Muzikoterapija (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


superm -> Muzikoterapija (17.1.2015 10:18:54)

Juce sam na TV-u slušala pricu o muzikoterapiji i njenom pozitivnom dejstvu i na decu i na odrasle. Moja koleginica, profesor muzike, bavi se ovom vrstom terapije. Opet, jedna moja koleginica, koja ima autisticno dete, pokusava i na taj nacin da mu pomogne. Vodi ga redovno i kaze da zaista primecuje efekat.
Navodno, Bahova muzika deluje umirujuće a Mocart pospešuje koncentraciju. Pa, na primer kada deca rade domaci zadatak treba im pustiti Mocarta.
Muzikoterapija podrazumeva i druge muzičke žanrove, džez, ili sta vec osobi prija.
U drugoj trudnocii, kada je bebac imao fazu divljanja u stomaku, jedino ga je smirivao rock'roll!




Kata90 -> RE: Muzikoterapija (17.1.2015 10:44:14)

superm......cula jesam za ovo,mada ima ljudi koji i neznaju,dobro sto si objavila[sm=smiley1.gif]




superm -> RE: Muzikoterapija (17.1.2015 11:09:05)

Naravno, ovaj forum i sluzi tome da korisne informacije kruže[sm=smiley1.gif]
Starijem sinu sam pustala muziku, klasičnu pre svega, dok je kao beba spavao.
Inace muziku slušam bilo da sam srecna ili tu zna. Tako lakse dodjem do katarze.




mila83 -> RE: Muzikoterapija (1.3.2015 23:38:30)

Za mene muzika nije samo profesija,vec zaista nezamenljivi deo zivota,to sam ja.I milion puta sam se uverila u njen uticaj,kod sebe,svoje dece,ucenika,prijatelja....

U BG postoji Hatorum,centar za edukaciju muzikoterapeuta,sto mi je zelja jednom da zavrsim.Nadam se da ce to zaziveti i da cemo imati u nasim bolnicama obrazovane muzikoterapeute.




Bibilib -> RE: Muzikoterapija (3.3.2015 11:41:12)

Meni je muzika sve...i kad sam srecna i kad sam tuzna ona je moja prava terapija...




superm -> RE: Muzikoterapija (3.3.2015 11:46:22)

Da, trenutno sam mnogooo besna, idem da se 'lecim' nekom finom muzikom...




veselicaa -> RE: Muzikoterapija (3.3.2015 12:55:50)

Kada sam bila trudna sa A.kupili smo nekoliko cd sa klasicnom muzikom tj,ja sam ih kupila moj muz nije verovao da ce to nesto pomoci.Pustala sam joj i preko dana i u toku noci i mogu reci da nam je muzicki stub bio omiljeni aparat.I S. je volela da slusa ali mnogo manje,mada evo i sada mi je telefon pun klasicne muzike i desi se da trazi sama da joj pustim muziku.Cak ume i da razlikuje Betovena i Mocarta,pametno moje [sm=smiley36.gif]




mila83 -> RE: Muzikoterapija (3.3.2015 14:37:24)

To je bas lepo. Moja Mima zna dosta dela klasicne muzike da prepozna.Cak znaju i sami da pustaju na dvd u sobi, niko ih ne podseca niti tera.Omiljeni joj je Valcer cveca, Cajkovski.




vikiveki -> RE: Muzikoterapija (16.7.2015 20:21:55)

Moji vole muziku ,slušaju sve sem narodne novokomponovane..najviše vole Joan Jet "I love rock and roll" i od Stinga sve pesme




mila83 -> RE: Muzikoterapija (17.7.2015 14:01:15)

Kod nas klasicna,jazz,i decije pesmice,ambijetalna muzika najcesce sluze za opustanje,kao i zvuci kise,vode,mora..zvuci iz prirode...muzika je stvarno vid terapije.




Stranica: [1]