RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Shishica -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (10.2.2013 21:25:53)

Kazite mi kod otvaranje porodiljskog (ili se to zove predporodjajno?) ja na dan kada hocu da ga otvorim idem po hranarinu kod doktorice? To je 28. dana pre termina, a ako idem nedelju pre toga (36. dana pre termina, jer mi tako odgovara, a moze se otvoriti od 28. do 45. dana pre ter.) da li je drugacije? I kad sledeci put opet mora da se ide po hranarinu? Da li se ide svaki mesec? Ili kako? Moze neko u koracima to lepo sve da mi objasni od otvaranja do zatvaranja kako ide?




New Mom -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (10.2.2013 21:44:13)

Pojma nemam šta je hranarina.

Najranije 45 a najkasnije 28 dana pre VTP-a ideš kod dr da ti otvori porodiljsko. Dobiješ zeleni list na kom je naveden datum otvaranja i zatvaranja porodiljskog bolovanja. To nosiš u firmu, a oni dalje prosleđuju (sa fotokopijom tvoje zdrastvene, rešenjem firme da ti se odobri bolovanje itd.).
Posle porođaja firmi dostavljaš izvode iz matične knjige rođenih za OBA deteta.

A što se tiče datuma, meni je dr oba puta pisao datum taj koji treba (30dana ranije) iako sam koji dan ranije bila kod njega.




bojanica7 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (10.2.2013 22:05:55)

ni ja ne znam sta je hranarina... al evo reci cu ti svoje iskustvo.

prvi put sam otvorila 30 i nesto dana pre termina, a sad idem 20 dana pre termina i kaze da mi moze napisati datum koji mi odgovara, dakle retroaktivno: recimo 30-ak dana pre termina... njima je svejedno, a tebi zavisi u kojoj se situaciji nalazis...
ako zelis da budes duze s detettom, cekas taj 28. dan, a ako recimo sama placas te doprinose (kao ja) onda tis e vis eisplati da placas manje tog emseca, pa lepo otvoris 45 dana ranije... dakle, 20 dana manje placas.





Torbica -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (10.2.2013 22:26:55)

Hranarinske liste se odnose na trudnicko bolovanje, i tad se nose mesec za mesec, tj salju svaki mesec u firmu. A kad otvoris porodiljsko nemas nista sa tim, ne trebaju hranarinske liste. Sa tim jednim papirom, kao sto je New Mom napisala, imas i otvaranje/zatvaranje i to je sve sto ti treba od dr. Provereno, ja sam tako radila sa sinovima a sa cerkom sam odradila trudnocu, otvorila tek porodiljsko. Pitaj slobodno ako te nesto jos zanima.




Shishica -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (10.2.2013 22:36:41)

Pa tako mi sestrica rekla "hranarina" bezveze..

Da, odgovara mi ranije, tacnije 36. dana pre termina jer tacno tada mi je 6.meseci i jedan dan zaposlenja i ne bi samodoprinose da placam vise ni dan. Bojanice, ti razumes onda [sm=smiley4.gif]

I zasto za OBA deteta, to znam ali mi nije jasno.. da li od toga koliko imas dece zavise primanja?




Torbica -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (10.2.2013 22:40:50)

Ja sam sa drugim i trecim detetom u firmu slala samo taj izvod za aktuelno dete. A platu dobijes regularno na prijavljen iznos, broj dece nema veze sa tim. Posle ti trebaju svi izvodi za svu decu kada predajes za roditeljski dodatak. Pozz




Ana RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (10.2.2013 22:42:00)

To su u stvari doznake (hranarina)? Kako glup naziv, to nikad nisam čula...




Shishica -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (10.2.2013 22:43:42)

Hvala [sm=nosecka.gif][sm=smiley1.gif]





sonjka -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (13.2.2013 22:44:16)

meni je danas leglo od socijalnog za decembar[sm=bravo.gif].




tea87bgd -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (16.2.2013 15:57:34)

Meni je 13.2.leglo trudnicko 35% od grada...[sm=bravo.gif]




mialana -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (18.2.2013 0:34:15)

meni nije jos :(




nik74 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (20.2.2013 12:44:41)

Dve zarade i porodiljska nadoknada

Pozdrav svima.

Nemam neko iskustvo sa foruma pa se nadam da cu korektno postaviti pitanje u suprotnom nadam se da cu se ubrzo nauciti.
Moli vas da mi neko odgovori na pitanje.

Moje pitanje;

Zena je zaposlena u drzavnoj firmi na neodredjeno i vec vise godina a sada je u trecem mesecu trudnoce.
Jedna privatna firma bi rado sa njom potpisala ugovor da radi i za njih neke softvere i naravno potpuno legalno.
Da li ce njoj to primanje da se sabere sa primanjem u drzavnoj firmi u kojoj radi godinama i da joj se ta konacna suma racuna za porodiljsko odsustvo koje je ubrzo ocekuje?
Ako hoce koliko meseci bi trebalo da prima od ove druge firme platu da bi to uslo u zbir i sa kojim procentima?




jovanaiva -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (20.2.2013 12:56:12)

Neznam dal sam se obratila na pravo mesto ali vas molim ako iko nesto zna da mi malo pojasni.Trudnica sam,nalazim se na birou zaposljavanja,tj.nisam u radnom odnosu ali sam cula da poslodavac moze da me uzme sa biroa,placa mi doprinose najmanje 6 meseci pre porodjaja a da posle porodjaja imam pravo na porodiljsko bolovanje godinu dana.Da li je to istina?Gde mogu da dobijem detaljeu vezi toga?
Ko mi placa porodiljsko?Od cega zavisi iznos?Hvala unapred!




nik74 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.2.2013 7:12:52)

Dve zarade i porodiljska nadoknada

Pozdrav svima.

