RE: Uredno bojanje, pisanje... (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Peace* -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (28.11.2014 9:17:07)

Luka je isto zbog kompa naučio prvo latinicu, onda u školi ćirilicu, a uporedo na engleskom privatno, tokom prvog razreda i latinicu, i ne meša.

A Marko je sad naučio ćirilicom da se potpiše, i onda kad kuca na kompu onda bude MAPKO, sa P kao Pekar. [sm=smiley36.gif]




Modessty -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (28.11.2014 9:24:42)

Danilo piše svoje ime i meša ćirilicu i latinicu [sm=smiley36.gif]
ali zatona kompu nepogrešivo otkuca CARS LAUNCHER [sm=smiley36.gif]

Evo još nekih lepih vežbanki za pisanje

Pisanje brojeva, slova i reči

Grafomotorika, vezbe za pocetno pisanje




choopa choops -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (28.11.2014 9:38:36)

Trco ma naravno, nego ja kažem kako su me sa tim plašili, a na kraju ispalo da je bezveze. Kod nas je primarnaa ćirilica, a i to ko zna koliko još [sm=zmeden.gif]

IZVORNA PORUKA: Peace*

A Marko je sad naučio ćirilicom da se potpiše, i onda kad kuca na kompu onda bude MAPKO, sa P kao Pekar. [sm=smiley36.gif]


Obožavam Mapka [sm=smiley36.gif][sm=smiley31.gif]

Mod dankešen :))))




Peace* -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (28.11.2014 10:06:40)

Jedva sam ga naučila da stisne prvo dugme za velika slova, kako bi mogao da ih prepozna, jer kad su mala slova ne zna da se potpiše, a voli da gleda sebe kad je bio beba, ima jedan snimak na YT! [sm=smiley29.gif]




mila83 -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (23.2.2015 16:53:06)


IZVORNA PORUKA: Modessty RR



Evo još nekih lepih vežbanki za pisanje

Pisanje brojeva, slova i reči

Grafomotorika, vezbe za pocetno pisanje


Evo bas sam pogledala, odlicne su ! Meni je Milica jako uredna i pedanta,cak pomalo i perfekcionista po pitanju bojanja i pisanja, jako se ljuti na sebe ako to ne ispadne kako je zamislila...uzalud moja prica oko toga da ne treba da se nervira i da je lepo i dobro. A sin tek sada sa 4 godine postaje uredniji i uopste zainteresovaniji za slova i lepo bojanje.




Bibilib -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (23.2.2015 19:46:37)

Moj marko ne vodi tolko racuna kada je bojenje u pitanju,mada meni to smeta a vaspitacica kaze da su decaci uglavnom takvi,manje zainteresovani od devojcica...ali kada treba nesto da uradi kuci ja ga teram da to uradi po par puta jer mi se ne svidja kako ne vodi racuna.




veselicaa -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (23.2.2015 19:52:01)

Bibilib ne bi trebalo da ga teras da radi po vise puta,secam se da je vaspacica to rekla mojoj drugarici koja je dete terala da uradi vise puta zadatak dok se njoj ne svidi.Tako ces ga samo naljutiti i ubediti da ima problem,trebas ga samo pohvaliti cak iako nije bas dobro uradio,a on ce vremenom biti sve bolji.




Bibilib -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (23.2.2015 19:54:54)

Joj to mi je i vaspitacica rekla ali ja sam stvarno nezgodna po tom pitanju... i u pravu si skroz.....




mila83 -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (23.2.2015 20:13:31)

Mislim da to kod decaka tako ide,tako i kod mog Dimitrija, a rekose mi i prijateljice koje imaju sinove.Moj se brzo iznervira,pogotovo kada vidi seku kako njoj lepo ide.A uopste ih ne uporedjujem,niti hvalim samo nju.Sada sam pocela da kacim sve njegove rqdove i mnogo je ponosan, vise se interesuje i duze sedi sa bojankama.




mila83 -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (18.7.2015 17:10:06)

Evo sad mogu da uporedim,proslo je pet meseci od mog posta ovde.Dimitrije je bas lepo napredovao i po pitanju koncentracije i strpljenja kada crta i boji,pa je samim tim i uredniji [sm=smiley1.gif]




Anarunika -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (26.5.2016 23:03:30)

Arun zna i ćirilicu i latinicu i brojeve. Alki duuuugo mu je trebalo da nauči da se piše sa leva na desno a ne obrnuto i još uvek neka slova i brojeve okreće naopačke i naravno meša ćirilicu i latinicu. Ide godinu dana već na matematiku i još nije naučio na koju se stranu,koji broj piše. Nadam seda će u školi naučiti [sm=smiley13.gif]

Urednost ni ne spominjem to bi već bilo previše [sm=smiley1.gif] Ali vremenom jeste napredovao i mislim da sve to ide svojim tokom kako treba




mila83 -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (26.5.2016 23:14:39)

Stvarno ? Bice bolje sigurno,to je samo stvar vezbe.
Sto se tice M,tu nemam sta da pisem,super je.
Bata lepo boja i to voli,ali sto se tice pisanja,i dalje se brzo iznervira kada ne ispadne po modelu ili kako je on to zamislio.Pise slova i brojeve "na pravu stranu' ali vrlo nezgrapno,ili u nekoliko poteza,umesto odjednom,odgore..on sve pise uglavnom od dole i iz vise poteza.




