Kritike na obdaniste (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


dacakg -> Kritike na obdaniste (17.6.2014 9:07:19)

Iznervirana sam na kragujevacko obdaniste jer uopste ne vode racuna o deci kako treba.
Stalno menjaju vaspitacice i dete koje se tesko adaptira mnogo lose podnosi te promene.Taman se navikne na jednu a oni je promene i dovedu drugu,pa dete posle nece da ide jer je neka druga vasptacica,a ne "ona njegova".A malopre kada sam odvela dete ,u sobi gde ih primaju nema nikoga,...pored stoji majka sa detetom koje je rukama grli oko vrata i vristi da je ne ostavlja na drugo mesto,i onda se moje dete rastuzi i pocinje da place.Ukapiralo je da ga ne ostavljamo u onoj sobi kao i obicno nego na drugo mesto i kod druge vaspitacice i pocinje da place.I svakakvi pokusaji da se objasni da je sve to normalno dete nece da prihvati.Pa jos kad gleda devojcicu koja vristi i nece da se odvojii od mame ,jos gore je.I onda pola sata objasnjavanja detetu o cemu se radi dok ono sve vreme place i trese se razmisljajuci kod koga ga ostavljam i zasto je danas drugo mesto i druga vaspitacica.Kada smo otisli do druge sobe gde danas prihvataju tu grupu,tamo jos par dece placu,vriste i stezu roditelje kako se ne bi odvojili od njih.I kapiram tu decu.Nije ima lako da odlaze u nepoznato sa nepoznatima.Trauma za dete.
Kapiram i da ce mi neki reci IDI U PRIVATNO OBDANISTE PA PLATI......ali je problem u tome da se i ovde placa,i nista se dzabe ne dobija,tako da je glupo pricati o tome.I uopste da li se placa ili ne,treba malo vise razmisljati o toj deci i o njihovim osecanjima.Vodeci kadar u toj ustanovi treba razmisljati da se deca ne traumiraju vec da budu lepo raspolozena i da jedva cekaju da odu u obdaniste,a ne da se plase da li ce ih cuvati neko koga poznaju ili neka nepoznata osoba.
Pitam se da li postoji neka ustanova gde se mogu zaliti na obdaniste.
Unapred hvala svima na razumevanju.




Ana RR -> RE: Kritike na obdaniste (17.6.2014 9:13:07)

Dacakg, razumem te jer je i moje dete jako dugo plakalo i odbijalo vrtić, pogotovo kada vidi da su u drugoj sobi (naš vrtić je jako mali i ima samo dve grupe, jaslenu i stariju vrtićku, pa se često ujutru okupljaju u starijoj grupi i kada svi dođu razdvoje se). Evo jutros je nekako nevoljno ušao iako se već sasvim lepo privikao na vrtić, čak traži da ide.

Prebaciću tvoj post u temu Kakav je vrtić u koji ide vaše dete pa tu možemo nastaviti priču.




Stranica: [1]