RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


imperial -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (14.3.2014 14:30:40)

Danas sam bila na redovnoj kontroli i pita mene dr.jel sam pocela da primam bolovanje i koliko iznosi,objasnila mi je da cu mozda za samo jedan mesec primiti 100%,a posle toga 65%,100% ce imati trudnice sa dijagnozom i to ne bilo kojo vec samo tri dijagnoze dolaze u obzir,dijabetes,placenta previa i jos jedna ali nisam zapamtila koja[sm=smiley13.gif]...tako da drage moja,drzava nam je katastrofa ako smo da kazem zdrave i normalne trudnice ostaje nam 65%,a ako imamo dijagnozu onda dobijamo 100%.....bruka i sramota!!!!!




vonavoj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (14.3.2014 14:34:57)

imperial,pa to nije u redu_! ako se odrzava trudnoca,onda ima razloga!
grrrr...meni danas gazda,kao u sali kaze,posto je koleginica na bolovanju zbog kicme,kao sta ce nam ona,zasto je drzimo... i eto,ti si trudna,pa ces na porodiljsko,kakva vajda od tebe[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]
[sm=lev.gif][sm=lev.gif][sm=lev.gif]




dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (14.3.2014 14:38:42)

Impa, nisam sigurna da je tvoja dr. u pravu, jer lepo piše da svi primamo 100% (65% preko firme + 35% direktno na naš račun)a tako tvrde i u socijalnom, pa zato su nam svima i tražili potvrde iz banke da smo vlasnici računa!




imperial -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (14.3.2014 14:53:13)

Jesta Dunja u pravu si i ja sam knjigovodji odnela kopiju svog racuna i uplatice mi za jedan mesec 100%,uostalom ja bih bas volela da dr.nije u pravu,videcemo,vreme ce pokazati,danas se u nasem dispanzeru samo o tome pricalo,svi su ogorceni i doktori i mi trudnice....




Vanda -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (14.3.2014 15:00:51)

Nadam se da doktorka nije dobro shvatila pa sada siri dezinformacije [sm=zmeden2.gif].




tillia -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (14.3.2014 19:05:55)

Vanda,ja se raspitala u socijalnom,i taj 1.mesec bolovanja sto je na teret poslodavca je 100%.Dobila sam mail sa obavestenjem po kom clanu zakona je poslodavac duzan to i da ucini.Potpisan je pravnik na obavestenju.sad isterujem,posto su i meni za 1.mesec uplatili 65%




Vanda -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (15.3.2014 11:24:03)

I mene su zakinuli za pola meseca, posto sam od 16.12. na bolovanju....[sm=zmeden.gif]. Od toga cu da se oprostim posto se nisam na vreme zalila, a firma je sve ove godine, sto radim za njih, ispostovala ugovor i termine........[sm=smiley1.gif]




beca.r -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (18.3.2014 8:36:43)

Tillila i Vanda, poslodavac mora da isplati 100% prvi mesec trudnickog. To sigurno znam jer sam ja dobila celu platu. E sada, sta ce biti od rfzo ja cu vam reci kada mi budu legle pare. Moha firma stvarno sve predaje na vreme pa cemo videti dinamiku. I do sada su sve trudnice primale 100 ali 65×35 % zakasnelih pa muslim da bi sada zaista bilo jako cudno da i mi ne dobijamo 100% kao sto su najavili. Neka se javi ona koja bude primila prva primanja posle primene ovog zakona.




Vanda -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (18.3.2014 17:42:22)

Od 35% jos uvek nista (januar)[sm=zmeden.gif]. 65% za februar ocekujem (nadam se) krajem meseca.




soni -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (18.3.2014 17:49:33)

Kod nas u Norveskoj trudnicko 3 nedelje, Porodiljsko 9 meseci i prima se 80 % od plate ili 6 meseci 100 %




Vanda -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (18.3.2014 17:57:11)

Da zivim u Norveskoj ne bih se bunila.[sm=bravo.gif] Cisto sumnjam da je za sva zanimanja isto trudnicko npr. administrativni radnik i hostesa u kazinu. [sm=zmeden2.gif]




Vanda -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.3.2014 12:30:29)

Broj za informacije RFZO u NS je 4885-665. Nazovem i imam sta da cujem. Kazu mi da ni jedan papir nije dostavljen iz firme za moje bolovanje [sm=zz_banghead.gif]. Sada proveravaju u firmi [sm=zz_banghead.gif]




Klarita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.3.2014 12:55:04)

Ja danas primila drugi deo februarske plate. 100% mi isplacen fabruar. Jos uvek nisam razresila misteriju januara[sm=zmeden.gif] Primila sam mnogo manje.
Miko, sta uradi ti povodom tvog obracuna od 10000?




Vanda -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.3.2014 13:23:22)

Moji pogresili, slali papire u pogresan grad [sm=smiley19.gif]. Sreca u nesreci je sto 65% placaju krajem meseca necekajuci drzavu. I to saznadoh. [sm=smiley1.gif]




mika79 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (22.3.2014 13:17:29)


IZVORNA PORUKA: Klarita

Ja danas primila drugi deo februarske plate. 100% mi isplacen fabruar. Jos uvek nisam razresila misteriju januara[sm=zmeden.gif] Primila sam mnogo manje.
Miko, sta uradi ti povodom tvog obracuna od 10000?

