RE: Slavski kolač (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


flamingos -> RE: Slavski kolač (26.4.2020 21:53:30)

Nema na čemu,Mirko.Uvek.Kako god ne sumnjam da ćeš uspeti.Tako sam i ja naučila-odgledala sam,nešto sam i u svojoj glavi imala i tako.





Mirko Svirko -> RE: Slavski kolač (26.4.2020 21:59:53)

Da znas,Sanjice. 

Mm ima smisla. Jedno vreme se bavio graviranjem i slikanjem.. Iskoristicemo izolaciju 😁👍Flamingos, nisam mislila da objavis u C kuhinji. Nisam se lepo izrazila.Znam da glasas sada za dodatnu 💪❤




flamingos -> RE: Slavski kolač (26.4.2020 22:05:21)

Opušteno Mirko,samo čitam kako je napisano.😀





dunja RR -> RE: Slavski kolač (28.4.2020 22:19:21)

Gledala sam na you tube za ukrase, deluje jako zanimljivo, i ne deluje teško.
Nama je ovo prva godina da slavimo, bio nam juče naš sveštenik (pooranio, samo što ustadosmo), osveštao vodicu, pa mi je spremna za kolač i aminovao da preuzmemo slavu, a svekar dao blagoslov.
Sveki nije ukrašavala do sada kolač, ako se dobro sećam ..kod njih u Bosni se razlikuju dosta običaji u mnogočemu ..




flamingos -> RE: Slavski kolač (28.4.2020 22:58:54)



IZVORNA PORUKA: dunja RR

Gledala sam na you tube za ukrase, deluje jako zanimljivo, i ne deluje teško.
Nama je ovo prva godina da slavimo, bio nam juče naš sveštenik (pooranio, samo što ustadosmo), osveštao vodicu, pa mi je spremna za kolač i aminovao da preuzmemo slavu, a svekar dao blagoslov.
Sveki nije ukrašavala do sada kolač, ako se dobro sećam ..kod njih u Bosni se razlikuju dosta običaji u mnogočemu ..
Videla si Dunna,nije teško i zanimljivo je.Nama sutra dolazi sveštenik da osvešta vodicu,u 13 h.Blagosloveni bili i u zdravlji i sreći proslavljali slavu hiljadama godina.Lepi su naši običaji.





jess021 -> RE: Slavski kolač (28.4.2020 23:03:12)

Dunja, stvarno se lako prave. Ptica, krst, grozd.. 





dunja RR -> RE: Slavski kolač (28.4.2020 23:10:58)

Malo mi je neobicno jer poslednjih 20 godina slavimo u Bosni Djurdjevdan..a sada mi preuzeli, mada nam je to nas vestenik savetovao nevezano za koronu. A u Bosni tj u Foci ceo grad maltene slavi, bas bude posebno lepo, danima se slavilo. 





flamingos -> RE: Slavski kolač (29.4.2020 8:46:43)

Dunja,zaboravih da ti kažem,mada,mislim da znaš,da u testo dodaš malo osveštane vodice.





dunja RR -> RE: Slavski kolač (29.4.2020 22:20:59)

Znam, znam, hvala ti, već sam pripremila :)




flamingos -> RE: Slavski kolač (29.4.2020 22:22:33)

Super Dunna,dlavićemo zajedno.Nama danas dolazio sveštenik,osveštao vodicu i tako.Polako se bliži slava.





branki* -> RE: Slavski kolač (2.5.2020 15:17:02)

Meni,Bogu hvala,lepo ispadne uvek slavski kolač. Mesim sa mlekom i jajima i pelem u serpi.Nisam neznammkakva kuvarica,ali on zaista ispadne lep.šaram ga odozgo, napravim pletenice i krst i ruzice.mada moja baba u bosni nije šarala.ona je imala drveni kao pečat,pa time utisne na 4 mesta.





flamingos -> RE: Slavski kolač (2.5.2020 15:22:12)

Da Branki,poskurnik se zove taj drveni pečat.I ja ga stavljam na 4 mesta.Nikad ne mesim sa jajima i mlekom,jeste da je mekši,lepši,ali uvek sa vodom i osveštanom vodicom mesim.Naravno,svako od nas ima svoj način pripreme.Brankk,draga,ne sumnjam u tebe,verujem da je predivno i ušaran,a i ukusan.❤





dunja RR -> RE: Slavski kolač (7.5.2020 1:38:55)

Kupila sam prosfornik u crkvi.

Kolač sam napravila po receptu Flamingos, jer mi je kalup 26 cm, malko veći od Minjinog a kod Flamingos čini mi se ide više brašna. Nešto sam tada preračunavala, pa reko ajd tako. Testo je jako lepo ispalo, divno se mesilo, lepo naraslo, i tokom mešenja i tokom pečenja, ali izgleda ili moj šporet zeza u poslednje vreme (ipice mi 2 puta loše peče poslednjih dana), ili moram početi da koristim neku drugu fuknciju osim opcije sa ventllatorom, ja samo nju uključujem za sve. Nisam zadovoljna kako se ispekao, nekako se presušio, i mrvljiv je. Ukusan jeste vrlo, ja sam ga danas toliko jela, da više nema gde da mi stane.

Moraću da provežbam do sledeće slave, pre svega malo šporet da istražim.




flamingos -> RE: Slavski kolač (7.5.2020 9:38:53)

Dunja,drago mi je da si zadovoljna mojim receptom.Nikad ne uključujem ventilator,uopšte ga ne koristim.Do godine probaj da našteluješ bez ventilatora.❤





branki* -> RE: Slavski kolač (9.5.2020 16:37:43)

Nije tema..Ali, ja isto uvek uključujem sa ventilatorom.i onda mi je jedan momak koji je glavni pica majstor rekao da nikad se ne uključuje ventilator kad se peče. .





Sanjica26 RR -> RE: Slavski kolač (9.5.2020 17:21:18)

Nisam ukljucivala ventilator za slavski kolac. Ni moja mama ne ukljucuje. 





dunja RR -> RE: Slavski kolač (5.5.2021 12:06:58)

Moji odoše napolje, pa ja krećem sada sa pravljenjem kolača, ukrasi su spremni.
Kolači su isto spremni, jagnjetina nam ostala od Vaskrsa pa nisam htela da naručujem ponovo, tako da još kolač.




flamingos -> RE: Slavski kolač (4.11.2023 18:57:40)



[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2127055-6394.jpg[/img]Stižu slave,pa da podignemo temu.Evo mog prošlogodišnjeg slavskog kolača.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]