RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


doktorkakristal -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (2.10.2014 16:01:54)

KLARI razumem samo diskutujemo,pa po meni to ad mleko je da se pije jeste da se moze i praviti sa njim al eto meni se ne svidja [sm=smiley36.gif],a ako se daje vec jogurt pavlaka kiselo mleko onda zasto ne koristiti i kravlje,e sad upravu si da ne treba mesati npr moje dete uvece jede Milupu zutu koja se pravi sa vodom jer posle pije ad pa da joj ne bi smetalo,a ujutru joj dajem poparu palentu i zitarice sa kravljim,ako me razumes,a brokoli fuj ne mogu da ga smislim [sm=smiley36.gif]
OLGA ne brini ne idemo u of samo pricamo o pravljenju zitarica




mali_mis -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (2.10.2014 16:14:43)

Brokoli nije odvratnog ukusa i mirisa. Njam njam
A. je pio AD bebelac, koji smrdi za medalju, ukus jos gori. Kad smo poceli sa kasicama tipa zitarice, kupovala sam mu bezmlecne i mesala ih sa kravljim. U blendani krompir je isto islo k. mleko, kao i sa ostalim povrcem. Jabuke, kruske smo kuvali, pa onda izmiksamo, i dodamo tu vodu u kojoj su kuvane da ne bude previse gusto. Bananu naravno sirovu.
I prvo sam mu uvodila pirincane pahuljice, pa posle krompir, sargarepu, tikvice (one su mu malo mucile stomak, pa smo ih odlozili za kasnije), jabuka, banana, kruska, sve testirali po 3 dana.






Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (2.10.2014 16:15:32)

Kupila sam alnatura 4+ mjesavina pirinica kukuruza ...Juce sam mu dala cistu palentu kao kasicu sa ad al reko mozda mu je prejako....Mijenjam stiker prvom prilikom




Klarita -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (2.10.2014 16:21:52)

Cece, kad dajes prvi put, obicno se pocinje cistim pirincanim, pa onda kombinacija kukuruz pirinac[sm=smiley1.gif] Nemoj da se smoris sad [sm=smiley31.gif] samo pisem kako je po pravilu, ja sama odstupam od pravila. Pijete AD ili ne?

Doco, ne razumem[sm=zmeden.gif] Dajes zitarice uvece sa vodom (milupa) a, onda mleko koje? Milupa u sebi vec ima mleka, pise na kutiji.A, razlika izmedju pavlake, jogurta i kiselog mleka I mleka je velika, pa zato ide prvo sve to, pa tek onda mleko kravlje. Malo sam ja to vise prucavla sa K pa sad pucam od informacija[sm=smiley36.gif] salim se, naravno.




milicicak -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (2.10.2014 17:14:39)

Mini buba nije htela kukuruzno pirincane pahuljice. Ja sam doduse morala da kupujem one bez mleka. Ali svakako nije htela da ih jede ni sa vocnom kasicom ni sa Alernovom (ad mlekom). Al zato je palentu obozavala. Ja sam kuvala palentu (1 kasika palenye na 20ml vode) pa to posle miksala u Baby buletu sa ad mlekom to nam je jako dugo bila omiljena vecera.




doktorkakristal -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (2.10.2014 22:15:39)

KLARI milupa koja vec ima ad mleko u sebi i pred spavanje opet ad ,idi zeno zbuni me sad nacisto [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (3.10.2014 7:36:42)

Klarita mi se dojimo i dohranjujemo sa AD.. dana smo na rizi,pa sam mu htjela uvesti i palentu.Rizu sam pravila sama pa sam mislila i palenticu sa zdrave hrane pomijesanom sa AD...Mozda sam malo uranila ? Juce sam mu dala mjesavinu zitarica riza,kukuruz,proso i heljda...Koliko god mu dam on hoce jos [sm=zmeden.gif]
Ma jos dan dva pa prelazim na krompir..




Misha i Ljisha -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (3.10.2014 8:24:37)

Cece i nije ti bebaća prdela od te silne kombinacije zitarica?




Sanjica26 RR -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (3.10.2014 8:59:36)

Cece ali ako nisi uvodila ostale zitarice pojedinacno ne bi trebalo tako da dajes bebi. Moje misljenje je da nema potrebe za tolikom kombinacijom ziarica.




Misha i Ljisha -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (3.10.2014 9:03:36)

o da ovo se slazem sa Sanjicom a i sad videh da ste bas mali i tek poceli. Moja nije probala sve te zitarice ni sa 7 meseci a kamoli sa 4.




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (3.10.2014 9:49:57)

Pojma nemam.Pise na kutiju 4 +




Jole84 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (3.10.2014 10:02:00)

MiLJ hvala na objašnjenju, tako nešto mi je trebalo [sm=smiley36.gif] [sm=smiley31.gif] Znači da ne brinem za krompir.
Juče smo ga jeli drugi dan i ručkala je za razliku od prvog kad je sve pljuckala. Još danas pa sutra šargarepica.
Cecika i ja mislim da je prerano za toliko žitarica, naročitošto su pomešane, jer ne daj bože da proreaguje na neku ne bi znala šta mu smeta, zato se i daje po jedna namirnica za probu.
Pravim ti tiker kasnije, i Lepteriji takođe, ništa bez vaše prije [sm=smiley16.gif]




mirkam -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (3.10.2014 12:51:18)

Vec smo pricali o tim 4+ i sl. oznakama na zitaricama i kasicama. I Nestle ima pahuljice sa medom na kojima pise 8+ , a med je alergen i ne prije 12 mjeseci , jel tako? Pa Hipp prva brokula za bebe 4+ sto mi takodje niije jasno, i ne mogu sad da se sjetima al sam gledala bas puno tih, po meni nelogicnih namirnica za odredjeni uzrast bebe. Ja sam nekako vise gledala sastav a ne uzrast, jer sam se ranije dosta informisala sta bi odprilike moglo u kom periodu.
Cece, sto rekose zenice, bolje jednu po jednu vrstu zitarica, pa kad sve proba mozes davati kombinaciju. Imas heljdu posebno "cistu" od Hipp-a, bez glutena naravno.