Anarunika -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (26.5.2016 23:23:59)


IZVORNA PORUKA: mila83

Stvarno ? Bice bolje sigurno,to je samo stvar vezbe.
Sto se tice M,tu nemam sta da pisem,super je.
Bata lepo boja i to voli,ali sto se tice pisanja,i dalje se brzo iznervira kada ne ispadne po modelu ili kako je on to zamislio.Pise slova i brojeve "na pravu stranu' ali vrlo nezgrapno,ili u nekoliko poteza,umesto odjednom,odgore..on sve pise uglavnom od dole i iz vise poteza.



Da, i nikako ne može da ispravi, nešto mi tu smrdi. Vežba on pisanje već dve ili tri godine, pokušavam s vremena na vreme bez nekog pritiska da ga ispravim, kažem ti čak i na matematici ima nastavnicu koja mu verovatno skrene pažnju ali ne vredi. Nešto je tu povezano sa onim levo desno verovatno. Videću akd krene u školu da li je enki ozbiljniji problem ili što kažeš,stvar redovne vežbe. Mada ja kada vidim da je napisao naopačke ponekad mu kažem onako usputa a ponekad ne, da se ne bi iznervirao i povukao i pomislio da radi pogrešno i da ga kritikujem.




choopa choops -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (27.5.2016 0:00:33)

Da napišem da je L i dalje vrlo neuredna [sm=smiley36.gif] Pisana slova joj idu maaaaalo lakše i urednije, ali sve je to škrabopis. Da ne pričam o tome da, kada napravi neku grešku, samo je onako nonšalantno obriše, pola ostane i onda ona još docrta preko. Plačem svaki dan kad donese sveske doma [sm=jezicek.gif] Poenta je da joj dobro ide i matematika i srpski, ali to nakaradno pisanje brojeva i slova može samo njena dobra učiteljica da joj toleriše [sm=smiley36.gif]




mila83 -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (27.5.2016 8:04:22)

Chupo,za to polubrisanje i ja opominjem nekad moju M.Sto ti kazes,pola se vidi sta je navodno obrisala a ona preko napise novo..i na sta jos sizim,cesto "pravi usi" sveskama dok pise,slucajno...inace,ok joj je rukopis,citko i uredno.




Mala Elena -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (27.5.2016 9:12:22)

Hahaaah, meni je sve to slatko i smesno ...[sm=smiley1.gif]
Za sada E je pedantna iako se ovde prica vise o bojenju i pisanju a ne zvrljanju [sm=smiley36.gif] za sada zna krug sama i to mi je ok . Voli samnom da radi, naucila je da drzi bojicu..




mila83 -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (27.5.2016 10:18:04)

Tako se pocinje ME [sm=smiley1.gif] Nekako mi se cini da je sa devojcicama lakse po tom pitanju...vise ih to zanima..evo sad i ja tako sa T...zvrljamo gde stignemo...tako je i M,dok sina to nikad nije toliko drzalo,mnogo kasnije je poceo sa tim.




Anarunika -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (27.5.2016 10:33:22)

Hehehe i Živa žvrlja već uveliko, unazad nekoliko meseci ašto mi je fascinantno drži olovku pravilno, od prvog momenta!!!
Dečaci su shvatili kako se drži tek sa dve ,tri godine .




Anck Su Nmaun -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (22.2.2018 9:04:13)

Tara lepo zna da pise , pogotovo mi se svidja kako pise pisana slova. A kad hoce nesto brzinski naravno skrab, i onda je nateram sve iz pocetka, bas i ja forsiram da vodi racuna o lepom pisanju.




Misha i Ljisha -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (22.2.2018 9:21:11)

Anck divno.

Bratanac je uredan, nije da nije, ne pravi usi, pravi razmak izmedju reci, ali mu je rukopiiiss katastrofalan. No brat i tata i ja imamo kriticne rukopise i ja mislim da je to nasledno [sm=smiley36.gif]
Isto se ne nadam da ce moja D lepo pisati. S tim sto ce moja D da pravi i usi. NEmarna je i ne obraca paznju na detalje.




Anck Su Nmaun -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (22.2.2018 9:23:32)

Ma niiije nasledno , moj tata pise stampano latinicom al neka cudnjikava slova. Ne mogu reci ruzno al ja cesto nisam mogla da procitam sta pise, mama divno pise pisano. Dok ja pisano bas i ne al lepo pisem stampano al brat lepse pise od mene [sm=jezicek.gif]

E da i T je u pocetku umesto razmaka pisala tacke [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Srecko47E -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (22.2.2018 10:39:28)

Ja se samo nadam da Mustra nece biti ni na mamu jer mi imamo svrakopis.




veselicaa -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (24.2.2018 20:24:54)

Moje smizle nisu preterano uredne u pisanju osim kada se trude,ali su najbolji ucenici u svom odeljenju pa mi to nije ni bitno.Crtaju lepo i lepo boje.




mama Jo -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (24.2.2018 20:26:11)

Dodje to vezbom vec...




Srecko47E -> RE: Uredno bojanje, pisanje... (24.2.2018 21:31:35)

I ja tako mislim.
U skoli sam pisala najlepse u razredu,bila zapisnik od ucieljice i nastavnika kasnije al sta mi se posle desilo,ko zna.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>