RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


Analiticarka -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 14:52:00)

Ja sam pisala na drugoj temi  (alergije na proteine kravljeg mleka), mi imamo sluzave stolice i bas zbog toga nam je GE savetovala uvodjenje pirincanog odvara da bi zgusnuli stolicu. Jel mi to savetujete zbog toga sto steze stolicu i sto je teska za stomak ili  neceg treceg? 




Filadendronka -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 14:54:08)

Nisam znala za to, obicno bebe na pocetku dohrane muci tvrda stolica. Mozete onda pirincane kase, ali ne pirinac zbog arsena. 




dunja RR -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 14:58:05)

Ja sam maslinovo uvela na startu, tj posle par povrćki i voćki, sa 6m+

IZVORNA PORUKA: Analiticarka

avila se zaova i rekla da se kod njih maslinovo ulje uvodi sa punih 6 meseci. K





nata11 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 16:43:01)

Kako spremate tikvicu?


Kada ste uvele boraniju? 




Filadendronka -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 17:10:59)

Tikvicu skuvam sa ostalim povrcem. Boraniju nisam jos uvek, mahune idu kasnije. 




Sanjica26 RR -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 17:13:36)

Mahunarke sam uvela kad su bile starije. Rano je Nato za mahunarke.


Tikvicu sam kuvala sa povrcem, pa kad sam uvela meso i sa time.




milicicak -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 17:21:12)

Nato, uvedi mlad grasak prvo, posle boraniju...


Analiticarka, rano je karfiol.
I o kakvom arsenu i pirincu pricate? Davno sam ja uvodila hranu a ne pratim "afere" pa mi nista nije jasno




bubulence -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 17:44:37)



IZVORNA PORUKA: nata11

Kako spremate tikvicu?


Kada ste uvele boraniju? 



Tikvicu skuvam sa ostalim povrcem... Mahunarke sam uvodila posle mesa. Sigurno su imale 7 meseci, mozda i vise




nata11 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 20:33:07)

👍

Ne jede krompir i sargarepu zbog stolice. Skuvacu 1 kockicu koliko da uvedemo namirnicu. Dok provali da je ruzan ukus pojede vec 3 kasicice 😀


Sutra cemo avokado. 




Filadendronka -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 20:40:59)


Mili, kod nas je trenutno popularna neka britanska studija, objavio Independent jos pre par godina.
https://www.google.com/amp/s/www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/features/high-levels-of-arsenic-in-rice-why-isnt-it-regulated-in-our-food-9836900.html%3Famp

Svakako, pirinac nikako ko ima problem sa opstipcijom. 
IZVORNA PORUKA: milicicak

I o kakvom arsenu i pirincu pricate? Davno sam ja uvodila hranu a ne pratim "afere" pa mi nista nije jasno






dunja RR -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 20:45:13)

Mili, mislim da nije neka aktuelna afera, već prosto piše se o tome svuda već par godina, nevo npr tekst na koji naleteh, ali ima ih puno KLIK, ILI KLIK sad koliko je tačno, ne znam, ali razni izvori navode tu vezu arsena i pirinča. Mi u kući ne jedemo pirinač često, najviše zbog toga što je meni bio zabranjen u procesima VTO i u trudnoćama (zbog IR), pa ostala navika, pa onda nešto ne bih ni bebi davala, što Fili reče, ima toliko toga što može pre pirinča da se uvede.

IZVORNA PORUKA: milicicak

I o kakvom arsenu i pirincu pricate? Davno sam ja uvodila hranu a ne pratim "afere" pa mi nista nije jasno





dunja RR -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 20:45:51)

E ne videh da je Fili objavilia ovo, ček da i to pogledam.




dunja RR -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 20:47:11)

Da u osnovi to je to, samo kopirajte link u browser, nešto neće iz posta od Fil.




Filadendronka -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 20:53:33)

Ne znam sta je sa linkom, nece iz posta da preusmeri na sajt. Ali svakako su oni prvi objavili par tih zapazanja o negativnim stranama pirinca, pa mene to opet nije sprecilo da prvi uvedem bas pirincanu kasu. Htela sam da sve radim isto kao sa prvim detetom i ponavljam da sam pogresila. 




Analiticarka -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 21:03:35)

Mene zanima kad se bese uvode sledece namirnice: crni luk, mali listic kupusa, spanac, cvekla? 
Sve sam zaboravila.




Filadendronka -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 21:14:53)


Crni luk i kupus stvaraju gasove, pogotovo luk i onda je bolje malo dok ojacate.  Spanac zbog nitrata treba davati odmah nakon branja i moze domaci od pocetka dohrane, a cvekla moze od navrsenih sest meseci. 
IZVORNA PORUKA: Analiticarka

Mene zanima kad se bese uvode sledece namirnice: crni luk, mali listic kupusa, spanac, cvekla? 
Sve sam zaboravila.






dunja RR -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 21:19:23)

Mislim da cvekla može odmah, tj. posle par povrćki, ali ja je nisam još uvela. jer nemamo domaću. Luk crni može mali listić (spoljašni deo ja msilim da se daje bebi), i ja sam tako i uradila, jer mi je Fil dala domaći, mada nisam je poslušala, trebala sam kasnije kako mi je savetovala. To je jedino što M nije leglo, ali je mm stavio veći komad, i nije dobro skuvao, jer se kasno setio da doda u supu. Tako da je to jedini put da nam je M povratila, pa smo rešili da sa lukom sačekamo do daljneg. Kupus čini mi se ide kasnije, nisam sigurna, ali bih laički rekla jer nadima.




