Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Kampanje, promocije ...



Poruka


lesica -> Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (31.8.2014 21:55:29)

Kompanija Nestlé će u septembru mesecu nagraditi najvrednije Ringerajine članove poklon paketima Nestlé dečije hrane u vrednosti od 2.500 RSD!

Takmičenje traje od 1.9. do 30.9.2014 (zaključno sa 30.9.), a pravo učešća imaju svi registrovani Ringerajini članovi.

[img]http://www4.slikomat.com/13/0901/qrv-8s2-un.jpg[/img]

Šta je potrebno da uradite da bi ste postali dobitnik jedne od sjajnih nagrada?


Prvi korak

Pratite Nestlé sponzorsku temu (ovu temu) i podelite sa nama najkorisnije savete koje ste dobile u prvih 1.000 dana (trudnoća + prve 2 godine života).


Drugi korak


Poset__ite sajt sponzora www.bebe-nestle.rs i napišite nam koja 3 Nestlé saveta vam se čine najkorisnijim za prvih 1.000 dana života deteta (pročitajte sva 4 sjajna teksta!). Komentarišimo zajedno na temu prvih 1.000 dana - podelimo savete, iskustva, a sve za dobrobit naših mališana! Jer prvih 1.000 dana života deteta presudni za buduće zdravlje deteta i postavljaju temelje za ceo život.

Treći korak

Budite što aktivnije na forumu, dakle pišite, pišite, pišite, što više postova, tim bolje!!! Podrazumeva se da ste ulogovani i registrovani korisnici, i da poštujete opšta pravila portala i foruma.


Naš tim će nakon 15 dana uraditi presek i objaviti trenutno stanje (spisak prvih 20 najaktivnijih članova). Brojenje postova obavlja se programski, i biće pod stalnom kontrolom Ringerajinih programera.
Nagrađeno će biti 12 najaktivnijih članova koji budu dali najveći doprinos forumu a ujedno budu podelili što više saveta.

Svaki vaš podeljen savet donosi 50 bodova, svaki naveden Nestlé savet (maksimum 3) donosi takođe 50 bodova, a navedeni bodovi sabiraju se sa brojem objava na forumu (tokom trajanja kampanje), s tim što se broj objava gleda samo za korisnike koji budu podelili savete na sponzorskoj temi. 3 najaktivnija korisnika (sa najvećim brojem postova) na sponzorskoj temi dobijaju po dodatnih 100 bodova. Prvih 12 članova sa najvećim zbirom bodova + objava na celom forumu osvajaju nagrade.


Tokom takmičenja podrazumeva se da i korisnici iz inostranstva mogu da učestvuju, a ukoliko osvoje nagradu, ista se šalje na adresu u Srbiji (rodbina, prijatelji).

Nakon takmičenja, nagrade u vidu poklon paketa biće poslate na adrese dobitnika (poštarinu plaća sponzor).
Pročitajte više>>>
A nagrade, pa nagrade su i ovaj put super, paketi puni sjajnih proizvoda koje dečica jaaaako vole!!!

Učestvujte i srećno!!! I neka najaktivniji pobede




serpica -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (31.8.2014 22:11:33)

Bravo [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] e ovo ce vec biti zanimljivo [sm=smiley1.gif]




Dada81 -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (31.8.2014 23:02:16)

Tacno,mnoogo zanimljivije i bar se komunicira[sm=smiley1.gif]

E,sad da li cu moci ucestvovati nisam sigurna,mi idemo na odmor od 07. mada za malisane vredi pokusati [sm=bravo.gif]




Dada81 -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (31.8.2014 23:23:13)

[sm=smiley36.gif] Klarita,tako i ja od umora,samo mahinalno procitam,potrudim se,al'ne vredi.San cini cuda. Najvaznije je u sustini da si na ovoj temi,da se dele saveti za decicu i da si tu ,od sutra. [sm=smiley1.gif]




Torbica -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (1.9.2014 9:05:05)

[sm=bravo.gif]




mali_mis -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (1.9.2014 9:09:32)

Odlicna nagradna igra [sm=bravo.gif]
Pridruzujem se Klariti i serpici, ni ja ne kontam [sm=smiley36.gif]




Dani.kv -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (1.9.2014 9:19:59)

