25.11.2013 13:23:34)

Da nastavim... Ivu sve prošlo do petka, a onda sinoć opet curka nos... ne znam šta je više, temp nema, lepo jede...




vikiveki -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (25.11.2013 13:29:21)

Meni je moj najmlađi sinoć kašljao pred spavanje i na spavanju ništa, a ni jutros kad je ustao ništa ,sada videću kako mu je bilo u vrtiću




madre -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (25.11.2013 15:00:01)

i mi vec dve nedelje kasljemo i slinimo. sinoc imali blagu temperaturu 37,8. pili smo prospan nedelju dana i kako nam nije pomogao dr je ukljucila fluimucil 200mg i phisiomer hypertonic, 5 dana.




lesica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (29.1.2014 9:56:21)

IZVORNA PORUKA: adulence

Evo da vam se malo javim,Ivka spava dusa me boli sto nw znam kako vise da joj ponognem,ali eto svako vece sebi kazem jos jedan dan manje ka ozdravljenju...kaslje kao magarence ja joj dajem prospan,caj sa medom i limunom i propiram nos sa fizioloskim,ne znam sta vise,luk pored krevwtica...

IZVORNA PORUKA: Torbica


Adulence, ako krklja u nosu duboko u korenu, inhalacije efedrinom bi pomogle, a ako nemas inhalator, probaj pre spavanja/kupanja da napravis paru u kupatilu od vruce vode da malo to dise, da joj otvori. Mislim, nemoguce je inhalirati je preko lonca,a onda bi bosiljak odradio. Navijamo da brzo prodje, a sto se vrtica tice, jako brzo se oni vrate u taj film, ne brini.
Pozdravljam vas

IZVORNA PORUKA: adulence

Dobro jutro....cini mi se da je Iva malo bolje spavala nocas,ali je i dalje puna sekreta i slajma,nadamo se najboljem i da se blizimo ozdravljenju,vise mi dosaadilo da vas mracim...hehehe...ljubimo vas sve puno....


IZVORNA PORUKA: Torbica

Cao mame!
Meni je Djole i dalje kuci, kasljuca jos, pogotovo ujutro kad treba krenuti u vrtic [sm=jezicek.gif] i evo ostavim ga ipak. Jer kad isperemo nosic, sekreta ima onako zelenkastog. Tako nam je uvek pred kraj i uvek samo prodje bez terapije posebne. Samo propiranje.
Adulence, ako je puna slajma, slobodno joj razmuti kesicu Fluimucila u 1 dcl prokuvane ohladjene vode, jednom dnevno. Sekret mora da se sklanja jer je to pogodno tle da se nesto nakalemi. OK je Prospan ali ja uvek dajem Bisolvon da se taj sekret razgradjuje. I nismo imali komplikacije dosad. Naravno, ti slusaj tvoju dr, ja samo napisah kako ja radim.

Pozdrav svima



IZVORNA PORUKA: adulence

Torbice hvala draga puno....i mama mi stalno prica da joj dajem bisolvon,e sad jedno pitanje malopre sam joj dala poslednju kasicicu prospana(nije ceo popila u ovoj turi:-))jel smem da joj kupim bisolvob ,jel tobisto sirup i da li i pored toga treba da joj dajem 1fluimucil dnevno?




IZVORNA PORUKA: Klarita

Torbice, za bisolvon se skroz slazem[sm=smiley1.gif] OK je prospan i fluimucil, ali recimo fluimucil bezobzira na ukus narandze, deca tesko prihvataju (barem moje i deca iz okruzenja). I, Adulence, mislim da atalno treba da joj cistis nosic, stalno, stalno, do iznemoglosti....




IZVORNA PORUKA: Torbica

IZVORNA PORUKA: adulence

Klarita hvala nadam se da ce torbica u pauzi od zmurki videti porukicu...
Jao klarita sa kojim dr,vodila sam je dva puta kod lekara,nije joj nista,nije joj nista ,a ona dete ne moze da dise nedelju ddana,nego nam je ovo prva obiljna prehlada,pa sam malo nespremna i ne znam,je li,sto je razumljivo,pa crpim pomoc od vas jer znam da ce te mi sigurno pomoci...

Moje dete ugasilo kompjuter! U pauzi od zmurke, hehe!
Elem, uvek kombinujem Fluimucil i Bisolvon, to ide zajedno, nemas brige.
Ovako, nasa pedijatar nam je rekla da dajem u kasicici po 10 kapi Bisolvona 3* dnevno da popije, rastvor za inhalaciju!!! Ja prvi put rekoh - kako da popije rastvor za inhalaciju?[sm=zmeden.gif] Kaze ona - do pre 20 godina tako se pilo i to vam je isto kao i sirup da dajete. Ok, poslusala sam je i stvarno odradi. Eto, nisam davala sirup nego ovako. Ako uzmes sirup, on se daje po 2.5ml 3* dnevno. (to je doza za decu od 2-6 god, ali posto je puna sekreta, slobodno, nece joj skoditi)
Znaci, svakako uvek ozbiljno shvati slajm, kao sto ga i shvatas, i neces pogresiti ni sa Bisolvonom ni sa Fluimucilom, pomoci ces joj da ga se otarasi. Pitaj sta god, tu sam. U pauzama od zmurki!.
Ako nece Fluimucil, pomesaj joj sa nekim sokicem koji voli. Moji piju sam Fluimucil rado, u cugu, svo troje.

