RE: Slavski kolač (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


branki* -> RE: Slavski kolač (13.12.2018 19:34:07)

ja od oka isto..ubacim ulje u testo malo i margarin odozgo malo..




vocicana -> RE: Slavski kolač (13.12.2018 22:20:50)

sam jos spremala slavski kolac, ne slavimo jos uvek, a kada bude bilo, potrudicu se uvek, to je bas mnogo lepo.




Sanjalicaaa -> RE: Slavski kolač (14.12.2018 7:17:27)

Mm je ove godine preuzeo slavu od oca.Tako da prvi put cu mesiti kolac. I pravo da vam kazem, malo mi je frka 😄
Nasla sam neki recept sa kiselom vodom. Brasno tip 400, kvasac, i kisela voda. 




Maraj -> RE: Slavski kolač (14.12.2018 8:15:41)

Ma mozes i sa obicnom vodom. Kao obicno testo za hleb kad mesis.. napravi dan ranije ako ti je frka. Da imas vremena da zamesis jos jedan
.mada nema sta da ti ne uspe.




dunja RR -> RE: Slavski kolač (25.4.2020 22:59:42)

Kako tačno ide recept?
Ove godine ćemo kod nas slaviti, spremaću sve po redu, i kolač, posan je Đurđevdan ove godine.


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Mm je ove godine preuzeo slavu od oca.Tako da prvi put cu mesiti kolac. I pravo da vam kazem, malo mi je frka 😄
Nasla sam neki recept sa kiselom vodom. Brasno tip 400, kvasac, i kisela voda. 





flamingos -> RE: Slavski kolač (25.4.2020 23:23:07)

Dunja,i mi slavimo Đurđevdan,posno je,smkslila aam koju ću tortu i baklava ružice.A što se slavskog kolača tiče mesim ga sa običnom vodom.Nadam se da će i gosti da nam dođu.Videćemo kakva situacija bude.





dunja RR -> RE: Slavski kolač (25.4.2020 23:47:55)

Flamingos, za goste ne verujem da će nam dolaziti, mislim da nije pametno, i radi njih i radi nas rizikovati.

Kako praviš kolač, može li tačan recept? Hvala ti!




dunja RR -> RE: Slavski kolač (25.4.2020 23:49:21)

I koje tačno brašno uzimate?
Ja koristim speltino inače, a njega ne bih za kolač, pa mi recite pls koje da uzmem, belo koji TIP?




flamingos -> RE: Slavski kolač (25.4.2020 23:53:39)

Pišem ti čim ustanem recept.Brašno T-400 meko,to koristim. Za goste možda i bolje da ne dolaze.Ko bi ga znao.Odoh,mrtva sam umorna.Odmaraj draga.Nastsvljamo sutra druženje.Laku noć.❤





dunja RR -> RE: Slavski kolač (26.4.2020 1:53:54)

Laku noć ♥




Sanjica26 RR -> RE: Slavski kolač (26.4.2020 7:28:40)



IZVORNA PORUKA: dunja RR

Kako tačno ide recept?
Ove godine ćemo kod nas slaviti, spremaću sve po redu, i kolač, posan je hĐurđevdan ove godine.


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Mm je ove godine preuzeo slavu od oca.Tako da prvi put cu mesiti kolac. I pravo da vam kazem, malo mi je frka 😄
Nasla sam neki recept sa kiselom vodom. Brasno tip 400, kvasac, i kisela voda. 





Ja sam pravila ovaj Kolac
Probala sam nekoliko recepata, ovaj mi je bio najidealniji. U slavski kolac ide vodica. 




flamingos -> RE: Slavski kolač (26.4.2020 9:19:18)

Dobro jutro.Dunja,Sanjica ti je poslala recept,trebam li da ti kucam i ja svoj recept?





flamingos -> RE: Slavski kolač (26.4.2020 9:52:41)

Otkucah recept i neće da ode post,grrrr.Da probam na privatnu poruku?





flamingos -> RE: Slavski kolač (26.4.2020 15:19:20)

Dunja,ne znam pod kojim si imenom u rr da ti privatnu poruku pošaljem.Poslah na dunja.😀gde zapitah da li da ti otkucam recept?Ili da vidim da skrinšotujem slike i receot sa jednog portala na kome imam obavlhen recept,pa ovde da postavim.Loš internet,dugačak post i neće da pošalje.