Dobila sam objašnjenje da je tih 10000 polovina od polovine koju mi plaća škola pošto sam do 13 februara na bolovanju onih prvih 30 dana a od 14 februara sam na bolovanju preko fonda. Tako da sam juče dobila još 10000, to je to od škole, sad čekam da vidim kad će biti ostatak.
Koji mesec trenutno isplaćuju?




pari -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.3.2014 8:35:42)

da li možemo nekog i koga da pitamo za 35% u Beogradu? neki broj telefona?
ja čekam februar...




dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.3.2014 9:19:58)

Pari, meni su legli i januar i februar na tekući račun (istog dana). Zvala sam ih prošle nedelje, i posle 20 minuta su legle pare (pritom su mi u razgovoru rekli-očekujte uskoro, to nije u našoj nadležnosti, mada nisam sigurna da govore istinu jer su odmah posle razgovora legli i tih 35% za januar i februar a i 65% firmi za februar, za januar je leglo ranije. kako god, isplatiše). Ja sam zvala zavod za socijalno Stari grad, jer nam je tu firma, ne znam gde je tvoja, NBGD? Ukucaj na netu socijalno i opštinu na kojoj ti je firma, izbaciće ti neki broj.




Vanda -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.3.2014 9:30:12)

Dunja to je bas lepa vest [sm=bravo.gif]




marena -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.3.2014 12:15:06)

meni firma placala 65% kad i ostalima, a onih 35% jos nista jer su iz knjigovodstva pogubili dokumenta i kasnili sa predajom istih. a samo da kazem da je moje trudnicko jos pocelo 2012.iii ima loi to smisla. za mesec dana pocinjem da radim a tih 35% nisam jos primila. i gde je tu zakon? Danas plate legle u firmi, plate iz dva dela.....po novom samo porodilje i trudnice u drugom delu primaju sve???? Sve??? a sta da radim jos dve nedelje kad sam taj deo plate potrosila? Kakva je sad to diskriminacija? Nama na bolovanju ne trebaju pare? Znaci ova drzava a i privatnici koji su se osilili ponasaju se bahato!!! i opet ispastaju trudnice i porodilje a kaobajagi ih zakon stiti?




Ivanama -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (26.3.2014 15:06:03)

Damice i trudnice, evo i ja da vam se pridruzim na forumu. Ovo mi je druga trudnoca, ali prvi put se srecem sa bolovanjima. Na trudnickom sam od decembra i problem je u tome sto moja firma kasni sa platama 2 meseca, tako da sam ja u stvari primila pocetkom marta zadnji deo decembra,i sada treba da krene RZZO da mi isplacuje. Firma je jako neodgovorna, i mala, u racunovodstvu rade dve devojcice od 24 godine za koje sumnjam da su kurs zavrsile,a ne neke skole. Setkaju me od jedne do druge vec danima, ne mogu ni osnovno da saznam da li su uopste poslale papire za januar,koje sam redovno donosila poslodavcu. Ako mozete da me uputite u sablon, bila bih vam jako zahvalna....osecam se totalno bespomocno. Jos uvek mi nisu ni trazili fotokopiju racuna. Vidim da vi na forumu uglavnom imate redovna primanja,i najveca kocnica vam je drzava, a sta se desava u mom slucaju kad su neredovna primanja.
1. Da li drzava, svim trudnicama isplacuje na prim bolovanje za 01.01 u martu ili februaru, ili kako koja firma dostavi papire?
2. Da li mogu da proverim da li je ista uplaceno mom poslodavcu?
3. Ukoliko nije platio doprinose za januar drugim radnicima, da li ce moje doznake proci u socijalnom. Da li to znaci da ni knjizicu nece moci da mi overi,ista mi vazi sada do 31.03
Unapred hvala do neba




srna001 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (26.3.2014 21:32:32)

Evo ko hoće da se priključi
https://www.facebook.com/pages/Mame-kojima-grad-Beograd-jos-uvek-duguje-35-trudnickog-za-2013/235206416684037




dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (26.3.2014 22:15:43)

Draga drugarice trudnice dobrodošla [sm=smiley1.gif]. Za drugo pitanje bolje sačekaj nekog drugog, a za prvo, odgovor je da, isplata refundacije od strane države ide tek po predatim papirima (max 30 dana nakon predaje).

IZVORNA PORUKA: Ivanama

1. Da li drzava, svim trudnicama isplacuje na prim bolovanje za 01.01 u martu ili februaru, ili kako koja firma dostavi papire?





Ivanama -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.3.2014 17:22:47)

Hvala [sm=hudicek1.gif]Dunja na brzom odgovoru i na dobrodoslici. Svakako sam blize krajnjem cilju...i pitanja iznad glave se smanjuju.[sm=bravo.gif]. A sada. ..kako proveriti da li se poslodavac "bahanalise na mojim milionima"...ako neko zna,bila bih zahvalna na informaciji.




Ivanama -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.3.2014 17:26:55)

Ups...izvinjavam se zbog onog djavolka,na pogresnom je mestu zavrsio...kuckam sa mobilno,pa mi nije bas sve najpreglednije




dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.3.2014 19:43:40)


IZVORNA PORUKA: Ivanama
A sada. ..kako proveriti da li se poslodavac "bahanalise na mojim milionima"...ako neko zna,bila bih zahvalna na informaciji.


Nazovi socijalno po opštini kojoj pripada tvoja firma i pitaj lepo da li su i kada predati papiri za tebe. Oni to vide jednim klikom u računaru (ja videla, dok stojim na šalteru), samo kažeš ime firme.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>