RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


Klarita -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (29.9.2014 8:53:27)

Moj kokolan slabije jede vec dva dana, ovo je treci dan[sm=smiley13.gif]
Jutros se probudio u 7h (sto je retkost inace) i popio samo 100ml mleka, eno ga uspavao se oko 8i15, sto ne pamtim se da se nekad desilo[sm=smiley13.gif] Verovatno je umoran. Ne zelim da razmisljam da mu nesto fali[sm=smiley13.gif]

I mnogo volim ove smajlice. Mnogo.

Bobo, da, supene kasike, vec si dobila odgovor, ali eto, ne mogu da se pravim da nisam procitala pitanje[sm=smiley1.gif]




Jole84 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (29.9.2014 9:49:25)

Bobo i kukuruzne su slatkaste, vidim da joj se sviđaju, jel ste ih probali? Kojim redosledom ćeš da daješ? [sm=bravo.gif]
Klarita jel nije zubić? [sm=smiley13.gif] znam da se moja drugarica tako žalila da joj beba ne jede kad mu je izbijao zub..




serpica -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (29.9.2014 10:11:33)

istina,kad krenu zubici bebci slabije ili uopste ne jedu..




Mala Elena -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (29.9.2014 10:19:32)

Meni ona jede kasice kao i pre oko 1/4 ili 1/3 manje teglice tj 4-6 supenih kasika .
Ali nece da siki do kraja, malo cugne i ostavi. Ja odmah lupam glavu sta sam jela, da li joj nesto ne odgovara...




Klarita -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (29.9.2014 10:19:39)

Verovatno jeste, vec sam se zalila da dosta balavi, trpa sve u usta itd Bice bolje...
probudio se u 9h, kenjkao je, pa sam mislila mozda je gladan, napravila mleko ali nije hteo. ja smutih zitarice sa tim mlekom, i pojeo je skoro sve[sm=zmeden.gif] Bozeeeeeee, kako li ce danas da rucka i kojim redom i sta, neam pojma, ali mislim da mi i ovo dete nije ljubitelj mleka[sm=smiley36.gif]





boba24 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (30.9.2014 7:57:33)

Jole,nismo jos probali kukuruzne. Sutra mu dajem sargarepicu,pa kad zavrsimo sa njom videcu sta dalje. Nisam isla u savetovaliste od avgusta,a htela sam sa ped da vidim jesmo dobro startovali,ili ne.




Klarita -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (30.9.2014 10:36:10)

bobo, promeni ticker, mnogo si nam dugo trudna [sm=smiley36.gif]

Ja negde definitivno gresim. Koliko bi trebalo mleka da popije beba starosti 6 meseci[sm=zmeden.gif]
sinoc je opet odbijao mleko, promenila sam mu cuclu, jer koristimo Nuk siroki sisac i sad mu stavih onu od 6m sto ide. Bolje je pio, ali ne kako je znao...faza, zub, negde gresim[sm=zmeden.gif] nemam pojma. Imamo jos jednu kesu iz duple kutije Nan-a pa prelazimo na Nan2




doktorkakristal -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (30.9.2014 10:53:01)

KLARI vec ti pisah,mozda da je faza,nema pravila svako dete pije razlicito ne opterecuj se mililitrima,nek pije koliko hoce ,bitno je da i osatlo rucka,mozda samo nije ljubitelj mleka




Mala Elena -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (30.9.2014 11:05:19)

Ija mislim da mu je to samo faza. U svakom slucaju napisala sam ti u savetima koliko je u ml potrebno ali ne opterecuj se previse. Napisala sam ti meru po nekoj tabeli iz skolice .




Jole84 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (30.9.2014 17:48:17)

Klarita ko što kažu žene, garant je faza, zbog zubića, jadničko..A možda mu ne odgovara mleko? Ti si beše od starta na Nanu? A kašice kako ručka?
Bobo javi kako je prošla šargarepica [sm=bravo.gif]
Mi smo danas treći dan na kukuruznim i ona je počela sama da otvara usta i da se raduje kašičici [sm=jezicek.gif][sm=sloncek.gif] Tako da smo pojeli 4 kašičica, mogla je još ali nisam htela da forsiram.
Sutra nam je na redu krompir. Imam neke sa pijace, pa sam mislila da joj sama ispasiram/izblendam, ali nisam siguran da su neprskani, znate već da svi kažu da nisu prskani ali ko zna...mada mi neko reče da se krompir i ne prska, ali odakle znam..Ili da idem da vučem neku brkatu babu za rukav da mi potvrdi savršenost svog krompira, šta ja znam [sm=smiley29.gif][sm=smiley23.gif]




Jole84 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (1.10.2014 13:00:10)

Samo da javim da je naša krompir-kašica prošla neslavno [sm=smiley36.gif] Uopšte joj se ne sviđa, to je otprilike ovako izgledalo [sm=smiley11.gif]




Sanchy -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (1.10.2014 14:40:18)

IZVORNA PORUKA: Jole84

Samo da javim da je naša krompir-kašica prošla neslavno [sm=smiley36.gif] Uopšte joj se ne sviđa, to je otprilike ovako izgledalo [sm=smiley11.gif]

Bolje prvo sargarepu uvesti,pa onda krompir,ako nece sam krompir stavis malo sargarepice ili dodaj malo mleka..




mali_mis -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (1.10.2014 14:41:38)


IZVORNA PORUKA: Jole84

Samo da javim da je naša krompir-kašica prošla neslavno [sm=smiley36.gif] Uopšte joj se ne sviđa, to je otprilike ovako izgledalo [sm=smiley11.gif]


Tako izgleda kod svih u pocetku. Nov ukus, dok se malo ne navikne.




