Govor kod dece (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


lakijano -> Govor kod dece (6.12.2014 18:14:01)

Dete ima 20 meseci i negovori[sm=smiley13.gif]?!Samo mama,tata,baba,deda,beba i po dva slova,sve razume oponasa i zivotinje ali nece da prica pa sam jako zabrinuta....ima li neko savet da mi da kako bi dete malo vise stimulisala da pocne da prica!?Imamo dete u komsiluku koje ima 18 meseci i sve prica,pa sam jako tuzna i zabrinuta[sm=smiley19.gif]




superm -> RE: Govor kod dece (6.12.2014 18:25:00)

Moj stariji sin je da tako kažem smisleno, u rečenicama progovorio tek sa dve i po. Ni jednog trenutka nisam pomislila da nesto nije u redu.Sada ima 8 god i vrlo je elokventan. Sve je to individualno




Anarunika -> RE: Govor kod dece (6.12.2014 18:46:57)

Prvo dete progovorilo sa 16,17 meseci vrlo mudro. Drugo do 24 meseca bukvalno ništa , čak je i one osnovne (mama, tata, baba,deda...)slabo izgovarao. Nikada nisam bila zabrinuta, videlo se da je dete takvo, nema potrebe da priča sve mu je potaman [sm=smiley36.gif]. Kad je počeo, počeo je , sada sklapa rečenice da umirem od smeha i da se oduševim u isto vreme,još nam je samo zvuk r ostalo da utvrdimo [sm=smiley1.gif].Ima skoro 4 godine. Dakle bez brige, svako je dete posebno i ima svoj put. Ništa mu ne fali!!!




branki* -> RE: Govor kod dece (7.12.2014 10:47:29)

lakojano,prosledila sam tvoje pitanje nasem logopedu Pitajte logopeda na RR




Kristina88 -> RE: Govor kod dece (11.2.2015 13:35:10)

Pozdrav [sm=smiley36.gif]
Mene interesuje u do kog uzrasta se tolerise slovo R i L.
Devojcica uskoro puni 3 godine i ne zna da kaze L i R.

Ima li neko iskustva?

Hvala [sm=smiley1.gif]




Klarita -> RE: Govor kod dece (11.2.2015 13:38:03)

Do 7.godine.




Kristina88 -> RE: Govor kod dece (11.2.2015 14:17:22)

Oooo znaci nemoram da je vodim kod logopeda?




dunja RR -> RE: Govor kod dece (11.5.2016 8:30:31)

Za sada:

prica lepo mama i tata, doziva nas razgovetno

rec jos koristi kada nesto dodatno hoce, tipa drugu sisu kada sisa trazi jos, jos

tet je cvet

nana je vrana

tat je sat

aje je jaje, aja je ringeraja, kada igra igru

ua je ura kada peva pesmu kad si sretan ...

peva Vava se juja (Sava se ljulja), kada god vidi ljuljašku

vapa je kapa

lada je čokolada


vodu zove ate (to mi jedino onako nije slično pravoj reči voda, pa jedva pogodim šta hoće)


tec je pec

amam je njam njam

svaki dan imamo po jednu il više novih reči, u poslednje dve nedelje.


Počeo je "lepo" da žvrlja po papiru, pod lepo mislim da ostavi trag olovke, ranije ga olovke em nisu zanimale u smislu sredstva za pisanje, a kasnije je pokušavao, ali nije uspevao.

Prepoznaje sve boje, čaki bordo, krem, sivu.

Raspoznaje sve oblike.




choopa choops -> RE: Govor kod dece (11.5.2016 15:13:23)


IZVORNA PORUKA: Kristina88

Oooo znaci nemoram da je vodim kod logopeda?

Kod nas postoji pregled između 3 i 4godine, i ukoliko ljekar smatra da ima potrebe, onda posalke kod logopeda vec u tom uzrastu. Ja bih pitala pedijatra za misljenje nekom pregledu.




Stranica: [1]