RE: Palacinke (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


MimaKos -> RE: Palacinke (3.5.2018 11:19:45)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

I ja obavezno stavljam vanilin secer.

Isto, ne znam da li ste videle, ima da se kupi posebno brasno, bas se zove Brasno za palacinke u Tempu, ne ona govova smesa.. Mnogo njih mi reklo da je super a nije skupo, oko 70 din kg..




IvanaSK RR -> RE: Palacinke (3.5.2018 11:44:10)

Ja upravo napravila palacinke, al nemam mleka, pa je islo kao sto Milicicak sprema [sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Palacinke (3.5.2018 12:13:35)

Sad se i meni jedu [sm=smiley36.gif]




mama ivane -> RE: Palacinke (3.5.2018 13:04:15)

Uh moji ukucani obozavaju palacinke, super recept !




smeško -> RE: Palacinke (24.5.2018 20:39:49)

Evo mojih upravo spremljenih palacinki:
- 2 jaja
- so,
- 10 kasika jecmenog brasna
- 5 kasika kukuruznog brasna
- 1/2 praška za pecivo
- 1/2 case mleka
- 1 casa jogurta
Umutiti jaja, pa dodati mleko i jogurt i na kraju brasno, so i prasak za pecivo.
Peku se u teflonskom tiganju oko minut po strani. Ispadnu malo deblje, poput americkih, debljinu sami odredjujete.
Filujete cime zelite, ja stavljam pavlaku, pa sunku, pa narendam kackackavalj.




Maraj -> RE: Palacinke (24.5.2018 21:26:04)

Smesko kad bi stavila psenicno umesto jecmenog jel isti promer?
I jel ih uvijas kao ove "obicne" palacinke ili kako?
A ulje?




smeško -> RE: Palacinke (25.5.2018 8:32:01)

Isto je i sa psenicnim. Ne uvijam jer ih pecem deblje, kao americke. Ulje ne stavljam. Tako ne stojim satima uz sporet, a deca jedu zdraviju varijantu i ne umaste prste kao sto umeju, lepo im iseckam i bockaju vijuskom.[sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Palacinke (25.5.2018 8:44:37)

Smesko jel ni na tiganj kad ih przis ne stavljas ulje? Ne zalepe se?




smeško -> RE: Palacinke (25.5.2018 11:56:05)

Samo prvi put podmazem mašću, ne koristim ulje.




vocicana -> RE: Palacinke (26.5.2018 15:27:45)

Kod mene ce na meniju sutra biti palacinke
Moje su najjednostavnije i uvek tanke i fine. Nisam odavno jela americke palacinke.




branki* -> RE: Palacinke (4.2.2020 7:02:24)

Ja pravim ok palacinke.tanke su,ne lepe mi se,ali mi nekako budu suve,ne budu ne znam kako da opišem. .Kao one na ulici što kupimo,ne budu takve.mislim da je do tiganja.ne znam.





bubulence -> RE: Palacinke (4.2.2020 7:06:11)

Branki ja obavezno stavim mast umesto ulja i onda budu predivne. Mekane, tanke, i posle dva dana su lepe i deluju sveze. Nemam recept pravim sve od prilike. Ako stavim ulje budu lepe dok su tople ali cim se ohlade budu nekako suve ivice





Ana RR -> RE: Palacinke (4.2.2020 9:14:39)

Ja stavljam ulje ali nisu suve, a nisu ni masne. Baš budu lepe. Prekjuče sam ih pravila, Marku došao drug pa da se zaslade.

Mislim da je to i do pečenja. Moja drugarica jednu palačinku peče čini mi se 10 minuta. Na slaboj vatri ih davi pa budu jaaaaako žilave, meni je to bzvz.




branki* -> RE: Palacinke (4.2.2020 12:15:49)

ja sam uvek do sad stavljala ulje,malo stavim i u testo i svaki put onom cetkicom podmazem malo,vrlo malo tiganj.
i nisu samo krajevi,nekako su mi cele suve,nisu socne,jedre/mozda mi je suvise zitko testo?ili je do tiganja.




bubulence -> RE: Palacinke (4.2.2020 12:18:38)

Branki ja stavim i u testo dosta, ulja/masti. Ako stavljam mast onda ne premazujem tiganj, ako je ulje onda moram malo. Moguće da je i do tiganja. Kupovala sam 2-3 puta neke kao teflonske za palacinke ali ni jedan mi nije dovoljno dobar. Uvek se vratim na tiganj koji sam nasledila jos od bake 😁❤️





branki* -> RE: Palacinke (4.2.2020 12:20:33)

koiko dosta,bubi?
ja stavim otprilike pola one soljice za kafu,manje.




bubulence -> RE: Palacinke (4.2.2020 12:34:26)

Ne znam sa koliko brasna pravis. Ali npr na oko 600gr brasna stavim jednu donkafe soljicu ulja. 