Cenim. Mnogi ce sad pisati i dobijacemo razlicite odgovore, mi mame sa malom decicom




branki* -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (1.9.2014 9:57:36)

pa,kako ja shvatam...
ovde na temi treba da se napise sto vise saveta koje su mame dobile vezano za svoje bebe u toku njihovih prvih 1000 dana i da se takodje na temi napisu po 3 saveta koja smatraju najkorisnijim,a procitale su ih na gore navedenom nestle sajtu.i da,naravno,budu sto vise aktivnije i na ostalim temama na forumu tokom septembra.jesam dobar djak[sm=smiley4.gif]

inace,boza je koristio nestle adaptirano mleko skoro 3 godine[sm=smiley36.gif], prvo NAN HA 1,pa 2,zatim NAN PRO3.nismo imali nikakvih problema u smislu zatvora,proliva i super je napredovao!




serpica -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (1.9.2014 9:58:33)

Imam jedno pitanje.Da li ovde komentarisemo Nestle proizvode i dajemo savete ili ne? Hvala.




Torbica -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (1.9.2014 10:00:59)

Dani, mislim da ce zene biti korektne jer ipak je ovo mesto gde delimo vazne informacije. Nece niko pisati bez iskustva i podloge.

Najkorisniji saveti!
- Najvazniji savet koji sam dobila u trudnoci je bio da u ishranu ukljucim prirodno cedjene sokove i da u kombinacijama koje pijam ukljucim cveklu, mrkvu, jabuku, limun... Iznela sam tri trudnoce bez ikakvih vitaminskih tableta, rodila zdravu i pravu decicu.
- Isla sam u Skolicu za trudnice dva puta, treci put nisam jer mi je sve bilo jako sveze zbog male razlike izmedju druge i trece bebe.
- Decica su mi bila napredna pa sam svo troje iskljucivo dojila prvih 6 meseci i tek onda krenula sa dohranom. Ovo stoji u ovom slucaju kad decica lepo napreduju!

Najkorisniji Nestle saveti!
- Tokom trudnoće ishrana majke mora da sadrži dovoljnu količinu energije i hranljivih materija kako bi se zadovoljile potrebe i majke i fetusa koji raste. - See more at: http://www.bebe-nestle.rs/prvih-1-000-dana-ishrana-u-trudnoci/v/1822#.VAQlfVdQNOw

- Ukratko, koristi koje ima beba od majčinog mleka su sledeće:

Podsticanje crevne flore bogate korisnim probiotičkim bakterijama: samo jedna doza majčinog mleka sadrži milione Bifidobakterije koje ojačavaju bebin odbrambeni mehanizam
Zaštita od buduće gojaznosti i dijabetesa tipa II, kao i hroničnih bolesti u odrasloj dobi
Prevencija alergija
Osnažuje se imuni sistem zahvaljujući polizasićene masnim kiselinama (LC-PUFA), kao što su dokozaheksaenska kiselina (DHA) i arahidonska kiselina (ARA), pri čemu potonja takođe pomaže u razvoju vida.

- See more at: http://www.bebe-nestle.rs/prvih-1-000-dana-majcino-mleko/v/1823#.VAQld1dQNOw

Postupak unošenja raznovrsne ishrane je važan, jer:

obezbeđuje energiju i bitne hranljive materije - proteine, gvožđe, cink, fluor, vitamine D, C i E - za optimalan rast i razvoj bebe
treba da zameni 50% energije koja je beba prethodno dobijala preko majčinog mleka ili formule za odojčad .
Unapređuje uspostavljanje odnosa između deteta i roditelja
daje bebi prijatna osećajna iskustva
podstiče koordinaciju i razvoj bebinih veština kroz hranu

- See more at: http://www.bebe-nestle.rs/prvih-1-000-dana-dohrana-i-uvodenje-novih-namirnica/v/1824#.VAQlfFdQNOw




Modessty -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (1.9.2014 10:11:20)

IZVORNA PORUKA: serpica

Imam jedno pitanje.Da li ovde komentarisemo Nestle proizvode i dajemo savete ili ne? Hvala.


Ovde komentarišeš i pišeš savete i ne zaboravi da pročitaš njihove tekstove i napišeš koji su njihovi najbolji saveti.




