RE: Urtikarija (koprivnjača) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


MicinaMama -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (31.3.2017 9:43:06)

Kod nas je kucni doktor specijalista Alergolog hehehe...

Mi smo porodica visoko alergicnih.Sto se kaze zivimo sa tim i opusteni smo.Prihvatili smo i to je to.

Ana da,alergija se odrazava cesto i na probavni trakt.Diareja,grcevi pa cak i povracanje.Za koprivnjacu se koristi samo Aerus sirup.Normalno ako je dete alergicno na hranu trebalo bi uzimati svaki dan sirup uz pravilnu ishranu.

Normalno nutritivne alergije mogu da prestanu sa detetovih 6 godina.(kada sam ja bila mala doktor je rekao da do 7 treba da prodje i proslo je.Isto tako jaja i mleko)

Mi imamo zajedno i nutritivnu i respiratornu alergiju.

Moja starija cerkica pocinje sa lecenjem koje traje 3 godine.lecenje se sprovodi izravnim konzumiranjem alergena svaki dan u isto vreme.Bocica alergena kosta 260 eura a za godinu treba 10.Sva sreca pa cu imati jedan deo placen od osiguranja.

Terapija : klin se klinom izbija![sm=smiley1.gif]

Naravno uz sirup,kortizon izbegavamo.samo sam neki dan spricnula malenoj u nosic da procepi disne kanale.

U kuci imamo od desloratadina (aerus) do injekcije adrenalina.Uz Boziju pomoc da nam nikada i ne zatreba.

Eto jos da kazem da alergije mogu da se menjaju godinama.npr dok je dete malo obicno budu alergicni na jaja,mleko i jagode.Obicno prestane pa posle se ponovo vrati intolerancija na nesto levo npr. na kostunicavo voce ili dete pocne biti alergicno na respiratorne alergije.

Naravno sto jos je vazno u borbi sa alergijama je JACNJE IMUNITETA.Svaki vitamin je vazan.





Misha i Ljisha -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (4.11.2018 18:59:29)



[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/1800907-2077.jpg[/img][img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/1800907-8298.jpg[/img]
P se osuo. Meni ne lici na klasicnu urtikariju. Sumnjam na gluten to griz je sveze uvedena namirnica




MicinaMama -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (4.11.2018 19:14:51)

Mislim da je ovo od virusa osip,urtikarije su obicno osip u grupicama i svrbi…

Koprivnjaca izgleda bas kao da ste se ozarili koprivom.




Misha i Ljisha -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (4.11.2018 19:17:09)

Da da zato i kazem nr lici mi.na klasicnu urtikariji. Cerka je imala crvene pecate bas tako kako si opisala a ovo su ipak kao neke sitne bubuljice




vonavoj -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (4.11.2018 19:30:19)

Ne lici na urtikariju..pre ce biti alergija..bem ti sunce,jos i na gluten ako moras da pazis. 




Maraj -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (4.11.2018 19:43:01)

Ljiso on izgleda bas ima osetljiv stomacic, kako si i sumnjala...
Ajd da odradite taj alergo test pa da bar znas sta sme a sta ne...




jess021 -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (4.11.2018 19:47:39)

Ljiso, ne lici na koprivnjacu, ako je imao skoro temp, verovatno je viroza. 




Ana RR -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (4.11.2018 23:18:10)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ne lici na urtikariju..pre ce biti alergija..bem ti sunce,jos i na gluten ako moras da pazis. 


Pa urtikarija se i javlja kao reakcija na nešto.




Maraj -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (28.10.2020 23:00:28)



[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/1948411-918.jpg[/img][img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/1948411-7119.jpg[/img]
S se veceras osula. Prvi put. Prvo je dobila T 38.5. Vesela ,nikad ne bih rekla da ima T...nego je mm posumnjao, delovala mu toplo. Al kako idemo na spavanje, dadoh joj ja brufen, da ne razmisljam. I sve misliko, od zuba je. Izlaze joj donje petice. Nije proslo 5 min ja joj vidim na stopalu tackice. Skunem je, a ono butine osute. Uzas.... dala sam joj aerius deluje da se povlaciE sad...sumnjam da se osula od onog sirupa za kasalj. Pravila sam juce. Dala sam joj i zalila mi se posle da je boli jezik. Danas osip. Garant da je od zalfije u tom sirupu. Al sto onda ima T.Nista mi nije jasno




emicaa -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (28.10.2020 23:12:53)

Maraj od zaove curica ima slican osip kad popije brufen,ali njoj uglavnom po licu bude,oko usta i prema vratu.