Ana RR -> RE: Palacinke (4.2.2020 12:37:33)


IZVORNA PORUKA: branki*

ja sam uvek do sad stavljala ulje,malo stavim i u testo i svaki put onom cetkicom podmazem malo,vrlo malo tiganj.
i nisu samo krajevi,nekako su mi cele suve,nisu socne,jedre/mozda mi je suvise zitko testo?ili je do tiganja.


Imam jedan recept po kome pravim (4 jaja, 400 ml mleka, 400ml kisele vode, 400gr brašna, pp, vanilin šećer, so) ali sam ja smanjila količinu jer mi je ovo mnogo pa to bude ovako

2 jaja, 1 kašika šećera, pola kesice praška za pecivo, malo manje od pola kašičice soli, 10 puuunih kašika brašna (moje kašike su velike pa to bude sigurno oko 300gr), 500ml mleka i kisele vode da se dobije dobra gustina. Na kraju sipam oko 50ml ulja. Ostavim testo barem pola sata u frižideru, kada ne žurim sa spremanjem. Testo se stajanjem zgusne pa pre pečenja promešaš i vidiš da li treba još tečnosti i dodaš mleka ako treba. Doooobro zagrejem tiganj pre nego što počnem da pečem, kada je zagrejan, umočim kašičicu u ulje (sipam malo u šoljicu) i samo pokapam po tiganju (to radim posle svake druge, treće ispečene). Pečem na 7mici (od 9 jačina), bitno je da se ne čvare dugo inače će biti žilave. Slažem na veliki tanjir i poklopim velikim poklopcem.

Jooj sad mi se jedu [sm=smiley36.gif] omiljene sa maple sirupom i krupno mlevenim lešnicima [sm=love.gif]




bubulence -> RE: Palacinke (4.2.2020 12:43:06)

Da, ne smeju dugo da se peku jer se isuše, bar sam ja stekla takav utisak. Ja pecem na struji i to na najjacoj temperaturi, bukvalno po 20 sekundi sa svake strane. 





Didy -> RE: Palacinke (4.2.2020 14:25:03)

Ja ne stavljam ulje u testo, već pokapam par kapi pre svake na teflon. Stavim dve kesice vanilin šećera, volim kad se oseti vanila, pp ne stavljam jer volim kad su tanke i pravim samo s mlekom, eventualno dodam malo kisele vode, ali vrlo malo. Pečem isključivo na plinu skoro na najjačem. Čim ulijem u tiganj, odmah okrećem jer se odmah stegne. Ne znam da l se s jedne strane peče i 3 sekunde, a onda s druge pustim 10-15 sekundi. Ne budu bele, naprotiv.




Ana RR -> RE: Palacinke (4.2.2020 14:53:10)

Didy i ja obožavam kada mirišu na vanilu [sm=smiley1.gif] nije to to ako palačinka nema taj miris. Imala sam do skoro domaći vanilin šećer (šipka vanile zabodena u sitno mleveni šećer, potrošila sam).




mama Jo -> RE: Palacinke (4.2.2020 14:57:52)

Ja ne stavljam pzp u palacinke.... i ulje isto ovako kao Didy, i to sto manje onako bukvalno par kapi.




Didy -> RE: Palacinke (4.2.2020 15:05:07)

Ana, ta šipka vanile je odlična. Moraću je opet negde potražiti. U nedostatku se zadovoljim i vanilin-šećerom iz kesice. 





gagana83 -> RE: Palacinke (4.2.2020 15:26:00)

Ja nemam recept za palačinke, sve pravim od oka. Takođe ne stavljam pzp. I uvek ostavim testo da odstoji pre pečenja, osim kad žurim. Nisam nikad probala sa mašću, baš ću probati sledeći put.







Ana RR -> RE: Palacinke (4.2.2020 15:28:05)

Meni su lepše sa pzp. Ne poraste testo, budu skroz tanke ali su nekako laganije, ne znam kako da objasnim.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>