Klarita -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (1.10.2014 14:44:39)

I N se i dalje mrsti na krompir[sm=smiley36.gif] sta god ubacila a, K se oduvek mrstila i dan danas se mrsti i ne jede ga cist, cak ni pomfrit. Samo u jelu tipa musaka, djuvec, paprikas...tako.

jole, mi presli jutros na nan2. Danas je bolje, ali opet ne sjajno. Booooze, na kutiji pise da beba uzrasta 6m treba da 5 puta pije mleko[sm=smiley29.gif]
Ja dok udjem neki dan u stos, pa prelazimo na 3 flasice i zitarice s mlekom, valjda je to dovoljno[sm=zmeden.gif]




Mala Elena -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (1.10.2014 14:51:16)

Jole, isto krompir ne podnosi! Vraca joj se. [sm=smiley13.gif]
Trudicu se i dalje. Dodajem , sargarepu ili tikvicu i pravim vodenastije . Probaj ...




mirkam -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (1.10.2014 15:22:58)

Klari,pusti te njihove uopstene tabele na kutijama koliko beba treba da pije mlijeka.To što si navela je po mom misljenju sasvim dovoljno.I mi smo sa šest mjeseci imali tri flasice i jednu mlijecnu kasicu i super je bilo.
Jole,i mi smo se mrstili na čist krompir,a čim sam počela da mijesam sa ostalim povrcem,jeo je bez problema.Kad probate čistu sargarepicu,pomijesaj joj krompir i šargarepu i ruckace ti sigurno.




Klarita -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (1.10.2014 15:29:41)

Mirkam, "pustila sam" odavno[sm=smiley36.gif] jos sa K, ona je bila specijalan slucaj. Ta se i sa 6m uklapala u tabelu za mleko sa bebama od 4 nedelje ali po zapremini jednog obroka[sm=smiley36.gif] pa prezivesmo.

Mi danas ruckamo krompir i sargarepu skuvanu sa piletinom. Piletinu ce za dan dva[sm=smiley1.gif]




Trcosava -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (1.10.2014 15:53:43)

Klarita, jesi probala da pomešaš pasirani krompir sa malo mleka? Pa i meni bre otužan a ga jedem kuvanog pa ispasiranog, kamo li njima [sm=smiley36.gif]




Klarita -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (1.10.2014 16:16:04)

Jesam, Trco, ali onda sam pokusala pasirano da mu dam, naravno, neuspesno bilo. Videcu danas da li ce uopste da ruca decko, jer spava[sm=zmeden.gif]




Mala Elena -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (1.10.2014 17:27:44)

Mislim da je neko negde pisao da se rosa samo podgreje da bude mlaka pa se sipa merica praska (ad mleka)? Da ne trazim sad, moram da joj pripremim .Znaci ne mora da prokljuca?
Moram joj davati da jede kad god je raspolozena, sto vise zitarica sa mlekom.




mali_mis -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (1.10.2014 17:34:00)

ME, jel beba pocela da jede cvrstu hranu? Jel je jos uvek dojis, ili kombinujes dojenje i AD mleko?
Zitarice obicno idu za dorucak. Ako si vec krenula sa uvodjenjem krompira, sargarepe i tikvica, onda joj to daj kao rucak. Voce obicno ide poslepodne.




Mala Elena -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (1.10.2014 17:40:31)

Dala sam joj par puta ad, kombinovacu ga sa zitaricom ali doktorka kaze sto vise da insistiram na zitaricama tako da ne mogu samo ujutru. Hvala ti. A rosu samo ugrejem za formulu?




mali_mis -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (1.10.2014 17:41:41)

Ja sam za formulu koristila prokuvanu cesmovacu, tako da ne znam kako ide sa rosom.




Sanchy -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (1.10.2014 21:01:03)


IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Dala sam joj par puta ad, kombinovacu ga sa zitaricom ali doktorka kaze sto vise da insistiram na zitaricama tako da ne mogu samo ujutru. Hvala ti. A rosu samo ugrejem za formulu?

Samo ugrejes[sm=smiley1.gif]




boba24 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (1.10.2014 21:25:59)

Sargarepa je prosla nikako :D jedva nekako kasikicu pojeo. Mada,vec dva dana brljavi sa mlekom kad uzmem da rucka pljuje flasicu,gura rukom,podize se,place....ma katastrofa. Sad je poruckao 100ml,a inace jede oko 150+-10 ml ne znam sta mu je [sm=smiley13.gif] poceo je i ujutru u 6h da ustaje,a vec dva meseca spava od 20/30 do 8h bez budjenja. Da li su zubi ili prolazna faza ne znam.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>