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (3.10.2014 14:20:56)

Jole prijo moja pogledaj tiker hahhha.
Sada sam mu dala hipp rizine i kukurzine pahuljice.Rizu jede vec 7 dana a i palentu je jeo jedan da.Tako da sam sada svela na rizu i pahul.Jos dva dana i onda ubacujem krompir.




Jole84 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (4.10.2014 18:46:08)

E svaka čast uspela si tiker sama [sm=bravo.gif]
Kako ide ručkanje? Bobo kod vas? Klarita? [sm=smiley31.gif]
mi smo danas probale šargarepicu i baš nam se dopalo [sm=9nebesa.gif] Šta mi preporučujete sledeće, tikvicu?




milicicak -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (4.10.2014 18:54:43)

Jole, moze tikvica. Ili bundeva ako ih ima na pijaci, ona ti je zgodna moze i u slatku i u slanu kasicu :)
Sad procitah za med. Svez med se ne daje deci mladjoj od godinu dana iz predostroznosti zato sto moze da sadrzi bakteriju Clostridium koja je jako opasna za malu decu. Industrijski preradjeni med (u zitaricama i plazmi) je sasvim bezbedan.




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (4.10.2014 18:55:58)

Vidi nje ti mislis da sam ja.Ali nisam vec tvoj zetkoooo[sm=bravo.gif]
Sto mu sve ponudim pojede.Na repertoaru nam je krompir od sutra.A ti mozes tikvicu ubaciti[sm=smiley1.gif]




doktorkakristal -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (4.10.2014 20:12:16)

JOLE mozes tikvicu ona je bas super i odlicna im je za stolicu




Misha i Ljisha -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (4.10.2014 21:30:46)


IZVORNA PORUKA: Jole84

E svaka čast uspela si tiker sama [sm=bravo.gif]
Kako ide ručkanje? Bobo kod vas? Klarita? [sm=smiley31.gif]
mi smo danas probale šargarepicu i baš nam se dopalo [sm=9nebesa.gif] Šta mi preporučujete sledeće, tikvicu?

super za sargarepu, obrati paznju na stolicu jer sargarepa daje volumen stolici pa kod neke dece zna da stvori zatvor (kao npr kod moje D). Tikvica je stvarno super resenje, ima je jos uvek, i bundeva naravno. Mozes i neko voce da joj uvedes dok je jos sezona ovog naseg domaceg voca posle neces moci da nabavis




Jole84 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (4.10.2014 21:41:57)

MiLj fino je kakila danas, ali hvala ti baš ću da obratim pažnju, meni se od krompira malo namučila.
Kako da napravim tikvicu, samo je obarim i izblendam? Imam i neku kašicu "muskatna tikva", jel mogu to, ne poznajem baš najbolje vrste tikvica?




branki* -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (4.10.2014 21:44:49)

moze muskatna tikva,super je ukus.




doktorkakristal -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (4.10.2014 21:45:51)

JOLE moze muskatna ja sam nju dala prvo,imala tu teglicu [sm=smiley36.gif],ovu obicnu obaris i izblendas stavi sa necim vodenasta je mislim da bi valjalo da je pomesas sa krompirom na primer




Misha i Ljisha -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (4.10.2014 21:46:27)

mozes muskatnu tikvicu da joj das ona je slatka[sm=smiley36.gif]. A tikvicu belu ili zelenu svejedno koju god nadjes skuvas (brzo se skuva) i das joj kao sto si i krompir.Ja sam svaku namirnicu zasebno ali je moja drugarica npr uvel pirinac i krompir pa kad je uvodila nesto novo ona je dodavala malo u te namirnice. Npr skuva krompir i doda malo tikvice pa narednu put poveca kolicinu tikvice i tako. Kazem ti ja sam sve posebno ali i ovo ti je opcija. Tikvica je vodenasta (ta bela tikvica) i nju mozes da das npr cak i sa palentom




Jole84 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (4.10.2014 21:49:17)

Ja sam za sad sve posebno davala. Superiška znači muskatna tikva nam je sledeća [sm=bravo.gif] . Mogu posle toga brokoli? Taman do savetovališta imam još nedelju dana, valjda će i neko od dr da me posavetuje a ne samo moje ženice sa rr [sm=jezicek.gif]




mali_mis -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (5.10.2014 6:55:16)

Jole ja sam davala brokoli posle tih prvih (krompir, sargarepa, tikvice, bundeva), i mesala sam ga sa kuvanim krompirom. Mi nismo imali problema sa stomakom. Jer brokoli je malo jaci za stomak, izaziva ludacke gasove [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>