RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (7.2.2016 16:59:21)

Maraj ne preporucuje she bebama sirup. Jedino sto mozes da mu dajes je caj od belog sleza. A to sto povrati moze da znaci da my se razredio sekret.
Ako ti se cini da nije bolje otidite kod Dr.




Maraj -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (7.2.2016 17:54:38)

Hvala Sanjice....da , izgleda da povrati sekret koji mu se nalupi tokom noci. I juce i danas kad je ustao posle nekog vremena je povratio.
Odbija da jede ad mleko. Da sisa hoce. Tako da je i hranu smanjio




Sanjica26 RR -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (7.2.2016 18:03:44)

Odlicno ako hoce da sisa. Taman CE da stvori vise mleka I ustedeces na AD mleku.[sm=smiley1.gif] Salu na stranu prija mu tvoje mleko i tvoja blizina kad je bolestan. SECAM se da sam Sofiju non stop stavljala da sisa i da joj je prijalo. Ali je i povracala jer joj je snetao slajm.




Sanjalicaaa -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (4.8.2016 10:48:32)

Nesto razmisljam, kada odvesti dete lekaru?
Imam komsinicu koja malu odmah cim dobije T odvede lekaru i cudi se kako ja svoju decu ne vodim, tj. odvedem posle par dana ako ne prodje samo. Evo sad smo prehladjeni, G ima T koja nije tako strasna, malo mu curi nos. Ne znam sto bih ga vodila... Ili mozda treba da ga vodim?




branki* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (4.8.2016 13:20:03)

Ja ne idem na prvu loptu,nego bas ako ne prolazi ni posle tri dana,a simptomi ne jenjavaju.sad mi je boka bila slinava,kasljala i pod temp.dam napamet eferalgan,vadim slinezispiram fizioloskim,to znam sve sama.da nije proslo ni za par dana ili da je temo bas visoka i ne pada od leka vodila bih je.sad je vec prolazi.




Khaleesi -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (4.8.2016 13:27:38)

I ja isto Branki.. Posle dva tri dana temp ako ne mogu da je spustio odemo...[sm=smiley1.gif]




Sanjalicaaa -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (4.8.2016 13:58:12)

Pa tako i ja radim. Jedino ako dosta kaslje, onda ne cekam odem sutradan. Mada i za kasalj sam pocela sama da mu dajem. Meni je to normalno. Jer sve se ponavlja, cistite nos, obarajte T, stavljajte gentikulin, i uzmite neki sirup za kasalj.




Khaleesi -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (8.8.2016 21:26:03)

P da , nista novo ne kazu[sm=smiley36.gif]




Mala Elena -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (20.12.2016 8:22:49)

Beba se otkrivala celu noc i evo je sada zapusen joj nos, ionako joj curi od kako su zubi krenuli...[sm=smiley13.gif][sm=hudicek1.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (20.12.2016 8:37:09)

Jao boze naj teze mi pada kad im je nos zapusen, ni da spavaju lepo ni da ruckaju.




Anck Su Nmaun -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (9.4.2017 14:46:07)

V od jutrs bas curi nosic a i poceo je da kasljuca. Ali zato kad spava lepo dise..o boze sve naopako! Do juce je jedva disao ali mu je bio suv nosic.




Duškić -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (9.4.2017 15:02:31)

Moj beban vec dva, tri dana ujutru izbacuje tako guste i zrele slinice da se pitam odakle to i zbog cega sad..A posle nista..




degu -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (9.4.2017 16:22:57)

Mi smo komplet svi sad bili bolesni, Bogdan je imao jedan dan samo T, nikakve vise simptome nema, nadam se da i nece imati. Teodoru je bolelo grlo, pa se zapusila sva i kaslje i temperatura. Mene je sinoc uhvatila temperatura, a grlome je uzasno bolelo ceo dan. Ako je i nju tako, uf, dusa draga. Samo da bebac nema simptome, mi istali cemo se vec nekako izboriti




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (11.12.2017 19:08:10)

Devojke, posle 3 nedelje vucenja slina, kaslja, jedne ture na pocetku datog sinacilina, na svoju ruku izvadim rezultate D. Poviseni le 19, granulociti 70 iili 75 posto poviseni, kao i crp 11 - normalno 6. Bez T. Nakacena bakterija? Bris bio cist pre 7 dana. Kivna sam na doktore.




Sanjica26 RR -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (11.12.2017 23:39:51)

Rosita, ja sve na svoju ruku radim analize. I onda sa tim rezultatima odem kod dr




Dora89 -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (7.3.2018 10:59:02)

Problem je što za viruse ne postoji terapija, osim za herpes, a na virus se skoro obavezno nakači bakterija, a za njih se daju antibiotici. A da krenete odmah sa antibioticima, dok još nema bakterije, nije zgodno. Najbolje da sačekate 4-5 dana od razboljevanja, pa ako se stanje ne popravlja, ili se još pogoršava, onda da dodate antibiotik.




dunja RR -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (4.12.2018 23:22:49)

Ovde sam iščitala neki dan da su mame stavljale crni luk iseckan na 6 delova iznad uzglavlja deteta prilikom spavanja, krenula sam od juče da primenjujem, i mogu reći da izgleda deluje. Sinoć je malo kašljao, pa prestao, a ove noći za sada nema kašljanja.




Mariya -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (4.12.2018 23:36:37)

Čula sam i ja za to ali mislim da ne bih mogla da spavam uz miris luka u sobi[sm=smiley36.gif] Ja ih radije mažem Fitobalmom, pomaže i predivno miriše!




dunja RR -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (4.12.2018 23:38:07)

Ja i Fitobalm (oduvek) i luk (od sada), a ne spavam u toj sobi [sm=smiley36.gif]




Olga75 -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (5.12.2018 12:54:48)

Mučena M već skoro mesec dana muku muči sa sekretom iz nosa i nakašljavanjem. Znači pre mesec dana je imala regularno temperaturu, kijala, kašljala i bila na bolovanju. I još ima šta da izduva- ma celu maramicu napuni. Pošizela sam već, ne želim da to traje do kraja zime.
Fuj za viruse




dunja RR -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (5.12.2018 13:00:09)

Mi jutros ništa, sve ok, i noćas nije kašljao, crni luke rules [sm=smiley36.gif]




Olga75 -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (5.12.2018 13:04:16)

Ja godinama ko baba savetujem da se lukac nasecka i stavi, ne može da škodi. Jeste sve smrdi na gulaš al se spava




Maraj -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (5.12.2018 17:31:23)

Jao ja sam pre mozda mesec dana isprobala to sa c.lukom. mm spava sa L. Toliko mu je mirisao luk da je tokom noci presao u dnevnu [sm=smiley36.gif]
I stvarno bas mnogo mirise...ja u toku noci isla da proverim , kako je L, kad sam usla u sobu, kad se ne onesvestih. Bas jako mirise.




marketing RR -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (5.12.2018 17:53:38)

Baš tako [sm=smiley36.gif]
IZVORNA PORUKA: Olga75
Jeste sve smrdi na gulaš al se spava





Sanjica26 RR -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (5.12.2018 18:11:25)

Ja nikad nisam stavljala crni luk iznad glave dece, a mogla bih probati.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>