RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


suzi kju -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.6.2015 8:30:11)

Ja sam na bolovanju od 6.4.2015. I taj prvi mesec regularno primila platu ono sto daje firma. Pa i za tih 6 dana u maju sam isto tako dobila jer sam još uvek u tom mesecu da li firma da.
Juče mi leglo 1800 dina, hahah sta to moze biti, moraću da firmen da zovem da pitam o čemu se radi i kako to funkcioniše jer ja blage vezr nemam.




vonavoj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.6.2015 9:02:55)


IZVORNA PORUKA: tekilica


IZVORNA PORUKA: Unina mama

Valerie ako hoces da primas 100 % porodiljskog moras da imas najmanje 6 meseci radnog staza, e sada ja znam da mogu za mesec , ili dva unapred da te prijave, a za vise nisam sigurna[sm=zmeden.gif]

mene su prijavili u aprilu, 1.4., znaci imam april, maj, juni, juli , avgust , septembra, i 1.oktobra otvaram porodiljsko sa tim sto imam 30 dana u oktobru i 8 dana u novembru do vtp



Ja sam imala manje. Porodiljsko sam isto otvorila 1.oktobra, a radim od 1.5. Isto sam primala 100 posto. Fora je koliko ti daje preduzece, a koliko drzava. Tebi dodje isto, sta nas briga ko nam koliko daje, oni nek se dogovaraju [sm=smiley36.gif]

Za porodiljsko ti treba 6 meseci da bi dobila 100%,a za trudnicko ne treba... Ne znam kako mogu da izdaju resenje za porodiljsko na 100% kad nisi radila 6 meseci..




sagitarius -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.6.2015 13:09:14)

Suzi,prvih mesec dana odrzavanja trebalo bi da ti u celosti isplati poslodavac,a drugi poslodavac 65 i grad 35.E sad tih 1800 ne kontam




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.6.2015 18:22:41)

Ja sam na trudnickom od 01.02. Taj mesec - februar isplatila mi je firma. Od tad nisam nista primila. Dakle od 03.03 treba drzava da mi plati i evo danas legla neka uplata od rfzo-a. Ja pretpostavljam da je to 35% za mesec mart. Dakle izgleda da je krenula uplats. Evo 3 puna meseca je kasnila. Verovatno cu ovih 65% dobiti 6.ovog meseca kad i ostalim zaposlenima leze plsta u mojoj firmi




sagitarius -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.6.2015 18:32:40)

Maraj,pa to bi moralo da bude tako.Da kada ostalima legne plata dobijes i ti 65 posto.




Valerie -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.6.2015 21:50:10)


IZVORNA PORUKA: Unina mama

Valere onda bi primala 65 % o 22500, jer sam ja prijavljena na minimalac, raspitaj se obavezno...


provericu. mada nema nikakve logike da iko dobije manje od minimalca. valjda se zato tako i zove. razumem da dobijes 65posto od npr.50.000...




tekilica -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.6.2015 7:47:42)

Meni nije jasno o kakvih 65 posto pricate, kada je i trudnicko sada 100 posto.

Vonavoj, ne znam ni ja, ali znam da je tako bilo. Nisam imala trudnicko, samo porodiljsko. I kada sam ga otvorila imala sam 5 meseci radnog staza. Cak nisam imala punih 6 ni kada sam se porodila.




tekilica -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.6.2015 7:50:39)

Visina naknade koja se isplaćuje zaposlenom na teret poslodavca, iznosi 65% od utvrđenog osnova, a ista je situacija i kad se naknada obezbeđuje iz sredstava obaveznog zdravstvenog osiguranja.
Poslodavac svojim opštim aktom može predvideti i veći procenat od 65% od utvrđenog osnova.

Iznos naknade ne može biti manji od minimalne zarade utvrđene po času, u skladu sa Zakonom o radu.

Bitno je napomenuti da se od 01.01.2014. naknada zarade za zaposlene na trudničkom bolovanju do 30 dana na teret poslodavca iznositi 100% od utvrđenog osnova, a takođe i od 31.dana, s tim što će 65% naknade ići iz sredstava obaveznog osiguranja, a 35% će se isplaćivati iz budžeta Republike.




vonavoj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.6.2015 8:04:58)

tekilici,jedino ako si imala minimalac,pa ti je i porodiljsko minimalac. Jer po zakonu ne sme ispod minimalca.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 98 99 [100]