I nervira me taj princip da dr to odradi ofrlje, ne moze niko da me ubedi, ni strucno ni kao mamu da se pusta dete da se samo bori sa sekretom! [sm=smiley35.gif] Naravno, pritom u toj borbi plus opali imunitet, desi se da izvuce deblji kraj...
Sanjice, no comment.... Menjaj dr..





Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (29.1.2014 10:31:23)

Ispisala sam podugacak post i session has timed out[sm=hudicek1.gif]

Elem, torbice negde procitah tvoj sjajan recept za inhalaciju sa efedrinskim kapima, pa aj ako te ne mrzi, ponovi ga ovde[sm=smiley1.gif]
Adulence, ja ne bih mesala fluimucil sa bisolvonom, i ne bih davala nikako bisolvon u dozi od 3x2,5ml. Mozda, 3x1,5ml, jer je Iva tek 13-14 meseci. Takodje bih kao luda cistila nos.
pre jedno mesec dana, listajuci kanale, slucajno vidim neku emisiju o prehladama dece i beba i govori neki istaknuti pedijatar kako je najveca greska sto se deci ubrizgava u nosic velika kolicina fizioloskog rastvora koji samo podstice sluznicu da luci jos vise sekreta[sm=zmeden.gif] Ali ne rece sta onda[sm=smiley13.gif] Mm i ja smo ostali totalno zbunjeni[sm=zmeden.gif]




adulence -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (29.1.2014 11:19:33)

Evo me iz apoteke nije bilo bisolvon kapi pa uzeh sirup,klarita pa sto ne 3x2.5 za deco od dve godine je 3x5ml?




Torbica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (29.1.2014 11:31:33)

Kad je dete/beba prepuno sekreta/slajma, nece skoditi ta doza. No, da ne raspravljamo, svakako joj daj.
Kombinacija bisolvona i fluimucila, da, po preporuci pedijatra, jer su to dve razlicite aktivne supstance, Fluimucil koji je acetil cistein zajedno sa bisolvonom deluju sinergisticki (udruzeno) u borbi protiv slajma. Bisolvon tri puta, a Fluimucil jednom, hocu da kazem, nisam ja to iskombinovala na svoju ruku nego po preporuci pedijatra.
Klarita, nas pedijatar savetuje 1.5ml fizioloskog i 3-5 kapi efedrina od 0.5% (ja uvek stavljam 5 jer je to rastvor) na 8h. Stvarno je odlican recept u borbi sa zapusenim nosicem.
Evo, najiskrenije, ovim nacinom se 95% infekcija gornjih partija respiratornog trakta zavrsi. Plus propiranje nosica par puta dnevno. Takodje nasa dr smatra da se kapi ne ukapavaju u nos direktno, samo ovako u inhalaciji, i ja je slusam.
Opet ponavljam, svaki sekret mora ali mora da se sklanja. Pozdrav




Torbica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (29.1.2014 11:34:18)


IZVORNA PORUKA: adulence

Evo me iz apoteke nije bilo bisolvon kapi pa uzeh sirup,klarita pa sto ne 3x2.5 za deco od dve godine je 3x5ml?

Ja bih dala, nece joj nista skoditi 3*2.5ml bar prva dva dana dok se malo stabilizuje. Nema veze sto je 13-14 meseci.
Zasto pise od dve godine? Zato sto na mladjoj deci nisu radjena ispitivanja. Da jesu, doza bi bila verovatno ista. Nego su ta ispitivanja na mladjoj deci teza za sprovesti pa je proizvodjac duzan da stavi od dve godine.




Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (29.1.2014 11:35:55)

Proverila sam na sajtu Agencije za lekove i medicinska sredstva, u uputstvu stoji za decu od dve do sest godina 3x2,5ml[sm=zmeden.gif] A, sirup koji ja imam je iz grcke pa ne mogu da protumacim...Je l'' pise 4mg/5ml? Ako da, onda je sigurno 3x2,5ml. K je u grckoj predproslog leta zakacila gadan kasalj, pa je slusalo 10ak lekara, svi propisali sirup, ali onda je imala 19meseci i ne mogu da se set_im da li bese doza 1,25ml ili 1,5ml pa da me ubijes. Tada nije bilo sirupa kod nas, pa sam ja proslog leta kupila kad smo bili na moru, za ne daj Boze i za ovde, iako se u medjuvremenu pojavio na nasem trzistu. Prezadovoljna sam i od onda ne koritim ni prospan, ni flavamed,nikad joj nisu ni pomagali, mozda tek malo ublaze. fluimucil vec svakako povracala. Ona je specificna...npr pije lekove bez problema, ali sokove vrlo reeeeeeetko, ne znam da li je sve ukupno od rodjenja popila 3 litra, ali "ljusti" vodu. Gadljiva je na ukuse, a eto ne odbija lekove[sm=zmeden.gif]

Torbice, kucala sam, kad si objavila, hvala puno[sm=smiley31.gif]
Ne znam za doze, nisam sigurna, slazem se za objasnjenje zasto nema doza za mladje, ali ne i sa doziranjem onda. Ja sam tako dozirala svom detetu, i tako bih i sada da je mladja. I, da, ja ne bih nikako mesala F i B bezobzira na sinergizam, opet ponavljam , zbog starosti deteta.




adulence -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (29.1.2014 11:41:05)

klarita ja sam mozda neiskussna ali umem da citam hehehe...da taj 4mg/5ml,evo prepisujem sa kutije
Deca starosti od 2 do 6 god
3 puta dnevno po 5 ml...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>