T moze i od nekog virusa,u kolektivu je lako nesto pokupito




Maraj -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (28.10.2020 23:20:43)

Emice nisam pametna. Proslo je bukvalno 5 min od kad je popila brugen, do momenta kad sam primetila osip. I bio ke poprilicno velik. Po obe butine i po stopalima.
Sjmnjam na zalfiju iz sirupa, al ko ce ga znati. Zaspala je pa sedim pored nje i gledam koliko se povlaci. Proslo je sat vremena od aeriusa. Nije se skroz povuklo. Nazire se i dalje. Al nije onako crveno i ispupceno kao malo pre




pari -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (29.10.2020 7:11:31)

Kako je sad Maraj?





Maraj -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (29.10.2020 7:41:13)

Hvala ti pari...
U toku noci je sve nestalo. Povuklo se. Sad cu joj dati jos 2,5ml aeriusa.
Temperaturu je imala nocas u 4 pa sam joj dala paracetamol. Nisam smela brufen. Nisam 100% sigurna da nije od brufena iskocila alergija,, al 95% je od onog sirupa za kasalj tj od zalfije




Tiziana -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (29.10.2020 7:55:23)

Maraj, moja mama je dobijala urtikariju od brufena. 5min je dovoljno da bude sva u plikovima. I onda je prestala da uzima brufen i uvek koristila alt_ernative.






jess021 -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (29.10.2020 8:07:56)

Maraj, kad si joj dala taj caj od zalfije? Neobično je sto ima i povisenu temp. Ili se tako bas namestilo





Sanjica26 RR -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (29.10.2020 8:26:56)

Maraj, moguce da je od žalfije tako reagovala. Npr mojoj mami neka krema za ruke koju sam joj kupila u manastiru Žiči je smetala. A sve je na biljnoj bazi. Neka biljka joj je zasmetala 





bokicak1 -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (29.10.2020 9:37:31)

Mozda ima dete i virus uz alergijsku reakciju. Nema temperature kad je samo alergija.




Maraj -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (29.10.2020 10:51:49)

Jess kuvala sam joj onaj caj, za kasalj sto nam je von dala recept. Ono secer, voda, zalfija i lovorov list. Skuvala sam u ponedeljak. U utorak joj dala ona se zalila da je "boli jezik". Ja odmah posumnjala. Uplasila se da joj ne otice jezik. Kad ono nista. Ja nastavim da joj dajem. Ona se zali da je bole stopala. Pogledam 2 -3 pliha kao komarac da je ujeo. Juce sam joj dala ujutru 1 kasicicu i kad se vratila iz vrtica dam joj oko 18h drugu dozu, pa oko 20h trecu dozu. Tu je ona pocela da dobija temperaturu. Ja joj dam brufen posto idemo na spavanje, a ona vesela , ma nikad civek ne bi rekao da ima T. Oci bistre. Nos ne curi. Al ajd dam joj brufen jer smo krenuli na spavanje. Ma nije proslo 5-10min ona mi se opet zali na stopala i pokaze mi opet da je dobila taj osip. Ja je skinem, a ona sva , u butinama osuta. Zato sumnjam na zalfiju




Maraj -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (29.10.2020 10:54:37)

Mozda je bila veca koncentracija zalfije u organizmu. Taj sirup se daje 3 puta dnevno. A kako je ona bila u vticu ja joj dam dozu i 18h pa oko 20h.
Ne znam...opet ne mogu 100% da tvrdim. Nisam smela nocas da joj dam brufen. Oko 4 jutros je imala opet T. Osip se povukao, pa sam joj dala paracettamol. Od rad je ok. Hvala Bogu, nema temperaturu
Dal hoce T da skoci usled izbijanja osipa od alergije?
Nama.se ovo prvi put desava




bokicak1 -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (29.10.2020 11:04:55)

Maraj ne bi trebalo da bude tako. Alergija ne dovodi do temperature. Virus verovatno i uz to alergija.




jess021 -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (29.10.2020 11:10:22)

Slazem se sa Bokicom, alergija ne dovodi do temp. Mozda se slučajno poklopilo, u svakom slučaju nemoj joj vise davati sirup za kasalj i budi oprezna sa brufenom





vonavoj -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (29.10.2020 11:28:32)

Sad sam iscitala,ti si njoj vec davala sirup,nisi joj prvi put dala,pa se odmah osula..Ako je alergija na hranu,lek,to izbije odmah...Ne bi trebalo da je od zalfije,ako je vec pila..ali svakako pazi..Da nisi dala mozda novi brufen,sad vise nije rozi,nego beli i jaci?Ne deluje da je osip zbog tempe..to je sitnije,pod kozom...




emicaa -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (29.10.2020 12:05:20)

Maraj ja bih pokusala dati opet nekad brufen,cisto da budes sigurna da li je do njega.





bokicak1 -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (29.10.2020 12:40:24)

Maraj moze li da pogleda pedijatar? Ne znam kakva je sad situacija po domovima zdravlja zbog novog naleta kovida.




pari -> RE: Urtikarija (koprivnjača) (29.10.2020 12:40:30)

Možda se osula i od temperature





Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>