dunja RR -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 21:19:55)

Opet ja kucam dok Fil objavljuje [sm=smiley36.gif]




Filadendronka -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 21:26:50)


🙈😂  Cveklu organsku nadjoh u novom Merkatoru.   Kosta oko 150din zapakovane cetiri cvekle ( oko 500g). Skuvala sam sa korom, pa iseckala i zamrzla po 50g. Sad samo izvadim i u vreloj vodi prokuvan par min. Odlicna je, mada J nije odusevljen. Ali on nije ni sa cim. A luk sam i ja probala skoro, mada samo je izbacivao i od onog sto je pojeo imao uzasne gasove. 

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Opet ja kucam dok Fil objavljuje [sm=smiley36.gif]






mama Jo -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 21:28:59)

Kupus kasnije sigurno, toliko se i ja secam.
Mislim da je cvekla domaca odmah, a ako niste sigurni u poreklo, bolje malo kasnije...
A ja sam luk uvela brzo, odmah posle tih nekih prvih povrckica, ali bas po malo parce sam stavljala, nekako da ukus hrani.




programmer -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 21:38:03)

test




milicicak -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 21:53:26)

Znam za tu sveopstu paniku oko arsena i pirinca, mislila sam da se radi o necemu domacem. Ali i taj arsen se izbacuje pravilnim kuvanjem... Pirinac se uvodi medju prvim namirnicama bas zato sto je prepun skroba i nije tezak za varenje.


Ja sam i T i V prvo uvela praziluk, negde sa 7 meseci mislim, luk sam kasnije.
Maslinovo ulje od 6, kupus sa 10-11 oboma.
Karfiol i dan danas kuvam u dve vode, prvu kad prokljuca bacim pa onda u drugoj zavrsim kuvanje.
Onaj baby spanac moze i odmah na samom pocetku uvodjenja hrane, samo dodajte nesto mlecno u njega, dal ad ili svoje mleko nije bitno.
Nato, tikvica je sama odvratna ali je odlican dodatak uz drugo povrce, samo je obaris i umuljas sa necim.Ali ja sam cim sam uvela maslinovo ulje i meso, sve pocela da dinstam.

Fili, nemoj me drzati za rec ali proveri, meni u malom mozgu stoji da se krompir, cvekla i spanac ne podgrevaju i ne zagrevaju drugi put... Ne znam otkud mi to, mislim da sam negde procitala a moze biti da je i babska prica.




Filadendronka -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 21:58:26)


Mili, u pravu si da nije dozvoljeno podgrevanje spanaca, blitke, sargarepe i cvekle. Ali moje dete i ovo malo sto jede zeli samo kad je bas vrelo. Tako da sta cu, bolje da dam podgrejano/prokuvano nego da ne dajem. A zasto mleko u spanac, pa zar ne bese da to negativno utice na apsorpciju gvozdja? 

IZVORNA PORUKA: milicicak

Znam za tu sveopstu paniku oko arsena i pirinca, mislila sam da se radi o necemu domacem. Ali i taj arsen se izbacuje pravilnim kuvanjem... Pirinac se uvodi medju prvim namirnicama bas zato sto je prepun skroba i nije tezak za varenje.


Ja sam i T i V prvo uvela praziluk, negde sa 7 meseci mislim, luk sam kasnije.
Maslinovo ulje od 6, kupus sa 10-11 oboma.
Karfiol i dan danas kuvam u dve vode, prvu kad prokljuca bacim pa onda u drugoj zavrsim kuvanje.
Onaj baby spanac moze i odmah na samom pocetku uvodjenja hrane, samo dodajte nesto mlecno u njega, dal ad ili svoje mleko nije bitno.
Nato, tikvica je sama odvratna ali je odlican dodatak uz drugo povrce, samo je obaris i umuljas sa necim.Ali ja sam cim sam uvela maslinovo ulje i meso, sve pocela da dinstam.

Fili, nemoj me drzati za rec ali proveri, meni u malom mozgu stoji da se krompir, cvekla i spanac ne podgrevaju i ne zagrevaju drugi put... Ne znam otkud mi to, mislim da sam negde procitala a moze biti da je i babska prica.






milicicak -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 22:00:07)

Mleko talozi oksalate koji su anutrijenti a vrlo je diskutabilno koliko je spanac zaista bogat gvozdjem koje moze da se apsorbuje





Analiticarka -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 22:01:36)

Ja cu u spanac svoje mleko ako bude dojila dotle posto AD ne smemo zbog alergije, a hipoalergeno nam nisu uveli jos. (Baj d vej kaka joj je danas bila gusca pa se radujem puno). Dodaje se mleko obavezno zbog apsorpcije gvozdja, a ne podgreva se nikako zato sto se tad oslobadjaju nitriti (ili nitrati) zaboravila sam i to nije bas pozeljno.Hvala puno da drugim informacijama kad se sta uvodi.❤️🌷🌷🌷




Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>