Anarunika -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (1.9.2014 10:27:17)

Ova tema je dobra i zanimljiva sa nagradama ili bez njih. Ja želim da podelim svoja dobra iskustva sa decom,a obzirom da sam još uvek nova i teško mi je da se tek tako ubacim u priču mama drugarica,možda ovo nije loš put.
Evo jednog saveta koji smatram vrlo korisnim a da ga možda ne znaju svi:
- Odmah posle porođaja pijte Bozu u veliki količinama, zbog boljeg nadolaženja mleka. Boza ima vitamina B koji je značajan za stvaranje mleka. Evo zašto ovo preporučujem: Oba puta sam se, nažalost, porađala na carski rez. Poznato je da u tim slučajevima mleko neće odmah da krene,ali ja nisam imala taj problem i verujem da je zbog Boze. Naime suprug mi je isti dan po porođaju doneo flašu Boze,i nastavio je da mi donosi dok sam bila u bolnici a ja sam je redovno pila.Nastavila sam da je pijem i kod kuće i nikada nisam imala problem sa dojenjem. Ni jedan ni drugi sin nisu uzimali dohranu dok nisu počeli sa kašicama u petom mesecu, a sisali su do 14 odnosno 15 meseci. Ne kažem da je ovo pravilo,ali mislim da vredi pokušati. Pogotovo što je Boza ukusno,osvežavajuće piće.[sm=smiley1.gif] Srećno svim budućim mamama !




serpica -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (1.9.2014 10:39:43)


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

IZVORNA PORUKA: serpica

Imam jedno pitanje.Da li ovde komentarisemo Nestle proizvode i dajemo savete ili ne? Hvala.


Ovde komentarišeš i pišeš savete i ne zaboravi da pročitaš njihove tekstove i napišeš koji su njihovi najbolji saveti.





Hvala Mod [sm=smiley31.gif]




Anarunika -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (1.9.2014 10:47:05)

Najbolji nestle savet:
[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]Četvrto malo čudo: poslednja otkrivena – metaboličko programiranje Ishrana u trudnoći i tokom prvih nekoliko meseci života ima doživotno uticaj na rizik od dobijanja prekomerne telesne težine i razvijanja bolesti povezanih sa gojaznošću. To su, na primer, dijabetes, visok krvni pritisak i ateroskleroza. Na primer, verovatnoća za razvoj gojaznosti kasnije u životu je smanjena za 25% kod dece koja su dojena i onih koji nisu bili izloženi prekomernim uzimanjem proteina tokom prve godine. - See more at: http://www.bebe-nestle.rs/prvih-1-000-dana-osnova-za-ceo-zivot/v/1810#.VAQxiteSzTo




Anarunika -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (1.9.2014 10:57:49)

Još jedan Nestle savet koji mi se dopada:
Ukratko, koristi koje ima beba od majčinog mleka su sledeće:

-Podsticanje crevne flore bogate korisnim probiotičkim bakterijama: samo jedna doza majčinog mleka sadrži milione Bifidobakterije koje ojačavaju bebin odbrambeni mehanizam
-Zaštita od buduće gojaznosti i dijabetesa tipa II, kao i hroničnih bolesti u odrasloj dobi
-Prevencija alergija
-Osnažuje se imuni sistem zahvaljujući polizasićene masnim kiselinama (LC-PUFA), kao što su dokozaheksaenska kiselina (DHA) i arahidonska kiselina (ARA), pri čemu potonja takođe pomaže u razvoju vida.
Za majke, korist od dojenja je sledeća:

-Dojenje je prirodni proces koji je uz to i vrlo praktičan: mleko je uvek spremno i prikladne je temperature za bebu
-Dojenje je način stimulacije hormona koji pomažu pri postporođajnom oporavku
-Dojenje povoljno deluje na stimulaciju oksitocina, hormona odgovornog za povratak materice na normalnu veličinu pre trudnoće, i to na brži način
-Dojenje pomaže pri smanjenju rizika od raka dojke i jajnika, a smanjuje i rizik od osteoporoze


- See more at: http://www.bebe-nestle.rs/prvih-1-000-dana-majcino-mleko/v/1823#.VAQ0JteSzTo




Cakana84 -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (1.9.2014 10:59:38)