Nemam neko iskustvo sa foruma pa se nadam da cu korektno postaviti pitanje u suprotnom nadam se da cu se ubrzo nauciti.
Moli vas da mi neko odgovori na pitanje.

Moje pitanje;

Zena je zaposlena u drzavnoj firmi na neodredjeno i vec vise godina a sada je u trecem mesecu trudnoce.
Jedna privatna firma bi rado sa njom potpisala ugovor da radi i za njih neke softvere i naravno potpuno legalno.
Da li ce njoj to primanje da se sabere sa primanjem u drzavnoj firmi u kojoj radi godinama i da joj se ta konacna suma racuna za porodiljsko odsustvo koje je ubrzo ocekuje?
Ako hoce koliko meseci bi trebalo da prima od ove druge firme platu da bi to uslo u zbir i sa kojim procentima?




Rosita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.2.2013 18:03:50)

Joj, jeste nekako glup naziv hranarina, mene podseća na neku milostinju, narodnu kuhinju i slično [sm=smiley36.gif].

Meni je porodiljsko 25 dana pre termina jer mi je komisija produžila trudničko do određenog datuma, od tog datuma mi kreće porodiljsko a to ispada 25 dana pre termina, nadam se da to nije problem, tako su oni stavili.




tatjana1 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.2.2013 12:17:22)

Drage moje, malo sam citala starije postove, ali izgleda da cudno reagujem na hormonske promene, pa sam postala nesnalazljiva [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Dakle, kratko bih pitala:

nakon otvaranja trudnickog bolovanja, 65% plate dobijam od drzave (socijalnog), a 35% od grada Beograda?
Za ovih 35% znam da kasni (3-4 meseca?)
A sta je sa ovih 65%? Da li i to kasni ili je bar to redovno? Imam stambeni kredit, a kod muza su primanja krajnje nemoguca za planiranje bilo cega, pa mi je zato vazno da li je bar tih 65% bez kasnjenja. Unapred hvala na odgovoru!




Rosita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.2.2013 13:35:46)

To zavisi od poslodavca. Pitaj njega. On može da ti uplaćuje redovno kad i ostalima i čeka refundaciju. A može i da ti uplaćuje kad država uplati, a to je sa kašnjenjem od 2-3 meseca. Mislim da je to stvar njegove volje, zakon ga ne obavezuje, kao u slučaju porodiljskog.




tea87bgd -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.3.2013 9:47:32)

Ja sad zvala da pitam kad ce grad BG da uplati onih 35% za decembar i rekose mi do kraja nedelje bi trebalo.Da vidimo i to cudo....




Modessty -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.3.2013 9:55:08)

Bilo je priče da će zakonski obavezati poslodavce da uplate održavanje a onda da čekaju refundaciju, ali još uvek na žalost ništa od toga. Socijalno kasni 3 meseca sa isplatom. Žalila mi se kolegenica da od decembra ni dinar nije dobila. Zato ja sad pokušavam da malo balansiram. Bila sam na bolovanju oko 3 nedelje, pa sad radim neko vreme, videću koliko. Onda ću opet na bolovanje, pa malo odmor.... Videćemo kako će na kraju da ispadne.
Nama grad ne nadoknadjuje tih 35%. I sad izračunajte ako vam je plata ko meni 24000, koliko je to 65%! Pa još i da tri meseca ništa ne primim!!!!




mine -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.3.2013 10:05:45)


IZVORNA PORUKA: Modessty

Bilo je priče da će zakonski obavezati poslodavce da uplate održavanje a onda da čekaju refundaciju, ali još uvek na žalost ništa od toga. Socijalno kasni 3 meseca sa isplatom. Žalila mi se kolegenica da od decembra ni dinar nije dobila. Zato ja sad pokušavam da malo balansiram. Bila sam na bolovanju oko 3 nedelje, pa sad radim neko vreme, videću koliko. Onda ću opet na bolovanje, pa malo odmor.... Videćemo kako će na kraju da ispadne.
Nama grad ne nadoknadjuje tih 35%. I sad izračunajte ako vam je plata ko meni 24000, koliko je to 65%! Pa još i da tri meseca ništa ne primim!!!!

Modessty, proveri ovo. Od pre neki dan je promenjeno. ;)




mialana -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.3.2013 11:21:25)

tea na koji broj si zvala da pitas kad ce isplata od grada?




tea87bgd -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.3.2013 12:42:43)

0113232568 to ti je za uplate od grada Beograda ali rekose mi da bi trebalo da bude do kraja nedelje.Sad isplacuju za decembar.




mialana -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (7.3.2013 15:26:33)

zvala sam i ja i meni su rekli da ce biti danas ili sutra




tea87bgd -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (8.3.2013 20:42:20)

Devojke bila je uplata 35% od grada za decembar.




tortica -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (11.3.2013 18:35:46)

Mame da li neka od vas zna kada bi mogla biti uplata onih 65 % naknade za trudnicko bolovanje za februar? Ili znate neki telefon na koji bi mogla da se raspitam[sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>