Mirko Svirko -> RE: Slavski kolač (26.4.2020 15:23:10)

Flamingos,  objavi ili napisi. Ja bi pokusala da spremim. Nisam do sad. Ali probala bi. Da naucim nesto novo. 





flamingos -> RE: Slavski kolač (26.4.2020 15:29:48)



IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Flamingos,  objavi ili napisi. Ja bi pokusala da spremim. Nisam do sad. Ali probala bi. Da naucim nesto novo. 


Mirko,neću u C kuhinji da objavim,pokušavam glasovima da osvojim dodatnu nagradu(kao što znaš),i ne služim se time da objavim recept i sama za sebe glasam kao pojedinci.No,to je njihova stvar.A ispisala sam sve,dugačak post,loš internet i neće da ode.Sanjica je objavila,klikni i možeš tako da praviš.Ima različitih načina pripreme slavskog kolača.Pozdrav.Ljubi mališana.❤





flamingos -> RE: Slavski kolač (26.4.2020 20:09:08)

Izvoli Dunja.❤Ukoliko imaš osveštanu vodu,dodaj,ako ne,može i ovako.Obavezno dodam osveštanu vodu,nisam napisala u receptu.Ove godine teško da će doći sveštenik.

[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2052568-3969.jpg[/img][img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2052568-2797.jpg[/img][img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2052568-5227.jpg[/img]




flamingos -> RE: Slavski kolač (26.4.2020 20:16:15)

Izvini,3 i 4 korak sam duplirala,ukapiraćeš.Mirko,isprobaj i ti.Na jutjubu pogledajte kako se prave ukrasi.Nadam se da sam bila od pomoći.❤





dunja RR -> RE: Slavski kolač (26.4.2020 21:09:01)

Hvala vam puuno!


Flamingos, videh sada tvoje slike u drugoj temi, onaj hleb izgleda fantastično, tako da, svaka ti čast, obavezno da dodaš u C kuhinju, sada ili kasnije nekad, kako god.
Ja volim kada neko dokumentuje to što pravi :)


Možda probam sada za vikend, kada smo već zarobljeni, pa onda u utorak utvrdim.

Da li mesiš dan ranije ili na dan slave?




flamingos -> RE: Slavski kolač (26.4.2020 21:25:49)

Izluđuje me-otkucm i ne ode,loš internet.Nema na čemu,uvek.Hoću,objaviću recepte,obavezno sa slikama.Svaki moj recept sadrži sliku,mnogi od njih i po nekoliko slika sadrže,kako bih pojasnila postupak pripreme.Mesim dan pre,kad se ohladi stavi ga u kesu i biće mekan.Neće biti kao da je tog dana ispečen,ali kažu da se na slavu ne peče kolač.Ti se još raspitaj,pa kako odlučuš.Nikada na slavu ne pečem,već dan pre.Pozdravljam te,da ste živi i zdravi,da svi skupa srećni dočekamo i proslavimo slavu.Hvala na komplinentima u vezi hleba i ostalih recepta.❤





Mirko Svirko -> RE: Slavski kolač (26.4.2020 21:34:41)

Flamingos, hvala ti. Ovo ne deluje komplikovano. Mene brine sad kako cu te ukrase. Moram da isprobam. Drugacije kad probam...





Sanjica26 RR -> RE: Slavski kolač (26.4.2020 21:38:13)

Ukrasi mogu ranije da se spreme i u zamrzivac. Kad hoces da pravis slavski kolac samo ih izvadis. Nemam sad slikh mog slavskog kolaca. Mi nismo poceli da pravimo slavu, ali sam pravila slavski kolac jer je bio red na mm. Djakoni slave arhidjakona Stefana.  




flamingos -> RE: Slavski kolač (26.4.2020 21:44:00)

Mirko,odgledaj na jutjubu sve lepo pojašnjeno.Ne brini,nije to komplikovano.





Mirko Svirko -> RE: Slavski kolač (26.4.2020 21:49:11)

Hvala,Flamingos. 

Sanjice, hvala ti. Bas cu da gledam i da isprobam. Lakse kad se vidi tako korak po korak oko tih ukrasa. 




Sanjica26 RR -> RE: Slavski kolač (26.4.2020 21:50:56)

Mirko, uposlis decu za ukrase. Tako sam ja svoju decu i mm. T i mm su talentovani za umetnost




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>