IZVORNA PORUKA: branki RR

pa,kako ja shvatam...
ovde na temi treba da se napise sto vise saveta koje su mame dobile vezano za svoje bebe u toku njihovih prvih 1000 dana i da se takodje na temi napisu po 3 saveta koja smatraju najkorisnijim,a procitale su ih na gore navedenom nestle sajtu.i da,naravno,budu sto vise aktivnije i na ostalim temama na forumu tokom septembra.jesam dobar djak[sm=smiley4.gif]


Branki, odličan si đak, 5 kao vrata. [sm=smiley36.gif]

Mame, pišite vaša iskustva, družite se i osvojite nagrade. Ja ću da samo da čitam, jer nemam šta da napišem. [sm=smiley4.gif]




branki* -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (1.9.2014 11:01:35)

hvala,cakana,uvek sam bila streber[sm=jezicek.gif]




serpica -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (1.9.2014 11:03:34)

Po prestanku dojenja svoje mladje cerke koristili smo Nan mleko do kraja prve godine zivota,a nakon toga Nestle junior ( zao mi je sto ga vise ne mogu naci) i veoma sam zadovoljna,beba je super prihvatila mleko i pila do kraja druge godine. Uz ovo moram da dodam da sam i ranije ali i sada sa ovim bebcem koristila kao prvu hranu Nestle prve zitarice pirinac i kukuruz i zadovoljna sam. Prilikom pravljenja kase ona dobija tako lepu homogenu smesu odlicnog ukusa i bebe je odlicno prihvataju. Nakon toga,Nestle ovas i suve sljive,moja topla preporuka,fenomenalano je,iako sadrzi sljive kasa nije slatka pa mozete da ubacite bila sta u nju jer vam sluzi kao baza. Vocni dezerti su prava stvar kod starijih beba,odlicni su kao uzina u bilo koje doba dana,lagani,ukusni,ma nemam reci.
Sto se tice saveta o prvih 1000 dana,mogu reci da je zdrava trudnoca preduslov za zdravu bebu. Trudnice treba da unose dosta vitamina i minerala u toku trudnoce,da se zdravo hrane,umereno vezbaju i setaju,odmaraju.
Dojenje je jako bitno za dete jer majcino mleko ima proteine,belancevine,masti ugljenih hidrata minerala koji su potrebni da bi se novorodjence pravilno razvijalo.
U periodu izmedju 4-6 meseca bebinog zivota pocinje se sa uvodjenjem drugih namirnica osim mleka koje je do sada bilo jedina bebina hrana.
Prvih 1000 danaje osnova za ceo zivot,mogu imati dozivotni uticaj u pogledu adekvatne ishrane i nege,fizickog i kognitivnog razvoja imunog sistema i metabolickog programiranja.




dunja RR -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (1.9.2014 11:48:16)


IZVORNA PORUKA: branki RR

pa,kako ja shvatam...
ovde na temi treba da se napise sto vise saveta koje su mame dobile vezano za svoje bebe u toku njihovih prvih 1000 dana i da se takodje na temi napisu po 3 saveta koja smatraju najkorisnijim,a procitale su ih na gore navedenom nestle sajtu.i da,naravno,budu sto vise aktivnije i na ostalim temama na forumu tokom septembra.jesam dobar djak[sm=smiley4.gif]



Odličan 5 [sm=smiley36.gif] [sm=bravo.gif]




Klarita -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (1.9.2014 11:54:16)

Da se upisem[sm=smiley1.gif]
Klara je pila od rodjenja do skoro drugog rodjendana Nan mleko, najpre Nan sensitiv, pa Nan 1 (Nikolaj pije Nan pro 1, a prvo je pio Nan HA). Slazem se sa Serpi oko Nestle junior mleka. K sam kombinovala, pa joj davala i Nan junior sa medom i obican, nakon prvog rodjendana. Sve zitarice su odlicne, ali mojoj devojcici su se najvise dopadle ovas i sljive, a kako je odbijala da pije mleko, obavezna vecera su joj bile zitarice sa mlekom. I dan danas najvise se raduje kad u prodavnici ugleda Nestle dezerte i jede ih sa slascu. Zao mi je sto ne mogu da nadjem vocne kasice Nestle (Allete bejahu[sm=zmeden.gif]) sada za Nikolaja, Klara ih je pojela na tone sto kazu.

Na RR sam pokupila XY korisnih saveta, ne mogu bas da se setim pojedinacno pa da navedem, ali sam najvise pratila temu oko uvodjenja namirnica u ishranu i kolicini kao i rasporedu obroka. Evo koliko je proslo, 3 godina, i dalje se pridrzavam istog.

Na nestle sajtu:
Proteini

Gojaznost u detinjstvu je direktno povezana sa viškom energije i proteina u ranim fazama života deteta, kada se njegovo telo priprema i pamti za buduće faze, odnosno kada je u čistoj fazi razvoja, stvarajući veoma brzo masno i mišićno tkivo. Preporučuje se, dakle, da se izbegne višak proteina u ishrani dece od prvih meseci života.

So

Deci treba manje soli nego odraslim osobama, i nivo soli na koju naviknete bebu se ne menja u budućnosti. Dakle, ako dodajete so u hranu za bebe, važno je da to uradite u vrlo malim količinama. Ako je moguće, ne bi trebalo dodati so do 2 godine starosti.
- See more at: http://www.bebe-nestle.rs/prvih-1-000-dana-dohrana-i-uvodenje-novih-namirnica/v/1824#.VARBJ6MVPXQ

U trudnoci folna kiselina je neophodna za sprečavanje oštećenja nervnih vlakana. Stoga se preporučuje pre i tokom trudnoće uzimanje suplemenata koji sadrže folnu kiselinu,dokozaheksaensku kiselinu (DHA) i arahidonsku kiselinu (ARA), kao dodaci uravnoteženoj ishrani.

Treće malo čudo: najsloženije - razvoj imunog sistema

Bebe se rađaju sa imunim sistemom koji nije u stanju da ih zaštiti. Nakon rođenja, potrebno je dve godine da se formira najjači imuni organ u telu - crevna barijera i njenih 1.000 triliona bakterija. Isto toliko vremena je potrebno da imune ćelije nauče razlikuju "prijateljske" proteine od "neprijateljskih". Danas je dokazano da je ishrana prvi pokretač u ovom razvoju, koji snažno utiče na prirodnu zaštitu deteta od infekcija i alergija.




lesica -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (1.9.2014 12:10:21)

Drage,

Slobodno u ovoj temi možete pisati i po koji savet koji je vama bio najbolji i koji bi od srca poručile drugima, a tiče se kako trudnoće tako i beba, vezano za ishranu, ili već [sm=smiley36.gif] U suštini nema nekog preteranog ograničenja.

Podelite po koji savet drage naše savete [sm=bravo.gif]




Klarita -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (1.9.2014 12:14:31)

Ja delim samo prorocanstva[sm=smiley36.gif] ali ajde...

Ne znam da li je tacno, ali u trudnoci sa K sam prespavala cini mi se i premajala sto kazu, tako mi Klara prespava kao beba dan i noc i obozavala je da skita[sm=smiley1.gif] Sa N nisam stizala da se naspavam, radila sam dugo, bila sam nervozna, eno Nikolaja ponasa se onako kao ja u trudnoci...pa vi sad drage trudnice vidite[sm=smiley36.gif] Izvucite pouku[sm=smiley36.gif]




lesica -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (1.9.2014 12:17:49)

Deder, kad si kod proročanstva, skokni de u temu, pa mi molim lepo izbajaj na pitanjce ( na pretposlednjoj strani je ) [sm=smiley36.gif]




Torbica -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (1.9.2014 12:26:31)

Jedan od najboljih saveta - potrudite se da izbacite blendiranje hrane sa 8-9 meseci, hranu gnjecite. Ovo je idealno vreme da beban pocne sa ucenjem zvakanja. Kad to utvrdi mnogo je lakse prevesti ga na seckanu hranu. Moja decica su sva sa godinu dana jeli isto sto i mi, samo sitnije iseckano. Da ne kazem da su u vrticu uvek bili omiljeni jer su bili samostalni za hranjenje!




Olga75 -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (1.9.2014 12:36:11)

evo moj savet ( znam da ce me malo njih poslusati ali moram )
ne dajte bebicama cucu , nema potrebe
samo ce se posle muciti sa odvikavanjem ( i vi i oni ) a moze da napravi i gotsko nepce ( nisam izmoslila rekao mi stomatolog )
eto da budem draga saveta kad vole [sm=smiley14.gif]




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>